Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nika.sum Pozri príspevok
To je tak, ked to musime nechat len na Vas chlapov...., ver tomu,ze keby o tom rozhodovali zenske vajicka tak to vieme ovplyvnit
A pritom som na nete čítal, že dievčatá sa robia zozadu- je to hlúposť...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nika.sum Pozri príspevok
Ja nemozem ani Modre z neba....Je to hrozne, staci ked to vidim v ukazkach. Uvedomujem, ze tie starosti co mam su len bezne drobne problemy na spestrenie, som vlastne stastny clovek, nech ma len rozculuju tie moje decka ale nech su zdrave a nech si ich mozem aj ja v zdravi vychutnat. Nema take stastie kazdy...ved sme toho svedkami aj tu na porade. Prajem vsetkym, ktori to potrebuju vela sil bojovat aby sa uzdravili....
tiež nepozerám programy tohoto druhu. jediné čo je pre mňa "pozitívne" je že sa bud vyzbierajú nejaké peniažky , alebo sa ludom pomôže inak. veľa krát je to úmyslene tlačené k slzám, aspoň o modrom z neba mi to bolo naznačené, škoda že aj na tomto naháňajú sledovanosť.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

lujza.j Pozri príspevok
tiež nepozerám programy tohoto druhu. jediné čo je pre mňa "pozitívne" je že sa bud vyzbierajú nejaké peniažky , alebo sa ludom pomôže inak. veľa krát je to úmyslene tlačené k slzám, aspoň o modrom z neba mi to bolo naznačené, škoda že aj na tomto naháňajú sledovanosť.
áno, niekedy tlačia k slzám.. ale dôležité je to, že tým ľuďom pomôžu..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ewita888 Pozri príspevok
áno, niekedy tlačia k slzám.. ale dôležité je to, že tým ľuďom pomôžu..
ved som to tam napísala vieš sú to príbehy ktoré ani nemusím vidieť stačí o nich počuť alebo prečítať si. to že mi to bolo naznačené bolo asi slabé vysvetlenie, povedal mi to kameraman, takže asi tak. takže u mňa je to naháňanie sledovanosti na osudoch ťažko skúšaných ľudí.ale to je môj názor .....
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

nika.sum Pozri príspevok
Stanik neblazni ved to ma len 2-mesiace. Ja som sice poznali jednych co v troch mesiacoch krmili babo karfiolom s vajcom, ale neviem teda ci z toho dobre spavalo.
Lenka sa len trosku potrebovala zdoverit, ulavit dusicke. Ono to musi byt tazke mat dve male deticky a este pri tom pracovat, ja som mala mladsieho neskor a veru uz som mala problemy robit tak po nociach ako 10 rokov predtym. Leni drz sa, ono to raz pride, ze sa dobre vyspís....
Ja som od vás min. o generáciu staršia. Slepo sme pri našich deťoch museli poslúchať detské lekárky v poradniach.
Aj kojené deti museli začať s ovocnými šťavami už v šiestom týždni života, začínalo sa s 1 cililitrom, vo 4. mesiaci nastupovali zeleninové polievky a museli byť so zásmažkou na masle!!! Krupicová kaša na večeru od 4. mesiaca, mäsko hovädzie asi rovnako, mama mi robievala domáce rezance, podávali sme ich s tvarohom, jablkovým kompótom. Nechápala som to, pretože doma sme nikdy zasmážané polievky nevarievali, teda moja matka nám deťom, mali sme záhradu, doma bol dostatok zeleniny, nemuseli sa zahusťovať.
Dodnes nechápem, prečo ma už ma už moja teraz nebohá mama nezastavila, keď nás deti odkojila veľmi slušne. Tak sme v tej dobe podliehali diktátu.... Generácie materí normálne odchovali svoje deti, tak čo viedlo lekárov aby zmenili prístup k stravovaniu detičiek.
Nečudujem sa, že toľko ľudí je dnes chorých, trpiacich alergiami, a inými neduhmi.
Dnes keď čítam príspevky mladých mamičiek, ako chránia svoje deti pred prísunom lepku a iných škodlivín, tak mi tečú slzy po tvári.
Generácie našich detí sa stali podľa mňa akýmsi pokusom lekárov, inak to neviem nazvať. Obchádzam lekárov ako môžem. Pýtam sa, čo robili, ako mohli s týmto neprirodzeným prístupom súhlasiť?
A o ich dnešnom mlčaní a spoľupodieľaní sa na zlej výžive obyvateľstva - odsudzujem ich za to. Musia vedieť čo sa deje so zdravím ľudí. Ich ešte stále tichý súhlas raz bude veľmi zle hodnotený.
3 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

lujza.j Pozri príspevok
ved som to tam napísala vieš sú to príbehy ktoré ani nemusím vidieť stačí o nich počuť alebo prečítať si. to že mi to bolo naznačené bolo asi slabé vysvetlenie, povedal mi to kameraman, takže asi tak. takže u mňa je to naháňanie sledovanosti na osudoch ťažko skúšaných ľudí.ale to je môj názor .....
Áno, v dnešnej dobe čím horšie na obrazovke, tým lepšia sledovanosť. Hanba aj tejto zgerbe.A
nebudem nikoho prosiť pri tomto prirovnaní o prepáčenie.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ráno vám a kludný týždeň prajem...žiadne stavy ani stresy nech vás nestihnú...
..kafa je na stole...
..a úsmev na pusu!...
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

... príjemné ránko ...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Inak uplne suhlasim s lujzou.j- televizie si na nevinných a utrápených dušičkách robia reklamu-aby mali sledovanost...je to hanba...viem, marketing tv štábu povie, treba propagovat aj ludské osudy...na jednej strane-ano-ved kolkí z nás sa sťažuju a pritom vôbec nevedia o skutočných problémoch..., ale na druhej strane je to komercia a súťaž sledovanosti- to ma najviac bolí, že nevinný človek poskytne svoj príbeh s nádejov, že sa jeho problém hádam pohne dopredu, že sa niečo vyrieši, tv štáb mu dopomôže sa domôct svojich práv(čo sa týka sudnych prípadov), že mu dopomôže v nelahkej životnej situácii a najde sponzorov (liečby,pomôcky-vsetko stoji vela penazi)....je pekne, že to tv vôbec odvysiela, ved iný nad tým mávne rukou a pri sledovanosti sa niekto nájde-kto pomôže, ale na druhej strane-z ludského hladiska-sa mi zdá nechutné, že sa televizie na tom nabaluju...apropo-aj včerajší program "Srdce pre deti", no chcela by som byt pri tom, ako budu delit financie- do ktorého vrecka potečie najviac...ja vôbec neverim rôznym nadaciam, lebo niečo odleju pre deti a niečo sebe...ved nik nerobi zadarmo, nie? teraz ma mnohí určite "ukamenujete" za môj názor, ale žial, ja to tak vnímam....
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
hmmmmm, aká voňavá.....hmmmmm a chutnučká.....a este aj usmiata šálka....tak to sa vychutnáva :-)

pepsikova Pozri príspevok
...dobré ráno vám a kludný týždeň prajem...žiadne stavy ani stresy nech vás nestihnú...
..kafa je na stole...
..a úsmev na pusu!...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

pepsikova Pozri príspevok
...dobré ráno vám a kludný týždeň prajem...žiadne stavy ani stresy nech vás nestihnú...
..kafa je na stole...
..a úsmev na pusu!...



... pepsik...a mňa teší, že už nemusím takto .... http://www.porada.sk/t11047-p1005-sr...ml#post1881968 ...
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
katalóg Pozri príspevok
Ja som od vás min. o generáciu staršia. Slepo sme pri našich deťoch museli poslúchať detské lekárky v poradniach.
Aj kojené deti museli začať s ovocnými šťavami už v šiestom týždni života, začínalo sa s 1 cililitrom, vo 4. mesiaci nastupovali zeleninové polievky a museli byť so zásmažkou na masle!!! Krupicová kaša na večeru od 4. mesiaca, mäsko hovädzie asi rovnako, mama mi robievala domáce rezance, podávali sme ich s tvarohom, jablkovým kompótom. Nechápala som to, pretože doma sme nikdy zasmážané polievky nevarievali, teda moja matka nám deťom, mali sme záhradu, doma bol dostatok zeleniny, nemuseli sa zahusťovať.
Dodnes nechápem, prečo ma už ma už moja teraz nebohá mama nezastavila, keď nás deti odkojila veľmi slušne. Tak sme v tej dobe podliehali diktátu.... Generácie materí normálne odchovali svoje deti, tak čo viedlo lekárov aby zmenili prístup k stravovaniu detičiek.
Nečudujem sa, že toľko ľudí je dnes chorých, trpiacich alergiami, a inými neduhmi.
Dnes keď čítam príspevky mladých mamičiek, ako chránia svoje deti pred prísunom lepku a iných škodlivín, tak mi tečú slzy po tvári.
Generácie našich detí sa stali podľa mňa akýmsi pokusom lekárov, inak to neviem nazvať. Obchádzam lekárov ako môžem. Pýtam sa, čo robili, ako mohli s týmto neprirodzeným prístupom súhlasiť?
A o ich dnešnom mlčaní a spoľupodieľaní sa na zlej výžive obyvateľstva - odsudzujem ich za to. Musia vedieť čo sa deje so zdravím ľudí. Ich ešte stále tichý súhlas raz bude veľmi zle hodnotený.
ešte sa vrátim k tejto téme, pretože moja detská lekárka bola asi výnimka.Dcérku som dojčila do 6 mesiacov a ničím nebola / na radu lekárky/ prikrmovaná. Bolo to niekedy zúfalé, lebo v noci som vstávala aj každé dve hodiny.Aj keď bola potom dosť často prechladená, nikdy nedostala pri prvej návšteve antibiotiká. Najprv som sa zlostila, no s odstupom času si cením jej postoj, pretože terajšie civilizované choroby nás obchádzali.
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
by ste neverili, že aj dnes mnohé mamičky prikrmujú hneď, aj keď majú dostatok svojho mlieka, lebo dieťatko si často pýta, aj v noci nedá pokoja, a mamičky sa chcú vyspať, chcú mať pokoj. Veď kto by nechcel. A strašná je medializácia umelých prípravkov, veď po nich dobre spinkajú deti, dlhšie vydržia. Ja som mala pri staršom problém pri prikrmovaní, začala som od 7 mesiaca, on ani ústa neotváral, on len sať vedel. Fľašu nepoznal, a o nič neprišiel. Potrápili sme sa. Kým bol kojený bol len raz chorý. Aj keď som dlho kojila - 35mes, stále som mala problém s okolím, buď nechápali, že som tak dlho vydržala, /posledný rok len pred spaním si vypýtal/, alebo kukajú na mňa ako na blázna. Nové štúdia už poukazujú, že je vhodné aj dlhšie kojiť, pokiaľ obe strany majú o to záujem.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

A tym kojenim sa medzi matkou a dietatom utvori tak nadherne puto...Ja sa priznam, ze po dvoch detoch som nikdy nezarabala umele mlieko. Maly ma nejake sople, z ktorych sem-tam kasle ale to ja nastastie vsetko. Mozno tomu vdacime aj materskemu mlieku. Pamatam si, ked mal mladsi syn tri tyzdne, mala som tu na navsteve kamaratku z Ruska, boli sme si sadnut v jednej pizzerii a boli dost prekvapeni, ked som ich poziadala, aby som ho mohla ist nakojit v biliardovej miestnosti (bola vtom case zavreta). Nikdy som si nemusela robit starosti, ci som si nezabudla papat pre neho alebo ci mam kde ohriat vodu, bolo to pohodlne a krasne. Je mi luto tych mamiciek, ktore ten pocit zo zdravotnych dovodov nemozu zazit a nepochopim tie, ktore sa ho vzdaju z vlastnej pohodlnosti...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

katalóg Pozri príspevok
Ja som od vás min. o generáciu staršia. Slepo sme pri našich deťoch museli poslúchať detské lekárky v poradniach.
Aj kojené deti museli začať s ovocnými šťavami už v šiestom týždni života, začínalo sa s 1 cililitrom, vo 4. mesiaci nastupovali zeleninové polievky a museli byť so zásmažkou na masle!!! Krupicová kaša na večeru od 4. mesiaca, mäsko hovädzie asi rovnako, mama mi robievala domáce rezance, podávali sme ich s tvarohom, jablkovým kompótom. Nechápala som to, pretože doma sme nikdy zasmážané polievky nevarievali, teda moja matka nám deťom, mali sme záhradu, doma bol dostatok zeleniny, nemuseli sa zahusťovať.
Dodnes nechápem, prečo ma už ma už moja teraz nebohá mama nezastavila, keď nás deti odkojila veľmi slušne. Tak sme v tej dobe podliehali diktátu.... Generácie materí normálne odchovali svoje deti, tak čo viedlo lekárov aby zmenili prístup k stravovaniu detičiek.
Nečudujem sa, že toľko ľudí je dnes chorých, trpiacich alergiami, a inými neduhmi.
Dnes keď čítam príspevky mladých mamičiek, ako chránia svoje deti pred prísunom lepku a iných škodlivín, tak mi tečú slzy po tvári.
Generácie našich detí sa stali podľa mňa akýmsi pokusom lekárov, inak to neviem nazvať. Obchádzam lekárov ako môžem. Pýtam sa, čo robili, ako mohli s týmto neprirodzeným prístupom súhlasiť?
A o ich dnešnom mlčaní a spoľupodieľaní sa na zlej výžive obyvateľstva - odsudzujem ich za to. Musia vedieť čo sa deje so zdravím ľudí. Ich ešte stále tichý súhlas raz bude veľmi zle hodnotený.
Ja mam uz dospele deti. mala som dve do roka, takze som sa musela obracat. Zial Bohu, nemohla som kojit viac, ako tri mesiace. Kto vie, preco? Mlieko odislo, u kazdeho rovnako. Davala som sunar, aj tie stavy, aj polievku, mne nikdy neradili zasmazku, len uvarenu zeleninu. Musim povedat, moje deti v jaslickach a skolke neboli chore. Az na tie detske choroby, kiahne, mozno raz do roka, trocha teploty, niekedy ani to.
Vela zalezi aj na strave matky v tehotenstve a aj dedicnych dispoziciach. Materinske mieko je naozaj to naj.....ale ak je ho malo, musi sa to riesit inak.. Zaverom si myslim, ze po pol roku dietatu to mlieko urcite uz nestaci k vyzive jeho organizmu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

alaya1 Pozri príspevok
Ja mam uz dospele deti. mala som dve do roka, takze som sa musela obracat. Zial Bohu, nemohla som kojit viac, ako tri mesiace. Kto vie, preco? Mlieko odislo, u kazdeho rovnako. Davala som sunar, aj tie stavy, aj polievku, mne nikdy neradili zasmazku, len uvarenu zeleninu. Musim povedat, moje deti v jaslickach a skolke neboli chore. Az na tie detske choroby, kiahne, mozno raz do roka, trocha teploty, niekedy ani to.
Vela zalezi aj na strave matky v tehotenstve a aj dedicnych dispoziciach. Materinske mieko je naozaj to naj.....ale ak je ho malo, musi sa to riesit inak.. Zaverom si myslim, ze po pol roku dietatu to mlieko urcite uz nestaci k vyzive jeho organizmu.
Mas pravdu po 6. mesiacov sa odporuca uz zacat davat postupne zeleninove, ovocne...prikrmy. Niektore deticky s tym nemaju problem, niektorym to trva dlhsie kym si zvyknu na ine chute, ale urcite to neznamena, ze mliecko musi byt nahradene umelym. Ja si myslim, ze kazda mama pozna to svoje a vsetky sa snazime a snazili sme sa urobit pre svoje deticky to najlepsie...

Ja som niekedy plavala s miminami a mali sme tam jedno take krasne dievcatko, ale take tucnucke, samy faldik (vcase ked bola len kojena) a s maminy sme si robili zarty, ze ma namiesto mlieka smotanu. Neviem ako ta teraz uz dost velka slecna vyzera, ale verim, ze z toho vyrastla. Mne lekari raz na starsieho povedali (tiez bol baculatejsi ako kojeny), ze to je zdrava tucnota...a naozaj z toho vyrastol ako zacal behat a teraz mam pocit,ze nema na sebe ani gram tuku.
Naposledy upravil nika.sum : 05.12.11 at 09:14
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...všetci traja moji hadi boli od prvého momentu, ako sme prišli z pôrodnice, na plnotučnom mlieku...naozaj....každý z nich mal 4,5 kila čistej váhy po narodení...začínali sme s ryžovým vývarom a po troške mliečko, pekne z flašky...od 6 týždňa dostávali mrkvičkovú šťavu lyžičkou,postupne po 3 mesiacoch pudinček s ovsenných vločiek a mlieka, potom s benkom-takým tým fajn kakavkom z tuzexu...najstarší sa tuším v 4. či v 5 mesiaci napchal s mojím ockom segedínom a knedlou..skoro ma vtedy porazilo, ale nič sa nestalo...kuriatková polievka so zeleninou musela byť od 4. mesiacov každý deň, mali sme dokonca súkromnú dodávateľku zeleniny,slížiky vyrábala moja mama, zemiakové pyré minimálne obdeň...zjedli všetko, čo neuletelo z taniera, s každým, kto pri nich pohol pusou...lozili po štyroch od 5. mesiaca, chodili od 10, aj hovoriť začali veľmi skoro....prvé antibiotiká sme dostali tuším v 6. rokoch,(pľuvali tie pirule ako malé opice),okrem základných chorôb sme chorí nebývali...často som bola na nervy, keď ženy v robote mali óčeerku na nočné,ja nikdy, hadi prekypovali zdravím, no a to im aj zostalo...ešte poviem, večerníček bol o siedmej, o ôsmej spali ako polená, do rána do piatej, dostali flašku s kakavkom a spali do ôsmej...zavárala som tony ovocia vo výžive,kompotov do stoviek pohárov, uhorky-no, asi radšej nespomínam...kvasená kapusta bola miláčik tuším od pol druha roka...moja svokra vždy povedala- neboj sa, maximálne sa po*erie....nuž tak...
..a preto si myslím, že je to veľmi individuálne, ako si matka s dieťatkom nájdu spoločnú reč, tak isto s kojením, či prikrmovaním...ale keď dnes vidím tie prípravky pre kojencov a hlavne, pár krát sa mi dostalo "cti" ochutnať výživu, som rada, že teraz nemám malé dieťa...
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pepsi, alaya1, moji chlapci boli maličký, jeden 2800gr, druhý 2650gr. To je strašný rozdiel proti 4,5kg. Ale je pravda, že keby som mala mlieka málo, alebo vôbec, tak by som aj ja prikrmovala, či sušeným, alebo polievkami. Pri staršom som umelé nikdy nepotrebovala, aj keď som mala mliečne krízy, zápalové stavy, rozchodili sme, len som musela častejšie prikladať, ale polievky som dávala po ukončenom 6mes, a teraz polievky zbožňuje. Ako 10mes mal 10kg, rok mal a už chodil a bolo po kilečkách. Neschudol, ale len rástol. Teraz je chudý. Do roka som mu ešte aj mrazila moje mlieko, veľa ho bolo, a robila z neho pudingy.
Je len niečo pre mňa nepochopiteľné, keď mamičky prikrmujú detičky aj keď majú dosť mlieka len kvôli svojmu pohodliu. Ja ešte aj odsávať musím, viac roboty, ešte aj pre iné detičky odložím, nedá mi to svedomie.
A tie reklamy na sušené mlieka, to je niečo hrozné, veď aj z tých reklám sú mamičky oblbnuté, darmo že malými písmenkami napíšu, že do 6mesiaca je najlepšie kojenie/dojčenie, ale výrazne označia, že pre kľudné noci a pod. A o výrobkoch aj pomlčím, to je kategória sama o sebe.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pepsi, ja si vyzivy robim doteraz sama a to mam uz dospele deti. Sice najmladsia, ta ma len pubertu, pri tej mi nukali ako nahradu mat.mlieka nejaku Bebu. Ona sa narodila prenosena dva tyzdne, bez funkcnej placenty, schudla vo mne na 2.700g- vdaka uzasnemu lekarovi, odbornikovi!!!!!Tu bebu som aj kupila, no ked som jej to dala, plula ako blazon, nic nepojedla. Vravim muzovi, vypi to ty, ved to bolo take drahe. Ochunal a povedal, aby som sa neopovazila to malej dat, ze mu to dviha zaludok. Kupila som stary sunar, pila a v pohode. naozaj nebola chora...A ak ma mama svoje mlieko, je to naj..co moze dat, ale treba vediet, kedy treba davat aj nieco ine.
Naposledy upravil alaya1 : 05.12.11 at 10:16
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

pepsikova Pozri príspevok
...všetci traja moji hadi boli od prvého momentu, ako sme prišli z pôrodnice, na plnotučnom mlieku...naozaj....každý z nich mal 4,5 kila čistej váhy po narodení...začínali sme s ryžovým vývarom a po troške mliečko, pekne z flašky...od 6 týždňa dostávali mrkvičkovú šťavu lyžičkou,postupne po 3 mesiacoch pudinček s ovsenných vločiek a mlieka, potom s benkom-takým tým fajn kakavkom z tuzexu...najstarší sa tuším v 4. či v 5 mesiaci napchal s mojím ockom segedínom a knedlou..skoro ma vtedy porazilo, ale nič sa nestalo...kuriatková polievka so zeleninou musela byť od 4. mesiacov každý deň, mali sme dokonca súkromnú dodávateľku zeleniny,slížiky vyrábala moja mama, zemiakové pyré minimálne obdeň...zjedli všetko, čo neuletelo z taniera, s každým, kto pri nich pohol pusou...lozili po štyroch od 5. mesiaca, chodili od 10, aj hovoriť začali veľmi skoro....prvé antibiotiká sme dostali tuším v 6. rokoch,(pľuvali tie pirule ako malé opice),okrem základných chorôb sme chorí nebývali...často som bola na nervy, keď ženy v robote mali óčeerku na nočné,ja nikdy, hadi prekypovali zdravím, no a to im aj zostalo...ešte poviem, večerníček bol o siedmej, o ôsmej spali ako polená, do rána do piatej, dostali flašku s kakavkom a spali do ôsmej...zavárala som tony ovocia vo výžive,kompotov do stoviek pohárov, uhorky-no, asi radšej nespomínam...kvasená kapusta bola miláčik tuším od pol druha roka...moja svokra vždy povedala- neboj sa, maximálne sa po*erie....nuž tak...
..a preto si myslím, že je to veľmi individuálne, ako si matka s dieťatkom nájdu spoločnú reč, tak isto s kojením, či prikrmovaním...ale keď dnes vidím tie prípravky pre kojencov a hlavne, pár krát sa mi dostalo "cti" ochutnať výživu, som rada, že teraz nemám malé dieťa...
pepsi a vidis potom sa cudujes ze sa pri tebe tak drzia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať