Zavrieť

Porady

Platca DPH od polovice mesiaca

Firma je zaregistrovaná za platcu DPH od 15.03.07.
Máme faktúru, ktorá má dátum dodania 31.03.07, zakl. 10.000 + DPH 1.900, ale v texte má napísané: fakturujeme Vám nájom nebytových priestorov od 01.03. do 31.03.
Môžem uplatniť celú DPH 1900,- ?
Podľa mňa áno, lebo podstatný je deň dodania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Protiotázka:

    Keby boli fakturované služby za celý mesiac (VÝSTUP) uvažovali by sme s tým, že by služby prislúchajúce do 14.3.2007 neboli fakturované s DPH?

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Podstatný je dátum dodania na faktúre, nie akého obdobia sa fa týka.

    To: riordan
    Je pravda, že aj napr. telefóny sa delia na dni, lenže nie čo sa týka DPH, ale čo sa týka časového rozlíšenia nákladov.

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    Platitaľa DPH od 26.3.2006 som delila na fa do 25.3 za obedy bez DPH a od 26. s DPH, a tak mi rozdelili na DÚ aj mobilné tel. podľa dní DPH. Mám to v kontrole, v zápise.

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    No teda, tak s tým som sa ešte fakt nestretla. My vždy berieme do úvahy dátum daňovej povinnosti a je to bez problémov. Ešte nám daňový úrad nerozpočitoval.
    To teda fakt čumím

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    Aj ja som dala celé DPH z fa za MT, ale rozpočítali a uznali mi len 8 dní a ktomu DPH. Lebo nárok na uplatnenie vzniká až dňom pridelenia IČ DPH.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    No to som fakt v šoku, aby sme ešte aj toto prepočítavali na dni.
    Pri výstupe by im to asi zrejme nevadilo.
    Ak s tým má ešte niekto skúsenosti, tak pripojte svoj názor.
    človiečik Vladimír Ozimý
    to je podľa mňa totálna blbosť rozpočítavať pretože tam ide predsa o čo kedy bola služba poskytnutá. Poskytnutá je posledným dňom to jest ak bola poskytovaná od 1.3. do 31.3. tak služba je poskytnutá dňa 31.3. ak som platiteľom od 15.3. tak zákon mi hovorí že mám nárok na uplatnenie tejto dph ak mám faktúru. Tú mám tak si ju uplatním nikde sa nepíše o časovom rozlíšení hehe...to aj ja čumím

    Platca DPH od polovice mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.