Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Potrebujem poradiť ohľadom došlých preddavkový fa , robím v alfe. robím pre lekáreň prišiel im zálohovka na vestník s dátumom vystavenia 21.12.2007 a ostrá už prišla s dátumom vzniku daň.povinnosti 31.12.2007 napíšte mi ako to mám zaúčtovať. Je mesačný platca DPH.
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Ja by som potrebovala poradiť ako mám v alfe urobiť uzávierkové operácie...neviem sa do toho nejako dostať...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Louli Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť ako mám v alfe urobiť uzávierkové operácie...neviem sa do toho nejako dostať...
V peňažnom denníku cez Interné doklady , ktoré sú v pravo dolu .Kliknúť potom na " Uložiť ako uzávierkový doklad " a bude vysvietený na zeleno .
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

ďakujem, to mi nenapadlo
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

a teraz mám zase problém s tým,že keď dám tú uzávierkovú operáciu, tak potrebujem, aby mi to odpočítalo od nákladov, ale stále mi to pripočítava, ako dosiahnem, aby sa to odrátalo?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Interný doklad-výdaj-uložiť ako uzávierkový doklad
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Louli Pozri príspevok
a teraz mám zase problém s tým,že keď dám tú uzávierkovú operáciu, tak potrebujem, aby mi to odpočítalo od nákladov, ale stále mi to pripočítava, ako dosiahnem, aby sa to odrátalo?
Je potrebné rozlíšiť , čo vlastne chceme týmto zápisom dosiahnúť, máte tam Interné doklady PRÍJEM a VÝDAJ .

Ak potrebujem niečo pripočítať k DZ t.j. do príjmu tak vyberiem ID príjem ,ak je potrebné niečo pripočítať k výdavkom napr. odpisy tak vyberiem ID výdaj , ak potrebujem storno výdavku alebo odpočítať napr. osobnú spotrebu , tak použijem ID výdaj a pred sumou znamienko mínus ......na záver kliknúť tie uzávierkové operácie .

Bolo by vhodné napísať , k čomu vlastne ID chcete použiť .
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

No ja som to potrebovala k tomu, aby som mohla znížiť náhradu za PHM.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Louli Pozri príspevok
No ja som to potrebovala k tomu, aby som mohla znížiť náhradu za PHM.
Tak vyberte ID výdaj a použite znamienko mínus .Spôsob , ktorým ste to robili Vy , ste si vlastne navýšili výdavky t.j,.prevádzkovú réžiu a vy ste potrebovali výdavky znížiť - t.j. prevádzkovú réžiu .To dosiahnete jedine znamienkom mínus .
0 0
amisova amisova

amisova je offline (nepripojený) amisova

Ahojte.
Chcem poprosiť o radu. Pri nakupe prevádzkovej réžie v zahraničí v hotovosti, napr. v ČR za Kč, musím mať vytvorenú valutovú pokladnicu v CZK, alebo môžem zaúčtovať výdavok v hotovosti aj v pokladnici SKK tak, že si na bloček z registračnej pokladnice napíšem kurz NBS k účtovnému dňu, a tým obídem vedenie valutových pokladníc ? Bude to v poriadku alebo opravdu musia byť vedené pokladnice v cudzej mene zvlášť ?
Ide mi len o zriedkavé nákupy materiálu v Českej republike. Žiadny príjem v CZK nemám, preto by som tam musela české koruny vkladať.
Ďakujem za radu.
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Ďakujem pekne
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
amisova Pozri príspevok
Ahojte.
Chcem poprosiť o radu. Pri nakupe prevádzkovej réžie v zahraničí v hotovosti, napr. v ČR za Kč, musím mať vytvorenú valutovú pokladnicu v CZK, alebo môžem zaúčtovať výdavok v hotovosti aj v pokladnici SKK tak, že si na bloček z registračnej pokladnice napíšem kurz NBS k účtovnému dňu, a tým obídem vedenie valutových pokladníc ? Bude to v poriadku alebo opravdu musia byť vedené pokladnice v cudzej mene zvlášť ?
Ide mi len o zriedkavé nákupy materiálu v Českej republike. Žiadny príjem v CZK nemám, preto by som tam musela české koruny vkladať.
Ďakujem za radu.
Stačí blok prepočítať kurzom na Sk, nie je potrebná valutová pokladňa.
0 0
amisova amisova

amisova je offline (nepripojený) amisova

Ďakujem
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Manual Pozri príspevok
Najprehladnejší spôsob v Alfe sa mi zdá tento:
*PDF zaevidujem do KZ v sume 119 Sk bez rozpisu DZ a DPH /svieti ružovo/
*Uhradím ju a zaevidujem v PD ako VOzD material stlpec 22 /záväzok nesvieti/
*Dojde KDF k úhrade nula, zaevidujem ju do KZ cez Rozpis, kde do DZ 19% dám 100 a ostatné mi dopočíta Spolu 119, DPH 19
Do riadku DZ 0% dám sumu -119 a do Spolu mi dopočíta -119, dám OK, zapíše mi všetko do KZ a evidencie DPH. V KZ bude táto KDF k úhrade nula /nesvieti/
*Cez ID túto KDF uhradím, cez F7 ju vytiahnem a uhradím najprv DPH, v SUMA mám 19, v kolonke ZAKLAD nemám nič, v kolonke DPH 19% mám sumu 19, mám zafajknuté úhr. záväzku a dám OK. Záväzok mi svieti ako čiastočne uhradený. V PD sa mi 19 Sk zapíše do stlpca 31 DPH.
*Cez ID znova spravím úhradu KDF, v kolonke SUMA mám -19 a v kolonke ZAKLAD 0% mám -19 a v kolonke DPH 19% nemám nič, mám zafajknuté úhr. záväzku, dám OK a záväzok je celý uhradený - nesvieti. V PD sa mi -19 Sk zapíše do stlpca 22 material
Pekný večer...
Takto som to pekne robila, podľa návodu - vďaka, pomohol veľmi, ale teraz mám problém - už som tu založila novú tému, ale nikto, kto s tým má skúsenosti sa neozval.

Prosím, poradíte?
Prišla mi preddavková faktúra dňa 2.1.2008.
Dátum vystavenia: 17.12.2007, dátum splatnosti 31.12.2007.
Chcela som ju dať do roku 2007 - do záväzkov.
Zadala som preddavok, vypísala dátum prijatia (2.1.2008), dátum vystavenia (17.12.2007), dátum splatnosti (31.12.2007) a dátum dodania som vymazala - lebo je to preddavok.
Alfa mi ale stále vyhadzuje "Chybný mesiac" a nechce ma pustiť ďalej. Čo mám robiť? Mám to zadať do januára?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zuzana2 Pozri príspevok
Takto som to pekne robila, podľa návodu - vďaka, pomohol veľmi, ale teraz mám problém - už som tu založila novú tému, ale nikto, kto s tým má skúsenosti sa neozval.

Prosím, poradíte?
Prišla mi preddavková faktúra dňa 2.1.2008.
Dátum vystavenia: 17.12.2007, dátum splatnosti 31.12.2007.
Chcela som ju dať do roku 2007 - do záväzkov.
Zadala som preddavok, vypísala dátum prijatia (2.1.2008), dátum vystavenia (17.12.2007), dátum splatnosti (31.12.2007) a dátum dodania som vymazala - lebo je to preddavok.
Alfa mi ale stále vyhadzuje "Chybný mesiac" a nechce ma pustiť ďalej. Čo mám robiť? Mám to zadať do januára?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Keďže je to preddavková fa, treba ju prijať až v tomto roku, s minulým rokom nemá asi nič spoločné.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Asi má, lebo bola vystavená 17.12.2007, nie? Ale keďže prišla 2.1.2008, mám ju dať do r. 2008?
Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zuzana2 Pozri príspevok
Asi má, lebo bola vystavená 17.12.2007, nie? Ale keďže prišla 2.1.2008, mám ju dať do r. 2008?
Ďakujem.
Predpokladám, že tovar alebo službu dostanete v tomto roku, k úhrade minulý rok nedošlo, takže s minulým rokom okrem vystavenia nemá nič spoločné.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný zbytok dňa.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Neviem kde zaradiť môj problém, ale akosi nerozumiem ALFE, alebo sebe ?, Mám aktualizovanú ALFU no na daňovom priznaní mám Daňové priznanie za rok 2008 a aj výpis pre SP je tiež za rok 2008.
Je niekde chyba v mojom PC, alebo v KROS ALFA, lebo na novom výpise zo SP je výpis za rok 2007. Poradí mi niekto?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dadina Pozri príspevok
Neviem kde zaradiť môj problém, ale akosi nerozumiem ALFE, alebo sebe ?, Mám aktualizovanú ALFU no na daňovom priznaní mám Daňové priznanie za rok 2008 a aj výpis pre SP je tiež za rok 2008.
Je niekde chyba v mojom PC, alebo v KROS ALFA, lebo na novom výpise zo SP je výpis za rok 2007. Poradí mi niekto?

Skontroluj si rok, v ktorom máš zaúčtovanú firmu. Keď sa otvára nová firma, tak tam teraz ponúka 08. Ak to neopravíš, otvorí sa rok 2008 a potom asi aj dáva to 08. Mne Alfa dáva všetko v poriadku, teda 07.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať