Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

No Danielka moja, ledva čakám od niekoho fundovanú odpoveď a Ty toto......
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ja som ťa nepochopila, ty máš licenciu a chceš si stiahnuť novú verziu? Prečo si nestiahneš upgrade? Možno nechápem, ak popíšeš,tak pochopím.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Robina,
veď to som urobila - stiahla upgrade (mám licenciu) a keď som išla inštalovať, tak sa mi stalo to, čo som napísala - vieš mi aj tak poradiť ?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
No ja to robím tak, že si predtým všetko zálohujem, keby náhodou. A potom idem na upgrade a stiahnem to do svojho vytvoreného súboru a stadiaľ do programu a zatiaľ som sa s týmto nestretla. Ešte pozriem na kros.sk, či je tam niečo nové. Ja by som to urobila ešte znovu v tvojom prípade, alebo zajtra a brnkla do krosu. Oni ťa navedú - môžu mať aj oni nejakú chybu. Asi som ti veľmi neporadila.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
No pozerala som to, tak sa nič na tom nezmenilo: upgrade - alfa - aktuálna verzia - stiahnutie z internetu a ostatné som už opísala.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Elenka aj mňa to tak pýta a sama neviem fakt ako to urobím, ale nakoniec tú novú verziu vždy stiahnem, lebo mi svieti v programe, že ju mám....Ale kedysi ma to tak nepýtalo..... A program sa mi tiež nevymazal.

Robina chcem sa spýtať. Ja som si podľa návodu od Krosu vytvorila priečinok AlfaIns, kde si to sťahujem. Len neviem - vždy nový upgrade ide do toho istého priečinku, alebo si treba na nový upgrade vytvoriť aj vždy nový priečinok?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Do toho istého priečinku.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

A keď už idem z toho prečinku inštalovať, mám mať otvorený program JU Alfa ?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

elenka Pozri príspevok
A keď už idem z toho prečinku inštalovať, mám mať otvorený program JU Alfa ?
Program Alfa nemusí byť otvorený, inštalácia upgradu sa prejaví po novom otvorení Alfy, alebo reštartovaní počítača.
Maruška
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
nie nemusí byť otvorený, ono si to nájde. Len ja si stále pred tým zálohujem. Čo ak..
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

No ďakujem, idem to vyskúšať , pre istotu ešte raz si to stiahnem do nového priečinka a potom uvidím čo sa ma to opýta.....
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

imino Pozri príspevok
Prosim vas, dobre som si (v Alfe) zauctoval vyrovnavajucu FA na uhradenu PFA? Do knihy zavazkov som zapisal PFA v plnej hodnote, potom som tam dal aj nulovu vyrovnavaciu FA (vid obrazok).

Vdaka.
Prosim, prosim..... Mam to dobre?
faktury4.jpg  
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Prosím Vás, môžte mi poradiť?

Ako si zaúčtujem evidenciu záväzkov v Alfe? Napríklad voči poisťovniam alebo leasingovej spoločnosti? K došlým faktúram alebo ja si predstavujem, že by to bolo zvlášť: došlé faktúry, zvlášť leasing ...

Keď som číslovala rok 2007 - peňažný denník - a začala som zle, potom mi tam hádzalo otázniky sem tam napr. B01/???/??? potom som ručne opravila ďalší riadok - dá sa to prečíslovať znova - hromadne alebo postupne po jednom riadku?

ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Cecilia Pozri príspevok
Prosím Vás, môžte mi poradiť?

Ako si zaúčtujem evidenciu záväzkov v Alfe? Napríklad voči poisťovniam alebo leasingovej spoločnosti? K došlým faktúram alebo ja si predstavujem, že by to bolo zvlášť: došlé faktúry, zvlášť leasing ...

Keď som číslovala rok 2007 - peňažný denník - a začala som zle, potom mi tam hádzalo otázniky sem tam napr. B01/???/??? potom som ručne opravila ďalší riadok - dá sa to prečíslovať znova - hromadne alebo postupne po jednom riadku?

ďakujem za odpoveď
V ALFE sa dá nastaviť hromadné prečíslovanie pokladničných dokladov, bankových výpisov aj interných dokladov.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Cecilia Pozri príspevok
Prosím Vás, môžte mi poradiť?

Ako si zaúčtujem evidenciu záväzkov v Alfe? Napríklad voči poisťovniam alebo leasingovej spoločnosti? K došlým faktúram alebo ja si predstavujem, že by to bolo zvlášť: došlé faktúry, zvlášť leasing ...

Keď som číslovala rok 2007 - peňažný denník - a začala som zle, potom mi tam hádzalo otázniky sem tam napr. B01/???/??? potom som ručne opravila ďalší riadok - dá sa to prečíslovať znova - hromadne alebo postupne po jednom riadku?

ďakujem za odpoveď
Nahraj si v Alfe záväzok voči LZ, ten ti Alfa očísluje chronologicky interným číslom a ako budeš splácať jednotlivé splátky, budeš z tohoto záväzku postupne každý mesiac "ukrajovať" až bude celý záväzok voči LZ uhradený.
Prakticky aj záväzok voči SP a ZP uhrádzaš v Alfe na dva krát kôli zápisu do PD, pretože časť záväzku voči SP a ZP ide do fondov a časť do mzdy.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ďakujem za odpovede, nechápem prečo ide časť odvodu do zdravotnej a soc.poisť do mzdy, mám jedného zamestnanca iba od mája.

Ešte sa môžem opýtať? Záväzok do soc. a zdr. poisť. zaúčtujem medzi došlé faktúry? Ď
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Cecilia Pozri príspevok
... nechápem prečo ide časť odvodu do zdravotnej a soc.poisť do mzdy, mám jedného zamestnanca iba od mája.

Ešte sa môžem opýtať? Záväzok do soc. a zdr. poisť. zaúčtujem medzi došlé faktúry? Ď
Do zdrav.poisťovne a soc.poisť. odvádza aj zamestnanec /prostredníctvom zamestnávateľa-zrážkou zo mzdy/
aj zamestnávateľ.
Tú časť odvodov, ktorú zamestnávateľ zrazí zamestnancovi z výplaty, účtovať v JÚ do kolónky -mzdy
a časť, ktorú je povinný odvádzať zamestnávateľ , účtovať do kolónky odvody do fondov.

Záväzok voči poisťovniam zapísať do evidencie záväzkov, kde si zadáš typ dokladu - mzdový záväzok /nie faktúra/.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Cecilia Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, nechápem prečo ide časť odvodu do zdravotnej a soc.poisť do mzdy, mám jedného zamestnanca iba od mája.

Ešte sa môžem opýtať? Záväzok do soc. a zdr. poisť. zaúčtujem medzi došlé faktúry? Ď

Áno, SP a ZP dávam medzi došlé fa.

Čo sa týka ten prvej otázky
- časť odvodov, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca - ide do fondov /napr. ZP - 10 %/

- časť odvodov, ktoré vypočítame z hrubej mzdy zamestnanca /napr. ZP - 4 %/ - ide do položky MZDY.

Ja to robím tak, že úhradu celého záväzku dám do fondov a potom ID preúčtujem /ZP 4%/ do miezd a tú istú čiastku odpočítam z fondov, aby sa to rovnalo. To isté urobím aj čo sa týka SP.

Neviem, či som to dosť zrozumiteľne napísala. Keď nie, ozvi sa ešte.

Marta
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Cecilia Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, nechápem prečo ide časť odvodu do zdravotnej a soc.poisť do mzdy, mám jedného zamestnanca iba od mája.
Už to tu zdôvodnili, ale ešte doplním, že tak ako zaúčtuješ odvody do ZP a SP do peň. denníka, tak ti to vstúpi do Výkazu o príjmoch a výdavkoch, ktoré prikladáš k DP. A odvody zamestnanca a daň zo mzdy sú súčasťou mzdy = idú do kolónky Mzdy vo výkaze. Odvody čo platí zamestnávateľ za zamestnanca idú do kolonky Fondy vo výkaze.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Cecilia Pozri príspevok
Pekne Vám ďakujem za odpovede, pýtala som sa na postup účtovania v Alfe a dozvedela som sa niečo celkom iné, o účtovaní miezd.
To rozúčtovanie odvodov nemá žiaden vplyv na hospod. výsledok, že? Je to len analytika. Ale dobre vedieť, opravím si to tak ako to má byť.
Cecília , treba si preštudovať príručku od firmy KROS , je tam skutočne všetko jasne vysvetlené a aj na ich stránke majú otázky a odpovede .Klik www.Kros.sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať