Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet DPH

chcem sa opytat som platca DPH a mam nadmerný odpocet DPH 57 600Sk podam tlacivo na DPH a DPH nezaplatim pretoze mi nevznikla povinnost, ako je to s tím nadmerným odpocom vrátia mi DPH alebo si ju uplatním v dalsej DPH
Usporiadat
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Len mala otazocka...netreba ziadat o vratenie nadmerneho odpoctu...dan. urad vrati peniaze aj bez ziadosti?
Ked pozeram paragraf o nadmernom odpocte tak to tam nevidim....ze by bola potrebna ziadost...len sa mi nieco mari, ze som to kdesi citala...mozno to platilo predtym
Este sme nemali nadmerny odpocet dvakrat po sebe
Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bui Pozri príspevok
Len mala otazocka...netreba ziadat o vratenie nadmerneho odpoctu...dan. urad vrati peniaze aj bez ziadosti?
Ked pozeram paragraf o nadmernom odpocte tak to tam nevidim....ze by bola potrebna ziadost...len sa mi nieco mari, ze som to kdesi citala...mozno to platilo predtym
Este sme nemali nadmerny odpocet dvakrat po sebe
Dakujem
DÚ automaticky vracia.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Podľa mojich skúseností občas treba DÚ upozorniť na to, že by mal niečo vrátiť.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
bui Pozri príspevok
Len mala otazocka...netreba ziadat o vratenie nadmerneho odpoctu...dan. urad vrati peniaze aj bez ziadosti?
Ked pozeram paragraf o nadmernom odpocte tak to tam nevidim....ze by bola potrebna ziadost...len sa mi nieco mari, ze som to kdesi citala...mozno to platilo predtym
Este sme nemali nadmerny odpocet dvakrat po sebe
Dakujem
je to tam jasne napísané par. 79 ods. 1)
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, mam otazocku SZCO mala v 1Q/08 NO 10000,- , v 2Q/08 dan.pov. 3000,- dan.urad rozdiel vratil tak ako je to podla zakona, ale trdielko SZCO sa v 10/08 akosi zlakla ze zabudla zaplatit 2Q a tych 3000,- (nesledoval BU) zaplatila Du sekom. Zistila som to pri nahadzovani 4Q/08. Teraz mu vychadza dan.pov. 13000, treba nejakym listom upozornit, na mylnu platbu a zaplatit len 10000, alebo zaplatit celu dan.povinnost a vyziadat si tych 3000 listom?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mam otazocku SZCO mala v 1Q/08 NO 10000,- , v 2Q/08 dan.pov. 3000,- dan.urad rozdiel vratil tak ako je to podla zakona, ale trdielko SZCO sa v 10/08 akosi zlakla ze zabudla zaplatit 2Q a tych 3000,- (nesledoval BU) zaplatila Du sekom. Zistila som to pri nahadzovani 4Q/08. Teraz mu vychadza dan.pov. 13000, treba nejakym listom upozornit, na mylnu platbu a zaplatit len 10000, alebo zaplatit celu dan.povinnost a vyziadat si tych 3000 listom?
Dohodnúť sa s DÚ o zápočet a až na základe toho znížiť úhradu na 10 000 alebo zaplatiť 13 000 a vyžiadať si platbu späť.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem velmi pekne, myslela som si to.
0 0
variant variant

variant je offline (nepripojený) variant

Pekný deň Vám Všetkým ! Mám takýto poblém:
Vznikol mi nadmerný odpočet DPH.Do ktorých riadkov to musím zapísať okrem riadku 29 ? Ďakujem dopredu !
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať