Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Paťuška,tie tvoje previsnuté muškáty sú ozaj krásne
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

arizona Pozri príspevok
Paťuška,tie tvoje previsnuté muškáty sú ozaj krásne
A čuduj sa svete kupované sú v Baumaxe (v marci) a zalievané ako mi napadne, ale pridávam aj hnojivo, tiež aké mám poruke.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Priložím aj ja niečo..........
P7311847.jpg  
P8031952.jpg  
P8031953.jpg  
1/1
0 0
fusta fusta

fusta je offline (nepripojený) fusta

Ahojte všetci pestovatelia a obdivovatelia muškátov.
Ja muškáty pestujem už niekoľko rokov a pestujem si ich aj zo semien. Prikladám niekoľko zaujímavostí, ktoré sa mi tohto roku podarilo dopestovať z vlastných semien. Na prvých dvoch záberoch vidno, ako vyzerajú semenáčiky niekedy v januári. No a potom v priebehu leta len čakáte, aké prekvapenie vám z niektorých rozkvitne.
Snímek 038.jpg  
Snímek 037.jpg  
Snímek 426.jpg  
Snímek 450.jpg  
Snímek 430.jpg  

Snímek 422.jpg  
Snímek 428.jpg  
Snímek 449.jpg  
Snímek 451.jpg  
DSC00016.jpg  

DSC00021.jpg  
DSC00022.jpg  
DSC00019.jpg  
1/1
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Zaslúžiš si pochvalu za takúto krásu.
Semienka kupuješ? Kedy ich vysievaš?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Sú nádherné.

Mohla by si napísať, kedy sadíš semienka a ako ich vlastne získavaš, resp. prilož foto ako také semienko vyzerá ? Tu na porade mi aj radili, že je také tučné, ale akosi som možno na také nenaďabila a nepodarilo sa mi získať ani jedno semienko.
0 0
Andreaa512 Andreaa512

Andreaa512 je offline (nepripojený) Andreaa512

Chcela by som sa spýtať na hnojivo Kristalon, akým množstvom polievate asi 50cm kochlík za jedeň deň?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
0,2cl na dva litre vody
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Prosím o radu. Na chate mám na balkónoch ťahavé muškáty. Boli nádherné, také som ešte nemala. Boli mojou pýchou. Teraz keď som prišla na víkend, bolo mi do plaču. Na vrchnom poschodí boli na muškátoch lístky úplne zožltnuté a len čo som sa ich dotkla odpadli. Neviem či je to spôsobené nedostatkom vody, alebo opačne. V lete ich chodím pravidelne polievať.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

diabol4 Pozri príspevok
Prosím o radu. Na chate mám na balkónoch ťahavé muškáty. Boli nádherné, také som ešte nemala. Boli mojou pýchou. Teraz keď som prišla na víkend, bolo mi do plaču. Na vrchnom poschodí boli na muškátoch lístky úplne zožltnuté a len čo som sa ich dotkla odpadli. Neviem či je to spôsobené nedostatkom vody, alebo opačne. V lete ich chodím pravidelne polievať.
Susedka ma poprosila, aby som jej na balkóne zalievala muškáty v čase, keď nebola doma.
Poctivo som asi 2x poliala. Potom prišli búrky kvety boli zaliate znovu.
Začali zľtnuť lístky. Potom som si všimla, že na debničke nemá zospodu otvor na odtok prebytočnej vody. To bol ten problém.
Dúfam, že to nie je tvoj prípad.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

tinaM Pozri príspevok
Susedka ma poprosila, aby som jej na balkóne zalievala muškáty v čase, keď nebola doma.
Poctivo som asi 2x poliala. Potom prišli búrky kvety boli zaliate znovu.
Začali zľtnuť lístky. Potom som si všimla, že na debničke nemá zospodu otvor na odtok prebytočnej vody. To bol ten problém.
Dúfam, že to nie je tvoj prípad.
No super... Práveže nemám. Muškáty pestujem už tretí rok a nemala som zospodu dierky. Máš pravdu že tu boli tiež riadne búrky. Srdečné poďakovanie za radu. Ihneď vykonám nápravu. Ešte raz dakujeeeeeem ...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

A takto sa darilo tento rok mne...
P8120157.jpg  
P8120158.jpg  
1/1
0 0
fusta fusta

fusta je offline (nepripojený) fusta

jess Pozri príspevok
Sú nádherné.

Mohla by si napísať, kedy sadíš semienka a ako ich vlastne získavaš, resp. prilož foto ako také semienko vyzerá ? Tu na porade mi aj radili, že je také tučné, ale akosi som možno na také nenaďabila a nepodarilo sa mi získať ani jedno semienko.
Ahoj, ak chceš semienka, mám ich dosť, napíš adresu do pošty a pošlem ti nejaké. Pokúsim sa aj nafotiť ako vyzerá také semienko a dám to na plochu. Mimochodom - nemohla by som Ti to napísať ale mohol by som to napísať.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Muškáty na mojej chate.
Obrázok 253.jpg  
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

... to sú nádherné balkóny....
0 0
mirec96 mirec96

mirec96 je offline (nepripojený) mirec96

Zdravim vas som tu prvy krat .Chcem sa spytat mam nazzbieranych asi 500 semien ale niekde na ceskej stranke som sa dozvedel ,ze robit si nove rastlinky stych semien nie su take kvalitne ako napr. z odrezkou ma stym niekto nejaku skusenost dik vas novy poradak mirec96
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Vitaj ... pokiaľ ja viem, vždy sa preferujú z dôvody rýchlejšej násady kvietkov skôr semenáčiky ako odrezky.
0 0
fusta fusta

fusta je offline (nepripojený) fusta

No s tým pestovaním zo semien to nie je jednoduchá záležitosť, ale stojí to za tú námahu. Ja pestujem zo semien pravidelne už niekoľko rokov a to by ste neverili, aké je to napínavé. Vždy sa totiž objaví nejaké prekvapenie vzniknuté vďaka včielkam a ostatnému hmyzu, ktorí to pokrížia a poopeľujú nepredvídateľne.
Nemôžem sa stotožniť s tvrdením, že zo semien sú slabšie rastliny. Sú samozrejme aj také, ale ja už pri vysievaní selektujem semená a vysievam len najkvalitnejšie, pekné veľké a plné. A potom sa už len starať až do kvitnutia, no a samozrejme po zakvitnutí ešte viac, ale potom je to už skutočne len potešenie a neskutočný psychorelax - aspoň pre mňa určite. Až by si chcel vedieť o pestovaní zo semien viac, rád ti poradím, prípadne aj vymením semená. Tiež ich už mám nazbieraných neúrekom. Pár príspevkov dozadu si môžeš pozrieť niektoré snímky, sú medzi nimi aj aspoň pre mňa veľmi vzácne, dvojfarebne kvitnúce kusy.
Naposledy upravil fusta : 31.08.08 at 20:45
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Keď chcete mať pekné muškáty budúci rok, je potrebné dať zakoreniť odrezky v dňoch panny -podľa lunárneho kalendára. A na jar zas pri dorastajúcom mesiaci.
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

zatiaľ som muškaty rozmnožovala len z odrezkov a mávam ich krásne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať