Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Dobrý deň všetkým, prosím Vás o radu:
Z internetu som si stiahla najnovšiu verziu programu Alfa 13.12 ale po spustení programu mi ukazuje, že mám verziu 13.04.
Ale hlavný problém mám v tom, že mi neprenesie žiadne udaje do Daň.priznania. Zadám -Tlač-výkazy-daňové priznanie a vyplní mi iba 1.stranu a nič viac - kde robím chybu? Prosím poraďte. V minulom roku sa mi to nestalo. Výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch mi urobí správne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marta3 Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým, prosím Vás o radu:
Z internetu som si stiahla najnovšiu verziu programu Alfa 13.12 ale po spustení programu mi ukazuje, že mám verziu 13.04.
Ale hlavný problém mám v tom, že mi neprenesie žiadne udaje do Daň.priznania. Zadám -Tlač-výkazy-daňové priznanie a vyplní mi iba 1.stranu a nič viac - kde robím chybu? Prosím poraďte. V minulom roku sa mi to nestalo. Výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch mi urobí správne.

Prvú stranu vypíše správne , ale vyjadrenie v číslach si musíte nahodiť podľa príslušných príjmov a výdavkov , inak sa to nedá . Výpočet už spraví ALFA .
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Marta3 Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým, prosím Vás o radu:
Z internetu som si stiahla najnovšiu verziu programu Alfa 13.12 ale po spustení programu mi ukazuje, že mám verziu 13.04.
Ale hlavný problém mám v tom, že mi neprenesie žiadne udaje do Daň.priznania. Zadám -Tlač-výkazy-daňové priznanie a vyplní mi iba 1.stranu a nič viac - kde robím chybu? Prosím poraďte. V minulom roku sa mi to nestalo. Výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch mi urobí správne.
Mám dojem, že máte nainstalovány dvě paralelní verze. Mohlo se to stát tak, že jste verzi 13.12 neinstalovala do stejného adresáře jako předchozí verzi 13.04. Umíte si ověřit adresář, ve kterém máte verzi 13.12 nainstalovánu?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pavels Pozri príspevok
Mám dojem, že máte nainstalovány dvě paralelní verze. Mohlo se to stát tak, že jste verzi 13.12 neinstalovala do stejného adresáře jako předchozí verzi 13.04. Umíte si ověřit adresář, ve kterém máte verzi 13.12 nainstalovánu?

pavels , pracujem s ALFOU už dlho , nikdy sa mi nepreniesli do daňového priznania celkom príjmy a celkom výdavky z účtovníctva . Vždy som si ich tam musela vpísať .

Iné to je s Výkazom o príjmoch a výdavkoch ....tam sa údaje prenesú s peňažného denníka .
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Zita5 Pozri príspevok
pavels , pracujem s ALFOU už dlho , nikdy sa mi nepreniesli do daňového priznania celkom príjmy a celkom výdavky z účtovníctva . Vždy som si ich tam musela vpísať .
Moje reakce nebyla na údaje, ale na to, že se Marte3 hlásí stará verze. Mělo by byt vidět, že se otevírá nová verze. Verze je trvale vypsána na vstupní obrazovce Alfy.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
pavels Pozri príspevok
Moje reakce nebyla na údaje, ale na to, že se Marte3 hlásí stará verze. Mělo by byt ohlaseno, že se otevírá nová verze.

Ahaáááá, ja som to pochopila tiež ako Zitka5
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Ďakujem všetkým za odpovede, nahodila som si čísla do DP ručne, potom už program výpočet urobil, ale narazila som na ďalší problém, odpočitateľnu položku na daňovníka mi doplní 87.936. Je to pevná suma a nedá sa opraviť.
Asi som pri inštalácii urobila nejaku chybu. Predtým som inštalácie nových verzií robila cez objednané CD, teraz prvykrát cez internet. Alfu mám 2.rok, takže robím na nej 2.DP. Minulý rok nebol žiadny problém.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Marta3 Pozri príspevok
..., ale narazila som na ďalší problém, odpočitateľnu položku na daňovníka mi doplní 87.936. Je to pevná suma a nedá sa opraviť.

Toto je důkaz, že startujete starou verzi Alfa. Pokud tento problém chcete vyřešit, znovu se podívejte, co jsem psal výše a pokud možno mi dodejte informaci, poradím co s tím. Pokud Vám stará verze nevadí (ale měla by vadit), opravte si sumu 87936 v DPFO, Program, Nastavenie.

Asi som pri inštalácii urobila nejaku chybu. Predtým som inštalácie nových verzií robila cez objednané CD, teraz prvykrát cez internet. Alfu mám 2.rok, takže robím na nej 2.DP. Minulý rok nebol žiadny problém.

Zkuste instalovat ještě jednou, neuděláte tím chybu. V první fázi se instalace jen rozbalí, nabízí Vám k rozbalení adresář c:\AlfaIns, s tím můžete souhlasit, až vše bude chodit, můžete tento adresář smazat. Po samorozbalení přejde instalační program sám do instalace nové verze Alfa. A zde je to důležité. Zkontrolujte si, aby instalace proběhla do stejného adresáře, kde je nainstalována starší verze. Instalátor se Vás zeptá kam chcete instalovat. Myslím, že starší verzi máte v c:\Alfa a novou verzi jste nainstalovala do c:\Program Files\ALFA.
Modrý text je můj návod.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marta3 Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za odpovede, nahodila som si čísla do DP ručne, potom už program výpočet urobil, ale narazila som na ďalší problém, odpočitateľnu položku na daňovníka mi doplní 87.936. Je to pevná suma a nedá sa opraviť.
Asi som pri inštalácii urobila nejaku chybu. Predtým som inštalácie nových verzií robila cez objednané CD, teraz prvykrát cez internet. Alfu mám 2.rok, takže robím na nej 2.DP. Minulý rok nebol žiadny problém.

To znamená , že máš DP ešte z roku 2005 a upgrade si nestiahla , alebo už neviem .......práve pre toto si ja dávam posielať upgrade na CD , aby som nezbabrala
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Pre pavels:
ako si môžem overiť kde som inštalovala predchádzajúcu verziu a tú novu?
Určite mi vadí že mám starú verziu, preto by som to chcela napraviť a budem vam velmi vďačná ak mi pomožete.

Už nikdy upgrade nestiahnem z internetu, ale iba z CD, doteraz nebol žiadny probém
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Marta3 Pozri príspevok
Pre pavels:
ako si môžem overiť kde som inštalovala predchádzajúcu verziu a tú novu?
Určite mi vadí že mám starú verziu, preto by som to chcela napraviť a budem vam velmi vďačná ak mi pomožete.

Už nikdy upgrade nestiahnem z internetu, ale iba z CD, doteraz nebol žiadny probém
Není třeba se bát stažené verze. Obě verze jsou rovnocenné.

Nejdříve poradím jak najít adresář spouštěné verze ALFA, tedy staré verze. Jistě klikáte na ikonu při spouštění programu. Tak na tutéž ikonu klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. V políčku Cíl (Ciel) najdete umístění spouštěného programu. Do tohoto adresáře instalujte i novou verzi.
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

a už som to vyriešila vďaka Vám všetkým..
Skúsila som znova novú inštaláciu a zistila som, že pri otázke "tento súbor už existuje, chcete nahradit existujúci súbor... som asi dala nie a preto sa mi nová verzia nenainštalovala, teraz som dala "áno" a inštalácia pokračovala, tekže už mám novú verziu.
Ešte raz Vám ďakujem
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

JAJA11 Pozri príspevok
V záložke "tlač" je aj kniha jázd, kde na poslednej strane sú všetky súčty a ak je všetko správne nastavené, je vypočítaná aj paušálna náhrada.
Ďakujem, našiel som to. Ešte by som prosil o doplnenie: ako zaevidujem túto sumu v peňažnom denníku, aby mohla byť VOZD.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bravaSK Pozri príspevok
Ďakujem, našiel som to. Ešte by som prosil o doplnenie: ako zaevidujem túto sumu v peňažnom denníku, aby mohla byť VOZD.

Do prevádzkovej réžie -výdavok ovpl.základ dane .
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Zita5 Pozri príspevok
Do prevádzkovej réžie -výdavok ovpl.základ dane .
Asi pomalšie chápem,tak pre istotu mi potvrďte tento postup: Na konci roka uzavriem knihu jázd, vytlačím si ju a zistím celkovú výšku náhrad. Túto sumu potom zaevidujem do peňažného denníka ako výdavok na prevádzkovú réžiu - teda bude to posledný výdavok z účtu/pokladne v danom účtovnom roku napr. na sumu 35000.
Opísal som ten postup správne? Ak nie, mohol by ma niekto opraviť?
Ďakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

bravaSK Pozri príspevok
Asi pomalšie chápem,tak pre istotu mi potvrďte tento postup: Na konci roka uzavriem knihu jázd, vytlačím si ju a zistím celkovú výšku náhrad. Túto sumu potom zaevidujem do peňažného denníka ako výdavok na prevádzkovú réžiu - teda bude to posledný výdavok z účtu/pokladne v danom účtovnom roku napr. na sumu 35000.
Opísal som ten postup správne? Ak nie, mohol by ma niekto opraviť?
Ďakujem.
Máš dve možnosti zaevidovania v Alfe:
1. Ak máš v pokladni dosť peňazí, tak napíšeš VPD na sumu napr. 35000 a vyplatí sa SZČO. Na VPD uvedieš: Paušálne náhrady za použitie os. auta za obdobie a zaúčtuješ to ako výdaj z pokladne do réžie.
2 Ak nemáš v pkladni dosť peňazí, tak cez ID spravíš VOzD s členením prev. réžia 35000 a to je všetko. A nemusí to byť posledný výdavok alebo zápis účtovnej operácie z pokladne v roku. Po tomto môžeš mať ešte aj iné napr. úhrady OF, DF, osobnú potrebu, UUO atď. a všetko s datumom 31.12.
Pekný večer...
Naposledy upravil Manual : 14.03.07 at 19:31
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Manual Pozri príspevok
Máš dve možnosti zaevidovania v Alfe:
1. Ak máš v pokladni dosť peňazí, tak napíšeš VPD na sumu napr. 35000 a vyplatí sa SZČO. Na VPD uvedieš: Paušálne náhrady za použitie os. auta za obdobie a zaúčtuješ to ako výdaj z pokladne do réžie.
2 Ak nemáš v pkladni dosť peňazí, tak cez ID spravíš VOzD s členením prev. réžia 35000 a to je všetko. A nemusí to byť posledný výdavok alebo zápis účtovnej operácie z pokladne v roku. Po tomto môžeš mať ešte aj iné napr. úhrady OF, DF, osobnú potrebu, UUO atď. a všetko s datumom 31.12.
Pekný večer...
Vďaka za radu, urobil som to cez ID, lebo inak mám všetky transakcie z účtu platobnou kartou.
Pekný asi skôr nový deň...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím vás, ako si mám nastaviť, aby mi v peň. denníku pri úhrade faktúry napísalo v texte číslo tej uhrádzanej faktúry. Pohľadávky sa mi takto robia a záväzky v jednej firme nemôžem takto docieliť. Ďakujem pekne
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tonkat Pozri príspevok
Prosím vás, ako si mám nastaviť, aby mi v peň. denníku pri úhrade faktúry napísalo v texte číslo tej uhrádzanej faktúry. Pohľadávky sa mi takto robia a záväzky v jednej firme nemôžem takto docieliť. Ďakujem pekne
Ak robíš v Alfe tak pri úhrade napríklad pohľadávky .....si otvor doklad príjem banka ....vpravo vyššie máš F7 klikni na to a otvoria sa Ti pohľadávky .....osvietiš pohľadávku dáš vybrať ....klikneš ,dostane sa Ti do dokladu , vpravo dolu máš X..uhradiť pohľadávku a klikneš OK ....týmto máš zaúčtované a aj pohľadávku odpísanú ako uhradenú z Evidencie pohľadávok .

To isté aj záväzky....
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

tonkat Pozri príspevok
Prosím vás, ako si mám nastaviť, aby mi v peň. denníku pri úhrade faktúry napísalo v texte číslo tej uhrádzanej faktúry. Pohľadávky sa mi takto robia a záväzky v jednej firme nemôžem takto docieliť. Ďakujem pekne
Nastav sa v PD na položku, kde uhrádzaš fa. Daj opraviť a rozbal kolonku - popis peňažnej operácie a tam sa ti vyhodí možnosť akou to chceš zapísať. /F7/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať