Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

JAJA11 Pozri príspevok
Skontroluj si rok, v ktorom máš zaúčtovanú firmu. Keď sa otvára nová firma, tak tam teraz ponúka 08. Ak to neopravíš, otvorí sa rok 2008 a potom asi aj dáva to 08. Mne Alfa dáva všetko v poriadku, teda 07.
Ďakujem, neuvedomila som si prechod z roku 2007 na 2008, už to mám v poriadku ešte raz veľmi pekne Ďakujem za radu
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

pomožte, neviem kde môže byť zádrhel. V ALFE-JU si otvorim Tlac - Výkazy
DP FO -B rok 2007 . Mám ho vyplnené z programu. Keď ho chcem vytlačiť, tak to nejde. už som aj zmenil ADOBE ACROBAT - tentoraz na 7, ale stále mi hlási že súbor sa nenašiel . Ale ta zvláštna prípona DPC07FDF.RPT. Vie niekto ako z toho von ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

MIŠO T Pozri príspevok
pomožte, neviem kde môže byť zádrhel. V ALFE-JU si otvorim Tlac - Výkazy
DP FO -B rok 2007 . Mám ho vyplnené z programu. Keď ho chcem vytlačiť, tak to nejde. už som aj zmenil ADOBE ACROBAT - tentoraz na 7, ale stále mi hlási že súbor sa nenašiel . Ale ta zvláštna prípona DPC07FDF.RPT. Vie niekto ako z toho von ?
Ak ideš tlačiť DP, tak tam máš cestu, kde je Acrobat umiestnený, máš ho tam ? prikladám ako to má byť. Správne by to malo tlačiť s Acrobat 5.0CE
Ak ho tam nemáš, tak tam ručne zadaj cestu
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Prosím Vás, dá sa niekde v programe Alfa prepísať odpočítateľná položka na daňovníka za rok 2007? Mám poslednú verziu 14.10 a program prenáša do DP odpoč.položku z roku 2006. V čom je problém?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Choď na ..Pehľady - Príjmy a výdavky textovo - dole je tlačítko výpočet dane, tam máš potom akú ? Dobrú sumu? Ak dobrú, daj si dole vľavo vpísať do DP. A skús v tlačive DP ako to urobilo.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

JanaJB Pozri príspevok
Prosím Vás, dá sa niekde v programe Alfa prepísať odpočítateľná položka na daňovníka za rok 2007? Mám poslednú verziu 14.10 a program prenáša do DP odpoč.položku z roku 2006. V čom je problém?
Máte otvorené účtovníctvo v roku 2007? Pokiaľ máte správny rok, dá vám aj správnu odpočítateľnú položku - 95.616,- Sk.
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Mám účtovníctvo v roku 2007 a stále mi to dáva odp.položku z minulého roku.
A ešte, keď dám zapísať údaje do DPFO neaktualizuje mi ich. Neviem prečo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

JanaJB Pozri príspevok
Mám účtovníctvo v roku 2007 a stále mi to dáva odp.položku z minulého roku.
A ešte, keď dám zapísať údaje do DPFO neaktualizuje mi ich. Neviem prečo.
A akú máš verziu ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Musíš ma 14.10, tam to musí ísť všetko správne
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Takže ja mám len 14.01 a myslela som si, že mám 14.10, ktorú som si pozerala aj na internete ako poslednú verziu. Musím si ju stiahnuť a potom to bude ok. Ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

JanaJB Pozri príspevok
Takže ja mám len 14.01 a myslela som si, že mám 14.10, ktorú som si pozerala aj na internete ako poslednú verziu. Musím si ju stiahnuť a potom to bude ok. Ďakujem
Áno tak...
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Manual- ďakujem za radu.
Mal som nainštalované ACROBAT 5, 6, 7,- skúšal som cez všetky, ale aj tak mi to priamo z tohto programu nevytlačilo. Musel som si to vytiahnuť až cez REPORT. Zaujímave ale je, že VYPIS a POTVRDENIE vytlačilo bez problémov.

VĎAKA
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

A ešte, keď dám zapísať údaje do DPFO neaktualizuje mi ich. Neviem prečo.

Vysvetlím moju otázku. Vypočítané odpisy za r.2007 , zapísané do PD mi nazohľadní v DP. Mám tam sumu, ktorá tam bola aj predtým.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

JanaJB Pozri príspevok
A ešte, keď dám zapísať údaje do DPFO neaktualizuje mi ich. Neviem prečo.

Vysvetlím moju otázku. Vypočítané odpisy za r.2007 , zapísané do PD mi nazohľadní v DP. Mám tam sumu, ktorá tam bola aj predtým.
Ak máš verziu14.10, tak ti to musí prepočítať. Pozri na str.3 DP FO typ B, tam v tab. 1 riadok 2 máš ikonku, klikni na ňu a znova ti naplní DP a zohladní ďalšie doúčtovanie.
A máš odpisy zapísané aj na kartách DHM ? Možno nemáš a preto to robí problém. Pôjdeš do Dlhodobého majetku, Výpočet odpisov, Zapíš ročné odpisy. A daj znova naplniť DP kliknutím na ikonku v DP na strane č.3. Vyskúšaj toho a malo by to byť OK.
Naposledy upravil Manual : 24.02.08 at 10:21 Dôvod: úprava
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Ďakujem za pomoc. Odpisy som mala zapísané na kartách DHM, ale v DP som si nevšimla ikonku s ktorou sa aktualizujú údaje, ak niečo doúčtujem. Ďakujem ešte raz. Mám to už v poriadku.
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Dobrý deň, tlačím DP v programe Alfa a mám takýto problém. Základné údaje ako meno a priezvisko si sťahuje z firemných iniciálov. Mne to urobilo naopak.
V kolónke meno mám priezvisko ... Ako to opraviť, aby sa to dostalo do DP priamo z programu správne?
A ešte som sa zabudla spýtať ako dostanem príjmy a výdavky do kolónky nie zo živnosti, ale z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov.?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Opravíš to priamo v DP.... dá sa tam prepisovať.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

1.prepísať priamov DP alebo vo firemných iniciálach
2. ručne zo živnosti vymazať, z podn. vykonáv.....dopísať
Myslím si,L.
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Ďakujem za rady. Musela som to opraviť ručne, pretože aj keď som to zmenila vo firemných inicáloch už mi to DP nenačítalo, aj keď vo výkazoch sa to zmenilo. Po prepísaní v DP sa autom. prepísalo Potvrdenie o podaní DP a Výpis z DP.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Prosím Vás nutne potrebujem pomôcť. Účtujem v Alfe a potrebujem urobiť OPRAVNÉ DP, ale nejde mi zaškrtnúť políčko opravné.. Čo s tým? Nemôžem vypísať DP tlačivo, lebo ho potrebujem klientke poslať, aby ho mohli v pondelok ešte odniesť.. Ďakujem za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať