Zavrieť

Porady

komisionálny predaj a dph

človiečik
Ako to je pri komisii, napr. ja dodám tovar do predajne, kde mi ho predávajú ja tam pridem raz za dva týždne. Dodal som tovar za 10000 SK on predá v priebehu 2 týždňov dajme tomu za 5000 SK. Kedy mne vzniká daňová povinnosť, ked mu dodám tovar do predajne alebo pri vyúčtovaní za dva týždne na tých 5000 SK. Ak mate niekto vzor zmluvy bol by som rad keby ste mi ju poslali. Dakujem mistrozzy@stonline.sk
Usporiadat
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Tiez mam tento problem, moze prosim niekto poradit? Dakujem
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Ja robím účto jednému SZČO - zahraničná osoba. Keď som brala účto nemohla som sa nikdy poriadne dopátrať info o komise.... , tak to robím tak , že keď mi príde fa z členskej krajiny EU, samozdaním všetko, hoci to ešte celé nemám predané cez mojich odberateľov... . Neviem si teda predstaviť tú evidenciu v JU ak by to malo byť inak. A predávam na základe faktúr. Len mám jeden problém vždy na konci roka....som v neskutočnej strate a mám obrovský zostatok zásob na výkaze majetku a zásob..... . Takže sa už 2 roky obávam čo na to prípadná daňová kontrola.... Ak teda je tu niekto, kto toto číta a robí komis, veľmi by som ocenila, keby dal bližšiu info ako na to správne v JÚ... myslím si že by to pomohlo viac ľuďom. Vopred ďakujem.
0 0
s.r.o. s.r.o.

s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

Dobrý večer mám na vás takú otázku ako je to s komisionálnym predajom chcem si od jednej firmy zobrať tovar ,ktorý budem predávať cez moju registračnú pokladňu ja som platca DPH aké to má výhody alebo nevýhody čo to všetko vlastne obnáša ten komisionálny predaj ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať