Zavrieť

Porady

Starkl

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Včera sa mi dostal do rúk katalóg Starkla. Sú tam krásne veci, tak sa chcem opýtať aké s ním máte skúsenosti. Či je to také keď to doma podrastie pekné, ako na tých obrázkoch.
Ďakujem
Usporiadat
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

pmajap Pozri príspevok
Pozri si ponuku www.kohaplant.sk
Kohaplant som pozerala, odradilo ma že "balené ruže", obávam sa že sú to tie Poľské, ktoré majú aj v kvetinárstvach, s tými nemám dobrú skúsenosť.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Milas tu prihodil link na záhr. Kruh a zaujala ma - mäta mandarinková, pestujete ju niekto?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Anna123 Pozri príspevok
Milas tu prihodil link na záhr. Kruh a zaujala ma - mäta mandarinková, pestujete ju niekto?
Videl som ju na nejakých výstavách ale bola tak drahá že som ju napokon nekúpil. Voňala ale naozaj ako mandarinky, skrátka super, na budúce si ju už kúpim... :-)
Ono možno bude už lacnejšia keď ju niekto kúpil a premnožil...
Čo sa týka tých ruží - tak všetko je z poľska...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

travina Pozri príspevok
Chcem si objednať ruže, popínavé aj polyantky a čajohybridy, "všeho druhu" - porovnávam ceny Starkl, Rastlinky a Sieberz. Najlepšie mi vychádza Sieberz, má s ním niekto skúsenosť, ja zatiaľ nie. Najviac sa mi osvedčili Rastlinky.
Objednávala som ruže zo Starkla a mám ich odtiaľ veľa,prijali sa všetky.Doporučujem.Ja som zase objednávala Floxy,naschvál som čakala na Rastlinky,ale nakoniec to bol zase Starkl.V rastlinkách za 1 flox to,čo v Starkli za 3.Dám vedieť ako sa chytili.Pestuje niekto floxy?Prakticky si ich pamatám z detstva,teoreticky ovládam,ale aby som pravdu povedala,ešte som ich v žiadnej záhrade okolo seba nevidela.Má niekto skusenosti?
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Valčake Pozri príspevok
Milas265 .....prečo je to podľa teba neužitočné ak si pýtam radu?????
Sorry,však som ti poradil ,ale omylom som klikol kde nebolo treba a už to nešlo zmeniť ...
Mea culpa, mea maxima culpa....
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Wabi - takže sa oplatí - je tam aj šalvia, ktorá vonia ako ananás, pozeral si to záhradníctvo, je to drahé?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

BXLmiami Pozri príspevok
Objednávala som ruže zo Starkla a mám ich odtiaľ veľa,prijali sa všetky.Doporučujem.Ja som zase objednávala Floxy,naschvál som čakala na Rastlinky,ale nakoniec to bol zase Starkl.V rastlinkách za 1 flox to,čo v Starkli za 3.Dám vedieť ako sa chytili.Pestuje niekto floxy?Prakticky si ich pamatám z detstva,teoreticky ovládam,ale aby som pravdu povedala,ešte som ich v žiadnej záhrade okolo seba nevidela.Má niekto skusenosti?
U nás ich pestujeme roky, nie sú náročné na starostlivosť. Iba v posledných dvoch-troch rokoch chytajú plieseň na listy, Vlani som striekala viackrát a postrek vôbec nezabral. Tak neviem, či ich na jar kvôli tomu nevyhodím. Mám biele, ružové, fialové. Pekne voňajú.
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

[Čo sa týka tých ruží - tak všetko je z poľska... [/QUOTE]

Asi vačšina, ale tá adresa čo poslala Valčake, to sú slovenskí pestovatelia, vyzerá to výborne, len ako som v rýchlosti mrkla, asi na jarnú výsadbu už nemajú zásoby.
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

BXLmiami Pozri príspevok
Objednávala som ruže zo Starkla a mám ich odtiaľ veľa,prijali sa všetky.Doporučujem.Ja som zase objednávala Floxy,naschvál som čakala na Rastlinky,ale nakoniec to bol zase Starkl.V rastlinkách za 1 flox to,čo v Starkli za 3.Dám vedieť ako sa chytili.Pestuje niekto floxy?Prakticky si ich pamatám z detstva,teoreticky ovládam,ale aby som pravdu povedala,ešte som ich v žiadnej záhrade okolo seba nevidela.Má niekto skusenosti?
Aj ja mám od Starkla jednu ružu - Tourbillon, a žije, napriek tomu, že som ružiam doteraz nevenovala veľa starostlivosti.
Floxy sú obľúbené kvety moje mamičky, tak ich mám na záhrade hojne, biele, červené, fialové, a od Starkla pekné ružové. Darí sa im, biele sa rozmnožujú, až ich musím vyhadzovať a fialové nejakým divným spôsobom sa dostali zo zadnej záhrady aj pred dom.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...aké Floxy máte na mysli? Vysoké, alebo nízke....
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Valčake Pozri príspevok
...aké Floxy máte na mysli? Vysoké, alebo nízke....
Ja vysoké.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...ja mám nízke, čo vytvárajú kvetinové koberce, ale mám iba jednu farbu-ružovú. Bohužiaľ okolo nás každý máme rovnakú. Rada by som mala aj červené, biele aj svetlomodré. Veľmi sa mi páčia keď na jar kvitnú bohato a potom celé leto tak pomenej...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

travina Pozri príspevok
Srdečná vďaka, veľmi dobrý výber aj ceny, ďakujem.
...rado sa stalo,.. lenže nemám s nimi skúsenosti, takže nech nie som na vine ak sa ti nebudú páčiť, nedajbože sa neujmú....ak vôbec objednáš. Daj potom vedieť
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ja som spokojna, muškáty objednávam zo starkla, akurat vlani mi poslali iny druch muškata aky som si objednala.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Milas265 Pozri príspevok
Sorry,však som ti poradil ,ale omylom som klikol kde nebolo treba a už to nešlo zmeniť ...
Mea culpa, mea maxima culpa....
....nič si z toho nerob, keby sa stávali iba také maličkosti. Ďakujem, že si vôbec odpovedal
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Lubomir1 Pozri príspevok
Mňa zaujali stĺpovité ovocné stromčeky. Mám však pocit, že na niektorých obrázkoch je ovocie klonované - tzn. že na jednom stromčeku sa nachádza viac kusov toho istého plodu (možno grafický editor).
[COLOR=#fafafa !important]

[/COLOR
Máme jablonky už asi osem rokov a sme s nimi veľmi spokojní. Na malom mieste veľa úrody.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Erzebeth Pozri príspevok
Máme jablonky už asi osem rokov a sme s nimi veľmi spokojní. Na malom mieste veľa úrody.
...a máš aj iné stĺpovité stromčeky??? Jablone mám aj ja a tiež som spokojná.
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Nemám, ale idem objednať, tento rok je väčší sortiment. Objednávam od Starkla. Mám dobrú skúsenosť, iba raz sa mi neprijal stromček a vrátili peniaze. Z tých jabloní máme zaštepené a prijaté a rodia aj tie.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stlpovité mám ja,od Starklu aj od Sieberzu,sú životaschopné všetky a nádherne kvitnú na jar.Floxy vankušové mám zo Sieberzu,prijali sa všetky,teraz som objednala zo Starkla vysoké.Ruží mám zo Starkla veľa,všetky sa ujali,všetky krásne kvitnú a všetky sú tie čo som objednala.Najkrajšia je Bohdalová,tá sa mi strašne páči.V jeseni som nasadila ruže maliarov,dám vedieť.
0 0
nefertiti7 nefertiti7

nefertiti7 je offline (nepripojený) nefertiti7

som záhr.architektka a milujem zeleň a všetko s ňou spojené ...viac
Čo sa týka tej akebie, pri kúpe je dobré si všímať veľkosť dodávaných rastlín. Pri cibuľovinách zasa obvod cibúľ počet až potom treba hodnotiť cenu. Starkl predáva mladú rastlinku v 9-cm kvetináči za 5,95 € ale je to také cintľavé, že keď to vyberiete z plastového kvetináča, máte pocit, že sa to zlomí vo vašej ruke a Rastlinky.sk predávajú dospelú rastlinu vysokú 80 cm v 2-litrovom kvetináči za 13,95 €. Určite lepšia kúpa, efekt už v priebehu roka po vysadení. Nekontrolujte len ceny...tí čo nakupujete u rastliniek my dajú za pravdu, že je to naozaj kvalitný obchod, majú hlavne zdravé rastliny, ktoré Vám naozaj prežijú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať