Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

poradí mi niekto, ako si nastaviť v Alfe dátum? Dala som si program do notboku a chce odo mňa cez nastavenia opraviť dátum, ináč účtovníctvo nemôžem otvoriť.Ďakujem
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Je to vecou nastavenia formatu datumu vo windowse:
chodte Start - Ovladaci panel - miestne a jazykove nastavenia a zmente kratky format datumu na tvar dd.mm.rrrr
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

Ďakujem krásne, konečne som sa pohla.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

skúšam DEMO, evidencia príjmov a výdavkov, pauš. 40%, chcela som si pozrieť daň, v daňovom priznaní som klikla na odpočítaľné položky na daňovníka a vyšlo mi to, čo bolo doteraz, nezmenilo sa to náhodou na sumu 3559,30 ? alebo to až od roku 2012?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

NČZD za rok 2011 je ozaj 3559.30, t.j. mesačne bola 296.60 €
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

vďaka
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Môžte mi poradiť či som to v alfe zaúčtovala správne? Nákup fotoaparáta v cene 250€ platené kartou z účtu. Z toho 200€ je hradené z dotácie z ÚPSVaR a 50€ z firmy.
30.06. ID výdaj-nákup materiálu 250€ (nákup materiálu-fotoaparát)
30.06. ID príjem-príjem z priebežnej položky 250€ (pladba kartou)
30.06. ID príjem-iný nezd.príjem -200€ (dotácia- nákup materiálu- fotoaparát)
30.06. ID príjem-iný zdan.príjem 200€(dotácia-nákup materiálu-fotoaparát)
04.07. Banka výdaj-výdaj na prieb.položku 250€ (pladba kartou)
Ak dám kontrolovať celé účtovníctvo tak mi ukáže podozrenie,že je tam chyba v peňažnom denníku a je potrebné opraviť ručne.
Mám to správne? Ďakujem.
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Chcem sa spytať ako spraviť vyučtovanie služobnej cesty, keď bola aj záloha.
Napr, Zaloha 500 Eur, Vyučtovanie 550,00 Eur ( S toho je napr. 60 Eur DPH). Ako to zaučtovať v PD.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

z toho......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juskam Pozri príspevok
Chcem sa spytať ako spraviť vyučtovanie služobnej cesty, keď bola aj záloha.
Napr, Zaloha 500 Eur, Vyučtovanie 550,00 Eur ( S toho je napr. 60 Eur DPH). Ako to zaučtovať v PD.
môžeš byť konkrétnejší, z čoho DPH pri pracovnej ceste ?
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

Ahojte, idem v alfe prvýkrat zauctovat mzdu zamestnanca dohodára. Študovala som ako, ale chcem si to overit aj u vas, ci som to spravne pochopila.

1. do knihy záväzkov musím zaevidovat:

- odvod do SP - v penaznom denniku to dám do Odvodu do fondov./členenie soc. poist/
- preddavková daň dohodára - v pen.denníku to dám do Mzdy
- čistá mzdy zamestnanca - v penaznom denniku to dám tiež ako Mzdy

- pre každú túto uvedenú´položku musím vytvoriť samostatné číslovanie /teda int. číslo/ v knihe záväzkov???

2. Povinný odvod SZČO do SP a ZP /za seba/ zaevidujem tiež do knihy záväzkov pod samostatnou knihoradou /číslovaním/ a v pen. denníku to dám do Odvodov do fondov? / s členením na SP a ZP/

Potom sa v tomto stlpci skumuluju odvody SZČO a aj od odvod za zamestnanca, nie? či sa niekde pletiem?

Ďakujem
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

posuvam
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Nikto mi neodpovie na príspevok 469?
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

brikina Pozri príspevok
Ahojte, idem v alfe prvýkrat zauctovat mzdu zamestnanca dohodára. Študovala som ako, ale chcem si to overit aj u vas, ci som to spravne pochopila.

1. do knihy záväzkov musím zaevidovat:

- odvod do SP - v penaznom denniku to dám do Odvodu do fondov./členenie soc. poist/Ano
- preddavková daň dohodára - v pen.denníku to dám do Mzdy Ano
- čistá mzdy zamestnanca - v penaznom denniku to dám tiež ako Mzdy Ano

- pre každú túto uvedenú´položku musím vytvoriť samostatné číslovanie /teda int. číslo/ v knihe záväzkov???

2. Povinný odvod SZČO do SP a ZP /za seba/ zaevidujem tiež do knihy záväzkov pod samostatnou knihoradou /číslovaním/ a v pen. denníku to dám do Odvodov do fondov? / s členením na SP a ZP/ Ano

Potom sa v tomto stlpci skumuluju odvody SZČO a aj od odvod za zamestnanca, nie? či sa niekde pletiem? Spravne

Ďakujem
Pokiaľ máš len dohodára ( t.j. nie riadny pracovný pomer), tak odvody do SP platí len zamestnávateľ a tie idu v Alfe do stlpčeka: Odvody do fondov, t.j. je správna tvoja veta, že v tom stlpci sa skumuluju odvody za zamestnanca aj za SZČO. Len keby si mala riadny prac.pomer, kde časť odvodov je strhnuta zamestnancovi tak tieto oodvody zamestnanca zaučtuješ do stlpca mzdy, t.j. jeden odvod do SP delíš ( učtuješ v Alfe) na dva krat do dovoch stlpcov.

Samostatne čislovanie na odvody SZČO a ODVODY z miezd môžeš a nemusíš,
Ja mám: číselný rad DF ( došlé faktúry), číselný rad M ( Mzdy a odvody zamestnávateľa z miezd) a OZ ostatné záväzky ( všetko ostatné ( poistky, platobné výmeryy na miestne popaltky, DPH, priame dane, odvody SZČO ...) , záleží na tebe ako ti to vyhovuje ale každopadne minimalne dva čiselne rady su potrebne: DF a ostatné.

Na účtovanie v stplčeku odovody do fondov doporučujem v Alfe si vytvoriť členenie ( nemyslým teraz číselný rad, ale členenie - podskupinu pre účtovanie v peň,denníku pre : samostatne odvody za SZČO z toho samostatne pre SP a pre ZP a samostane členenie pre odvody zamestnavateľa. Je to vhodne pre pripadne vyfiltrovanie vytlačenie si len daného účelku pre vnutornu kontrolu.
1 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Ide o vodiča kamióna, a niekedy platí v hotovosti PHM alebo mýtne poplatky, a tam je aj DPH.
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

dobrý večer,
prosím Vás, morím sa v alfe so skladom - predajňa potravín
urobila som svoj prvý výdaj zo skladu a nie je mi vôbec jasné, kedy a kde sa mi prejaví zisk, ktorý mi vznikol predajom tovaru
musím to manuálne zadať do denníka? ďakujem veľmi pekne
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

prosím vás, nevie mi niekto poradiť???
ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bama17 Pozri príspevok
dobrý večer,
prosím Vás, morím sa v alfe so skladom - predajňa potravín
urobila som svoj prvý výdaj zo skladu a nie je mi vôbec jasné, kedy a kde sa mi prejaví zisk, ktorý mi vznikol predajom tovaru
musím to manuálne zadať do denníka? ďakujem veľmi pekne
Zisk v JU je rozdiel medzi zdanitelnými príjmami a zdanitelnými výdavkami.

Čo si mala na mysli pod manuálnym zadaním do denníka ? Predpokladám že príjem (tržby) a výdaj (doklad o nákupe tovaru-uhradu fa, alebo doklad z ERP o nákupe) máš správne zaúčtovaný.
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

ahá, vidíš, to som si neuvedomila
ja ešte nemám zaúčtovanú tržbu z predaja, tržbu, ktorá je v ERP
len som vyskladnila tovar a tam mi naspodu v tabuľke vypisovalo zisk ..€,
tak mi nešlo do hlavy, že kam s ním
tržbu z ERP zaúčtujem potom cez denník ako príjem do pokladne?
ďakujem veľmi pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať