Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ucetni_fantozzi Pozri príspevok
Ja osobne som dlhodobo rozcarovany zo stranky porada.sk. Objavil som tento projekt, ked este nefungoval velmi dlho, prispevky vtedy boli vecne a hodnotne. Uzivatelia sa snazili odpovedat s odvolavkami na prislusne predpisy a riesenie bolo vzdy najdene. Vela uzivatelov, ktorych som "spoznal" v tej dobe, ma moju uctu.

Za poslednych niekolko mesiacov sa vsak situacia podstatne zmenila. Porada je plna otazok typu "ako sa zaokruhluje dan?" v teme, ktora ma nazov "surne!!!". Ja osobne som sa vzdy predtym, ako som naformuloval otazku, najprv snazil najst riesenie v predpisoch a az ked som si naozaj nevedel rady, napisal som sem. Zrejme su vsak tie moje otazky natolko tazke, ze na poslednych cca 4-5 som nenasiel ziadnu odpoved. Popravde, uz presli casy, ked som si mohol povedat "ked si neviem rady, skusim na porade"...

Porada je dnes pre mna diskusnym forom, relaxacnym kutikom, na ktory pridem, precitam si par novych otazok, ktore uz boli 100x zodpovedane, precitam si, ako liecit kurie oka, co navarit na obed a prilezitostne objavim aj nejaku zaujimavu otazku, spravidla vsak bez odpovedi. Pozriem si, ci mi niekto nieco napisal, vzdychnem si a zase odidem. Ahaaa - a este sa tesim na cas pred volbami, ked ocakavam dalsiu predvolebnu kampan...
V niečom s Tebou súhlasím, ale v niečom nie. Ano, sú tu neustále omielané v podstate rovnaké otázky, ktoré boli už zodpovedané. Občas som odpísal "zadaj vyhľadávanie", alebo som pripol príslušný link, a čuduj sa svete téma vo väčšine prípadov ďalej nepokračovala. Možno to vyznelo pre zadávateľa arogantne. Ale tak som to určite nemyslel. Len so ho chcel usmerniť. A čo sa týka Tvojich nezodpovedaných otázok? Dal som si malú námahu, a prešie som si niektoré Tvoje posledné príspevky, resp. témy, a našiel som aj odpovede na ne. Dosť často sa týkali techniky účtovania v sw v ktorom účtuješ a odpovedať Ti preto môže úzky počet ľudí. Ale možno mi niečo ušlo.
A čo ma rozčúlilo. Nie, skôr pobavilo. Volal mi jeden zamestnanec z firmy, ktorú účtujem, že za 5 a 8 mesiac roku 2005 mu SP nemohla poslať peniaze na ddp do správcovskej spoločnosti , pretože na výkaze bolo zle uvedené RČ. Povedal som si blbosť. Ukázal mi papier z dôch. správcovskej spoločnosti cit. "Požiadali sme NBS o vykonanie kontroly v SP v súlade zo zákonom č 43/2004.....Na základe kontorly bolo zistené, že Váš zamestnávatel uviedol nesprávne RČ na výkaze...." Tak som zašiel do SP a vyžiadal som si fyzicky odovzdnané výkazy. Už ich ale poslali niekde preč (asi do zberu), tak som žiadal aby ukázali aspoň oskenované v počítači. Samozrejme RČ bolo dobré. To ste mali vidieť to koktanie. Hlavne že NBS vykonala "kontrolu" a SP tvrdila, že oni majú všetko v poriadku. Jednoduchšie je hodiť hneď všetko na zamestnávateľa. Ponaučenie : ani oskenované výkazy nemusia "sedieť".
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tiež som si prečítala všetko od ucetni fantozzi a musím súhlasiť s predchádzajúcim príspevkom. Aj keď o Porade by sa dalo v poslednom čase písať všeličo, jedno je isté. Keď pozriem, kto je on line, vykúka spoza rožka asi 17 strán účastníkov. Aj to o niečom svedčí. A čo sa týka fantozziho, veruže odpovede dostával. Urobil si aj celkom slušné školenie. Občas aj pokecal v mimoodborných témach. To ma potešilo. Na čo však takmer sporadiky zabúdal, byť spolupatričným a udeliť čo len jediný súhlas. A poďakovať prípadne oceniť. Bolo za čo. To ma síce nerozčúlilo, lebo už som veľká, ale nemilo prekvapilo. Ak chcem brať, tak sa snažím aj dávať.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

pre prispievatelov, ktori pocitili potrebu pokritizovat moj "lamparnovy" prispevok, ci pripadne aj samotnu moju ucast na tejto stranke mam nasledovny odkaz: tym udajom "4-5" som samozrejme nemyslel doslovne posledne moje prispevky - situacia je taka, ze momentalne uz ani nemam velmi chut zadavat tu zlozitejsie otazky, radsej odpovede na nich hladam v zakonoch, alebo sa poradim s kolegami - a tym padom ano, mate pravdu, v poslednej dobe prispievam skor v neodbornych temach, alebo sa pytam ohladom softu, ktory som si prednedavnom kupil a este ho celkom dobre neovladam. ale ved to som pisal uz predtym, ze porada sa pre mna stala viacmenej strankou na oddych...

a otazka udelovania suhlasov... nuz tiez to bol skvely napad zaviest, ale ako dopadol? ked som tu kdesi videl prispevok v zmysle "fuuuj, dnes je ale horuco" a pod nim 20 suhlasov, tak tato funkcia bola pre mna pochovana... ako priklad mozem uviest aj spravu od Danily nad mojou - v okamihu pisania tohto prispevku ma 2 suhlasy - pytam sa, suhlas s akym odbornym nazorom? podobne pre mna nema vyznam ani tych par suhlasov, ktore mam na konte ja, lebo viem ze niektore z nich boli za blbosti...

takze tak, kludne ma teraz roztrhajte na kusy, je mi to fuk...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ucetni_fantozzi Pozri príspevok
Ja osobne som sa vzdy predtym, ako som naformuloval otazku, najprv snazil najst riesenie v predpisoch a az ked som si naozaj nevedel rady, napisal som sem. Zrejme su vsak tie moje otazky natolko tazke, ze na poslednych cca 4-5 som nenasiel ziadnu odpoved. Popravde, uz presli casy, ked som si mohol povedat "ked si neviem rady, skusim na porade"...
Tak som si dal tú námahu, a pozrel si témy, v ktorých Fantozzi zadal svojich posledných 4-5 otázok.

Tu sú v poradí od najmladšej po najstaršiu:

http://www.porada.sk/t40571-uctovani...tml#post482670 (poznámka: 1 odpoveď)

http://www.porada.sk/t41628-mzdy-v-ms3.html#post478132 (4 odpovede)

http://www.porada.sk/t53631-prijata-...tml#post471530 (veľa odpovedí)

http://www.porada.sk/t19965-prechod-...tml#post473251 (3 odpovede)

http://www.porada.sk/t51519-pociatoc...tml#post470267 (7 odpovedí, vrátane súhlasov)

No comment.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nakoľko sa reakcia ucetni fantozzi týka aj mňa pri udelení súhlasu s príspevkom pre Danilu, tak musím uviesť : keď udelím súhlas, tak súhlasím s obsahom príspevku. Keď chcem oceniť odbornosť príspevku tak ho "ocením". V niektorých "témach" nedávam súhlasy - sú to témy iné ako odborné, ani ich veľmi nenavštevujem. . A nechcel som tu rozpútať "hon na čarodejnice" ale len uviesť svoj postreh.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Jozef Mihál Pozri príspevok
Tak som si dal tú námahu, a pozrel si témy, v ktorých Fantozzi zadal svojich posledných 4-5 otázok.

Tu sú v poradí od najmladšej po najstaršiu:

http://www.porada.sk/t40571-uctovani...tml#post482670 (poznámka: 1 odpoveď)

http://www.porada.sk/t41628-mzdy-v-ms3.html#post478132 (4 odpovede)

http://www.porada.sk/t53631-prijata-...tml#post471530 (veľa odpovedí)

http://www.porada.sk/t19965-prechod-...tml#post473251 (3 odpovede)

http://www.porada.sk/t51519-pociatoc...tml#post470267 (7 odpovedí, vrátane súhlasov)

No comment.
pan Mihal, prekvapuje ma takato reakcia prave od Vas, povazoval som Vas vzdy za cloveka, ktory sa nezapoji do diskusie takymto sposobom, trosku ste ma prekvapili...

nuz k Vasim nalinkovanym temam:

1/ jedalen - ano, skvela odpoved, pomohla, nakolko rozpoctove ucto som zatial nerobil a je k tomu malo literatury
2/ mzdy - chapem skor ako diskusiu ohladom nastaveni softu s ludmi, ktori uz v nom funguju...
3/ zalohy - zial s tymto mi nik nepomohol (pravdepodobne ma nikto ani nepochopil), nakoniec som zistil, ze je to evidentna chyba programu, co som uz aj riesil s dodavatelom, ktory mi ju priznal...
4/ registracka na SP - ano pomohlo
5/ tiez chapem ako diskusiu k funkcnosti programu

nuz a co som nezistil? napriklad pokracovanie leasingu, asi som jediny, co prevzal auto uprostred leasingu (odpoved som riesil na DU), predaj podniku (riesil som to asi 3 roky dozadu, tazka tema, malo literatury, bezradni uradnici na DU, par zahmlenych odpovedi na porade), business medzi blizkymi osobami, zdanenie odpustenych zavazkov (poradili na DU), apod.

zda sa mi ale, ze uz sa tu toho pise viac, ako by bolo treba... ved tato tema ma byt "LAMPAREN", nie? tak som si povedal svoje a naco to dalej riesit, zivot ide dalej... konfrontacnymi reakciami na moj prispevok sa potencialne roztaca spirala prispevkov, ktore sem nepatria...
Naposledy upravil ucetni_fantozzi : 21.06.07 at 20:53
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK. Len by som prosil aby si každý, kto tu začne vyplakávať aká je Porada nanič, ako mu nikto neradí a ako to voľakedy bolo OK, zvážil čo píše ešte predtým, ako to začne písať.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Najskôr som myslela, že tu napíšem, že ma teší že mám budúci týždeň dovolenku a budem sa opaľovať v Bulharsku, bez mobilu, bez pojmu o čase ...
No žiaľ, chcem len povedať, že pri čítaní posledných príspevkov ma skôr zabolelo, aký sú niektorí ľudia nedotkliví... A posudzovať niekoho, či a prečo prideľuje body alebo nie nie je moc pekné. Veď to čo tu na porade je, to všetko si treba vážiť, aj tie témy neodborné, veď človek má aj iný život okrem roboty
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Najskôr som si povedala, že sa nezapojím do debaty. Ale nedá mi...Súhlasím s p. Mihálom, každý v o p r e d zvážte...A čo povedať k ucetni fantozzi ? Komu sa nepáči portál, nech tam nechodí. Máme predsa demokraciu. A súhlás tiež môžem dať komu chcem, kedy chcem a za čo chcem. Súhlas je súhlas a je úplne jedno k akej téme.Pomerne často sa nastavujem na položku-kto je online-a počet četujúcich je stále slušný, takže porada.sk je stále v kurze.
Dúfam, že fantozzi na poradu nezanevrieš a budeš sa ďalej zapájať do diskusií.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Jozef Mihál Pozri príspevok
OK. Len by som prosil aby si každý, kto tu začne vyplakávať aká je Porada nanič, ako mu nikto neradí a ako to voľakedy bolo OK, zvážil čo píše ešte predtým, ako to začne písať.
Myslím si že téma je zadaná jasne a zrozumiteľne. Ak niekto začne "vyplakávať" resp. sa sťažovať v téme, ktorá má názov: "Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo", je potom čisto na ňom čo skritizuje alebo o čom píše. Ak má takú náladu, názor alebo chuť to napísať, vybral si tému najvhodnejšiu, aká tu asi je. A ak sa ten názor týkal Porady, je to tak isto jeho názor. A sfúknuť ho za to, že si to mal najprv rozmyslieť sa mi zdá dosť nefér. Aby som neodbočil od témy,je to presne to, čo ma dnes hneď po ránu "rozčúlilo".
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Napriek tomu, že dnes ráno som čakala 20 min. v rade áut po nefunkčnosti semaforov z včerajšej búrky, dostala som sa v pohode do práce. Ten čas som sa uvolnila, pripravila na posledný pracovný deň v týždni a rozmýšľala nad zajtrajším programom.
Aby ste mi rozumeli.... to všetko ma potešilo (aj to čakanie ).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jozef I Pozri príspevok
Myslím si že téma je zadaná jasne a zrozumiteľne. Ak niekto začne "vyplakávať" resp. sa sťažovať v téme, ktorá má názov: "Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo", je potom čisto na ňom čo skritizuje alebo o čom píše. Ak má takú náladu, názor alebo chuť to napísať, vybral si tému najvhodnejšiu, aká tu asi je. A ak sa ten názor týkal Porady, je to tak isto jeho názor. A sfúknuť ho za to, že si to mal najprv rozmyslieť sa mi zdá dosť nefér.
Áno, toto je vyplakávacia téma. Ale nech mi nikto nemá za zlé, že ak keď v nej nájdem názor, ktorý neprávom osočuje "moju rodinu" že sa tej "svojej rodiny" nezastanem.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Jozef Mihál Pozri príspevok
Áno, toto je vyplakávacia téma. Ale nech mi nikto nemá za zlé, že ak keď v nej nájdem názor, ktorý neprávom osočuje "moju rodinu" že sa tej "svojej rodiny" nezastanem.
Neprávom? Myslím že každý má právo na svoj názor a aj na to, že sa mu Porada páčila viac predtým, ako teraz.
"moju rodinu" ? Zdá sa mi že sme tu jedna rodina prispievateľov a to znamená že my všetci sme rodina a tak osočil (neviem či to je najvhodnejšie slovo) aj vlastnú, čiže "našu" rodinu.
Súhlasim samozrejme s tým, že "rodiny" sa treba zastať. Ale treba vyzdvihnúť kvality terajšie oproti predošlým a podobne, a nie "zotrieť" člena rodiny za jeho názor.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
K naštudovaniu problematiky týkajúcej sa finančného prenájmu je potrebné poznať účtovné a daňové súvislosti a §§ prepletené zákonmi na viacerých miestach. Ujde jeden ... nesprávny záver. Sama riešim spravidla otázky, ktoré sa ma týkajú. Keby som mala odpovedať pred dvoma rokmi na otázku postúpenia nového leasingu, priznám sa ... musela by som to doštudovať ... ale nepotrebovala som to. Keď som to potrebovala, doštudovala som ... a samozrejme chcela som sa oprieť aj o odbornú literatúru. A ako som sa začudovala, keď som k problematike našla "NIČ". Takže naučila som sa objektívnosti aj pri posudzovaní odpovedí na Porade a nečudujem sa, keď niektoré odpovede nie sú ... niekedy to ani nie je vhodná otázka na Poradu, je našitá na individuálne podmienky účtovnej jednotky a daňového subjektu a odpoveď je "výsostne špecifická". A niekedy rieši "miliónové problémy". Vtedy ostávam v nemom úžase. Veľmi veľa odpovedí je tu takých, že nie je potrebné otvoriť knihu ... veľa je však takých, ktoré si vyžadujú veľa štúdia. A niekedy tu vidím málo "sebareflexie".

Vieme aká je účtovná a daňová problematika náročná a čo si vyžaduje. Už som písala: Porada aj keď je úžasná, nie je všemocná. A u veľa ľudí je za príspevkami veľa, veľa, veľa, veľa ... (práce, štúdia, odriekania, času ...) ... a kritiky z vlastných radov.

To sú veci, ktoré vedia "rozosmutniť" mňa.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Prosim, aby sa to zasa nezacalo skrucat na temu, ktora bola navzdy odstranena, pretoze rozdelovala poradu na dva tabory.... "tabor domacich" a "tabor pristahovalcov". Vtedy sa tato tema stala horuco sledovanou temou, a podla poctu reagujucich som zrejme nielen ja, so zapalom citala kazdy dalsi a dalsi novy prispevok... Povedala som si, ak ma tu nechcu, co uz. No potom zakrocil Richard a oddelil temy odborne od tem neodbornych a ja som si nadalej mohla chodit vychutnavat toto vysoko inteligentne forum a najst si temu, ktorej sa rozumiem, ktora ma zaujima... Nie som uctovnik, a vlastne tu ani nemam co hladat. Hoci mam skolu s takym zameranim, neovladam pomaly ani malu nasobilku pretoze ma to jednoducho nezaujima a nie je mojim "chlebikom" (x), a v com viem pomoct, su iba temy neodborne. Ocenujem vsetkych, ktori su skvelymi odbornikmi vo svojej praci. No, tiez neovladate toto, co ovladam ja, a preto odnikadial nikoho nevyhadzujem. Kazdy clovek je originalom, ak by sme boli vsetci rovnaki, svet by bol nudny. Ale to je o inom. Ak som dobre pochopila - v tejto teme sa pise o tom "Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo". Nerozculilo ma nic, potesilo ma to, ze je po burke, a ze sme sa doma zobudili vsetci zdravi...
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Mňa dnes naštvalo to, že od obeda nemám do čoho v práci pichnúť ... Je to horšie ako keby som zavalená prácou :-(
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

K udeľovaniu bodov a súhlasov na "Porade" by som mala len toľko.
/Reakcia na predchádzajúce príspevky/.

Je to veľmi dobrá vec, nakoľko ocenená a odsúhlasená odpoveď pôsobí dôverihodnejšie pre zadávateľa otázky a tiež aj pre ostatných, ktorých príspevok zaujal.
Tiež pre toho, kto odpovedal na otázku, nakoľko sa utvrdil v tom, že naozaj odpovedal správne. /Trošku to dvíha sebavedomie /.

Osobne nikdy nepozerám na to, komu odpovedám, alebo komu dávam súhlas. Jednoducho, ak mám pocit, že s tým súhlasím, tak udelím súhlas, prípadne ocením.
Môj názor je ten, že body a súhlasy nie sú ani tak pre toho kto odpovedal, ale pre všetkých na znak správnej odpovede.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Dnes ma potešilo, že som dorobila všetky RZZP, je piatok a odchádzam domov užiť si konečne víkend. Prajem to všetkým PORAĎÁKOM !!!
0 0
sadžika sadžika

sadžika je offline (nepripojený) sadžika

Janca Pozri príspevok
Dnes ma potešilo, že som dorobila všetky RZZP, je piatok a odchádzam domov užiť si konečne víkend. Prajem to všetkým PORAĎÁKOM !!!
Závidííííím ......
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jozef Mihál Pozri príspevok
Áno, toto je vyplakávacia téma. Ale nech mi nikto nemá za zlé, že ak keď v nej nájdem názor, ktorý neprávom osočuje "moju rodinu" že sa tej "svojej rodiny" nezastanem.

Nechcem rýpať, ale vaše dieťa nie je vaša rodina? Nereagovali ste p. Mihál, a ja na to celý deň čakám...

blcha Pozri príspevok
Mňa už asi rok rozčuľuje RZZP.
Nemám ani slov to komentovať, cítim sa takmer ako znásilnená - musím robiť niečo, čo nepokladám za správne, spravodlivé, čo nechcem a nepáči sa mi to. Len preto, že amatéri majú podpisové právo a vo svojej práci rozumejú akurát vlastnej výplate.
Nechce sa mi to učiť, chápať ani robiť, je to môj vnútorný boj proti agresii štátnej moci na občanoch. Vo svojom boji som taká dôsledná, že RZZP robím ZÁSADNE zadarmo, nie som schopná mať z toho akýkoľvek prospech. Aj tie kvantá jalového papiera a litre tonerov platím zaťato sama.
Už vlani som sa nezdržala a napísala som Vám svoj názor - ale z princípu nebudem hľadať ani ten link.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať