Zavrieť

Porady

Sluzby do USA a pripadna registracia pre DPH

Tato otazka tu uz raz bola ale mam v tom teraz zmatok pretoze na danovom urade mi povedali nieco ine.

Otazka znie:
Zaratavaju sa zisky zo sluzieb do USA (reklamne sluzby , miesto dodania USA) od obratu ktory urcuje pripadnu registraciu pre DPH ?
Aj tu na porade mi bolo poradene ze nie, ale na danovom mi tvrdia ze hej...

V paragrafe 4 bod 9 je toto:

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Ma s tym niekto skusenosti ? Ked som si precital ten bod 9 , tak to tu velmi nevidim ze by sa to nemalo zapocitavat (alebo si to zle vysvetlujem). Medzi vynimkami to nie je.

Vie ma niekto presne nasmerovat na bod v zakone ktory by dokazoval to ze sa to do obratu pre registraciu DPH nezapocitava ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    jozko1975 Pozri príspevok
    Tato otazka tu uz raz bola ale mam v tom teraz zmatok pretoze na danovom urade mi povedali nieco ine.

    Otazka znie:
    Zaratavaju sa zisky zo sluzieb do USA (reklamne sluzby , miesto dodania USA) od obratu ktory urcuje pripadnu registraciu pre DPH ?
    Aj tu na porade mi bolo poradene ze nie, ale na danovom mi tvrdia ze hej... Zarátaváju sa plnenia v tuzemsku s výnimkou niekt. oslobodených plnení. Ak je miesto dodania služby iný štát, do obratu výnos z tejto služby nerátame.
    V paragrafe 4 bod 9 je toto:

    (9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

    Ma s tym niekto skusenosti ? Ked som si precital ten bod 9 , tak to tu velmi nevidim ze by sa to nemalo zapocitavat (alebo si to zle vysvetlujem). Medzi vynimkami to nie je.

    Vie ma niekto presne nasmerovat na bod v zakone ktory by dokazoval to ze sa to do obratu pre registraciu DPH nezapocitava ? §4/9
    Zvýraznené ....

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    jozko1975 Pozri príspevok
    Tato otazka tu uz raz bola ale mam v tom teraz zmatok pretoze na danovom urade mi povedali nieco ine.

    Otazka znie:
    Zaratavaju sa zisky zo sluzieb do USA (reklamne sluzby , miesto dodania USA) od obratu ktory urcuje pripadnu registraciu pre DPH ?
    Aj tu na porade mi bolo poradene ze nie, ale na danovom mi tvrdia ze hej...

    V paragrafe 4 bod 9 je toto:

    (9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

    Ma s tym niekto skusenosti ? Ked som si precital ten bod 9 , tak to tu velmi nevidim ze by sa to nemalo zapocitavat (alebo si to zle vysvetlujem). Medzi vynimkami to nie je.

    Vie ma niekto presne nasmerovat na bod v zakone ktory by dokazoval to ze sa to do obratu pre registraciu DPH nezapocitava ?
    Všetko je to postavené na tom slovíčku dodaná služba v tuzemsku, to znamená miesto dodania tej služby musí byť v turemsku. Ak robíte reklamné služby miesto dodania určíte podľa § 15/8/a a §15/7. t.j. miesto dodania pri tejto službe sídlo odberateľa a teda nie tuzemsko ale štát odberateľa.Ak by ste robili reklamnú službu pre slováka tak miesto dodania by bolo Slovensko a ten výnos by do obratu išiel.
    Zmena v zákone nastala novelou v roku 2006, vtedy tam to slovíčko v tuzemsku pribudlo práve z dôvodu aby sa takí čo vykonávajú službu s miestom dodania mimo zbytočne neregistrovali. Ono v daňovom priznaní DPH ani neni kolonka do ktorej by ste tento výnos uvádzali.
    Možno tie daniarky žijú ešte v pôvodnom znení zákona. Je pravda , že ani na stránkach DRSR som to teraz nenašla vo výkladoch ešte opravené. MOžno by vám pomohlo nájsť dôvodovú správu k novele zákona myslím 523/2005, mne sa to akosi nedarí.
    Ale na záver,neni o čom diskutovať, práve k tomuto vašemu prípadu, došlo v r. 2006 k zmene definície obratu.
    Takže registráciu netreba.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    V dôvodovej správe sa uvádza toto:

    K bodu 5

    Ustanovenie sa upresňuje. Do obratu na účely registrácie pre daň sa započítavajú príjmy (výnosy) z dodávaných tovarov a služieb, pri ktorých miesto dodania zdaniteľného obchodu je v tuzemsku.

    Sluzby do USA a pripadna registracia pre DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.