Zavrieť

Porady

Starkl

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Včera sa mi dostal do rúk katalóg Starkla. Sú tam krásne veci, tak sa chcem opýtať aké s ním máte skúsenosti. Či je to také keď to doma podrastie pekné, ako na tých obrázkoch.
Ďakujem
Usporiadat
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Valčake Pozri príspevok
...aké Floxy máte na mysli? Vysoké, alebo nízke....
Ja vysoké.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...ja mám nízke, čo vytvárajú kvetinové koberce, ale mám iba jednu farbu-ružovú. Bohužiaľ okolo nás každý máme rovnakú. Rada by som mala aj červené, biele aj svetlomodré. Veľmi sa mi páčia keď na jar kvitnú bohato a potom celé leto tak pomenej...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

travina Pozri príspevok
Srdečná vďaka, veľmi dobrý výber aj ceny, ďakujem.
...rado sa stalo,.. lenže nemám s nimi skúsenosti, takže nech nie som na vine ak sa ti nebudú páčiť, nedajbože sa neujmú....ak vôbec objednáš. Daj potom vedieť
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ja som spokojna, muškáty objednávam zo starkla, akurat vlani mi poslali iny druch muškata aky som si objednala.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Milas265 Pozri príspevok
Sorry,však som ti poradil ,ale omylom som klikol kde nebolo treba a už to nešlo zmeniť ...
Mea culpa, mea maxima culpa....
....nič si z toho nerob, keby sa stávali iba také maličkosti. Ďakujem, že si vôbec odpovedal
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Lubomir1 Pozri príspevok
Mňa zaujali stĺpovité ovocné stromčeky. Mám však pocit, že na niektorých obrázkoch je ovocie klonované - tzn. že na jednom stromčeku sa nachádza viac kusov toho istého plodu (možno grafický editor).
[COLOR=#fafafa !important]

[/COLOR
Máme jablonky už asi osem rokov a sme s nimi veľmi spokojní. Na malom mieste veľa úrody.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Erzebeth Pozri príspevok
Máme jablonky už asi osem rokov a sme s nimi veľmi spokojní. Na malom mieste veľa úrody.
...a máš aj iné stĺpovité stromčeky??? Jablone mám aj ja a tiež som spokojná.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stlpovité mám ja,od Starklu aj od Sieberzu,sú životaschopné všetky a nádherne kvitnú na jar.Floxy vankušové mám zo Sieberzu,prijali sa všetky,teraz som objednala zo Starkla vysoké.Ruží mám zo Starkla veľa,všetky sa ujali,všetky krásne kvitnú a všetky sú tie čo som objednala.Najkrajšia je Bohdalová,tá sa mi strašne páči.V jeseni som nasadila ruže maliarov,dám vedieť.
0 0
nefertiti7 nefertiti7

nefertiti7 je offline (nepripojený) nefertiti7

som záhr.architektka a milujem zeleň a všetko s ňou spojené ...viac
Čo sa týka tej akebie, pri kúpe je dobré si všímať veľkosť dodávaných rastlín. Pri cibuľovinách zasa obvod cibúľ počet až potom treba hodnotiť cenu. Starkl predáva mladú rastlinku v 9-cm kvetináči za 5,95 € ale je to také cintľavé, že keď to vyberiete z plastového kvetináča, máte pocit, že sa to zlomí vo vašej ruke a Rastlinky.sk predávajú dospelú rastlinu vysokú 80 cm v 2-litrovom kvetináči za 13,95 €. Určite lepšia kúpa, efekt už v priebehu roka po vysadení. Nekontrolujte len ceny...tí čo nakupujete u rastliniek my dajú za pravdu, že je to naozaj kvalitný obchod, majú hlavne zdravé rastliny, ktoré Vám naozaj prežijú.
0 0
nefertiti7 nefertiti7

nefertiti7 je offline (nepripojený) nefertiti7

som záhr.architektka a milujem zeleň a všetko s ňou spojené ...viac
Treba si uvedomiť že Pekanový orech je dospelá rastlina s malou korunkou a garanciou ujatia, čiže ak by sa pestovateľovi náhodou neujala, tak rastlinky danú rastlinu nahradia ,vymenia rovnako ako stromček za 5 eur. Treba čítať a čítať...veď koľko by ste čakali, kým vám vyrastie :-) a kto ju chce, tak si ju kupi....
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

No ja súhlasím,že garantujú....všetci garantujú,jedni to majú napísané aj červeno,ale za to,že to prevezú z juhu na sever chcieť
nekresťanský "príplatok " ....stále platí,že oni to nedorábajú len sú priekupníci . Máš pravdu,že kto chce kúpi...a kvoli tomu 1.000 km nepôjdem,ale kto tam dovolenkuje v kvetináči si dovezie...a v porovnaní s rastlinkami.sk za pár korún...



http://www.vivaigabbianelli.it/frutt...ita_online.htm
http://www.ingegnoli.it/negozio/inde...noinensis.html
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Starkl sa mi páči , lebo keď som reklamoval suchú asiminu trilobu čo mi poslali ,telefón mi zdvihla dáma a predstavila sa mi že Veronika Suchá .
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

nefertiti7 Pozri príspevok
Treba si uvedomiť že Pekanový orech je dospelá rastlina s malou korunkou a garanciou ujatia, čiže ak by sa pestovateľovi náhodou neujala, tak rastlinky danú rastlinu nahradia ,vymenia rovnako ako stromček za 5 eur. Treba čítať a čítať...veď koľko by ste čakali, kým vám vyrastie :-) a kto ju chce, tak si ju kupi....
Všimla si si pre aké teplotné pásmo je pekanový orech určený, do -15C, ani Komárno, ak si mám vybrať medzi obyč. orechom a pekanovým jednoznačne
náš tradičný orech, väščie jadro, tenšia škrupina a lepšia chuť a hlavne odolnejší, keď zamrzne, niet predajcu ktorý by strom vymenil a cena .
Dorastá do výšky 20 m, ako sa takýto strom dá chrániť aby nevymrzol, ale tá výška mu v našich podmienkach nehrozí.
Naposledy upravil pmajap : 11.02.12 at 18:25
0 0
nefertiti7 nefertiti7

nefertiti7 je offline (nepripojený) nefertiti7

som záhr.architektka a milujem zeleň a všetko s ňou spojené ...viac
Ale je dobré, že to tam je vôbec je uvedené, do akých pestovateľských podmienok je určený. Keďže v dnešnej dobe sú mrazy aké sú, aj v teplejších oblastiach , na juhu mrzne a hlboko pod nulou. Z vlastných skúsenosti to viem napr. pestujem v záhrade figovník, ktorý je tiež určený do teplejších oblastí na pestovanie v záhrade alebo potom len v črepníku. Ja ho pestujem celý rok v záhrade. Minulý rok bolo aj -20 stupňov a figovník plodil, takže nie je to len o tom či je vhodný do tej ktorej oblasti a nemusí ani namrznúť. V južných oblastiach bude mať tento orech len výhodu. Stačí vhodná ochrana v mladosti, kým nevyrastie a dostatočne nezosilnie. Jasné, že je nelogické obaľovať 20 m strom, v našich podmienkach do týchto výšok nedorastie tak skoro.
pmajap Pozri príspevok
Všimla si si pre aké teplotné pásmo je pekanový orech určený, do -15C, ani Komárno, ak si mám vybrať medzi obyč. orechom a pekanovým jednoznačne
náš tradičný orech, väščie jadro, tenšia škrupina a lepšia chuť a hlavne odolnejší, keď zamrzne, niet predajcu ktorý by strom vymenil a cena .
Dorastá do výšky 20 m, ako sa takýto strom dá chrániť aby nevymrzol, ale tá výška mu v našich podmienkach nehrozí.
0 0
katka508 katka508

katka508 je offline (nepripojený) katka508

Milí zahradkári, vie mi niekto poradiť? Vlani som kupila od Starkla stĺpovitú čerešňu a marhuľu, chystám sa ich postriekať ale neviem ako a či vôbec urobiť nejaký strih???
Má niekto s tým skúsenosť?? Ďakujem
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ja mám stĺpovité jablone, som spokojná, ale tiež budem rezať, ale len ozaj také malé"výčnelky". Tie dlhšie, lebo aj také sú, už nechám. Aspoň som o tom tak čítala....bude rodiť na viacerých konárikoch. Tie stĺpovité stromky netreba chápať, že majú byť ...jeden prút.
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

A aké sú po chuťovej stránke tie stĺpovité jablone? Ja mám dosť vysoké nároky na jablká, chutia mi hlavne odrody Pinova, Jonagold atď a chutili mi aj Rubinola a Topaz (tie akože netreba postrekovať) aj ked na tie prvé dve nemajú. Ak mi ide o veľkosť stromu, v tomto prípade malý vzrast, zoberiem podpník M9 a v mojom prípade MM106 a som vybavený. Stĺpovité jablobe spomínajú v súvislosti s nie najlepšími chuťovými vlastnosťami a hlavne krátkou dobou skladovania, takže ja si ešte počkám na niečo lepšie.
Sú pekanové orechy (stromy) vhodné aj do našich podmienok, len je sakra problém ich zohnať. 100ku by som nezacáloval ani náhodou a hlavne nie za odolnosť do -15. Ja to napríklad ani neriešim, lebo nemám miesto na záhrade aj keď ma to láka. S veľkou snahou by som vedel zohnať odolnú odrodu, ale čo potom, nemám miesto.
Veď aj za TIPO pýtajú na rastlinky.sk po novom 37€ (donedávna ešte pýtali dvojnásobnú cenu), ostatné hurmikai za 85 €. Asi našli zdroj v Taliansku, kde majú Tipo 2m kusy za 10-15€.
0 0
pablito74 pablito74

pablito74 je offline (nepripojený) pablito74

Zdravim Pani katka508, myslim ze by nebolo od veci najprv zistit, akymi chorobami alebo skodcami vase stromy trpia (trpeli) a az potom striekat. Aspon ja to tak praktikujem. Samozrejme ine to je pokial ide o preventivne postreky, vo vasom pripade mozno bude treba postriekat proti moníliovej spále kôstkovin (horizon, talent, baycor, rovral ...), no blizsie vam poradit neviem, nakolko s odolnostou/pestovanim stlpovitych kôstkovin nemam ziadne skusenosti. Prajem pekny den.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Erzebeth Pozri príspevok
Máme jablone stlpovité a majú takú chuť, aká je odroda. Nemôžem sa sťažovať, sú dobré. Máme rôzne jablone, aj stredokmenné s normálnou korunkou a tieto stlpovité nie sú horšie. Ošetrujeme ich tak isto, ako stromy s korunou, iba strih je iný.
Áno, ale aký?
0 0
katka508 katka508

katka508 je offline (nepripojený) katka508

pablito74 Pozri príspevok
Zdravim Pani katka508, myslim ze by nebolo od veci najprv zistit, akymi chorobami alebo skodcami vase stromy trpia (trpeli) a az potom striekat. Aspon ja to tak praktikujem. Samozrejme ine to je pokial ide o preventivne postreky, vo vasom pripade mozno bude treba postriekat proti moníliovej spále kôstkovin (horizon, talent, baycor, rovral ...), no blizsie vam poradit neviem, nakolko s odolnostou/pestovanim stlpovitych kôstkovin nemam ziadne skusenosti. Prajem pekny den.
Zdravím, pablito74 a ďakujem za odpoveď, ide len o preventívne postreky ešte presne neviem čím, ja som neni veľký odborník len zatial si myslím, že to asi urobím tak ako pri broskyni, raz použijem meďnatý a potom sírnatý prostriedok, stromky by som mala vykúpať(?).Ja som ich zasadila len vlani na jeseň, len čakám kým bude vhodné počasie.
Preto som sa tu zaregistrovala lebo nemám nikoho kto by mi poradil, mali sme krásnu čerešňu ktorá nám vyschla, pod kôrou mala nejakého škodca, keby mi vtedy niekto poradil ako to ošetriť....
A tiež nam na 2x uschla broskyňa tak by som chcela teraz sa o to lepšie starať.Kúpila som stlpovitú marhuľu, čerešeňu a normálnu broskyňu, pri sadení pridala maštaľný hnoj a tento rok by som chcela ochutnať nejaké plody.Som velký optimista???
Prajem pekný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať