Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Zita5 Pozri príspevok
Ak robíš v Alfe tak pri úhrade napríklad pohľadávky .....si otvor doklad príjem banka ....vpravo vyššie máš F7 klikni na to a otvoria sa Ti pohľadávky .....osvietiš pohľadávku dáš vybrať ....klikneš ,dostane sa Ti do dokladu , vpravo dolu máš X..uhradiť pohľadávku a klikneš OK ....týmto máš zaúčtované a aj pohľadávku odpísanú ako uhradenú z Evidencie pohľadávok .

To isté aj záväzky....
Takto presne to robím, ale výsledný riadok zapísaný v peňažnom denníku vyzerá tak, že pri úhrade pohľadávky sa mi do tohto riadku prenesie číslo faktúry napr.OF/02 Kros (názov partnera) a pri úhrade záväzku sa mi tam prenesie len text napr. Fa za telefón. Aja by som tam chcela tiež toto číslo došlej fa. Lepšie sa mi potom niečo hľadá. V jednej firme mi to robí a v druhej nie a neviem na to prísť čím to je.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Tonka!!!!!!!!!!!!!Čítaj moju odpoveď.............!!!!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tonkat Pozri príspevok
Takto presne to robím, ale výsledný riadok zapísaný v peňažnom denníku vyzerá tak, že pri úhrade pohľadávky sa mi do tohto riadku prenesie číslo faktúry napr.OF/02 Kros (názov partnera) a pri úhrade záväzku sa mi tam prenesie len text napr. Fa za telefón. Aja by som tam chcela tiež toto číslo došlej fa. Lepšie sa mi potom niečo hľadá. V jednej firme mi to robí a v druhej nie a neviem na to prísť čím to je.
A v záväzkoch to máš dobre zapísané ?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Zita5 Pozri príspevok
A v záväzkoch to máš dobre zapísané ?
Dobre to mám zapísané, neviem, čo by tam mohlo byť zle, už som z toho pako, bude to len nejaká blbosť. Tebe to ako píše v peň. denníku?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Teraz som to skúšala , mne výdavok za tovar uvedie ak omylom by som uhrádzala cez devízový účet a vytiahla záväzok slovenského dodávateľa .....

Inak ak účtuje SK tak to uvádza správne .....
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

JAJA11 Pozri príspevok
...Ešte mi vadí, že v ALFE sa nedá urobiť prechod do nového roku, kým nie je uzavretý predchádzajúci rok...
podľa mojich info v Krose zdokonaľujú programy v nie malej miere v nadväznosti na požiadavky zo strany svojich klientov, tak volajme, píšme, mailujme ... nech je ALFA ešte dokonalejšia !!! čo vy na to, alfáci?

P.S. mne sa v programe nepáči, že nie je možné napr. na 1 VPD rozúčtovať aj VOZD + VNZD, prípadne prev. réžiu + materiál a pod., alebo že nemôžem pod 1 VPD odpísať viacero záväzkov z knihy záväzkov, musím vždy po jednom
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Zita5 Pozri príspevok
Teraz som to skúšala , mne výdavok za tovar uvedie ak omylom by som uhrádzala cez devízový účet a vytiahla záväzok slovenského dodávateľa .....

Inak ak účtuje SK tak to uvádza správne .....
Ja mám pohyby iba v SK.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tonkat Pozri príspevok
Ja mám pohyby iba v SK.

No veru ešte som sa s tým nestretla , pokiaľ Zdeni napíše idem skúsať.....
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Tonka, tá moja odpoveď ti nesedí, alebo nehceš odo mňa radu. už sa ti pokúšam tretí krát poradiť. Alebo nie sú moje príspevky vidno?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zdeni Pozri príspevok
Tonka, tá moja odpoveď ti nesedí, alebo nehceš odo mňa radu. už sa ti pokúšam tretí krát poradiť. Alebo nie sú moje príspevky vidno?
Zdeni čakám aj ja , tak to napíš ešte raz .....................
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Takže ešte raz:
Nastav sa v PD na položku, kde uhrádzaš fa. Daj opraviť a rozbal kolonku - popis peňažnej operácie a tam sa ti vyhodí možnosť akou to chceš zapísať. /F7/
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Zdeni Pozri príspevok
Takže ešte raz:
Nastav sa v PD na položku, kde uhrádzaš fa. Daj opraviť a rozbal kolonku - popis peňažnej operácie a tam sa ti vyhodí možnosť akou to chceš zapísať. /F7/
Hurá!!!!!!!! Podarilo sa baby, ste super. Zdenka, ten tvoj príspevok vôbec nebolo vidno, za Zitkiným príspevkom 160 bolo hneď toto:
Tonka!!!!!!!!!!!!!Čítaj moju odpoveď.............!!!!!
Až po niekoľkých ďalších príspevkoch sa zobrazil ten tvoj, proste sa tam vsunul. ďakujem pekne, vedela som že to bude nejaká blbosť ale že až takáto .... Už robím s Alfou asi 5 rokov a teraz toto, no hanba.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Posledná verzia ALFY mi od včera robí akési divy v evidencii záväzkov aj pohľadávok; keď nahadzujem faktúry, z ničoho nič mi zaeviduje ten istý doklad duplicitne, pred chvíľkou mi ho nahodilo samo od seba dokonca 3x a s tým istým poradovým interným číslom - čo je veľmi zvláštne, pretože tieto čísla sú predsa v programe jedinečné.
Čo to môže byť? Už sa s tým niekto z Vás stretol?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
petovsan Pozri príspevok
Posledná verzia ALFY mi od včera robí akési divy v evidencii záväzkov aj pohľadávok; keď nahadzujem faktúry, z ničoho nič mi zaeviduje ten istý doklad duplicitne, pred chvíľkou mi ho nahodilo samo od seba dokonca 3x a s tým istým poradovým interným číslom - čo je veľmi zvláštne, pretože tieto čísla sú predsa v programe jedinečné.
Čo to môže byť? Už sa s tým niekto z Vás stretol?

Áno stretla som sa s tým , a som dosť napálená ....predtým sme mali v ALFE štoplíky .....PRIDAJ ....OPRAV...TLAČ....

a teraz v novej verzii je

PRIDAJ .....KÓPIA ...OPRAV

A ako som bola zvyknutá že OPRAV bolo v druhom poradí , tak vždy teraz omylom kliknem na KÓPIU a už mám duplicitnú pohľadávku alebo záväzok .....no véééééľmi zle to spravili .

Ak budeš klikať Kópia tak Ti ho zaeviduje aj 10 xxxx pozor na to ...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

aha, že by to teda bolo tým, že klepem a už ani neviem, kam? ale je mi divné, že mi dovolí zaevidovať to isté číslo už predtým vystavenej faktúry, ktoré je predsa jedinečné - ja mám napr. dve FV 2006/37. To nebude tou kópiuou, pretože keď dám urobiť kópiu dokladu, tak mi ponúka automaticky ďalšie poradové číslo dokladu. No, zajtra volám do Kros-u, uvidíme, čo poradia ... ja len, že či to niekomu náhodou tiež tak samo od seba nestvára tekéto čudesnosti ?
Ale aj tak díky za upozornenie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
petovsan Pozri príspevok
aha, že by to teda bolo tým, že klepem a už ani neviem, kam? ale je mi divné, že mi dovolí zaevidovať to isté číslo už predtým vystavenej faktúry, ktoré je predsa jedinečné - ja mám napr. dve FV 2006/37. To nebude tou kópiuou, pretože keď dám urobiť kópiu dokladu, tak mi ponúka automaticky ďalšie poradové číslo dokladu. No, zajtra volám do Kros-u, uvidíme, čo poradia ... ja len, že či to niekomu náhodou tiež tak samo od seba nestvára tekéto čudesnosti ?
Ale aj tak díky za upozornenie.
No ja som si naklikala duplicitné pohľadávky aj záväzky tým klikom na kópiu .Neviem , ale mne sa zdá , že Alfu toľko zdokonalujú , že až začína byť divná .....aj tlač pomenili , nemôžem napríklad si dať ..tlač ...obrazovka ...nič sa mi nezobrazí , len tlač ....tlačiareň ...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Zita5 Pozri príspevok
No ja som si naklikala duplicitné pohľadávky aj záväzky tým klikom na kópiu .Neviem , ale mne sa zdá , že Alfu toľko zdokonalujú , že až začína byť divná .....aj tlač pomenili , nemôžem napríklad si dať ..tlač ...obrazovka ...nič sa mi nezobrazí , len tlač ....tlačiareň ...
no toto mi zatiaľ ešte nezblblo, na obrazovke ešte chvalabohu vidím, čo chcem vytlačiť, i keď ... neviem, čím ma zajtra "môj spolupracovník" prekvapíííí ...
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

Prosím vás, poraďte mi niekto.

Mám pokladničný blok na sumu 27.758,- kde sú tri položky:
tlačiareň 8.615,60
PDA 19.142,30
halier.vyrovnanie 0,10

Tlačiareň a PDA chcem zapísať do evid.KM.
Keď to rozpíšem vo VPD v členení to ide, ale keď si zakliknem "zápis do evid.KM" ponúka mi sumu 27.758,-
Kde robím chybu? ďakujem za pomoc
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tak tú sumu prepíš na takú akú potrebuješ = pre tlačiareň a budeš musieť znova nahodiť sumu pre PDA, pretože sú to 2 veci a každé bude mať pridelené svoje inv. číslo.
Alebo zapíš jednou sumou do PD ako nákup KM a potom zvlášť zapíš do KM konkrétne veci tlačiareň a PDA
Naposledy upravil Manual : 21.03.07 at 09:50
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

ďakujem idem skúsiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať