Zavrieť

Porady

SZČO - súkromné auto, náhrady za kilometre

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v jednej veci.
SZČO má súkromné auto staršie ako 4 roky. Nakoľko nakupuje a predáva tovar, míňa súkromné PHM na podnikateľské účely. Ak si chce uplatňovať
kilometrovné (6,20 / kilometer), musí mať zaplatenú daň z MV? Môže napríklad od augusta 2007 uplatňovať "kilometrovné", ak na august až december zaplatí daň z MV? Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Posúvam si, prosím o radu. ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ako treba rozumieť vete, že:
FO má vozidlo na súkromné účely. Čo je to za auto ?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ano, FO má vozidlo na súkromné účely, t.j. nemá ho vložené do podnikania. Chce uplatniť za minulýr ok náhradu za PHM.

Za mesiac 1/2008 má nabehané 518 km cena za PHM 39,90 Sk (dokladované blokmi) priemerná spotreba je 6. Koľko bude teda celková náhrada a koľko je možné uznať do nákladov ako výdavok, t.j. či náhodou nie je pre to nejaké obmedzenie.

Mne vyšlo nasledovné: (39,90*6/100)+6,20*518 = 3213,99 Sk. Túto čiastku naúčtujem ako VOZD? Je to tak správne?

Knihu jázd má spracovanú v alfe, tam mu vyšli tieto hodnoty, paušálna náhrada SKK 3219 sK a náhrada za PHL 1255 SK (neviem čo s týmto údajom) a normovaná spotreba 31,08 (vyšla nám rovnaká),
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dara Pozri príspevok
Ano, FO má vozidlo na súkromné účely, t.j. nemá ho vložené do podnikania. Chce uplatniť za minulýr ok náhradu za PHM.

Za mesiac 1/2008 má nabehané 518 km cena za PHM 39,90 Sk (dokladované blokmi) priemerná spotreba je 6. Koľko bude teda celková náhrada a koľko je možné uznať do nákladov ako výdavok, t.j. či náhodou nie je pre to nejaké obmedzenie.

Mne vyšlo nasledovné: (39,90*6/100)+6,20*518 = 3213,99 Sk. Túto čiastku naúčtujem ako VOZD? Je to tak správne?

Knihu jázd má spracovanú v alfe, tam mu vyšli tieto hodnoty, paušálna náhrada SKK 3219 sK a náhrada za PHL 1255 SK (neviem čo s týmto údajom) a normovaná spotreba 31,08 (vyšla nám rovnaká),
tvoj výpočet nie je správny :
1. spotreba PHM 518/100x6x39,90
2. náhrada 518x6,20 /od 1.6. bola náhrada znížená na 5,50sk/
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

AHA, ĎAKUJEM ZA opravu idem si to pozrieť, kde som urobila, ja chybu.

No keď to počítam, jemu vyšli aj tak hodnoti podľa alfy spotreba (náhrada za phl 1255) mne 1241 a paušálna náhrada mi vyšla 3212 jemu 3219. Čo teda robiť? mám brať teda v úvahu údaje o výpočte z alfy kniha jázd? je možné, že je inak nastavené zaokrúhľovanie, ako mám ja v pc. Prosím teda ešte raz do nákladov dávam náhradu 518*6,20 t.j. 3212 skk?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dara Pozri príspevok
Ano, FO má vozidlo na súkromné účely, t.j. nemá ho vložené do podnikania. Chce uplatniť za minulýr ok náhradu za PHM.

Za mesiac 1/2008 má nabehané 518 km cena za PHM 39,90 Sk (dokladované blokmi) priemerná spotreba je 6. Koľko bude teda celková náhrada a koľko je možné uznať do nákladov ako výdavok, t.j. či náhodou nie je pre to nejaké obmedzenie.

Mne vyšlo nasledovné: (39,90*6/100)+6,20*518 = 3213,99 Sk. Túto čiastku naúčtujem ako VOZD? Je to tak správne?

Knihu jázd má spracovanú v alfe, tam mu vyšli tieto hodnoty, paušálna náhrada SKK 3219 sK a náhrada za PHL 1255 SK (neviem čo s týmto údajom) a normovaná spotreba 31,08 (vyšla nám rovnaká),
6,20 + 2,39 = 8,59 x 518 km = 4.449,62 Sk toto dať celé ako VOZD.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Manual prsoím ešte k tomu vzorcu 6,20+2,39 je hodnota z čoho?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dara Pozri príspevok
Manual prsoím ešte k tomu vzorcu 6,20+2,39 je hodnota z čoho?
6,20 je paušál
39,90 x 6lit/100 km = 239,40 Sk = cena za 1 km z PHL je 2,394 Sk
Cena za 1 km spolu je 6,20 + 2,39 = 8,59 Sk
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

čiže vzorec pre výpočet je takýto?

((39,9*6/100)+6,2)*518= 4451,69 Sk.

Prosím ťa, keď on má tlačenú verziu knihy jázd z alfy a má tam hodnoty paušálna náhrada 3219 Sk a náhrada za PHL 1255 Sk za 1/2008 čo je dohromady 4474 Sk, ako mám postupovať? dať do nákladov teda čiastku 4474 Sk? keď má tak uvedené v KJ? Je možné, že je inak nastavené zaokrúhľovanie ako ja mám v exeli.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dara Pozri príspevok
čiže vzorec pre výpočet je takýto?

((39,9*6/100)+6,2)*518= 4451,69 Sk.

Prosím ťa, keď on má tlačenú verziu knihy jázd z alfy a má tam hodnoty paušálna náhrada 3219 Sk a náhrada za PHL 1255 Sk za 1/2008 čo je dohromady 4474 Sk, ako mám postupovať? dať do nákladov teda čiastku 4474 Sk? keď má tak uvedené v KJ? Je možné, že je inak nastavené zaokrúhľovanie ako ja mám v exeli.
Ano vzorec je taký, možno tam má niečo inak nastavené. Ak ti dal ako podklad k zaúčtovaniu už vytlačenú KJ, zaúčtuj podľa toho, ale upozorni ho na to. Pretože ak by to porovnávali, tak by to nepasovalo...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dara Pozri príspevok
čiže vzorec pre výpočet je takýto?

((39,9*6/100)+6,2)*518= 4451,69 Sk.

Prosím ťa, keď on má tlačenú verziu knihy jázd z alfy a má tam hodnoty paušálna náhrada 3219 Sk a náhrada za PHL 1255 Sk za 1/2008 čo je dohromady 4474 Sk, ako mám postupovať? dať do nákladov teda čiastku 4474 Sk? keď má tak uvedené v KJ? Je možné, že je inak nastavené zaokrúhľovanie ako ja mám v exeli.
ty si si zrejme urobila priemernú cenu PHM za mesiac, SW Alfa počíta každú jazdu zo skutočnej ceny PHM, preto ti vznikol rozdiel. Výpočet z ALFy je správny, nemusíš ho opravovať.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

A ako by ste teda postupovali? vziať teda údaje z jeho KJ, ktoré mu vyšli z Alfy? A ešte teda otázka v knihe jázd ma za každým mesiacom uvedený sumár paušálna náhrada SKnapr. 3219 K a náhrada za PHL 1255 t.j. spolu 4474 a toto budem uvádzať cez ID ako VOZD?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronikasad Pozri príspevok
ty si si zrejme urobila priemernú cenu PHM za mesiac, SW Alfa počíta každú jazdu zo skutočnej ceny PHM, preto ti vznikol rozdiel
Pre dara
Ano, ak má 3 bločky za 1/08, tak SW počíta náhradu z každého zvlášť a preto raz môže byť cena za 1 km 8,59, druhý raz napr. 8,63 atď...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ZA 1/08 má iba jeden blok a tam je cena 39,90 Sk, čiže tým to asi nebude. Prosím teda, ako by ste postupovali?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dara Pozri príspevok
ZA 1/08 má iba jeden blok a tam je cena 39,90 Sk, čiže tým to asi nebude. Prosím teda, ako by ste postupovali?
používal SW ALFA aj v roku 2007 ? Ak mu zostali PHM - berie cenu z roku 2007 až do prvého nákupu v roku 2008
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dara Pozri príspevok
ZA 1/08 má iba jeden blok a tam je cena 39,90 Sk, čiže tým to asi nebude. Prosím teda, ako by ste postupovali?
Máš na výber buď cez ID, alebo výdajom z pokladne. Tu na porade sú 2 názory.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Nie nepoužíval. Vôbec .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Takto asi sa nerozumieme.
Ešte raz to zosumarizujem.

Prosím o radu, ktorú hodnotu a či obe z alfy KJ uviesť do nákladov v účtovníctve T.J. číastku 4474sk_

Nepýtam sa na spôsob, viem, že mám dve možnosti buď cez pokladnu alebo cez ID, ja som sa rozhodla cez ID.

A ešte ako by ste teda postupovali, keď Vami vypočítaná hodnota je niečo málinko odlišná od tej, ktorá vyšla v programe Alfa KJ.

ďAKUJEM MOC MOC
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dara Pozri príspevok
Nie nepoužíval. Vôbec .
dara, to je tak malý rozdiel, že si tým "nezaťažuj" hlavu. Nech sa trápia daňoví kontrolóri, ak nič iné nenájdu.
V ďalších mesiacoch ti bude spotrebu PHM počítať zo skutočnej ceny. Môžeš sa spolahnúť na SW a zaúčtovať to do VOZD cez ID alebo ako výdaj z pokladne.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

v poriadku Vám obom veľká vďaka, ja som pokakaná zo všetkého, tak chcem mať vo všetkom jasno a radšej sa pať krát poradím a poštudujem, ako mám niečo urobiť zle a táto FO je typ, že má bordel vo všetkom a doklady nosí halabala, vôbec neoznamuje info, ktoré sú potrebné.

K téme, číastka 4474 teda pôjde do nákladov OZD(paušálna náhrada + náhrada za PHL)?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať