Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
JanaDr JanaDr

JanaDr je offline (nepripojený) JanaDr

Dobrý deň,

má niekto z vás doma "Morušu"? ako by som si ju mohla rozmnožiť? má niekto skúsenosti?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

JanaDr Pozri príspevok
Dobrý deň,

má niekto z vás doma "Morušu"? ako by som si ju mohla rozmnožiť? má niekto skúsenosti?
http://www.porada.sk/t82833-morusa.html
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Maňuša, ak chceš kupovať v Hornbach aj v Baumax maju krasne a viac druhov, sú v priesadníkoch, teda môžeš čakať aj tohtoročnú úrodu. Cena je výborná!

Moruša sa očkuje na podpník, ak chceš, ozvi sa môžem sprostredkovať od renomovaného záhradníka, iba si myslím, že tento rok je už neskoro.
Ak bude sezóna nafotím, aké máme doma plody my..
Je však viacero druhov, máš niečo vybraté?
listy moruše v množstve 3 gr. denne výrazne ovplyvňujú diabete-znižujú cukor v krvi!!
2 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ďakujem veľmi pekne. Zajtra idem do PO tak sa tam pozriem. Prajem pekný deň.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
ubka Pozri príspevok
Maňuša, ak chceš kupovať v Hornbach aj v Baumax maju krasne a viac druhov, sú v priesadníkoch, teda môžeš čakať aj tohtoročnú úrodu. Cena je výborná!

Moruša sa očkuje na podpník, ak chceš, ozvi sa môžem sprostredkovať od renomovaného záhradníka, iba si myslím, že tento rok je už neskoro.
Ak bude sezóna nafotím, aké máme doma plody my..
Je však viacero druhov, máš niečo vybraté?
listy moruše v množstve 3 gr. denne výrazne ovplyvňujú diabete-znižujú cukor v krvi!!
To ma zaujalo, reálne sa vám darí očkovať morušu? Ja mám vyskúšané len štepenie.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Maňuša Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Zajtra idem do PO tak sa tam pozriem. Prajem pekný deň.
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Maňuša Pozri príspevok
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.
na jahody je najlepší čas koncom leta-na jeseň. Vtedy každý čistí hriadky a obtrháva prebytočné výhony. Popýtaj sa nejakej susedky na okolí, niekto sa rád toho zbaví a podaruje, akoby mal vyhodiť.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Maňuša Pozri príspevok
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.
Dnes v Nitre na výstavisku mali jahody - pekné a viac druhov. Nebude u Vás nejaká výstava kvetov,alebo zeleniny? Skús pozrieť, určite tam nájdeš.
3 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...neviem, či som pochopil správne, ale.... Maňuša... hľadá moruše a nie jahody, na východe sa im totiž hovorí jahody
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Aviator, dá sa moruša očkovať, aj štepiť.
Dokonca očká sa lepšie prijali ako štepence.
Určite sem dám v čase dozrievania plody-Trnavskej moruše a poskytnem aj materiál na preočkovanie, či štepence :-)
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

legolas Pozri príspevok
...neviem, či som pochopil správne, ale.... Maňuša... hľadá moruše a nie jahody, na východe sa im totiž hovorí jahody
Na výstrave mali aj moruše, takže to máš zajedno.
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Maňuša Pozri príspevok
Súrne hľadám sadenice jahôd. Nenašiel by sa niekto kto by mi predal zopár kusov ? Ďakujem.
Ja mám hodne jahôd - podarujem, iba treba napísať adresu, kde ich mám poslať!, cez víkend ich budem vyberať a v pondelok 3. mája ich pošlem...
a ja hľadám súrne REBARBORU - nemá niekto nazvyš???
Naposledy upravil mazanova : 27.04.10 at 12:03
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
mazanova Pozri príspevok
Ja mám hodne jahôd - podarujem, iba treba napísať adresu, kde ich mám poslať!, cez víkend ich budem vyberať a v pondelok 3. mája ich pošlem...
a ja hľadám súrne REBARBURU - nemá niekto nazvyš???
Rebarbora sa presádza v októbri!
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

vlastne áno, ale môže sa aj skoro na jar, teraz je už neskoro...
Ančika Pozri príspevok
Rebarbora sa presádza v októbri!
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
[
a ja hľadám súrne REBARBORU - nemá niekto nazvyš???[/QUOTE]

Pošlem rada, napíš adresu Čo najskôr.
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

mlyn16 Pozri príspevok
[
a ja hľadám súrne REBARBORU - nemá niekto nazvyš???
Pošlem rada, napíš adresu Čo najskôr.[/QUOTE]
Aj ja (v podstate nie ja, ale svagrina ju zboznuje) by som potrebovala rebarboru. Mozem poslat ss s adresou?
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Rebarbora je fakt neskoro na presádzanie, už je v zbere, ja som už 2x robila koláč.
Ospravedlňujem sa tým dvom poraďáčkam, čo som sľúbila zaslať na jar, ale vtedy 3 týžne u nás lialo, nedalo sa stúpiť do záhrady a potom už bola veľmi vyrastená - treba sa na jeseň.....
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Zháňam semienka tavolínu, ak by niekto mal.
0 0
babenka 12 babenka 12

babenka 12 je offline (nepripojený) babenka 12

hľadám niekoho kto by mi mohol ponôknuť odrezky oleandra, trúbkovca
ďakujem
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

babenka 12 Pozri príspevok
hľadám niekoho kto by mi mohol ponôknuť odrezky oleandra, trúbkovca
ďakujem
Oleander mám malý, ale trúbkovec by sa hádam našiel, mám oranžový a zajtra sa pôjdem pozrieť, či tam ešte ostala nejaká mladá rastlinka, silno odnožuje a ja to vykopávam, inak by som ho už mala všade. Odkiaľ si? Mám ho na chalupe medzi HC a NR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať