Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
ewulienka ewulienka

ewulienka je offline (nepripojený) ewulienka

ahoj, chcela by som sa opýtať, ako úplný začiatočník: Keď ich nasadím, koľko krát do týždňa sa majú polievať? a čo to znamená strihať výhonky? nové lístky? ďakujem pekne za odpoveď
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dnes mi dcéra doniesla výhonok muškátu s citrónovou vôňou. Pretože patrí k rastlinám, ktoré sa mi nedarí pestovať - čo mám s ním robiť? Dala som výhonok do hrnca s vodou, aj keď normálne muškáty dávam rovno do zeme, aby sa zakorenili. Nechať ho v byte, alebo deložovať na balkón? Muškáty mi prezimovali pekne. Vyložila som ich v polovici marca a už sa chystajú kvitnúť (južné Slovensko).
0 0
zabenka zabenka

zabenka je offline (nepripojený) zabenka

Sú aj voňavé muškáty? Nepoznám ich. Chcela by som vidieť taký muškát.
Moje muškátiky mám už asi 2 týždne von, ale na noc ich prekladám dovnútra.
Ak sa mi podarí poslať prílohu,odfotila som si ich.
Snímka006.jpg  
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Mobilom odfotené, takže kvalita nič moc. Listy im voňajú ako medovka, citrónová tráva, kvitnú drobnými kvietkami.
DSC00064.JPG  
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

VladoaKatka Pozri príspevok
Ja som ich robila začiatkom marca a už sú pekne rozrastené, majú nové výhonky a dokonca tlačia aj kvety. Som rada, že sa im tak darí. Mám biele, ružové aj krásne červené. Vlani som mala aj vysoké aj nízke. Tie nízke boli dobré, že nerozrastali moc do výšky,viac kvitli, aspoň tak pôsobili, len som zabudla označiť ktoré to boli...hmmm tento rok budem múdrejšia.
Tak tieto muškáty už mám na oknách a 2 z nich už aj kvitnú, ostatné už tiež tlačia puky, z cca 50 ks sa mi neujalo len 4-5 ks.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Aj ja som uz nasadila uplne nove priesady,cize zacinam odznova.Kedysi som mala muskaty (tahave) dost pekne,ale nikdy nie moc dlhe.Pekne byvali tak do zaciatku najvacsich horucav a potom to slo s nimi dolu vodou.To som vsak mala balkon na zapadnu stranu.Teraz byvam v byte s oknami na juh,tak som zvedava,co z toho bude.Dnes som aj obstikala vrcholky na tych,ktore som sadila pred tyzdnom.Este by som sa rada opytala,ake je idealne mnozstvo priesad na 50cm hrantik?Dakujem za radu.
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Ja by som povedala tri. Tak dávam.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Ja už mám muškáty vonku od 1/2 marca u nás je už krásne včera okolo 20 stupńov ,dúfam len že neprídu 3 zmrzlí muži to potom pôjdu šupom na parapet z druhej strany.
čo sa týka polievania u nás ns juhu aj každý deň v posledných rokoch býva príšerné teplo a sucho teda v lete .
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Dav Pozri príspevok
Mobilom odfotené, takže kvalita nič moc. Listy im voňajú ako medovka, citrónová tráva, kvitnú drobnými kvietkami.
Tento muškát je dobrý na bolenie uší. Skúsila som a pomohlo to.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Každý rok mám krásne ťahavé muškáty. Používala som obyčajné hrantíky a na spodok som dávala keramzit. Tento rok som kúpila samozavlažovacie hrantíky a akosik sa mi nedarí. Mladé rastlinky som mala nové kúpené. Teraz mi ale začínajú vyháňať mladé lístky a všetky mi žltnú. V čom môže byť problém ?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

malalulu Pozri príspevok
Tento muškát je dobrý na bolenie uší. Skúsila som a pomohlo to.
Ako sa to používa? Mám ho aj ja, ale ešte sme ho takto neužívali?
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

určite nie je chyba v samozavlažovacích hrantíkoch, nakoľko ja tieto používam už 4 roky a mám v nich muškáty super. Chyba bude skôr v zemine alebo
v hnojení alebo v polievaní. Určite sa muškáty ihneď po presadení memôžu hnojiť a tak isto aj prepolievať. Všetkého veľa škodi.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Zeminu som kúpila tú istú ako po iné roky. Hnojiť začínam až po 6 týždňoch vždy. Muškáty mám zasadené len 3 týždne. Polievam ich zatiaľ zvrchu raz za deň, aby sa zakorenili . Poraď ako sa majú správne polievať v týchto samozavlažovacích. Predtým, keď som mala obyčajné hrantíky, tak som polievala raz za deň a pokiaľ boli veľké teplá, tak 2x za deň - ráno a večer. Mávala som najkrajšie muškáty v paneláku. No a teraz, keď ich vidím, tak mi srdce puká.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Ja používam už viac rokov Lebišove samozavlažovacie hrantíky a ešte sa mi nestalo žeby sa v nich dajakej rastlinke nedarilo.Sú to hrantíky ktoré pijú vodu zo spodnej misky pomocou špeciálnych knotov. Hneď ako tam zasadím rastlinky polievam len cez spodnú zalažovaciu misku a kvetinka sa napije vody podľa svojej potreby. Mávam prekrásne previsy muškátov,surfínií...Zvrchu vôbec nepolievam.Do každej zálievky dávam hnojivo Engo alebo Kristalon. Ludka
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

zo dna na den mi uplne obschli vsetky kvety, opadli a muskat uz viac kvety nenahodil....
listy ma pevne nadherne zelene, takze viem, ze nevykapina
PORADTE PROSIM
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

EPk Pozri príspevok
Ako sa to používa? Mám ho aj ja, ale ešte sme ho takto neužívali?
Pomrvím ho v rukách, až pustí šťavu a potom ho strčím do ucha, ale pozor, raz som si ho zatisla tak, že som ho ledva vybrala, asi dlhšiu stonku treba nechať trčať z ucha.
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

Tak toto sa dá urobiť z ťahavých muškátov??? Takto vyzerajú obrázky, alebo je to pelargónia
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

aha. muskáty ....pelargonium
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

,,,
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

zo dna na den mi uplne obschli vsetky kvety, opadli a muskat uz viac kvety nenahodil....
listy ma pevne nadherne zelene, takze viem, ze nevykapina
PORADTE PROSIM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať