Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

elenka Pozri príspevok
Ešte raz - ako presuniem nájdený súbor do adresára Alfa ? Ďakujem za pomoc.
Neviem kde sa síce našiel, ale prekopíruj ho. Postav sa myškou naň, klikni pravým myšítkom = kopírovanie, potom otvor adresár Alfa a tam ho daj prilepiť.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Manual Pozri príspevok
Neviem kde sa síce našiel, ale prekopíruj ho. Postav sa myškou naň, klikni pravým myšítkom = kopírovanie, potom otvor adresár Alfa a tam ho daj prilepiť.
Vrele ďakujem - to dokážem - a teraz - keď bude v Alfe, dvojklikom spustím tento nájdený súbor Alfa32.exe ? (ospravedlňujem sa tuposť....)
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

.....a ešte nech je to úplné - našiel sa ale za exe je číslo02655042.pf - typ súboru pf je ok ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Či je to správne neviem, program ho asi prepísal, tam by žiadne číslo nemalo byť... Skús ho tam dať a dvojklikom otvor, či sa Alfa "naštartuje". Neviem prečo sú tam za exe ešte čísla
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Manual Pozri príspevok
Či je to správne neviem, program ho asi prepísal, tam by žiadne číslo nemalo byť... Skús ho tam dať a dvojklikom otvor, či sa Alfa "naštartuje". Neviem prečo sú tam za exe ešte čísla
... rozklikla som - napísalo : systém Windows potrebuje zistiť v akom programe bol súbor vytvorený....Súbor W...s môže vyhladať súbor automaticky alebo ho môžete vybrať manuálne v zozname programov v počítači, čo chcete urobiť - použiť web službu na vyhľadávanie, alebo vybať program v zozname." Tak !
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

elenka Pozri príspevok
... rozklikla som - napísalo : systém Windows potrebuje zistiť v akom programe bol súbor vytvorený....Súbor W...s môže vyhladať súbor automaticky alebo ho môžete vybrať manuálne v zozname programov v počítači, čo chcete urobiť - použiť web službu na vyhľadávanie, alebo vybať program v zozname." Tak !
Tak... ? Ešte by som zavolal do Krosu, neviem odkiaľ si, alebo zájsť tam s PC aby s tým až sa dá niečo urobili. Kros je vo veľa mestách nie len v ZA
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Ďakujem, na ochotu, poradil si mi už dosť, myslím, že je to v počítači ale mojou počítačovou negramotnosťou sa nepohnem. Asi zajtra skúsim niečo vybaviť. Pred chvíľou som problém opísala aj do Krosu, uvidím čo mi odpíšu a najbližšie mám Nitru - tak asi.
Ešte raz vďaka.
0 0
Pralinka Pralinka

Pralinka je offline (nepripojený) Pralinka

Dobrý večer,

tento rok účtujem po prvý krát v Alfe. Nahodila som si všetky došlé FA za rok 2009 a potom mi klient ešte doniel došlú FA z 5.1.2009. Ako by som mohla túto faktúru dostať medzi ostatné, aby mi sadlo číslovanie. Táto faktúra by mala mať poradové číslo 1. Dá sa to vôbec? Dúfam, že áno, pretože sa mi nechce tieto faktúry mazať ( je ich vyše 100 ) a znovu nahadzovať. Dúfam, že som správne napísala, o čo mi ide :O)

Vrelá vďaka za odpoveď

Pralinka
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Napadlo ma, ze od istej verzii sa v Alfe daju precislovat aj dosle faktury. Pokial si nepisala na faktury aj cisla, skus tuto fakturu nahodit a daj precislovat cely rad.

Osobne to tak nerobim, mam tam viac ciselnych radov a obavam sa, ze mi to prepise vsetky. Radsej davam fakturu na koniec a napisem "doslo dna" a posledny datum v ciselnom rade, ako mam zauctovane faktury.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Alfa umoznuje precislovat prakticky vsechno. Fakturu z 5.1.2009 bez problemu zaradte a precislujte zavazky tlacitkem ktere lezi mezi tlacitky navrat a prepocet.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pralinka Pozri príspevok
Dobrý večer,

tento rok účtujem po prvý krát v Alfe. Nahodila som si všetky došlé FA za rok 2009 a potom mi klient ešte doniel došlú FA z 5.1.2009. Ako by som mohla túto faktúru dostať medzi ostatné, aby mi sadlo číslovanie. Táto faktúra by mala mať poradové číslo 1. Dá sa to vôbec? Dúfam, že áno, pretože sa mi nechce tieto faktúry mazať ( je ich vyše 100 ) a znovu nahadzovať. Dúfam, že som správne napísala, o čo mi ide :O)

Vrelá vďaka za odpoveď

Pralinka
U mňa prečíslovanie DF by znamenalo problém , lebo ja si na každú FA alebo interný doklad píšem rukou číslo DF .To by sa mi prepisovať nechcelo. Takže by som odporúčila vsunúť tú FA do DF s tým, že to číslo by bolo napr. 2009OO1/A .
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
pavels Pozri príspevok
Alfa umoznuje precislovat prakticky vsechno. Fakturu z 5.1.2009 bez problemu zaradte a precislujte zavazky tlacitkem ktere lezi mezi tlacitky navrat a prepocet.
Jedna vec je, že to technicky ide urobiť ale prakticky by som to nemohla použiť. Neviem si predstaviť, že by som v priebehu roka vôbec nečíslovala faktúry ručne. Ako by som potom pri firme s veľkým počtom dokladov vôbec našla nejakú DF.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Neviem prečo by tá DF nemohla mať interné číslo ktoré nasleduje. Určite by som ju nikde nevsúval a neočísloval s lomítkom ... Hlavne že je zaevidovaná v danom roku.....
0 0
Pralinka Pralinka

Pralinka je offline (nepripojený) Pralinka

Ste všetci veľmi zlatí, vďaka za riešenia, asi to urobím, ako mi radila Zitka5. Aj ja som to takto nejako chcela pôvodne spraviť.
Pekný deň
0 0
renciatko renciatko

renciatko je offline (nepripojený) renciatko

VIETE MI NIEKTO PORADIŤ AKO SA V PROGRAME ALFA - MULTIVERZIA DÁ VYTLAČIŤ AJ DAŇOVÉ PRIZNANIE TYPU A ??????
ĎAKUJEM
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

renciatko Pozri príspevok
VIETE MI NIEKTO PORADIŤ AKO SA V PROGRAME ALFA - MULTIVERZIA DÁ VYTLAČIŤ AJ DAŇOVÉ PRIZNANIE TYPU A ??????
ĎAKUJEM
Cez

štart
programy
kros
alfa
danové priznanie
a tam volíš A, alebo B.

Nekrič, veľké písmo je nečitateľné a považuje sa za kričanie na fore.
0 0
renciatko renciatko

renciatko je offline (nepripojený) renciatko

Prepáč ale píšu moje deti, ja len diktujem. Veľmi pekne ďakujem. Si Hviezda. Už sa tu nad tým trápime 5 hodín. Ešte raz ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

renciatko Pozri príspevok
Prepáč ale píšu moje deti, ja len diktujem. Veľmi pekne ďakujem. Si Hviezda. Už sa tu nad tým trápime 5 hodín. Ešte raz ďakujem.
Nič sa nedeje, to do budúcnosti.
takže Vám to tak ide otvoriť DP typ A, podarilo sa?
0 0
renciatko renciatko

renciatko je offline (nepripojený) renciatko

Ano podarilo sa. Ďakujém.
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Prosím o pomoc:
Začala som tlačiť pokladničné doklady ako vždy 3 ks na jeden list.
Zrazu mi začalo tlačiť 2 ks na jeden list a absolútne si s tým neviem dať rady. Mali ste už takýto problém? Viem, že nejde o život, ale je mi ľúto toho papiera...
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať