Zavrieť

Porady

Chorvátsko-splnomocnenie na užívanie vozidla

Prosím Vás neviete niekto poradiť ako má vyzerať splnomocnenie na užívanie osobneho motorového vozidla pri ceste do Chorvátska, ak si ho požičiavam od súkromnej osoby a nie som jeho majiteľom? Aké máte skúsenosti, je treba mať aj úradný preklad splnomocnenia do anglického (poprípade Chorvátskeho) jazyka?

Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

ja by som potreboval splnomocnenie pre brata na dlhodobe uzivanie mojho mot. vozidla v ramci EU, nevie niekto ako by to malo vyzerat??? potrebujem hlavne aby tam bolo uvedene ze si pocas uzivania zodpoveda za techn. stav povinnu vybavu atd..-ako by to malo vyzerat???
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
To splnomocnenie je potrebne skutocne len preto, aby vodic preukazal, ze je opravneny pouzivat motorove vozidlo, ktoreho nie je vlastnikom, teda v papieroch je ine ako jeho meno. To, co tam chces Ty je tam zbytocne pisat. Precitaj si povinnosti prevadzkovatela a povinnosti vodica. Za skody sposobene prevadkou vozidla zodpoveda prevadzkovatel. Ten nesmie prikazat ani dovolit, aby bolo na jazdu pouzite vozidlo,ktore nevyhovuje predpisom. Vodic je zase okrem ineho povinny pred jazdou skontrolovat potrebne veci a nesmie na jazdu pouzit vozidlo nevyhovujuce predpisom. Svojich zakonnych povinosti sa neda zbavit ziadnym prehlasenim. Zda sa mi to byt akesi cudne, ale myslim, ze by to mohlo vyriesit spisanie akehosi odovzdavacieho protokolu s uvedenim stavu a supisom zavad pri odovzdavani, ale medzi surodencami? Najjednduchsie by to bolo ak je to nadlho auto prepisat na neho, inak, zakonna poistka, STK a podobne veci su Tvoja starost.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

myslim ze na rodinnych prislusnikov, zamestnancov nejake splnomocnenia netreba. asi vytlacim len to medzinarodne, a v slovenskej casti to prepisem ze povolujem jazdu v celej EU, s tym, ze to splnomocnenie bude potrebne len pre zahranicie.
0 0
boog boog

boog je offline (nepripojený) boog

veľmi mi pomohlo to splnomocnenie, ďakujem
0 0
vierabih vierabih

vierabih je offline (nepripojený) vierabih

musiš mať splnomocnenie lebo si žiadaju zelenu kartu a technicky na hraniciach a to by bolo na ine priezvisko.
0 0
ibamarosko ibamarosko

ibamarosko je offline (nepripojený) ibamarosko

Vie niekto poradiť aký doklad by mal myť konatel firmy ked ide služobným vizidlom do zahraničia. Auto je na lízing a v TP je majitel lizingovka a drzitel je uvedeny nazov firmy? Ma si vypisať splnomocnenie sam sebe?
0 0
SRC SRC

SRC je offline (nepripojený) SRC

dakujem pomohlo
0 0
anilix anilix

anilix je offline (nepripojený) anilix

Dobry den,

chcel by som sa spytat ako je to so splnomocnenim, ak pojdeme na otcovom aute. Adresa trvaleho bydliska je rovnaka. Je to iba o policajtoch ? Dakujem
0 0
peter_tt peter_tt

peter_tt je offline (nepripojený) peter_tt

dakujem, uz som to dlho hladal na webe, ale taketo splnomocnenie som nenasiel.... si poklad... :-)
0 0
martin27 martin27

martin27 je offline (nepripojený) martin27

ibamarosko Pozri príspevok
Vie niekto poradiť aký doklad by mal myť konatel firmy ked ide služobným vizidlom do zahraničia. Auto je na lízing a v TP je majitel lizingovka a drzitel je uvedeny nazov firmy? Ma si vypisať splnomocnenie sam sebe?
mam rovnaku otazku. ako ibamarosko v prispevku cislo 47, lebo je to dost zaujimava vec, ale myslim si ze konatel sa moze preukazat vypisom z obchodneho registra (overena kopia), co by malo postacovat kazdemu jednemu prislunikovi
mna by to skor zaujimalo v kombinacii, ze majitelom auta je leasingovka, drzitelom je firma a zamestnanec firmy ide do zahranicia - komu kto tam dava splnomocnenie?
0 0
gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

martin27 Pozri príspevok
mam rovnaku otazku. ako ibamarosko v prispevku cislo 47, lebo je to dost zaujimava vec, ale myslim si ze konatel sa moze preukazat vypisom z obchodneho registra (overena kopia), co by malo postacovat kazdemu jednemu prislunikovi
mna by to skor zaujimalo v kombinacii, ze majitelom auta je leasingovka, drzitelom je firma a zamestnanec firmy ide do zahranicia - komu kto tam dava splnomocnenie?
Ja som napisal splnomocnenie, ze ja, ako konatel spolocnosti a v mene spolocnosti, potvrdzujem, ze ja osobne (ako fyzicka osoba) som opravneny pouzivat vozidlo pri cestach do zahranicia.
Napisal som to v 3 jazykoch - slovencine, anglictine a rustine.
Presne znenie mam niekde v aute... Majitelom auta je leasingovka, drzitelom je firma. Notarovi som ukazal vypis z OR.
Neviem ako to funguje v Chorvatsku, ale na Ukrajine podobne splnomocnenie striktne vyzaduju. Pouzil som to viackrat, a nebol ziadny problem. Naopak, videl som ludi ktorym nedovolili vstup s cudzim autom bez splnomocnenia.
0 0
makaveli1406 makaveli1406

makaveli1406 je offline (nepripojený) makaveli1406

Napisal som si splnomocnenie pre pouzivanie cudzieho/zvereneho vozidla v slovenskom a anglickom jazyku a dam si ho uradne overit. Bude mi taketo splnomocnenie platit v Chorvatsku, Nemecku, Madarsku a vsade kde je vyzadovane alebo musi byt v jazyku danej krajiny?
0 0
insidex insidex

insidex je offline (nepripojený) insidex

Dobry den,

vie mi niekto poradit ako napisat splnomocnenie ked chcem pouzit v Chorvatsku firemne vozidlo spolocnosti kde som aj konatel? To musim splnomocnit sam seba? Nie je problem ze v osvedceni je pisany ako majitel vozidla leasingova spolocnost a nasa firma je pisana iba ako drzitel osvedcenia?

dakujem
Jozef Vangel
0 0
gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

To musim splnomocnit sam seba?
Presne tak mam napisane pre seba, a funguje to.

Nie je problem ze v osvedceni je pisany ako majitel vozidla leasingova spolocnost a nasa firma je pisana iba ako drzitel osvedcenia?
Zatial nebol ziadny problem

Inac, v Juli sme boli prave v Chorvatsku - nikto sa ani nepozrel ani auto ani doklady. Mozno preto ze maju teraz naval turistov
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Ja mám k tomuto takú trochu inú otázku. Synovi požičal auto na dlhšiu dobu kamarát z Čiech. Môžu si medzi sebou spísať nejakú dohodu o dlhodobom používaní motorového vozidla, alebo by stačilo splnomocnenie? Poradí niekto?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Hepi Pozri príspevok
Ja mám k tomuto takú trochu inú otázku. Synovi požičal auto na dlhšiu dobu kamarát z Čiech. Môžu si medzi sebou spísať nejakú dohodu o dlhodobom používaní motorového vozidla, alebo by stačilo splnomocnenie? Poradí niekto?
Stačí splnomocnenie. Ale aj tak budú mať problémy napr. s absolvovaním pravidelnej EK a TK - bude syn jazdiť do Čiech? Pri EK a TK musí byť majiteľ auta.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Chobot Pozri príspevok
Stačí splnomocnenie. Ale aj tak budú mať problémy napr. s absolvovaním pravidelnej EK a TK - bude syn jazdiť do Čiech? Pri EK a TK musí byť majiteľ auta.
Dík za odpoveď. Áno, syn bude chodiť do Čiech, vlastne na Moravu, do Hodonína, ktorý je od nás na skok /4 km/. Akurát to splnomocnenie by malo mať taký text, akože ten majiteľ splnomocňuje syna na dlhodobé užívanie mot.vozidla. Alebo aký text? Mne by tak skôr vyhovovala dohoda o dlhodobom užívaní, či nie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Hepi Pozri príspevok
Dík za odpoveď. Áno, syn bude chodiť do Čiech, vlastne na Moravu, do Hodonína, ktorý je od nás na skok /4 km/. Akurát to splnomocnenie by malo mať taký text, akože ten majiteľ splnomocňuje syna na dlhodobé užívanie mot.vozidla. Alebo aký text? Mne by tak skôr vyhovovala dohoda o dlhodobom užívaní, či nie?
Môžu aj dohodu uzatvoriť. Ale načo? Veď je to asi bezodplatné, či nie? Ak áno, stačí splnomocnenie - pripájam ti vzor, rozsah úkonov si môžeš zúžiť alebo rozšíriť.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Chobot Pozri príspevok
Môžu aj dohodu uzatvoriť. Ale načo? Veď je to asi bezodplatné, či nie? Ak áno, stačí splnomocnenie - pripájam ti vzor, rozsah úkonov si môžeš zúžiť alebo rozšíriť.
Ďakujem veľmi pekne. Veľká pochvala, toto splnomocnenie bude určite stačiť.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Prosím, Vás to musí mať splnomocnenie aj konateľ? Ten ako to preukáže? Díky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať