Zavrieť

Porady

Vážna otázka na registráciu pre DPH.

apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

- Právnická osoba v roku 2005 kúpila nehnuteľnosť (budovu)
- V decembri 2005 bola táto nehnuteľnosť predaná za 4 mil. Sk
účtovali sme 315 / 324 nakoľko zápis do katastra bol až v roku 2006
- Prisla úhrada 221 / 315 3 mil. Sk
- V roku 2006 sa zaúčtovalo 324 / 64x 4 mil Sk a bol uhradený zvyšok pohľadávky.

Ja sa pýtam:
Mala táto právnická osoba povinnosť registrácie na DPH?

Predaj nehnuteľnosti bol charakteru príležitostného kedze spomenuta PO nie je realitka, takze z registracie by sme mohli byt vonku.

Čo v hypotetickom prípade, že by správca dane operoval tým, že nehnuteľnost bola kúpena so zámerom ju výhodne predať a tvrdila by, že trzbu je nutne započítať do obratu pre zisťovanie povinnosti registrácie na DPH. Ktorý dátum je rozhodujúci, danie nehnuteľnosti dispozícii kupujúcemu na základe kúpnej zmluvy alebo dátum zápisu da katastra.

Aby nebolo tomuto riziku dosť, ešte táto spoločnosť realizovala v Českej republike zateplovacie práce na obytných budovách. Ide fakturácia za výkony vzťahujúce sa k nehnuteľnosti umiestnenej v ČR pre českého objednávateľa do obratu na registráciu DPH? Šťastnou náhodou je fakturácia menej ako 1,5 milióna takže z tohoto nič nehrozí, ale kôli úplnej informácii prosím aj tu o stanovisko.

Ďakujem.

apo
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dracica
nepočítaju sa ani do obratu to som zabudla napísať mám to zistené
zaujímalo by ma na základe čoho?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Muška
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto službyposkytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Z toho to vyplýva, že aj keď sú oslobodené....nezahřňajú sa do obratu iba ak sú ako doplnková služba.

Takže súhlasím s "benkom" - povinná registrácia
Muška to napísala úplne jasne
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

Ahojte,
chcem vas poprosit o radu.
Do konca roka 2006 sme nakupovali tovar, prevazne z Ciech ako neplatcovia DPH.
Dnom 1.1.2007 sme sa stali platcami DPH. Uctovnicka nam povedala, ze na tovar z CR si odpocet DPH uplatnit nemozme. Boli sme sa informovat na danovom urade, po konzultacii celeho poschodia nam oznamili, ze sa MAME POKUSIT si poziadat o vratenie DPH z Ciech, ale ze nevedia ako, ze si mame najst na internete.....
Tak sa chcem opytat vsetkych Vas, ci nemate s takymto niecim skusenost.
Vopred dakujem za vsetky odpovede.
v
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
tina76
Ahojte,
chcem vas poprosit o radu.
Do konca roka 2006 sme nakupovali tovar, prevazne z Ciech ako neplatcovia DPH.
Dnom 1.1.2007 sme sa stali platcami DPH. Uctovnicka nam povedala, ze na tovar z CR si odpocet DPH uplatnit nemozme. Boli sme sa informovat na danovom urade, po konzultacii celeho poschodia nam oznamili, ze sa MAME POKUSIT si poziadat o vratenie DPH z Ciech, ale ze nevedia ako, ze si mame najst na internete.....
Tak sa chcem opytat vsetkych Vas, ci nemate s takymto niecim skusenost.
Vopred dakujem za vsetky odpovede.
v

Z tovaru nakúpeného v min. roku si budete DPH žiadať zbytočne.

Ohľadom nového roku: do objednávky tovaru uveďte svoje IC DPH, príp. dodávateľa na to výslovne upozornite. Mení sa váš vzťah z hľadiska DPH.
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

to fakt???
takze budeme dph platit druhy krat pri predaji tovaru???
CIZE 2KRAT PO 19%?
FAKT?
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

A este sa chcem opytat na vzor "odsuhlasenia platieb" alebo nieco podobne. Potrebujem odsuhlasenie, pripadne potvrdenie o tom, ze XY prijal peniaze na ucet vtedy a vtedy, taku a taku ciastku od XZ. Dohoda o "spolupraci" bola uzatvorena iba ustne.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
tina76
to fakt???
takze budeme dph platit druhy krat pri predaji tovaru???
CIZE 2KRAT PO 19%?
FAKT?
Je to smutné, ale keď ste to nakúpili ako neplatitelia ...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
tina76
A este sa chcem opytat na vzor "odsuhlasenia platieb" alebo nieco podobne. Potrebujem odsuhlasenie, pripadne potvrdenie o tom, ze XY prijal peniaze na ucet vtedy a vtedy, taku a taku ciastku od XZ. Dohoda o "spolupraci" bola uzatvorena iba ustne.
A to nemáte doklad o odoslaní peňazí? Alebo o vklade na účet?
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

mame doklady o odoslani na ucet, ale potrebujem mat potvrdene od toho cloveka, ze ich naozaj prijal a ze ich od nas ziadal. neviem, ako to mam sformulovat tak, aby to bolo dobre. pripojim to, co mam zatial. potrebujeme sa chranit, aby nas neobabral, uz sme mu poslali dost velku ciastku, chcem to poistit, pre pripadne problemy, aby sme sa mali cim ohanat.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Dajte dohodu o spolupráci na papier.Do nej zahrnte aj spomínanú platbu. Ak odmietne podpísať, vyžiadajte si od neho peniaze naspäť s odôvodnením, že sa jedná o mylnú platbu.

Poučenie do budúcna: bez papiera nikomu peniaze neposielaj
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

tu je to, co som zatial "vypotila", potrebujem to zajtra poslat, ale uz mam tohodnes dost, zapeka sa mi mozog
Naposledy upravil tina76 : 09.02.07 at 19:41
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

no, mne to je jasne. toto je specialny pripad. zmluva je podpisana s inou osobou, takze nieco by sme s tym mohli urobit pri najhorsom, len slo o sprostredkovanie kupy z aukcie, a nemali sme cas zmluvne to podlozit...nie som pravnik, neviem, ako to napisat tak, aby to bolo pre nas uplne najvyhodnejsie.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
No vidíš, takto to figuruje ako pohľadávka voči nim.
Možno by bol dobrý k tomu aj právny názor. Bohužiaľ ním nie som. Možno niektorý druhý poraďák.
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

mozno by bolo lepsie pouzit slovo potvrdenie? uz som to trosku rozpisala, aby z toho bolo jasne, preco sme mu vlastne peniaze posielali. prilozim?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ideálne by bolo priložiť to bez adresáta.
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

no, pokial nas obabre, bude mat reklamu.
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

stiahla som prilohu, videla si ju iba Ty.
dakujem za upozornenie.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
tina76
stiahla som prilohu, videla si ju iba Ty.
dakujem za upozornenie.

Videl, nech ťa môj nick nemýli
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať