Zavrieť

Porady

Chorvátsko-splnomocnenie na užívanie vozidla

Prosím Vás neviete niekto poradiť ako má vyzerať splnomocnenie na užívanie osobneho motorového vozidla pri ceste do Chorvátska, ak si ho požičiavam od súkromnej osoby a nie som jeho majiteľom? Aké máte skúsenosti, je treba mať aj úradný preklad splnomocnenia do anglického (poprípade Chorvátskeho) jazyka?

Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ako je to, keď ide manžel mojím autom? (aj keď je vlastne naše). Tiež potrebuje splnomocnenie?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Katy a R Pozri príspevok
Ako je to, keď ide manžel mojím autom? (aj keď je vlastne naše). Tiež potrebuje splnomocnenie?
Splnomocnenie musi mat kazdy, kto riadi auto, ktore je v papieroch pisane na inu osobu. Policajt na ceste nema odkial zistit, kto je s kym zosobaseny a uz vobec nie aky majetok maju spolu. To len okrem inych dovodov.
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

Tiež mám jednu otázku ohľadom splnomocnenia na ceste do Chorvátska. Ako máme postupovať keď auto je služobne, s možnosťou využívania aj na súkromné účely. Slovenské splnomocnenie máme aj keď som si nie istá či je aj overené notárom. Zamestnávateľ je medzinárodná spoločnosť, ktorá má v SR 1 konateľa, ktorý podpisuje dokumenty, ale priame stretnutie s ním je problematické a dostať ho k notárovi je absolútne nereálne.
0 0
cico22 cico22

cico22 je offline (nepripojený) cico22

Ahojte, v juni idem pozicanym autom do Grecka cez Srbsko, Macedonsko tak to splnomocnenie asi zoberiem so sebou!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

A keď ja riadim auto, ktoré je napísané na rodinného príslušníka, ktorý sedí pri mne (je nešofér) - to je už dosť špecifický prípad - musím mať splnomocnenie ?!?
0 1
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

petmar Pozri príspevok
A keď ja riadim auto, ktoré je napísané na rodinného príslušníka, ktorý sedí pri mne (je nešofér) - to je už dosť špecifický prípad - musím mať splnomocnenie ?!?
Zase neprháňajme...

Účelom splnomocnenia je zabrániť neoprávnenému používaniu auta cudzou osobou (najmä pri prevoze kradnutých áut). Pokiaľ je majiteľ prítomný, tak nemôže ísť o odcudzené auto. Majiteľ priamo na mieste môže potvrdiť súhlas s používaním auta.
1 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Nepreháňam, mám tento prípad, jedná sa o invalidných ľudí...
AK je to tak, tak môžeme fičať....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

petmar Pozri príspevok
Nepreháňam, mám tento prípad, jedná sa o invalidných ľudí...
AK je to tak, tak môžeme fičať....
Nemymslel som, že ty preháňaš, myslel som, že nepreháňajme to s tou byrokraciou - na všetko netreba bumážku.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

V zahraničí sme my bežní ľudia takí bezmocnejší k "orgánom", preto sa radšej snažíme zabezpečiť zo všetkých strán, aby sme sa o to viac mohli venovať dovolenkovým radostiam. Asi je to tým.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Povedzme takýto prípad: Auto mám na lízing, majiteľom je lízing.spoločnosť, ale v tech.preujaze som uvedený ja ako držiteľ osvedčenia. Myslím, že splnomocnenie mi netreba. Čo vy na to?
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Nikto?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

palčo Pozri príspevok
Nikto?
Ako som už uviedol vyššie, to splnomocnenie je za účelom eliminovať trestnú činnosť spojenú s vozidlom - najmä prevoz kradnutých áut.

Vži sa do kože rakúskeho policajta, ktorý si pri cestnej kontrole zoberie do rúk tvoje doklady (pas, OP, VP) a doklady auta (TP). Nájde tam súvislosť medzi tebou a vlastníctvom auta? Je zrejmé z tých dokladov, že si oprávnený užívať auto (alebo že si majiteľom auta?)? Ak áno, tak je to v poriadku, splnomocnenie nepotrebuješ.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ďakujem. Už budem kľudnejší.
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Ja by som mala otázku. Tiež chceme požičať služobné vozidlo na súkromné účely zamestnancovi do Chorvátska. Vozidlo však máme na leasing - t.j. leasingovka je jeho majiteľom. Kto podpíše splnomocnenie za majiteľa?
Díki
0 0
milan.galfy milan.galfy

milan.galfy je offline (nepripojený) milan.galfy

Je to super, ja som take splnomocnenie tiez hladal. Dakujem, dakujem
0 0
SeXi SeXi

SeXi je offline (nepripojený) SeXi

Reprografia Pozri príspevok
Ja by som mala otázku. Tiež chceme požičať služobné vozidlo na súkromné účely zamestnancovi do Chorvátska. Vozidlo však máme na leasing - t.j. leasingovka je jeho majiteľom. Kto podpíše splnomocnenie za majiteľa?
Díki
Tak toto by zaujímalo aj mňa.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

SeXi Pozri príspevok
Tak toto by zaujímalo aj mňa.
Prečítaj si môj príspevok č. 33, odpoveď tam síce nie je, ale si ju z toho ľahko odvodíš.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Martina12 priložila splnomocnenie
http://www.porada.sk/492648-post6.html
no mne sa nepáčilo z estetického hľadiska, tak som si ho trochu upravila. Prikladám.
1 0
P.Zuzana P.Zuzana

P.Zuzana je offline (nepripojený) P.Zuzana

Ďakujem za tip na formulár, ideme síce súkromne, no myslím, že by to malo stačiť.
0 0
davidkoo davidkoo

davidkoo je offline (nepripojený) davidkoo

Odpoveď najmä pre vodičov s lízingom:
Splnomocnenie treba v prípade, ak vodič daného vozidla nie je uvedený v TP.

Čiže palčo: Tebe splnomocnenie netreba.

Ale ešte som sa nedopátral, kto potvrdzuje splnomocnenie ak je ho treba..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať