Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Mám trocha ale sú ešte malé. Koľko by si chcel? Podelím sa ale neviem kde ich poslať. Mám pár aj žltých, to sú tie hruškové.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Dopestovať tahavý muškát nie je problém počas celého roku ,mám v kvetináčoch po celej terase a občas sa mi v nich uvelebia mačky a neaké polámu ,stačí odrezať zlomenú časť, a ja ich strčím s troškou zakoreňovacieho prášku nazad do kvetináča a vždy sa prijali len keď je v lete veľmi horúco trochu pritienim ,naozaj veľmi jednoduché nebojte sa toho.Na jeseň vyhodím veľmi staré korene a prezimovať nechám práve tie čo boli polámané poriadne ich zostrihnem ,aby sa rozvetvili a na jar mám pekné sadenice.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Záhradkárky poraďáčky, prosím, ako rozmnožujete tie čemerice? Ja som si jednu kúpila na jeseň, teraz mi rozkvitla takto pekne na zeleno a rada by som mala viacej rastliniek. Poradíte? Ďakujem.
Čemerica 3.jpg  
Čemerica 2.jpg  
1/1
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

to sa Ti po čase rozrastie, alebo z dozretých semienok buď zaseješ, alebo samy naschádzajú také drobnulinké a potom si ich porozsádzaš. Ona je zelená už teraz, ale kvietok bude mať nejaký iný - (ja mám ružové a biele , teraz sa však zelenajú )na konci zimy už bude vykúkať spod snehu. Teš ja, je krásna.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

dalida Pozri príspevok
Záhradkárky poraďáčky, prosím, ako rozmnožujete tie čemerice? Ja som si jednu kúpila na jeseň, teraz mi rozkvitla takto pekne na zeleno a rada by som mala viacej rastliniek. Poradíte? Ďakujem.
Ja som sadila cemericu oddelanim rastlliny od seba. Pekne sa mi ujala.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

arizona Pozri príspevok
trošku
...asi nie som sama zamilovaná,veď aj Ty píšeš,že ja hľadám červenú,plnú čínsku ružu . Takto to dopadne keď robíme desať vecí naraz a medzitým narýchlo odbehneme "k porade",ha,ha,(žeby to boli príznaky závislosti?)
Budem rada, ak mi pošleš odrezky bledo a tmavo ružovej čínskej ružičky. Adresu a podrobnosti v ss.
Díky
arizona, dnes odišiel balíček 1. triedou - zajtra by si to mala mať, spýtaj sa poštárky, aby rastlinky neboli dlho v balíčku.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť niečo ťahavé na terasu, okolo stlpu. Mala som tam vistériu, bola síce krásna, ale nekvitla 5 rokov, tak som ju vykopala, lebo len listy opadávali. Niečo také by som tam chcela neopadavé, čo by kvitlo. môžete mi niečo odporučiť. ďakujem pekne
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Keď sme kúpili dom, tak sme mali okolo stĺpa plamienok (clematis), ktorý kvitol krásnymi veľkými fialovými kvetmi. Bohužiaľ, pri rekonštrukcii strechy mi drahý manžel celý plamienok zničil. Na budúci rok sa ho chystám znova zasadiť. Už sa teším.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Ahojte záhradkárky a záhradkári!
Mám k dispozícii na výmenu takúto papraď, ak máte niekto záujem ozvite sa!
Na obrázkoch je jej súčasný vzhľad - mladá rastlina, v dospelosti bude vysoká 50 - 60 cm, aj viac, ak sa jej bude dariť
Papraď 2.jpg  
Papraď.jpg  
1/1
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

mám takú istú, ale keby sa ozval niekto, kto má inú, hneď sa pridám..... na Gardenii som videla aj so žltým lemovaním, ale škoda, také nemali na predaj...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

atramka Pozri príspevok
Príspevok z mája 2007:


..... a iní záhradkári......
chcem sa spýtať na vlaňajšie rastlinky, či sa ujali.....
Atramka, až teraz som si všimla tento príspevok. My sme si písali už aj cez ss, tak ďakujem aj takto verejne. Rastlinky sa prijali, ale ešte nekvitnú. Zrejme až o rok, tak uvidím, aké farby sa prijali.
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

Atramka konečne som sa dostala na poštu a poslala som ti tie odrezky činskej ruže. Dúfam že tu cestu prežijú. Daj vedieť. Slavkasig
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

ahojte.
nenasla by sa tu dobra dusa, ktora by mi podarovala nejake skalnicky?a pomohla s radami okolo skalky?vopred vdaka
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Pre slavkasig:
ďakujem, hneď sa ohlásim keď dostanem rastlinky a čím sa môžem revanšovať???
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

pre svecova:
pošli adresu ja ti niečo pripravím..... aby si sa medzi nami dobre zabehla
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

Atramka budem rada ak sa ti vydaria ja zatial nemám moc čas na kvietky skôr zeleninka až po rekonštrukcii domu bude aj záhradka plná kvietkov . Len kedy to bude či sa toho aj dožijem. Slavka
0 0
bubulak bubulak

bubulak je offline (nepripojený) bubulak

Nenasla by sa tu dobra dusa, ktora by mi darovala odrezky oleandra. Bola by som moc vdacna.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Podľa mňa teraz je už neskoro rezať do oleandra- veľmi by "plakal" treba počkať na vhodné obdobie.
0 0
inga2 inga2

inga2 je offline (nepripojený) inga2

ahojte všetci najde sa tu nejaký odborník mám na záhrade burinu ktorej sa neviem zbavit a použila som už všeličo a stále nič. Dalej sa chcem spítat či niekto nemá náhodou voskovec, azalku alebo činsku ružu, jasmín.dakujem papapa
0 0
marsey marsey

marsey je offline (nepripojený) marsey

Olaender sa ma množiť až na jeseň po odkvitnutí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať