Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ešte som chcela len dodať , ja v ALFE mám vytvorené samostatné číslovanie na mzdy / neúčtujem ich ako DF/ , nakoľko mi pri daňovej kontrole vytkli že predsa mzdový záväzok nemôže byť došlá faktúra, takže vlastne mám samostatné číslovanie na DF , MZDY, ODVODY a pod. Je to prehľadné .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Súhlasím a doplním, že ak sa používa program Olymp na mzdy, tak pri exporte spracovaných miezd do Alfy, Alfa automaticky vytvára samostatný číselný rad v knihe záväzkov.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosim o pomoc, v alfe chcem zauctova vydavok za najom na zaklade PPD od FO. Musim tuto uhradu zaevidovať aj do aj ako závazok?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak pokiaľ by som mala faktúru za ten nájom, tak by som si ju zaevidovala do knihy záväzkov. Ale ty zrejme máš len PPD, tak to by som rovno účtovala do denníka s nejakou analytikou vytvorenou na platenie nájomného.

zo Zákona o účtovníctve..

§ 6


(1) Účtovná jednotka je povinná doložiť účtovné prípady účtovnými dokladmi (§ 10).

(2) Účtovanie účtovných prípadov v účtovných knihách vykoná účtovná jednotka účtovným zápisom iba na základe účtovných dokladov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak je nájom dohodnutý zmluvne z čoho je známa suma , tak nájom na základe zmluvy zaúčtujete v záväzkoch v prípade že máte dohodnutý splátkový kalendár .
Ja to robím tak , že v januári si zaúčtujem do záväzkov celú sumu nájmu ,ktorý mám v danom roku zaplatiť a potom ak účtujem platby cez VPD , tak spárujem túto platbu so záväzkom a výšku záväzkov tým znižujem každým mesiac , alebo štvrťrok , alebo pol rok , podľa dohody splátok nájmu .

Dopĺňam : ak Vám chodia mesačne Fa za nájom tak do záväzkov účtujete podľa došlej FA a nie podľa zmluvy .ALFA -Záväzky ..Typ dokladu iný ...
Naposledy upravil Zita5 : 10.11.07 at 18:36
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosím o radu, ako zaevidovat v alfe číslo mojho učtu, aby sa mi zjavovalo pri fakturácii?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
Prosím o radu, ako zaevidovat v alfe číslo mojho učtu, aby sa mi zjavovalo pri fakturácii?
Kliknite na Číselnik a tam sa Vám rozroluje ponuka a potom klik na Bankové účty .....klik Pridaj vypíšete kolonky a dáte OK
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Darina1234 Pozri príspevok
Prosím o radu, ako zaevidovat v alfe číslo mojho učtu, aby sa mi zjavovalo pri fakturácii?
Tiež si môžeš navoliť cez Číselník - Režim učtovania - Vystav. faktúry

-kde si môžeš navoliť nielen účet, ale aj KS, formu úhrady, mer. jednotku, spôsob dopravy, predmet fakt., dodacie a plat. podmienky, úvodný i záv. text
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Práve testujem program Alfa. Neviem však nikde nájsť kde sa dá nastaviť, aby som už pri nahrávaní výdavkového pokl.dokl. do peňažného denníka mohla zadať KOMU som ten výdavok vyplatila. Našla som to len pri tlači VPD jednotlivo, ale ja chcem naraz vytlačiť viac dokladov za obdobie naraz. Keď sa mám vracať ku každému nahratému dokladu jednotlivo, je to velmi zdĺhavé.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Monikov Pozri príspevok
Práve testujem program Alfa. Neviem však nikde nájsť kde sa dá nastaviť, aby som už pri nahrávaní výdavkového pokl.dokl. do peňažného denníka mohla zadať KOMU som ten výdavok vyplatila. Našla som to len pri tlači VPD jednotlivo, ale ja chcem naraz vytlačiť viac dokladov za obdobie naraz. Keď sa mám vracať ku každému nahratému dokladu jednotlivo, je to velmi zdĺhavé.

Ja si nahrávam partnerov cez Číselník .....Partneri a podľa predpísaných koloniek . Pokiaľ spárujem VPD s DF tak cez F7 vytiahnem záväzok a automaticky , pokiaľ mám správne uvedeného partnera mi do VPD vypíše aj Vyplatené komu ...... Pokiaľ preplácam len jednotlivý blok z nákupu cez VPD tak áno , cez tlač ...F7 vytiahnem partnera a tým doplním do VPD Partnera .
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Monikov Pozri príspevok
Práve testujem program Alfa. Neviem však nikde nájsť kde sa dá nastaviť, aby som už pri nahrávaní výdavkového pokl.dokl. do peňažného denníka mohla zadať KOMU som ten výdavok vyplatila. Našla som to len pri tlači VPD jednotlivo, ale ja chcem naraz vytlačiť viac dokladov za obdobie naraz. Keď sa mám vracať ku každému nahratému dokladu jednotlivo, je to velmi zdĺhavé.
presne ako v predošlom príspevku, ja už pri účtovaní vchádzam do dokladu a zadám si partnera, aby som sa potom už k tomu nemusela vracať. Je to troška zdĺhavejšie, ale nenakopí sa to.
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Veď práve, že je to zdĺhavé, pretože už pri nahrávaní dokladu by som si mohla toho partnera vybrať a potom len hromadne vytlačiť. Skúsim napísať do firmy KROS, pretože ináč je program celkom dobrý.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Monikov Pozri príspevok
Veď práve, že je to zdĺhavé, pretože už pri nahrávaní dokladu by som si mohla toho partnera vybrať a potom len hromadne vytlačiť. Skúsim napísať do firmy KROS, pretože ináč je program celkom dobrý.

Ja keď som začínala s Alfou , som si tiež zvykala , ale potom som zistila , že základom pre dobrú spoluprácu jednotlivých úkonov v ALFE je poctivo vypisovať Partnerov .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Ja si nahrávam partnerov cez Číselník .....Partneri a podľa predpísaných koloniek . Pokiaľ spárujem VPD s DF tak cez F7 vytiahnem záväzok a automaticky , pokiaľ mám správne uvedeného partnera mi do VPD vypíše aj Vyplatené komu ...... Pokiaľ preplácam len jednotlivý blok z nákupu cez VPD tak áno , cez tlač ...F7 vytiahnem partnera a tým doplním do VPD Partnera .
Doplním : pokial účtuješ platiteľa DPH, partnera ti "potiahne" z evidencie DPH, kde ho zadáš. /S ALFOU robím vo firme, neviem to teraz presne popísať, vyskúšajte to,/. Nie je potom potrebné sa vracať do pokl.dokladov.

-------
Veronika
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

mam jeden taky problem. zacinam so skladovou evidenciou v alfe (zevraj to je povinne). Trosku som si to omrkol a ako sa zadava nakupeny tovar by som zvladol, aj ako sa zapise predany tovar, az dovtedy, kym nepredavam miesany napoj, alebo rozne kavy. tu sa mi miesaju nakupene tovary a neviem ako ich budem odpisovat, pretoze neviem presne kolko sa strati (pri kave bezne) a ani neviem kolko to bude stat. viem mi niekto poradit. prosim
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosim o pomoc, nerozumiem preddavkovej fakture, ktoru som vystavila v alfe. Mám si ju zaevidovat aj do pohladavok, ale neviem ci mi ju odberatel uhradi. Jedna sa totiž o to, že v pripade nezaujmu o moju sluzbu može odberael predd. fa neuhradiť a ja neviem ako ďalej
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Darina1234 Pozri príspevok
Prosim o pomoc, nerozumiem preddavkovej fakture, ktoru som vystavila v alfe. Mám si ju zaevidovat aj do pohladavok, ale neviem ci mi ju odberatel uhradi. Jedna sa totiž o to, že v pripade nezaujmu o moju sluzbu može odberael predd. fa neuhradiť a ja neviem ako ďalej
Evidenciu preddavkových faktúr je dobré viesť oddelene a na konci roka preddavkové faktúry, ktoré neboli uhradené, t.j. zákazník odstúpil od objednávky, je treba vymazať.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ešre nemám ukoncene učtovníctvo za rok 2007 a potrebujem fakturovať v tomto roku, v alfe, je to možne
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
Ešre nemám ukoncene učtovníctvo za rok 2007 a potrebujem fakturovať v tomto roku, v alfe, je to možne
V Alfe sa nedá spraviť opakovaný prechod.
Bohužiaľ.
Môžeš si otvoriť už rok 2008 a fakturovať, ale po naúčtovaní roku 2007 a vygenerovania prechodu Ti doklady vytvorené v roku 2008 "preplácne" budeš musieť faktúry ktoré spravíš už v roku 2008 znova nahodiť.
0 0
Leora Leora

Leora je offline (nepripojený) Leora

v Alfe sa dá v roku 2007 vytvoriť faktúra pre rok 2008, a potom sa to prenesie keď si všetko podorábaš v účtovníctve.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať