Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ďakujem poraďáci, ale hlavne ďakujem Aviatorovi, ktorý mi poslal súkromnú správu. Napadlo ho že vo Veselom bol za socializmu sad mandlí určený na typové podnože. Nakoniec to nebolo vo Veselom ale o dve dediny ďalej. Ale podarilo sa mi kúpiť tieto mandle ktoré sú zaručene odolné a kvalitné. Vyšli ma tak zhruba na korunu kus plus dph a cesta. Teraz ich už len stračí stratifikovať na pár mesiacov a potom vysadiť. O rok dva keď sa zadarí do nich zaočkujem ušľachtilé mandle, broskyňe a nektarinky. Ktorú odrodu máte najradšej?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ďakujem aj tebe Hrdzoska. Vidím že máš skúsenosti. Bývaš v Maďarsku? To je zaujímavé, možno mi budeš vedieť poradiť. Počul som, že je teraz nejak dobrý kurz na forinty a oplatí sa v Maďarsku nakúpiť darčeky. Je to naozaj tak?
Videla si niekedy aj nejaké záhradné centrum v maďarsku - predaj ovocnín a tak?
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Wabi oplatí sa sem chodiť na nákupy napr. v tescu pracuje pri pokladniach 20 pracovníčok a nie 4 ako na slovensku takže tam nečakáš ako blb pri kase a tovar majú lepší hlavne salámové výrobky, syry, klobásky a všetličo iné. Záhradnícke centrum je v Dunakiliti pri ceste občas tam niečo kúpim ( kvietky)ale je ich tu viac skoro v každej dedinke sú súkromníci, ale kedže ja som začiatočník v madarčine( velmi mi to nejde) tak si s nimi veľmi nepokecám ,
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ak to správne chápem, bývaš v Bratislave, pýtam sa preto, že cez výkend idem do Blavy. (Bývam v Nitre) Idem doniesť záujemcom nejaké stromčeky, tak som uvažoval, že by som tam do Maďarska skočil, len ja neviem vôbec ani ceknúť v Maďarčine, myslíš, že sa to dá risknúť?
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Myslím že áno ak vieš aspoň troch nemecky alebo anglicky ale na nákup c tesku nepotrebuješ rozprávať ved nahádžeš veci do košíka a kasa ti ukáže koľko platíš a v tescu je aj zmenáreň.
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Teraz sa ešte môžu sadiť stromčeky?? Nie je už trochu zima?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Stromčeky môžeš sadiť, kedykoľvek, hlavne musíš vedieť vykopať jamu. To sa nedá keď je pôda zamrznutá, ale keď je odmek tak je to isto lepšie ako čakať do neskorého jara, stromček si predsa len zvykne a začne pučať už na novom mieste, čím sa zmenší šok z presadenia.
Na druhej strane, ja sa snažím dodávať stromčeky v zakoreňovačoch, nie prostokorenné, pretože tým sa ušetrí rok trápenia sa stromčeka, kedy väčšinou zabrzdí úplne rast a je chúlostivý na zavlažovanie a môže sa aj neujať, ale je to vždy kôli suchu nie mrazu. Ak sa neujme z neskorojesennej výsadby stromček tak nie že by vymrzol, ale preto, že vyschne a to napriek zime.
0 0
1milan666 1milan666

1milan666 je offline (nepripojený) 1milan666

Hľadám informácie ohľadom zvončekovej papriky, alebo semená, viete mi niekto pomôcť, ďakujem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som semená videla v predajni záhradníckych potrieb v PD.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Čím skôr zaseje tým lepšie. Nemusí čakať na Marec.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

1milan666 Pozri príspevok
Hľadám informácie ohľadom zvončekovej papriky, alebo semená, viete mi niekto pomôcť, ďakujem
Aká je to zvončeková paprika, popíš, lebo ja sa chystám už sadiť semienka papriky už teraz iba tak v byte, potom ich presadím do kelímkov jednotlivo, potom do fóliovníka, niektoré aj voľne do záhradky. Ďakujem.
Naposledy upravil branislavp : 07.02.09 at 02:33 Dôvod: Doplnenie. Semienka som vyberala iba tak ako laik, nemám v tom skúsenosti.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Zvončeková paprika je hlavne na ozdobu, produkcia pri nej nie je tak dôležitá.
Mali by ste uvážiť, ak ju chcete na zeleninovú papriku alebo aj koreninovú či čili, feferóny, baranie rohy zvážiť niektorý úrodnejší kultivar a tú zvončekovú nechať len ako raritku a ozdobu.
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

Ak budete mat niekto záujem o biely ibistek rada sa s nim podelim, mam doma par vyhonkov zo semena cca 20cm az teraz som si ich vsimla a nechcem ich zbytočne vyhadzovat. Najlepsie ak ste zo ZA.
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

aby nedoslo k omylu ZA je zilina a este treba asi mesiac pockat lebo u nas je kopec snehu.
0 0
Jana Kucharíková Jana Kucharíková
Hľadám sadenice pepina gold. Ponúkni za dobrú cenu.
0 0
katamama katamama

katamama je offline (nepripojený) katamama

Chcela by som si vypestovať vavrín-bobkový lístok zo semienok alebo z jarných výhonkov. Ponúkol by mi niekto za dobrú cenu semienka? Bývam v Košiciach
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Zastavte sa v botanickej záhrade Košice a poproste ich o maličký výhonok. Dajú vám ho zdarma, bol som tam a doslova mi ho nanútili
Potom ho len zastrčíte do stimulátora a vysadíte isto zakorení. Výhonkom je to lepšie ako semenom.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Napadlo ma že ponúknem zakorenené figy. Jedná sa o typ ktorý som nazval Piaristická a dvesto rokov rástol v Nitre pri kostole z južnej strany. Plody sú ani zelené ani červené ale tak niečo medzi tým. Veľké a chutné, ale najmä je na nej zaujímavé, že napriek tohoročnej zime v tých miestach okolo -18 stupňov ani nezamrzla ani nenamrzla! Hoci iné figy v nitre vymrzli. Je pravda má dobrú polohu. Znova ju vyklčovali a tento raz dokonca idú nad ňou urobiť parkovisko, tak neviem či to ešte rozchodí...
Ak budete mať cestu okolo Nitry ohláste sa kedykoľvek a kľudne vám z nej zakorenený odrezok podarujem. Moje telefónne číslo uvidíte hneď ako ťuknete na môj profil - meno.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

wabi,ani moje figy nevymrzli, neviem aký je to druh - sú podlhovasté bordové, ale v chovátsku som jedla okrúhle žlté, boli chutné, aj dosť veľké, ale podľa sorty to nezpoznám. Neskôr prihodím foto, musím ich pohľadať. Aké veľké plody sú na tej,ktorú ponúkaš??
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

wabi Pozri príspevok
Zastavte sa v botanickej záhrade Košice a poproste ich o maličký výhonok. Dajú vám ho zdarma, bol som tam a doslova mi ho nanútili
Potom ho len zastrčíte do stimulátora a vysadíte isto zakorení. Výhonkom je to lepšie ako semenom.
Wabi, a niekde blizsie? Napr. NMn/V, TN, PN? Tiez by som ho chcela, ale tu som ho nikde nevidela, a ani nikto na blizku nema. Dik.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať