Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Maruška54 Pozri príspevok
Včera som môjho 82-ročného skorosvokra navigovala cez e-maily ako piecť koláč - jednoduchú bublaninu. Je to bývalý vojak tak potrebuje všetko dopodrobna, vymenili sme si 8 e-mailov a 3 sms bolo pol druhej keď koláč už bol v rúre a potom dlho nič až večer o pol jedenástej napísal že jedlý je ale pre návštevy nie. Toto ma potešilo a na druhej strane ma zarmútilo že balík od nás do Karlových Varov by letecky išiel 4-7 dní, chcela som totiž nejaké koláče upiecť a poslať mu. To tak jedine nejaké sucháre aby sa neskazili.
Svokra pred vianocami zvykla posielať svojej mame balík so suchými keksami. Je síce pravda, že na sk, ale moja skúsenosť s posielanim do čiech je celkom dobrá. Možno také suché by cestu vydržali.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

suché k vianociam budú určite on mal teraz chuť na ovocný...koncom augusta príde priateľ na návštevu tak pošlem po ňom
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

JarkaL Pozri príspevok
To ma teší. Aj tak nechápem tých "oteckov", čo neplatia na deti. To, že kašlú na bývalé manželky, dobre, ale na svoje vlastné deti? Môžu sa hanbiť!
Môžu, a možno sa aj hanbia - ale neplatia veselo ďalej. A skúste podstrčiť rozhodnutie o výživnom namiesto šeku na nájomné....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aj sa stalo ,aj ma znepokojilo aj ma potešilo .......no nakoniec som zostala neveriacim Tomášom .

Tento rok nejak nie je vhodným pre môj zdravotný stav . Prešla som veľa vyšetrení, ale v konečnom dôsledku okrem vysokého krvného tlaku je to OK. Znepokojilo ma to , že apríli mi robili dôkladný krvný obraz a bolo všetko v poriadku .Teraz ale v období 7/2009 mi dal opäť spraviť internista KO a výsledky ukázali miernu chudokrvnosť , dodatočne sa dalo spraviť železo,feritín.B12. kyselina listová a všetko bolo v poriadku . Na základe toho internista odporučil zopakovať krvné testy a zároveň aj obvodná , ktorá sa vyjadrila , že jej sa tomu nechce veriť , aby ja som bola chudokrvná .
Tak dnes ráno mi vzali krv a teraz som volala za výsledky .......odpoveď žiadna chudokrvnosť sa nepreukázala , to bol laboratórny omyl .

Už raz som v mojom živote zažila laboratórny omyl , kedy vzali môjho vtedy malého syna do nemocnice a nakoniec bolo všetko OK .Len mi ho vrátili domov a bola na nepoznie s dopichanou hlavičkou .

Teraz zvažujem ........je to už skutočne dobrý výsledok , alebo si mám dať do tretice zopakovať KO ?

0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

jednoznacne zopakovat
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dnes si pospevujem pesnicku, nechcem byť žienka domaca, je mi smutno, lebo deti von, a ja upratuj ten ich strašný bordel, pozbieraj veci z podlahy v detskej, navar gulaš knedlou a polievku, najedz sa a znovu urob cesto na langoše a riad ani nehovorim, jedna žena a musi to všetko zvladnut, hrozne
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Včera ma sestrička tiež nepotešila, keď mi zahlásila, že cholesterol nemám znížený, ba naopak zvýšený na 7,21 /predtým 6,9/. Pritom som pol roka brala nejaké tabletky, ktoré mi vôbec nezaberali. Ja už neviem čo mám vlastne jesť. Nejem mastné, len sem tam mastný chleba, slaninu vôbec...kdežto môj muž len mastné a vôbec nemá vysoký cholesterol. Tak už neviem z čoho to je...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Môže to byť zo stresu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
adi11 Pozri príspevok
Včera ma sestrička tiež nepotešila, keď mi zahlásila, že cholesterol nemám znížený, ba naopak zvýšený na 7,21 /predtým 6,9/. Pritom som pol roka brala nejaké tabletky, ktoré mi vôbec nezaberali. Ja už neviem čo mám vlastne jesť. Nejem mastné, len sem tam mastný chleba, slaninu vôbec...kdežto môj muž len mastné a vôbec nemá vysoký cholesterol. Tak už neviem z čoho to je...
Ja som na tom tak isto , ja mám 5 člennú rodinu , ani jeden z našich nemá vysoký ani zvýšený cholesterol .Stravujeme sa rovnako . Ja ako čierna ovca rodiny samozrejme mám . Beriem SIMGAL už 3 mesiace. Vylúčila som aký koľvek mäsový výrobok .Mne zasa doktorka vraví , že to je dedičný , že to nemám zo stravy .
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Darina1234 Pozri príspevok
Dnes si pospevujem pesnicku, nechcem byť žienka domaca, je mi smutno, lebo deti von, a ja upratuj ten ich strašný bordel, pozbieraj veci z podlahy v detskej, navar gulaš knedlou a polievku, najedz sa a znovu urob cesto na langoše a riad ani nehovorim, jedna žena a musi to všetko zvladnut, hrozne
Toto poznám, ale deti som učila si všetko upratať, takže o jednu starosť som mala nemej. Terajšie dievčence kupujú obedy, pretože nestíhajú. Aby som bola presná: priateľky mojich dvoch synov, pretože majú po jednom dieťati a nestíhajú. Synovia mi hovoria, že takú ako som bola ja už nenájdu a kukám, že veru ešte existujú. Riady-majú myčky i ked neviem na čo. Manželka najstaršieho syna má dvojíčky, chodí do práce, varí, upratuje /sú neporiadníci/ , učí sa s nimi a všetko stíha.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

adi11 Pozri príspevok
Včera ma sestrička tiež nepotešila, keď mi zahlásila, že cholesterol nemám znížený, ba naopak zvýšený na 7,21 /predtým 6,9/. Pritom som pol roka brala nejaké tabletky, ktoré mi vôbec nezaberali. Ja už neviem čo mám vlastne jesť. Nejem mastné, len sem tam mastný chleba, slaninu vôbec...kdežto môj muž len mastné a vôbec nemá vysoký cholesterol. Tak už neviem z čoho to je...
Podľa mňa zvýšený cholesterol nie je zo stravy. Všetko je zo stresov. Inak ale ten mastný chleba by si mala vynechať. Masť si nechaj na vysmážanie - je zdravšia ako olej, znesie vyššiu teplotu a neprepaľuje sa. Chleba jedz s olivovým olejom. Trochu oleja si daj na tanierik, posyp grilovacím korením, postraš tým chleba a jedz. Je to zdravšie, naučíš sa na tú chuť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mňa dnes zarmútilo, že otec sa dostal do nemocnice ... kvôli neidentifikovateľnému zápalu v oku.
Neviem čím to je, ale v poslednej dobe počujem samé zlé veci na doktorov a našu nemocnicu. Dúfam, že otec bude mať šťastie na doktorov (aj na liečbu) ....
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Zita5 Pozri príspevok
Ja som na tom tak isto , ja mám 5 člennú rodinu , ani jeden z našich nemá vysoký ani zvýšený cholesterol .Stravujeme sa rovnako . Ja ako čierna ovca rodiny samozrejme mám . Beriem SIMGAL už 3 mesiace. Vylúčila som aký koľvek mäsový výrobok .Mne zasa doktorka vraví , že to je dedičný , že to nemám zo stravy .
Myslím si, že ani oni nevedia z čoho to je, len sa domnievajú.
Ja tiež tvrdím, že to bude dedičné.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

wagner Pozri príspevok
Podľa mňa zvýšený cholesterol nie je zo stravy. Všetko je zo stresov. Inak ale ten mastný chleba by si mala vynechať. Masť si nechaj na vysmážanie - je zdravšia ako olej, znesie vyššiu teplotu a neprepaľuje sa. Chleba jedz s olivovým olejom. Trochu oleja si daj na tanierik, posyp grilovacím korením, postraš tým chleba a jedz. Je to zdravšie, naučíš sa na tú chuť.
niekto hovorí, že od masti to nie je...ja zjem jeden chleba za týždeň...keby som toľko jedla čo môj muž/ 1cm masti /, tak neviem
0 0
Ala08 Ala08

Ala08 je offline (nepripojený) Ala08

Ahoj Zitka. Ja som mala ako isto vieš vysoký cholesterol a po necelých dvoch mesiacoch som ho mala až veľmi dobrý. A pritom som nejakú extra diétu nedržala. Je pravda že mastné som obmedzila, tiež cukor a biele pečivo ale nič viac. Dedičné to asi nebude lebo u nás nikto nemá zvýšený cholesterol len ja som ho mala. Držím palce a ozvi sa.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ALDA Pozri príspevok
Toto poznám, ale deti som učila si všetko upratať, takže o jednu starosť som mala nemej. Terajšie dievčence kupujú obedy, pretože nestíhajú. Aby som bola presná: priateľky mojich dvoch synov, pretože majú po jednom dieťati a nestíhajú. Synovia mi hovoria, že takú ako som bola ja už nenájdu a kukám, že veru ešte existujú. Riady-majú myčky i ked neviem na čo. Manželka najstaršieho syna má dvojíčky, chodí do práce, varí, upratuje /sú neporiadníci/ , učí sa s nimi a všetko stíha.
Hela to fakt?
Ešte sa mi nestalo, aby bol hrniec prázdny bez uvareného môjho jedla. Manžel variť nevie. Myčku nepotrebujeme. Aj kojím, aj pracujem /z domu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ALDA Pozri príspevok
Toto poznám, ale deti som učila si všetko upratať, takže o jednu starosť som mala nemej. Terajšie dievčence kupujú obedy, pretože nestíhajú. Aby som bola presná: priateľky mojich dvoch synov, pretože majú po jednom dieťati a nestíhajú. Synovia mi hovoria, že takú ako som bola ja už nenájdu a kukám, že veru ešte existujú. Riady-majú myčky i ked neviem na čo. Manželka najstaršieho syna má dvojíčky, chodí do práce, varí, upratuje /sú neporiadníci/ , učí sa s nimi a všetko stíha.
Ale dievčatá, veď my tiež kupujeme obedy! Vari nám samé prídu domov zemiaky, mäsko, zelenina, nákupy...A manželia majú radosť, že ich polovičky sa na niečom aspoň "zabavili", lebo vraj žena sa nudiť nemá...
Takže to varenie je vlastne iba hračka proti nude
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
lenkak Pozri príspevok
Hela to fakt?
Ešte sa mi nestalo, aby bol hrniec prázdny bez uvareného môjho jedla. Manžel variť nevie. Myčku nepotrebujeme. Aj kojím, aj pracujem /z domu.
Lenka a neštikúta sa Ti, veď o tebe hovorím stále a dávam Ťa za príklad. A predstav si, že najmladší syn, ktorý je veľmi náročný sa tej svojej zastáva, že vraj niekedy uvarí Keď prídu k nám, /pretože ja k nim nechodím/, tak vždy berú nejaké jedlo a potom naháňam deklíky. A kojenie, do 2-3 mesiacov. Jedna už bola nervózna, že stále kojiť a druhá sa nevedela dočkať, kedy si zapáli. Podotýkam, že synovia sú nefajčiari.
Manželka najstaršieho syna pri dvojíčkach dokončila VŠ a teraz robí doktorát, pracuje v našej firme / so mnou/ a ešte aj dvojíčky s ktorými sa učí, varí denne a tiež je ešte mladá. Neviem od čoho to závisí, ale jedna z nich má takú super maminu, že mám dojem ako keby si dcéru adoptovala. /ale to nie je, skoro odišla do sveta/.
Že sa tí dvaja neoženili som už aj rada, čiže idem s dobouale mi hovoria, že dnes je iná doba a ja nechápem, že iba pre niekoho.
Takže tak
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Keď som bola mladá mamička na materskej začali ženy kupovať automatiké pračky, ktoré som ja odmietala. Suseda si kúpila a keď prala, tak pračka hučala od rána do večera. To, že kým jej pračka prala ona si urobila ďalšiu prácu a tak mala viac času na deti aj pre seba, to som vo svojej zasadovosti nevidela. Veď načo by som míňala peniaze na pračku, keď ja to rýchlejšie urobím na obyčajnej? To, že automatická šetrí čas, vodu, elektrinu, prášok na pranie a hlavne moje ruky a chrbát som vidieť nechcela. Ktorá z vás ešte periete na obyčajnej pračke, prádlo plákate vo vani, ručne žmýkate? To isté je dnes umývačka riadu. Ako chcete, aby iní vám uznali koľko sa doma narobite, keď si to neuznate same. Dnes som už žena po 50. s boľavou chrbticou, trpím lámkou, zvyknú ma bolieť nohy aj ruky, som zamestnaná. Škoda však, že mi tak dlho trvalo kým som pochopila, že elektrické spotrebiče pre domácnosť vynašli preto, aby nám uľahčili prácu a rozumná žena ich neodmieta. Takže dnes mám nielen automatickú pračku ale aj umývačku riadu, nezametám obyčajnou metlou, ale vysávam, piškotove cesto nemiešam ručne ale mám mixer.....S deťmi tiež nikto nepomáhal, ale musela som zvládnuť všetko spolu s manželom. To že je niekto pohodlný nie je výsadou dnešnej doby. Aj v mojích časoch boli ženy, ktoré boli napr. na materskej s jedným dieťaťom doma a druhé dávali do škôlky, pretože vraj by to nezvládali.
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Toto je ako keby niekto hovoril o mne. S tým rozdielom, že ja som práčku pri malých deťoch mala, ale raz som mala prádlo ružové,modré a všelijaké. Na plienky to ale bolo dobré. A tak keď deti odrástli, práčku som predala a kúpila som si Romo combi. Páčilo sa mi na tom, že som mohla všetko poprať, nemusela som zbierať prádlo aby som zaplnila bubon. A potom sa mi ozvali kríže, krčná chrbtica, na rukách ma boleli všetky kĺby. Tak som si po pár rokoch znova kúpila automatku. Ale to už bola iná kvalita a veru dodnes si vychutnávam, keď práčka perie a ja leňoším.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať