Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Kolenčík no to je bez práce.....:-), veď nie všetci bývame na Orave....
čo ťa stoja na jar takéto priesady? alebo už celé hotové debničky + hnojivo?
Na jar sa ti prihlásime a pôjdeš nám nakúpiť.... dúfam, že baby budú súhlasiť.
Ja zapracem doma 2 pivnice samými debničkami a kvetináčmi, všetko prezimuje, len tie nešťastné ťahavé muškáty musím kúpiť každý rok nové.No a nie každý rok sa mi vydaria. Určite to záleží na kvalite priesad.....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kolenčík Pozri príspevok
U nás sa osvedčila výborná vec. Nikto sa cez zimu nestará o muškáty. Na jar sa skočí do Poľska, alebo Vám ich oni dovezú za pomerne lacné peniaze už zasadené všetkých druhov, aj ťahavé, vysvetlia pestovanie a dodajú k tomu aj potrebné hnojivo. Sú priam nadherné, kvitnú celý rok a na jeseň sa vyhodia, veď na jar dovezú z Poľska zas nové.
Nosia aj do Veľkého Krtíša ????
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Neviem, opýtam sa keď začnú chodiť, možno by sa dali poslať. A celkom nesúhlasím, že je to bez práce, treba sa počas celého leta o ne starať, ale myslím taktiež že to ide kvalitnými sadenicami, ale aj tým ich hnojivom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kolenčík Pozri príspevok
Neviem, opýtam sa keď začnú chodiť, možno by sa dali poslať. A celkom nesúhlasím, že je to bez práce, treba sa počas celého leta o ne starať, ale myslím taktiež že to ide kvalitnými sadenicami, ale aj tým ich hnojivom.
Poprosíme ,dať vedieť aj na dolniaky
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Takto to vyzerá v lete u nás :
P1010034.jpg  
1 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Krásne.....určite sa prídeme pozrieť
Ak Zuzka opäť napečie
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Muška Pozri príspevok
Krásne.....určite sa prídeme pozrieť
Ak Zuzka opäť napečie

.... napečiem jasnačka ... len mi musíte povedať, čo by ste radi
... no tie muškáty predsa musíme vidieť na živo, však ingi
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ja som dala súhlas dva krát...
aby som mala dve porcie...
Zuzka..koľko chceš tomu pečeniu venovať času..aby som vedela..aký dlhý zoznam ti mám poslať...
a aby si nepovedala že to len tak
práve máš
súhlasov s príspevkom: 4,294,967,295
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Hlinkovx Pozri príspevok
ja som dala súhlas dva krát...
aby som mala dve porcie...
Zuzka..koľko chceš tomu pečeniu venovať času..aby som vedela..aký dlhý zoznam ti mám poslať...
a aby si nepovedala že to len tak
práve máš
súhlasov s príspevkom: 4,294,967,295
Silviky , to čo Ty tu robíš, za čóro-móro
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Silvika prosím Ťa prinášaš do tém vzrúšo ......Tvojim dvojklikom
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no dobre..už nedám žiadny súhlas ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Hlinkovx Pozri príspevok
no dobre..už nedám žiadny súhlas ...
Ááááále áno , nám sa to páči .....
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

nááááááááááááá....už ste dve
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Muška Pozri príspevok
Krásne.....určite sa prídeme pozrieť
Ak Zuzka opäť napečie
Keďže nepochybujem o Vašej odbornosti na pestovanie muškátov , bolo by vhodné inšpekciu realizovať priebežne počas ich vývinu , t. j.:

1. návšteva: po zasadení ( vzhľadom na hektickosť obdobia z nášho profesného hľadiska navrhujem termín po 25. apríli),

2. návšteva: priebežná kontrola rastu muškátov ,

3. návšteva:
...............:
...............: kochanie sa plodmi našej starostlivosti.

Zuzka Pozri príspevok
.... napečiem jasnačka ... len mi musíte povedať, čo by ste radi
... no tie muškáty predsa musíme vidieť na živo, však ingi
Všetko bolo mňam ale tie "Somlóhalušky" boli úžasné .
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
ja som muškáty ostrihala a tie odrezky som dala do vody ,mám ich už krásne zelené dokonca a s kvetom.Vždy je lepšie sadiť mladé odrezky ako nechať staré korene tie už tak bohato nekvitnú.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
a nehnijú ti v tej vode ?
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

Muškáty pestujem už veľmi dlho a mávam ich krááásne, ale niektorí ich mávajú ešte krajšie. Nikdy som nevedela že prečo až pred nedávnom som sa dozvedela. Všetky ešte krajšie od mojich mali pôvod z Rakúska. Takže určite na tom niečo bude, že nie je jedno aké sú priesady, ale tento rok budem mať aj ja, takže uvidíme. Potom sa ozvem....
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
nie majú korienky a krásne zelené listy,dokonca aj puky.mám odskúšané že mladé odrezky kvitnú bohatšie ako staré korene
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja som svoje z balkona dala na schodište v bloku a maju aj chlad aj vlhko aj trocha "slnka". Maju aj stare korene ale vyha)najú mlade konariky a dokonca mi aj kvitnu. Na jar tie mlade orežem dam do vody zapustiť korienky a stare dam preč. Hlinu som davala tiež kvalitnejšiu.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja som asi pred 10 rokmi bola v "Tirolsku" na školení. Bolo to v septembri. Na oknách chaty, kde sme boli ubytovaní boli nádherné ťahavé muškáty. Poobede traja zamestnanci chaty podovážali plno kochlíkov s rašelinovou zemou a z tých muškátov na oknách poodstrihovali všetky výhonky (asi 5 cm). Konce namočili do akéhosi bieleho prášku (asi zakoreňovače) a popichali do nachystaných kochlíkov. Tie asi ukladali "na zimný spánok". "Staré" muškáty nechali na oknách a tie ďalej kvitli a rástli... až kým nezmrzli a potom ich dávali na kompost. Vždy si hovorím, že to takto budem robiť aj ja, ale mne je tých "starých" muškátov ľúto... posadím vždy nové a niektoré staré mi cez zimu samé vyhynú. V lete ich mám vždy nádherné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať