Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
petovsan Pozri príspevok
ešte ma napadlo: dátum dodania v tom záväzku máš tiež zapísané 31.12.2006, alebo až 31.03.2007? musíš mať 31.12.2006, inak Ti to nezoberie do výkazu MaZ ...
alebo máš ten záväzok zadefinovaný ako faktúru? nie náhodou preddavok?
ak ani toto, tak už skutočne neviem
presne tak ak tam dáš preddavok tak ho do výkazu nevezme.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sway Pozri príspevok
presne tak ak tam dáš preddavok tak ho do výkazu nevezme.
musíš dať Typ: Daň z príjmu a budeš ho mať aj vo výkaze
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

sway Pozri príspevok
a čo si zadala do kolonky typu dokladu - faktura, alebo čo? - možno tam je zrada
AHA, tak to mi nenapadlo. Mam to zauctovane ako preddavok.
Prosim vas a mozte mi vysvetlit preco mi to neuvedie vo vykaze. Ved aj to je moj zavazok.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
1919696 Pozri príspevok
AHA, tak to mi nenapadlo. Mam to zauctovane ako preddavok.
Prosim vas a mozte mi vysvetlit preco mi to neuvedie vo vykaze. Ved aj to je moj zavazok.
ale je to záväzok daň - tak ju tak daj a si v pohodičke
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

sway Pozri príspevok
musíš dať Typ: Daň z príjmu a budeš ho mať aj vo výkaze
sway, velice pekne dakujem, cize ak tomu spravne rozumiem, ked preddavky na DzPFO zapisujem do evidencie zavazkov, ako typ dokladu musim zadat "dan z prijmu" ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
1919696 Pozri príspevok
sway, velice pekne dakujem, cize ak tomu spravne rozumiem, ked preddavky na DzPFO zapisujem do evidencie zavazkov, ako typ dokladu musim zadat "dan z prijmu" ?
ano kľudne
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

sway Pozri príspevok
ano kľudne
este raz dakujem, nad tym som dumala niekolko dni, kde robim chybu
0 0
qwero qwero

qwero je offline (nepripojený) qwero

Ako nováčik, začínam s Alfou. Pretože tu vidím nebývalý záujem pomôcť - klobúk dole, prosím skúsenejších a ochotných o triviálne rady:
- Postrehol som, že zadané údaje z PD sa dajú exportovať, napr. do Excelu. Je to možné aj naopak, zadať- importovať údaje z Excelu do Alfy???
- Pri dodatočnom zadaní údaju do PD, je možné zmeniť aj poradové číslo položky podľa dátumu (viem, že zobrazenie podľa dátumu ide, ale nechcem, aby tam vyskakovalo dodatočné zadanie)???
Naposledy upravil qwero : 27.03.07 at 09:49
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Myslím, že z excelu do Alfy export nie je možný, pretože Alfa to nevie spracovať.Druhej otázke moc nerozumiem, ak to chceš mať očíslované chronologicky aj po dodatočnom zápise do PD tak prečísluj PD, tam máš kritéria.
0 0
qwero qwero

qwero je offline (nepripojený) qwero

nerozumiem výrazu prečíslovať. Samozrejme, že funkciu nastavenia nového číslovania jednotlivých skupín som našiel, ale poradové číslo zápisu v PD zostáva také, v akom poradi ich človek vnesie. Čiže ak dodatočne vkladám zápis s dátumom o mesiac-dva skorším ako deň zápisu, poradové číslo stále zostáva ako "beží" poradie, t.j. ak má posledný zápis (bežne aj s posledným dátumom) poradové číslo "x", tak dodatočný zápis aj so skorším dátumom bude mať poradie"x+1". A tomu by som sa chcel vyhnúť, aby vsunutie (dodatočný zápis) malo poradie ako bežali dátumy, niečo podobné, ako keď v Exceli vložim riadok. Nemusí každý kontrolór vidieť dodatočné úpravy!!!

p.s. ozaj nejde importovať údaje z excelu????? (vie niekto v akom softe to ide?)
Naposledy upravil qwero : 27.03.07 at 16:07
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

qwero Pozri príspevok
nerozumiem výrazu prečíslovať. Samozrejme, že funkciu nastavenia nového číslovania jednotlivých skupín som našiel, ale poradové číslo zápisu v PD zostáva také, v akom poradi ich človek vnesie. Čiže ak dodatočne vkladám zápis s dátumom o mesiac-dva skorším ako deň zápisu, poradové číslo stále zostáva ako "beží" poradie, t.j. ak má zápis s posledným dátumom poradové číslo "x", tak dodatočný zápis aj so skorším dátumom bude mať poradie"x+1". A tomu by som sa chcel vyhnúť, aby vsunutie (dodatočný zápis) malo poradie ako bežali dátumy. Nemusí každý kontrolór vidieť dodatočné úpravy!!!
Chod do PD a otvor na spodnej lište Úpravy a tam si vyber čo potrebuješ, máš tam zoradenie podľa datumu aj prečíslovanie. Myslím že to je to čo hladáš.
Predtým si sprav zálohu, aby si sa mohol vrátiť na počiatočný stav.
0 0
qwero qwero

qwero je offline (nepripojený) qwero

díky za radu, skutočne to ide!

.... a čo ten import z excelu, neporadí ktosi, ako na to?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

qwero Pozri príspevok
díky za radu, skutočne to ide!

.... a čo ten import z excelu, neporadí ktosi, ako na to?
A myslíš že by sa do Alfy malo dať inportovať ?
0 0
qwero qwero

qwero je offline (nepripojený) qwero

...no osobne by sa mi to hodilo, čiže moja odpoveď je "áno".
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ale to by musel byť uspôsobený k tomu. Napr. Alfa vie prijať export mzdy z Olympu, ale nevie prijať export z iných programov, pretože s tým programátori neuvažovali. Ale zavolaj do Krosu 041/7071015 priamo na konzultantov Alfy a daj vedieť či to funguje.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Ono to funguje, len nie všetky moduly sú obojstranné.Teda dnu aj von. Ak je dodržaná štruktúra, ktorú "to" požaduje tak sa dá.
0 0
qwero qwero

qwero je offline (nepripojený) qwero

....určite zavolám do Kros-u.
2Zdeni: rozumiem správne: niektoré moduly? A ktoré tak činia? Záujem mám samozrejme o PD
Naposledy upravil qwero : 27.03.07 at 18:07
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Ahoj poraďte mi s týmto: v alfe mám vedené účtovníctvo, knihu jázd, cesťáky. Na konci roka som vypočítal z knihy jázd celkonú sumu náhrad a cez interný doklad dal do VOZD. Chcel by som ale tú istú sumu, cca. 30000 aj odpísať z pokladne, lebo tie peniaze, teda časť sa minula na PHM. Ako to urobiť? Môžem na túto sumu vystaviť výdavkový doklad, aby zmizla z pokladne?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

bravaSK Pozri príspevok
Ahoj poraďte mi s týmto: v alfe mám vedené účtovníctvo, knihu jázd, cesťáky. Na konci roka som vypočítal z knihy jázd celkonú sumu náhrad a cez interný doklad dal do VOZD. Chcel by som ale tú istú sumu, cca. 30000 aj odpísať z pokladne, lebo tie peniaze, teda časť sa minula na PHM. Ako to urobiť? Môžem na túto sumu vystaviť výdavkový doklad, aby zmizla z pokladne?
Buď použiješ zaúčtovanie výdaj z pokl. ako VOzD prev. réžia, alebo použiješ ID ako si písal. Podstatné je, aby bolo v pokl. dosť peňazí.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Chcem sa Vás spýtať, že ako často kupujete nové verzie - údržbu programu ALFA (alebo OLYMP a OMEGA) - zdá sa mi to dosť drahé, podľa toho ako mi chodia ponuky od firmy - ako často by som si mala kupovať nové verzie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať