Zavrieť

Porady

SZČO - súkromné auto, náhrady za kilometre

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v jednej veci.
SZČO má súkromné auto staršie ako 4 roky. Nakoľko nakupuje a predáva tovar, míňa súkromné PHM na podnikateľské účely. Ak si chce uplatňovať
kilometrovné (6,20 / kilometer), musí mať zaplatenú daň z MV? Môže napríklad od augusta 2007 uplatňovať "kilometrovné", ak na august až december zaplatí daň z MV? Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem pekne za rok mu to vyšla čiastka 63620 Sk, nie je to veľa? teda myslím, či neexistuje nejaký limit náhodou alebo pokojne môžem zaúčtovať
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dara Pozri príspevok
Ďakujem pekne za rok mu to vyšla čiastka 63620 Sk, nie je to veľa? teda myslím, či neexistuje nejaký limit náhodou alebo pokojne môžem zaúčtovať
Už sa toho neboj, žiadny limit nie je.
Naposledy upravil Manual : 31.05.09 at 16:37
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Poslala som Ti súkromnú správu.
0 0
scema scema

scema je offline (nepripojený) scema

Mám obrovskú prosbu.
Potrebujem fotokópiu Osvedčenia o evidencii vozidla a to konkrétne na Peugeot 306 KOMBI, zdvihový objem valcov 1587 cm3, Najvyšší výkon motora 65 kW. Potrebujem to kvôli tomu, že v mojom nemám vyznačenú spotrebu paliva, ktorú potrebujem pri vykazovaní cestovných náhrad. Vopred pekne ďakujem. (scema@imafex.sk)
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Skús si nájsť v Google údaje podľa konkrétneho typu vozidla. Mne to pomohlo pri hľadaní údajov na iné vozidlo.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Potrebovala by som poradiť ako čo najlepšie vyriešiť používanie cudzieho motorového vozidla. SZČO začala podnikať a pre podnikanie potrebuje auto, ktoré nemá vo vlastníctve. Zamestná svojho priateľa ako zamestnanca, ktorý používa auto vlastníkom ktorého je jeho matka. Môže si zamestnanec uplatniť paušálne výdavky + spotrebu PHM, ak nie je vlastníkom vozidla, alebo by bolo najlepšie spísať nejakú zmluvu medzi SZČO a vlastníčkou auta? V prípade, žeby auto používal zamestnanec, vznikajú nejaké povinnosti ohľadom prihlásenia alebo platenia dane z motorových vozidiel? Ďakujem.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

robin78 Pozri príspevok
Chcel by som sa opytat, ze ako je to s uplatnovanin spotreby, ked ma auto aj pohon na LPG. V TP je uvedena len spotreba benzinu. Je mozne tuto spotrebu uplatnovat aj pre LPG? Obycajne byva spotreba LPG o cca. 10% vyssia ako spotreba benzinu a modernejsie splynovace to maju na urovni spotreby benzinu. Dakujem za odpoved
posuvam
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

robin, zadaj dotaz na drsr
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Náhrady zamestnancovi rieši zákon o cestovných náhradách v § 7 odst.1. Ak sa zamestnanec dohodne so zamestnávateľom že pri
pracovnej ceste použije iné vozidlo ako vozidlo zamestnávateľa /čiže nemusí byť zamestnancove/ má nárok na cestovné náhrady.
Spotrebu plynu, alebo kombináciu rieši § 7, odst. 5 zákona o cest.náhradách.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Manual Pozri príspevok
6,20 je paušál
39,90 x 6lit/100 km = 239,40 Sk = cena za 1 km z PHL je 2,394 Sk
Cena za 1 km spolu je 6,20 + 2,39 = 8,59 Sk
Paušál je od 1.6.2008 5,5
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

milagros208 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebovala by som poradiť ako čo najlepšie vyriešiť používanie cudzieho motorového vozidla. SZČO začala podnikať a pre podnikanie potrebuje auto, ktoré nemá vo vlastníctve. Zamestná svojho priateľa ako zamestnanca, ktorý používa auto vlastníkom ktorého je jeho matka. Môže si zamestnanec uplatniť paušálne výdavky + spotrebu PHM, ak nie je vlastníkom vozidla, alebo by bolo najlepšie spísať nejakú zmluvu medzi SZČO a vlastníčkou auta? V prípade, žeby auto používal zamestnanec, vznikajú nejaké povinnosti ohľadom prihlásenia alebo platenia dane z motorových vozidiel? Ďakujem.
Pokiaľ zamestnanec používa "svoje" vozidlo pre potreby zamestnávateľa, potom zamestnávateľ má povinnosť platiť za toto vozidlo daň z mot.vozidiel za každý mesiac, kedy bolo vozidlo použité. V takomto prípade nie je nutné prihlasovať / odhlasovať vozidlo, iba na konci roka vykonať DP pre daň z mot.vozidiel, kde sa vyčíslia mesiace využívania vozidla.

K vlastníkovi - myslím si, že z pohľadu zamestnávateľa je jedno, kto je skut. vlastníkom. Pre neho je podstatné, že to nie je jeho vozidlo ... ale priznám sa, že v tomto som si nie úplne istá ...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tinika Pozri príspevok
Paušál je od 1.6.2008 5,5
Tinika áno je, ale pozri dozadu na príspevok č.301 a zistíš aké obdobie zadávateľka otázky tam rieši...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Manual Pozri príspevok
Tinika áno je, ale pozri dozadu na príspevok č.301 a zistíš aké obdobie zadávateľka otázky tam rieši...
Ja som sa pozdrala na dátum príspevku a ten bol z mája 2009 takže mi možno ušlo že sa asi bavia o r. 2008. Ale ďakujem za upozornenie
0 0
scema scema

scema je offline (nepripojený) scema

ekonella Pozri príspevok
Skús si nájsť v Google údaje podľa konkrétneho typu vozidla. Mne to pomohlo pri hľadaní údajov na iné vozidlo.
To áno, ale pre daňový úrad mi to nepomôže. Tam potrebujem fotokópiu TP.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Chcem sa opýtať, či je potrebné mať všetky bločky z tankovania, alebo stačí raz do mesiaca. Nakoľko známy tankuje benzín každý týždeň a stane sa, že nejaký ten blok sa stratí. Postačí, ak sa cena benzínu v čase tankovania dá tá istá spred týždňa? Ako postupovať, keď si chce uplatniť náhrady?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

musí mať doklad o kúpe.
klikni:
http://www.porada.sk/846443-post205.html
Naposledy upravil Muška : 04.06.09 at 17:58
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Muška Pozri príspevok
musí mať doklad o kúpe.
klikni:
http://www.porada.sk/846443-post205.html
Takže z toho vyplýva, že keď chýba doklad o PHM, nemôže si v danom týždni uplatniť cestovné náhrady?
0 0
pisty pisty

pisty je offline (nepripojený) pisty

Ahojte.

Doteraz mi nieje jasne ze ci sa plati Cestna dan alebo Dan s prevadzky MV.
Som SZCO a pouzivam vlastne vozidlo na podnikanie. Ale vozidlo nieje v obchodnom majetku firmy. Co mam zaplatit?
A o tych nahradach ked som SZCO sam sa vyslem na PC tak vsetky naklady stym spojene su danovo narokovatelne? Rozumiem tomu dobre?
Taktiez ZPC? Samozrejme vypisem CP so vsetkymi nalezistostami a dam do uctovnictva.
Uz to citam 2 dni a stale som stoho jelen
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pisty Pozri príspevok
Ahojte.

Doteraz mi nieje jasne ze ci sa plati Cestna dan alebo Dan s prevadzky MV.
Som SZCO a pouzivam vlastne vozidlo na podnikanie. Ale vozidlo nieje v obchodnom majetku firmy. Co mam zaplatit?
A o tych nahradach ked som SZCO sam sa vyslem na PC tak vsetky naklady stym spojene su danovo narokovatelne? Rozumiem tomu dobre?
Taktiez ZPC? Samozrejme vypisem CP so vsetkymi nalezistostami a dam do uctovnictva.
Uz to citam 2 dni a stale som stoho jelen
Povinný si zaplatiť daň z MV- po starom to bola cestná daň. Zároveň si povinný oznámiť jeho používanie na podnikanie DÚ, podať za neho DP. To sa podáva ročne, do 31.1. za rok dozadu. Napr. Za rok 2009 do 31.1.2010. Náklady-výdavky na toto vozidlo súvisiace s podnikaním sú VOZD.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Po starom sa volala cestná daň, teraz má názov daň z motorových vozidiel. Platí sa ak sa auto využíva na podnikanie.A na základe knihy jázd sa vyráta a uplatní v nákladoch počet km x aktuálna náhrada na 1 km + náhrada za PHM x počet km /za km, ktoré sa najazdia za účelom dosiahnutia príjmov z podnikania./
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať