Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra a vyúčtovanie

V júni mi dodávateľ vystavil predfaktúru, ktorú som uhradila tiež v júni a teraz som zistila, že nemám vyúčtovaciu faktúru. Účtujem podvoj.účt. a som mesačný platca DPH. Keď som mu zavolala, povedal mi, že vyúčtovaciu faktúru zašle až po ukončení prác. Lenže ja si myslím, že mi k tej zálohovej mal vystaviť ostrú fakt. kvôli DPH - sice na tejto je uvedené, že je zálohová ale má tam rozpísané aj DPH, ale ja som ju neuplatnila na vstupe v 6/07. A čo teraz. Môže mi tú faktúru vystaviť aj do 7/07 a ja ju môžem uplatniť na vstupe v 7/07. Alebo mi stačí faktúra vyúčtovacia po ukončení prác a už je to jeho problém, že nevystavil riadnu fakt. v danom mesiaci.
Prečo je to také komplikované?????
Prajem pekné sníčky. Už je po polnoci. Vďaka všetkým.

Usporiadat
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

314/221 Jasne, uhrada zalohovej FA, na zaklade BU
321/314 Doklad o prijati platby - Dosla FA
518/321 konecne ostra faktura kde je odpocitana uhrada zalohy

zalohovu fakturu na zaklade kt. sme urobili uhradu len evidujem v prijatych fakturach, neuctujem ju.

Dobre?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Prijatá FA=závazok.

Ak chcete evidovať, osobne by som ju dala do ostatných pohľadávok.

Poskytnutá záloha=pohľadávka
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Ano chapem ze prijata faktura = zavazok a poskytnuta zaloha = pohladavka
Do ostatnych pohladavok myslite zalohovu fakturu na zaklade ktorej mame urobit uhradu?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fizzy Pozri príspevok
314/221 Jasne, uhrada zalohovej FA, na zaklade BU
321/314 Doklad o prijati platby - Dosla FA
518/321 konecne ostra faktura kde je odpocitana uhrada zalohy

zalohovu fakturu na zaklade kt. sme urobili uhradu len evidujem v prijatych fakturach, neuctujem ju.

Dobre?
Osobne zálohovú faktúru pripínam len k bankovému výpisu, neevidujem ju v prijatých faktúrach.
Pozri napr. aj sem:
http://www.porada.sk/t51838-p3-uctov...reddavkov.html
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Ano ale tak by mal sanon s bankovymi vypismi niekolko sanonov za rok
Evidujem ju koli tomu aby ju konatel uhradil, videl v evidencii faktur.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fizzy Pozri príspevok
Ano ale tak by mal sanon s bankovymi vypismi niekolko sanonov za rok
Evidujem ju koli tomu aby ju konatel uhradil, videl v evidencii faktur.
Potom by som si spravila osobitnú evidenciu na zálohové faktúry.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Len koli softveru to neide
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fizzy Pozri príspevok
Len koli softveru to neide
No mne to ide, preto som poradila. Osobne napr. pri skončení roka robím rôzne krížové kontroly, napr. súčet FAO z knihy odberateľských faktúr so šestkovými účtami a pod., takže tam potom tie zálohové faktúry robia problém.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Hľadám, hľadám a nenachádzam, tak prosím o "nakopnutie". Mám zálohovú faktúru tuzemskú v EUR. Záloha zaplatená. Prišla vyúčtovacia faktúra v tom istom období - štvrťrok. Daňový doklad k platbe prijatej vopred je pravdaže v inom kurze, ako vyúčtovacia faktúra. A keď sčítam DPH na DD k zálohe a vo vyúčtovacej fa, tak mám rozdiel. Neviem si s tým dať rady, asi sa už zvíkendnieva ... Čo s s takýmto prípadom?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Bea skúste pozrieť:
http://www.porada.sk/t27147-stanoven...dzej-mene.html
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Janka, momentálne Vám nemôžem pridať bod, ale ste moja záchrana. Vedela som že sa o tom diskutovalo, hľadala som aj vo Vašich príspevkoch, ale tým,že v nich sa dá nájsť už len niekoľko posledných, nepodarilo sa mi to za zopár hodín.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Všimla som si, že hľadáte a tak som začala aj ja. A podarilo sa to. Som rada.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,
prosím Vás, môžem si viesť samostatné číslovanie na
odberateľské faktúry-vyúčtovacie (napr. 2007001) a samostatné číslovanie na odberateľské faktúry k prijatým zálohám (napr.0012007)?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Áno môžeš.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

smith Pozri príspevok
Áno môžeš.
dik
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Mám špecifický prípad. Vystavili sme zálohovú faktúru. Bola vystavená 25. 9. 2007 a splatná 25. 10.2007. Zaplatili ju 30. 10. 2007. Ale riadnu faktúru som dostala pokyn vystavit 9. 10. 2007, lebo tovar sme vyskladnili a teda aj dodali 9. 10. 2007. Z pohľadu DPH, ako mám správne vystaviť už riadnu faktúru, od ktorej odpočítam zálohovú faktúru?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Mám špecifický prípad. Vystavili sme zálohovú faktúru. Bola vystavená 25. 9. 2007 a splatná 25. 10.2007. Zaplatili ju 30. 10. 2007. Ale riadnu faktúru som dostala pokyn vystavit 9. 10. 2007, lebo tovar sme vyskladnili a teda aj dodali 9. 10. 2007. Z pohľadu DPH, ako mám správne vystaviť už riadnu faktúru, od ktorej odpočítam zálohovú faktúru?
Tak teraz neviem. Pokyn vystaviť riadnu faktúru ste dostali 9.10.2007 alebo vám ten pokyn dali dnes? Dátum daňovej povinnosti bude 9.10.2007, teda dátum dodania, pretože dodanie nastalo skôr ako zaplatenie. Lenže ste mali faktúru vystaviť do 24.10. teda do 15 dní od dodania. Keby ste tak urobili, tak odberateľ by už mal faktúru a tým pádom by neplatil zálohovú faktúru ale už túto riadnu. Zálohovú faktúru, ktorú ste vystavili 25.9.07 by sme nemuseli vôbec brať do úvahy.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

cloe Pozri príspevok
Tak teraz neviem. Pokyn vystaviť riadnu faktúru ste dostali 9.10.2007 alebo vám ten pokyn dali dnes? Dátum daňovej povinnosti bude 9.10.2007, teda dátum dodania, pretože dodanie nastalo skôr ako zaplatenie. Lenže ste mali faktúru vystaviť do 24.10. teda do 15 dní od dodania. Keby ste tak urobili, tak odberateľ by už mal faktúru a tým pádom by neplatil zálohovú faktúru ale už túto riadnu. Zálohovú faktúru, ktorú ste vystavili 25.9.07 by sme nemuseli vôbec brať do úvahy.

9. 10. 2007 je dátum dodania. Oni si právaže želali vystaviť zálohovú faktúru a že ju aj uhradia, len ju uhradili neskoro. A potom si žiadali odrátať zálohu. Tých 15 dní mi tam nevojde. Preto neviem, čo teraz s tým, keď vyžadujú aj zálohovú faktúru aj dátum dodania 9. 10. 2007, ktorý skutočne bol.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

michelle84 Pozri príspevok
9. 10. 2007 je dátum dodania. Oni si právaže želali vystaviť zálohovú faktúru a že ju aj uhradia, len ju uhradili neskoro. A potom si žiadali odrátať zálohu. Tých 15 dní mi tam nevojde. Preto neviem, čo teraz s tým, keď vyžadujú aj zálohovú faktúru aj dátum dodania 9. 10. 2007, ktorý skutočne bol.

aký deň uhradili zálohovú faktúru?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Uhradili ju 30.10.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať