Zavrieť

Porady

SZČO - súkromné auto, náhrady za kilometre

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v jednej veci.
SZČO má súkromné auto staršie ako 4 roky. Nakoľko nakupuje a predáva tovar, míňa súkromné PHM na podnikateľské účely. Ak si chce uplatňovať
kilometrovné (6,20 / kilometer), musí mať zaplatenú daň z MV? Môže napríklad od augusta 2007 uplatňovať "kilometrovné", ak na august až december zaplatí daň z MV? Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

A ako mam spravne postupovat, ked si chcem uplatnit len tých 80%?Pliložím bločik od tankovania a vypočítym 80%?alebo ako?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

MOze si dat SZCO do N aj dialnicnu znamk ak auto nie je jeho a ma ho v prenajme? dakujem
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

andrea palcova Pozri príspevok
v prípade, že živnostník používa motorové vozidlo, ktoré nevlastní ako súkromná osoba, môže si dať do nákladov spotrebované PHM a taktiež náklady, ktoré súvisia s prevádzkou motorového vozidla /výmena oleja.../ náhradu za kilometer si do nákladov dať nemôže. odporúčam urobiť zmluvu o prenájme motorového vozidla medzi prenajímateľom a dotyčným živnostníkom. na daň z motorových vozidiel sa musí prihlásiť do 30 dní odkedy začne používať motorové vozidlo na podnikanie a má povinnosť zaplatiť daň do 31.1.
Nestačí podať daňové priznanie do 31.1. a zaplatiť daň iba za mesiace, v ktoré bolo auto využívané na podnikateľské účely???
0 0
andrea4211 andrea4211

andrea4211 je offline (nepripojený) andrea4211

Ahojte, poprosím o radu.
Robím zahraničné cestovné príkazy pre SZČO JU. Na základe zmluvy o dielo chodí do Francúzska opravovať autá. Cestuje s autom ktoré je písané na manželku ( je BSM). Auto nie je zahrnuté do majetku firmy .
Na základe zákona DP § 19 ods. 2 písm. e) si uplatní výdavky na stravné + vreckové.
Problém mám s uplatnením výdavkov na PHL a na amortizáciou.
Dostal som od neho knihu jázd ktorú písal nasledovne:
· Cesta zo Slovenska do francúzska na miesto ubytovania – 2000 km. (Sú bločky na kúpu PHL).
· Každý deň jazda z ubytovne na miesto výkonu práce a späť. (ca 60 km denne, nie sú bločky na kúpu PHL ani doklad o ubytovaní, dokopy prejazdené 3000 km za celé obdobie)
· Cesta z francúzska na Slovensko– 2000 km. (Sú bločky na kúpu PHL)

Podľa Vás viem nejakým spôsobom uplatniť PHL +amortizáciu aj na jazdy ktoré nemá vydokladované s bločkami, alebo len na tie úseky uplatniť PHL +amortizáciu ktoré sú podložené s dokladmi o kúpe PHL?
Ďalšia otázka je či uplatňovanie náhrad na amortizáciu je spojené s dokladmi o kúpe PHL?

Vopred ďakujem.
0 0
andrea4211 andrea4211

andrea4211 je offline (nepripojený) andrea4211

Prosím Vás, poradte mi
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Prosím vás veľmi pekne o radu. SZČO, platca DPH, prihlásil svoje súkromné auto na DÚ 13.05.2009 a 27.07.2009 ho odhlásil. Za toto obdobie zaplatil daň z MV, uplatnil si PHM, viedol knihu jázd. Nakoniec auto predal nie ako SZČO ale ako súkromná osoba ďalšej súkromnej osobe. Uvádzam tento príjem niekde v daňovom priznaní, keď nešlo o príjem z predaja za SZČO? Ďakujem vopred za radu.
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

Prosím vás, pri výpočte náhrad môžem použiť priemernú cenu nafty za daný mesiac podľa údajov štatistického úradu? ďakujem...
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

poradíte?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Katka0208 Pozri príspevok
Prosím vás, pri výpočte náhrad môžem použiť priemernú cenu nafty za daný mesiac podľa údajov štatistického úradu? ďakujem...
Musíš mať bločky. Pozri túto tému, sú tam aj odpovede z DRSR
http://www.porada.sk/t135778-blocky-...t=blo%E8ky+PHM
3 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

áno, mám bločky, len som to myslela tak, či priemernú cenu musím počítať z bločkov za daný mesiac alebo môžem použiť i údaj ŠÚSR...
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

prosím .....
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Katka0208 Pozri príspevok
áno, mám bločky, len som to myslela tak, či priemernú cenu musím počítať z bločkov za daný mesiac alebo môžem použiť i údaj ŠÚSR...
Doklad o nákupe PH slúži na zadanie správnej nákupnej ceny PH, zadaj si údaje o skutočnej cene PH z bločku.
3 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

keď mám za daný mesiac bločkov viac, tak si cenu zo všetkych spriemerujem, áno?
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

Dobry den, ja sa chcem spýtať, ked nepouživam svoje auto na podnikateľske učely, vždy si požičiam, vtedy nemusim mať auto nahlasene na daň. urade ani platiť daň z MV, ale môžem si urobiť normálne cesťáky, však?
Ďakujem pekne
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Janula1 Pozri príspevok
Dobry den, ja sa chcem spýtať, ked nepouživam svoje auto na podnikateľske učely, vždy si požičiam, vtedy nemusim mať auto nahlasene na daň. urade ani platiť daň z MV, ale môžem si urobiť normálne cesťáky, však?
Ďakujem pekne
Ak si zamestnanec tak áno, SZČO ak má auto požičané, resp. prenajaté platí daň z MV.
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

som SZČO, auto mam požičané, to znamená, že ak si chcem robiť cesťáky, tak som musela mať za rok 2010 zaplatenú daň z MV?
Ak nemám, môže to byť problém?
Ďakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Janula1 Pozri príspevok
som SZČO, auto mam požičané, to znamená, že ak si chcem robiť cesťáky, tak som musela mať za rok 2010 zaplatenú daň z MV?
Ak nemám, môže to byť problém?
Ďakujem
Ak SZCO začne používať auto na podnikanie, má povinnosť do 30 dní nahlásiť na DU, do 31.1.2011 bolo treba podať DP k MV aj daň zaplatiť. Potom vám hrozí pokuta, za oneskorené splnenie povinnosti.
1 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Katka0208 Pozri príspevok
keď mám za daný mesiac bločkov viac, tak si cenu zo všetkych spriemerujem, áno?
ano
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

a ešte otázočka, myslíte, že by mohol byť problém, ak szčo eviduje v záväzkoch cestovné náhrady, no nemá si ich z čoho vyplatiť, keďže bola v strate. prakticky si ich mohla vyplatiť iba za január a február..... ? ďakujem...
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

kto poradí ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať