Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
bjannka bjannka

bjannka je offline (nepripojený) bjannka

dobrava Pozri príspevok
Pekný deň, oceňujem túto tému, je super. Prosím nevie niekto poradiť? Priviezli sme si z Grécka nejakú rastlinku, ale samozrejme vyhynula. Som "náruživý skalničkár" a táto rastlinka tam rástla len tak medzi skalami, tu na porade bola zverejnená aj fotka - bolo tam uvedené, že je to "grécka ruža", keď sme však hľadali na google, nič také sme nenašli. Vedel by mi niekto povedať niečo viacej? Je to taká popínavá rastlinka s ružovo-červeným kvietkom.
Je to Apténia cordiflora,mám s červenými kvietkami,aj ja som si ju vypestovala s odrezku,nádherne mi zhustla, zmohutnela a v lete na priamom slnku bohato zakvitla.Zimujem ju pri izbovej teplote.V Brne v jednom kláštore som objavila túto rastlinku aj s panašovanými listami a ružovými kvetmi,bohužiaľ sa mi zatiaľ nepodarilo získať odrezok...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Silvernola Pozri príspevok
Vie mi niekto pomôcť či poradiť?
Zháňam semená ibišku jedlého ( okra, bamia, gombo) a hľuzy jesenného šafránu ( Crocus speciosus). Nedisponujete tým niekto?
Videl som semienka na nejakom regály v niektorom s marketov...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

airbusy Pozri príspevok
mám s ňou dobré skúsenosti, informácie o tejto rastline nájdete aj v samostatnej téme na porade. rastlinky si môžete vypestovať aj sami, keď zo sušených plodov vyberiete semená a zasadíte ich. semená sú síce drobné, ale nájdete ich tam treba ich preprať vo vode a plytko zasadiť. alebo sa dá rozmnožovať aj rezkovaním. rastlina vydrží aj naše mrazy, pestuje sa vo voľnej pôde.
Tak to by ma fakt zaujímalo, či niekto zo súhlasiacich už pravideľne zberá a suší bohatú a chutnú úrodu týchto liečivých plodov.?
Zatiaľ mi to príde ako móda a propagácia, ktorú by si viac zaslúžili mnohé iné naozaj osvedčené druhy a že by som ich mohol menovať naozaj dosť...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

AlenockaS Pozri príspevok
Wabi, kedy je jarná výstava v BB ? nepodarilo sa mi nájsť :-(
28.4 - 1.5.2010
http://www.zk.sk/Zahradnicke-vystavy.htm
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Ja si v lete naštepím hánky do skleníka a na druhý rok ich vysádzam. Teraz nemám štepy,ale ak nič nezoženieš ozví sa na druhý rok, tento rok budem rozmnožovať.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

elena11 Pozri príspevok
Ja si v lete naštepím hánky do skleníka a na druhý rok ich vysádzam. Teraz nemám štepy,ale ak nič nezoženieš ozví sa na druhý rok, tento rok budem rozmnožovať.
Ja len aby nedošlo k nedorozumeniu, myslíš tým štepením isto jednoducho len to, že odrežeš výhonky - rezky (nie štepy - štepy sú niečo iné) a zypichneš ich do pôdy - substrátu, tie zakorenia a takto rozmnožuješ. Pohybujú sa tu aj ľudia neznalí tohoto ľudového slengu - v skutočnosti aby nedochádzalo k nedorozumeniam nešteíš, ale iba rezkuješ. Neber to ale ako nejaké poučovanie, ja si na to nepotrpím, len aby to chápali aj ostatní.
0 0
milvus milvus

milvus je offline (nepripojený) milvus

Najviac štiplavé sú tie, čo sú na stupnici označené 10, ale ROCOTO z Bolívie to je "20"
0 0
milvus milvus

milvus je offline (nepripojený) milvus

tiger111 Pozri príspevok
prosim vas zhanam tuje ,alebo nieco podobne na zivy plot.....potrebujem tak na 110 metrov..cize podla mojich vypoctov aj 300-350 stromov.ak nahodou viete o niekom kto ma vacsie mnozstvo za rozumnu cenu-bol by som velmi vdacny...dakujem

Smaragd sa dáva tak 0,6 metra od seba do priamej línie, tak to prerátaj, no a prečo Smaragd, je najlepší, to čo sa dáva v Hornbachu a Baumaxe "že do živých plotov" tak to budeš mať ako vypelichané kura. To sú tujky na solitéry a iné použitie. Smaragd rýchlo rastie, zahusťuje a dá sa potom držať aj rezom. Jarné cenové relácie sú tak okolo 6€ za kus pre 60 až 90 cm. Najlepšie je vybrať sa s autom k záhradníkom - producentom, ale nie okolo BA, tam je "Bratislavská daň", tak to chce vybrať sa na sobotu na výlet. A kam to potrebuješ?
0 0
milvus milvus

milvus je offline (nepripojený) milvus

letula Pozri príspevok
Poprosila by poraďákov,či niekto nepestuje rastlinu Góju-kustovnicu,
a aké má skúsenosti. Kupujeme si bobule vo Vegetke,ale vraj sa dajú dopestovať i u nás.Sú liečivé. Dík!
Záhradníictvo "KRUH", chodia na akcia a posielajú dobierkou, sedia hned veľla Radošinej, hm, Nitranská Blatnica? Kuknem mapu ...... áno, v stúpaní na konci dediny. No a sú aj tu "zahradnictvikruh" a plodí aj u nás, ale tak na juhu, potrebuje teplo a nie horúco, výživnú a priepustnú zem (zakopať plastové sudy s deravým dnom a našlapať substrát a potrebuje pre opeľovanie mať viac rastlín z viacero klonov), má tendenciu vymrznúť, tak jej neškodí pestovanie vo fóliovníku, ktorá na leto otvoríme, ale natiahneme sieťovinu (záclonu) proti páľave slnka. (Fakt plodí, kde by brali oni tie plody, čo predávajú, neukážu ako na to, ale ja som tam bol niekoľko krát a aj v Ústí, známosti)
0 0
kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Chcela by som poprosiť,či nemá niekto ,alebo nebude mať niekto lístky prípadne hľúzy gloxinií akejkoľvej farby.Veľmi túžim po týchto kvietkoch.Ja by som si ich aj zaplatila,keďže začínam a nemám nič na výmenu.Ďakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ahoj,
nemáte prosím niekto odrezok Datury (anjelské trúby) ?
Kúpim, alebo vymením za niečo z mojej zbierky.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

arizona Pozri príspevok
Ahoj,
nemáte prosím niekto odrezok Datury (anjelské trúby) ?
Kúpim, alebo vymením za niečo z mojej zbierky.
Aj ja sa pripajam k Arizone a chcem poprosit, ci ma niekto odrezok datury. Mala som tri a cez zimu mi odisli vsetky tri, neviem ani presne co sa stalo, tak velmi za nimi banujem. Aj kupim ak mate, dakujem.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Ahojte nemá niekto čemericu na výmenu za niečo iné alebo len tak darovať
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Čemericu mám, avšak teraz začína kvitnúť. Dá sa krásne vypestovať zo semienok. Môžem neskôr poskytnúť.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

wabi Pozri príspevok
Budem sa snažiť byť na jarnej výstave v BB, to je najbližšie.
A v Bratislave alebo Nitre nebudete? Aj ja by som mala záujem sa pozrieť na vašu ponuku. Máte aj čemerice východné, purpurové a korzické? Tie dve prvé neviem nikde zohnať a tá posledná mi tejto zimy, zdá sa, vymrzla, a to hneď 4 kusy.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Žiaľ výstavy v BA, NR aj Olomouci sú v rovnakom termíne - budem sa musieť rozkrájať asi.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona Pozri príspevok
Ahoj,
nemáte prosím niekto odrezok Datury (anjelské trúby) ?
Kúpim, alebo vymením za niečo z mojej zbierky.
lorelei Pozri príspevok
Aj ja sa pripajam k Arizone a chcem poprosit, ci ma niekto odrezok datury. Mala som tri a cez zimu mi odisli vsetky tri, neviem ani presne co sa stalo, tak velmi za nimi banujem. Aj kupim ak mate, dakujem.
posúvam.....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

arizona Pozri príspevok
posúvam.....
Moja datura ešte len začína vyháňať. Asi mala chladno, lebo ostrihaná bola zavčasu. Keď vyženie, tak potom to nebude problém, ale ja to vidím až tak koncom mája. Ja som zlikvidovala staré korene a nechala som si iba jeden koreň bielej. Mala som plný dom kvetov a teraz som to poriadne preriedila. Aj muškáty mi odišli - začali od spodu černieť. Musím nasadiť nové. Potom sa ohláste obidve.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

wagner, prosííííím, ja by som sa tiež mohla prihlásiť? Nechcem byť dotieravá, ale ak by sa mi ušlo, bola by som veľmi rada. Prípadne si môžeš vybrať z mojich kvietkov. Ďakujem
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Prosím, nemáte niekto tavolín?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať