Zavrieť

Porady

Starkl

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Včera sa mi dostal do rúk katalóg Starkla. Sú tam krásne veci, tak sa chcem opýtať aké s ním máte skúsenosti. Či je to také keď to doma podrastie pekné, ako na tých obrázkoch.
Ďakujem
Usporiadat
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Tak mna v Plantexe vytočili viac krát,ale kedže bývam blízko,tak tam chodím ...ano je to na jed keď tam prídeš a nemajú
"doložený tovar" a sú tam tie ich "hybridy" ako si popisoval./bez koreňov,krivé,no skrátka "Shit"/ Skúsený nekúpi,odíde...pripadalo mi to ako v Tescu,keď majú v regáli staré rožky a čakajú,že "hladní" vykúpia aj také....na druhú návštevu som kúpil,čo som chcel.Taký výber na druhej strane asi nemá na Slovensku nik.Ponuka Agrofructu ,čo som mrkol na net je asi tak 15 rokov dozadu,čo sa týka sortimentu výpestkov....
0 0
dobrocani dobrocani

dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

Keby som bol z okolia Piestan, asi by som sa zachoval ako ty a prišiel inokedy. No ja som od Nových Zámkov a zbytočne prejazdit 2x100km naštve. Ani nie tak peniaze za palivo, ale premárnený čas. V mojom okolí nie je žiaden schopný predajca, ktorý by mal slušnú ponuku výpestkov za trocha znesiteľné ceny a preto občas cestujem za nákupom.
To že ma niekto sortiment trocha zastaralý mi až tak nevadí, ak v ňom má to, čo akurát zháňam. Je pravda, že mi už agrofruct nemá čo ponúknuť(ak prežijú moje stromi moju starostlivosť), ale nájdu sa aj taký, ktorým áno(chválil som hlavne cenu a korene výpestkov).
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Dobrocani, ja to mám zhruba rovnako ďaleko, kedže som z Kolárova ale rovnako tam (Plantex) aspoň raz ročne zabehnem (rovnaké dôvody). Tiež mám takú skúsenosť, že z 8 plánovaných druhov tam mali len polovicu a odchádzal som z dlhým nosom. Ale už som to tu niekolkokrát uviedol, že majú super sortiment a čo si tu budeme klamať, bere od nich drvivá väčšina predajcov-záhradníctiev. Korene sú v pohode, ale ak nevyhovujú (čo sa stalo) rýchlo vymením a idem ďalej. Chodí tam mrte veľa ludí, ako keby tam dávali niečo zadarmo.
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Ja som si momentálne prezrel cenník firmy crz.sk z Prievidze a tiež super ponuka. Odrody o ktorých som predtým nepočul, problém je v tom, že je to dosť ďaleko.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zase som neodolala..a objednala kvety, stromy...bylinky..Nemám až nejaké veľmi zlé skúsenosti...Ale dnes mi prišiel mail, že mi poslali tovar. Problém je však, že naša záhrada je ešte pod snehom, zem studená. Viete poradiť čo robiť s tým?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

DanielaSL Pozri príspevok
Zase som neodolala..a objednala kvety, stromy...bylinky..Nemám až nejaké veľmi zlé skúsenosti...Ale dnes mi prišiel mail, že mi poslali tovar. Problém je však, že naša záhrada je ešte pod snehom, zem studená. Viete poradiť čo robiť s tým?
Daj to do chladu - do pivnice. Tam to vydrží
2 0
Cerrick Cerrick

Cerrick je offline (nepripojený) Cerrick

presne tak,treba uskladnit rastliny v tme a chlade a uplne v pohode to zvladnu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďakujem..dnes to prišlo..no zaskočili nás veľmi....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

DanielaSL Pozri príspevok
Ďakujem..dnes to prišlo..no zaskočili nás veľmi....
Danielka, hlásia oteplenie, mrazy by už nemali byť.
1 0
Cerrick Cerrick

Cerrick je offline (nepripojený) Cerrick

tak drzim palce nech robia radost,ja uz od tohto predajcu nenakupujem,obrazky v katalogu maju sice nadherne,ale u mna sa rastlinkam od nich nedarilo.Nevylucujem,ze to mohlo byt sposobene mojim pestovanim
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Asi ani ja už nebudem....ale toto som si povedala aj vlani a vždy ma katalóg naláka....Zdenka teplo hlásia..len kým sa náš sneh všetok roztopí, zem trochu zohreje a obschne...to ešte potrvá. Dnes tu leje...
1 0
ljanina ljanina

ljanina je offline (nepripojený) ljanina

Ahojte, necitala som ostatne diskusie, ale mam cerstve skusenosti so STARKLom, rastlinky prisli v dezolatnom stave, slabe a priblizne polovica uhynuta. skoda penazi. nikdy viac
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ljanina
Ahojte, necitala som ostatne diskusie, ale mam cerstve skusenosti so STARKLom, rastlinky prisli v dezolatnom stave, slabe a priblizne polovica uhynuta. skoda penazi. nikdy viac
Mozno stali dlho niekde na poste.
Reklamuj! Reklamacie Starkl vybavuje bez problemov, poslu nove rastlinky
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Arizona má pravdu, s kvetinami som nemala ani ja problém, ale stromčeky a ovocné kríky by som neobjednávala. Prišli v dobrom stave, ale hrozno vymrzlo, goji nerodí, višňa je niečo úplne iné ako v katalógu a čerešňa tiež.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ja mám opačné skusenosti,drobé ovocie od nich je skvelé,stromky mi dodal najlepšie Sieberz.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Celkom ma to pobavilo. Na posledných dvoch príspevkoch je vidno postoj k životu...
Niekto je proste spokojný a niekto nespokojný. Väčšina vecí sa proste nepodarí na 100%. To je proste život a rastliny sú živé. Tým sa nechcem zastávať katalógových predajcov. Väčšina s cieľom predať za každú cenu a čo najviac sa neštítia ničoho. Preháňajú to s tými dokreslenými "bájnymi" odrodami na reklamných "fotografiách", ktoré vlastne ani v takejto podobe ako ich prezentujú vôbec neexistujú. Ak niekto očakáva že bude mať niečo také ako na obrázku a s prezentovanými vlastnosťami jednoducho musí byť sklamaný.
Na druhej strane pokiaľ pochopíme, že je to všetko len famorgána a uspokojíme sa s krutou realitou štandardných odrôd a nie prezentovaných zázrakov, dokážeme byť s tým aj spokojný...
Treba hlavne povedať, že žiadny Starkl ani Sieberg tie odrody a druhy na obrázkoch nepestuje. Obrázky nakreslia programátori a grafici, ktorí nikdy nič nepestovali. Text zostavia a upravia reklamný manažéri, ktorí nemajú vlastnú záhradku a nič o tom nevedia. Jediným cieľom je úspech - predaj a ten svätí všetky prostriedky... V tomto mene možno preháňať, zavádzať, klamať... všetko je povolené, je to vlastne tiež politika - obchodná politika firmy. Čo najlacnejšie nakúpiť a najdrahšie predať čo najväčší objem. S tým je spojená uniformita a komercia.
Ak niektoré odrody nesedia, je na vine poľský, talianský, či holandský dodávateľ ktorý bol tak stlačený na nákupnej cene, že musí zamestnávať tú najlacnejšiu nekvalifikovanú silu z Ukrajiny, či Rumunska, kvalitu a odrodu vie ťažko garantovať.
Že najviac zarobí predajca, ktorý to len balí a posiela? Aj on má svoje problémy. U nás musí posielať veľa vecí dvakrát, pretože ľudia radi reklamujú aj to čo je v poriadku. Tiež máílokto si prizná že smrť rastlinky je jeho vina a nie dodavateľa. To že niekedy proste rastlinka zahynie a vinu nemusí niesť nikto tak to už chce naozaj iných zákazníkov. Tak vlastne musí predajca zdvojnásobiť konečnú cenu, pretože balík oveľa častejšie posiela dvojmo...
Sú takí zákazníci, čo sa s tým netaja a naopak sa chvália, že ako za jednu cenu dostanú všetko dvakrát a s trochou plechu na tvári ešte aj požiadajú vrátenie peňazí, či do tretice...
To je len zopár faktov povedaných natvrdo. Nehrajme sa na neviniatka. Klamú všetci... Akurát sám pred sebou si to nikto neprizná...
Naposledy upravil wabi : 12.05.14 at 09:29
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Alebo český dodavateľ/Heliodor/.Lenže vieš,je fakt,že ked som objednala cez Sieberz alebo Starkl,prišli krásne rastliny,myslím kríky a stromčeky,ked cez pôvodného ktorý im dodáva,prišiel ten zvyšok.A to objednávam všetko,lebo jednak nemám čas nakupovať a behať po obchodoch a jednak ked som so záhradou pred 6 rokmi začínala,nerozoznala som hrušku od jablka.Teda strom a listy.A o podpníkoch som nevedela zhruba nič.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Tiež som začínala Starklom pred desiatimi rokmi. Medzi prvými bolo goji, čo nerodí a nielen moje. Vlani som videla prvé normálne v máji kvitnúce, ale nedozrelo, boli pri sebe dve rovnaké odrody. Hrozno zase prezentoval ako odolné voči mrazu, hrozno bolo, ale podpník nie, ten roztrhlo a mal ideálne miesto, samoopelivé kiwi a arguty a len pár rokov dozadu priznal, že také nie sú.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No lenže to isté naši.Daj pokoj,odpad je cca tretinový.Lenže zase u mňa majú od malička ťažkú vojnu,žiadne ofukovanie,prežije najsilnejší.Stačí že evoluciu rušíme u ľudí.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Dám pokoj už je to podstatne lepšie, selektujú, ale aj ceny sú vyššie. Už mám plnú záhradu, miesto len pre tomely.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať