Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Vymenil by niekto odrezky cinskej ruze? Mala by som zaujem hlavne o bielu alebo aj ine farby. Na vymenu mozem ponuknut bordovo cervenu plnokvetu a jemne ruzovu, pripadne ine kvetinky
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

mazanova Pozri príspevok
kolegyna mi doniesla z Chorvatska bobkovy list, ako s nim nalozit?
1.vetvicku dat do stimulatora a hned do kvetinaca zasadit
2. alebo nechat v pohari aby vyhnal korienky? a dat do pohara kusok stimulatora? alebo nie?
Nemám s tým osobné skúsenosti...Suseda kedysi tiež sa z odrezkov pokúšala vypestovať, ale z piatich sa jej prijal len jeden...Držím prsty nech sa Ti vydarí...
0 0
širi1 širi1

širi1 je offline (nepripojený) širi1

rada by som pestovala okrasný trom Albízia, katalógové obchody ponúkajú dosť malé stromčeky (30-40 cm). Nemá náhodou niekto na predaj väčší kus? ak to niekto má v záhrade, viete mi poradiť ako rýchlo rastie, ako prezimuje.......Ď.
BA - okolie
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

j....a pestujem ale v črepníku a na zimu dám do pivnice, dostala som od kamarádky, ktorá si priniesla semienka z dovolenky....
dve zimy mi vydržal, teraz má cca 80 cm, zasa ho dám na zimu dnu.
Na kúpalisku v Štúrove je ich zasadených priamo pri bazéne s morskými vlnami veľa, sú tam už asi 3-4 roky, ale vidím, že z nich dosť aj vypadlo. O ten svoj stromček sa bojím, aby nezamrzol, tak ho schovávam.
Kúpiť môžeš v záhradníckych centrách, je ich veľa , skoro v každej väčšej dedine.
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Ahojte poraďáci,
nenájde sa niekto, kto by mi daroval, príp. predal malý stromček - sadeničku - duba? U nás sa k tomu nemôžem dostať. Nikto to nemá.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Zdravím,
nemá niekto z vás, poraďákov, navyše trvalku poniklec? Omylom som nádherné dva korene pri zakladaní skalky vyhodila. Bol už zatiahnutý a pokladala som ho asi za koreň letničky. Až na jar som prišla na strašný omyl.
Bola by som veľmi rada, keby sa vrátil do záhradky.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

rybanka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
nenájde sa niekto, kto by mi daroval, príp. predal malý stromček - sadeničku - duba? U nás sa k tomu nemôžem dostať. Nikto to nemá.
Dub je burina, len ako ti to poslať. Inak pokiaľ ich chceš viac, tak žaluďe sú zadarmo...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ponúkam štepené marhulové stromy po 2 €.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

dostala som na jar kvet su to velke cibule a z toho idu dlhe zelene listy v dvoch kvetinacoch mal len listy kvet ziadny celu dobu boli vonku na balkone a okrem toho ze nezakvitol velmi sa im darilo teraz som ich dala dnu do bytu a zacali zltnut listky moze mi niekto poradit co s nim vobec neviem ani nazov. Ako sa treba on starat? Viem ze babky to mavali na terasach malo by to mat kvet taky zvonec.
DAKUJEM!
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Už som kúpila od Starkla.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Ak je to toto - amarylis - tak potom sa nič nedeje - listy by mali ožltnúť (presťaň kvet polievať) bude mať veget... ožltnuté listy otrhaj črepník daj do chladnej miestnosti môže byť aj tmavá, koncom januára ho premiestni do izby a začni polievať a prihnojovať - najskôr by mal vykvitnúť kvet a potom narastú listy. Ja som teraz urobila experiment, že som celú cibuľu vybrala z črepníka- listy som orezala + trochu som orezala aj korene - dala do novinového papiera do chladu a v januári ho zasadím...
krater Pozri príspevok
dostala som na jar kvet su to velke cibule a z toho idu dlhe zelene listy v dvoch kvetinacoch mal len listy kvet ziadny celu dobu boli vonku na balkone a okrem toho ze nezakvitol velmi sa im darilo teraz som ich dala dnu do bytu a zacali zltnut listky moze mi niekto poradit co s nim vobec neviem ani nazov. Ako sa treba on starat? Viem ze babky to mavali na terasach malo by to mat kvet taky zvonec.
DAKUJEM!
amarylis1.jpg  
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

ano je to ono dakujem velmi pekne. Takze ich dam do pivnice bola by som rada keby na jar aj kvitli zatial ich pestujem na listy
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
krater Pozri príspevok
ano je to ono dakujem velmi pekne. Takze ich dam do pivnice bola by som rada keby na jar aj kvitli zatial ich pestujem na listy
To,že si ich pestovala na list svedčí o tom,že máš velké cibule určite budú kvitnúť ked im dáš aspoň 3 mesiace kludu v chlade a tma-nesmie tam mrznúť, 6 týždňov pred tým ako chceš,aby kvitli daj ich do tepla a polej dalšie poliaťie až o 10 dní a potom polievať oatrne,aby cibula nezhnila,máš krásnu amarylku bolo by jej škoda, ak máš dcérske cibulky pestuj ich na list až 2-3 roky celý rok bez oddychu/ ked budeš mať prebytok cibulek môžme vymeniť ak máš záujem/ vela úspechov milka
0 0
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

doniesol som z lesa niekolko desiatok zaludov ,ktore staci iba zasadit a mas stromcek raz dva...........
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

milka 60 Pozri príspevok
To,že si ich pestovala na list svedčí o tom,že máš velké cibule určite budú kvitnúť ked im dáš aspoň 3 mesiace kludu v chlade a tma-nesmie tam mrznúť, 6 týždňov pred tým ako chceš,aby kvitli daj ich do tepla a polej dalšie poliaťie až o 10 dní a potom polievať oatrne,aby cibula nezhnila,máš krásnu amarylku bolo by jej škoda, ak máš dcérske cibulky pestuj ich na list až 2-3 roky celý rok bez oddychu/ ked budeš mať prebytok cibulek môžme vymeniť ak máš záujem/ vela úspechov milka
Ešte jedna drobnosť. Je treba vysadiť na kvitnutie cibule tak, aby väčšia časť cibule bola nad úrovňou pôdy...
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

wabi Pozri príspevok
Ešte jedna drobnosť. Je treba vysadiť na kvitnutie cibule tak, aby väčšia časť cibule bola nad úrovňou pôdy...
Nie je to nevyhnutné. Ja ich sadím do voľnej pôdy celkom prikryté zeminou a kvitnú prekrásne. sú nižšie a majú kratšie a pevnejšie listy, než keď som ich pestovala v kvetináči.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Prosím, nemáte niekto navyše čečinu v lokalite Bratislava - Senec? Budem vďačný za všetko ihličnaté, vrátane borievok, tují a cypruštekov.
Kto chce orezať ihličiny, aspoň nemusí odvážať odpad.
Ďakujem.
0 0
wessy wessy

wessy je offline (nepripojený) wessy

Kupim za velkoobchodne ceny tuje a fuchsie vo velkom mnozstve. Poradite mi niekto nejaky kontak.dakujem
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Dobry den,som tu nova a chcem sa opytat ci by mi niekto nedaroval poštou štepene mandarinky/pomaranče/citrony
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemá niekto na predaj semienka HURMIKAKI?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať