Zavrieť

Porady

zvolanie schôdze

Dobrý deň,

chcel by som poprosiť niekoho o názor po novele zákona 182, ako je to po novom zo zvolaním zhromaždenia vlastníkov. Ide mi o to, aký je Váš názor na to, že správca alebo Rada má na žiadosť jednej štvrtiny vlastníkov povinnosť zvolať schôdzu.
Nie je mi celkom jasné ako sa to myslí, či ide len o povinnosť zvolať schôdzu do 15 dní alebo aj ju uskutočniť do 15 dní. Nám na žiadosť predseda zvolal schôdzu síce do 15 dní zaslaním pozvánky, ale stanovil dátum jej konania až o dva mesiace, lebo vie, že ho chceme odvolať. Tým, že zvolal zhromaždenie a dodržal zákon, nemôžeme tým ani ako vlastníci zvolať scôdzu sami.
Ocenil by som Váš názor na túto vec.
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

nika.sum jeden zástupca z troch rozhoduje...bolo by naozaj dôležité si uvedomiť, že jeden debílek rozhoduje za všetkých a ešte o tak dôležitých okolnostiach...on je pán všemohúci...pokúste sa všetci pochopiť, že všetko, čo sa robí pre Vašu bytovku je pre Vás a má slúžiť Vám...a preto konajte spoločne, ako je možné, že neviete o dotácii??? on nechce podpisovať???...ste viac vchodov, všetko riešte spoločne....a hlavne prihora zlikvidujte
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jozka56 Pozri príspevok
nika.sum jeden zástupca z troch rozhoduje...bolo by naozaj dôležité si uvedomiť, že jeden debílek rozhoduje za všetkých a ešte o tak dôležitých okolnostiach...on je pán všemohúci...pokúste sa všetci pochopiť, že všetko, čo sa robí pre Vašu bytovku je pre Vás a má slúžiť Vám...a preto konajte spoločne, ako je možné, že neviete o dotácii??? on nechce podpisovať???...ste viac vchodov, všetko riešte spoločne....a hlavne prihora zlikvidujte
vo vsetkom mas pravdu. o chvilu sa idem "votriet" na ich schodzu, lebo som zvedava co chce ludom z ich vchodu narozpravat. Ja si uvedomujem, ze my traja zastupcovia nemame tiez pravo rozhodovat, sme tu na kontrolu spravcu. Ale je velmi zle ak namiesto toho musime bojovat medzi sebou. Zaciatkom septembra bude oficialna schodza kde sa budem snazit vsetkym objasnit co sa tu vlastne deje. Dnes som volala z technickou od spravcu a ta mi povedala, ze stale oznamenie o dotacii nemaju pisomne, niekto sa to cestou zaseklo, ale ze sa informovali na ministerstve a dotaciu mame. Teraz vsak musime vsetci rozhodnut co dalej, podla mojich prepoctov musime zobrat uver uz aj na samotne zateplenie plasta a urcite to nemoze skoncit len u toho zateplenia, zacinaju problemy zo stupackami, interiery su v dezolatnom stave a hoci strecha bola robena (nie zateplena) pred 11 rokmi, vraj je na nu zaruka, na troch miestach zateka a nic sa s tym nerobilo. Zadne brany, kt. su ako nudzovy vychod treba riesit a to este pred zateplenim. Tiez ohladne projektu na samotne zateplenie, su veci, co by bolo dobre este prebrat, pretoze projekt je stary uz 4-5 rokov, nikdy sme neschvalovali farby a je tam este par veci....A toto predsa musime prebrat vsetci. Takze o 3/4 hodinu sa chystam na tu schodzu ako tichy pozorovatel, zakusnem si do jazyka, nech sa co najviac dozviem, nahram si to na kazetu, aby som mohla ludi informovat co sa v nasom dome deje. Sme tri vchody nie velmi velkeho domu. Len niekedy mam pocit, ze sa tym najviac trapim ja (a ja vsetko dost prezivam).
Inak on ked nemoze rozhodovat, tak ze si popodpisuje co chce, tak sa rozhodol, ze mieni sabotovat, vsetko co je treba spravit mimo ich brany. Pokial ludia nedostanu rozum a neodvolaju ho, tak neviem. Nechcem sa vzdat funkcie zastupcu vlastnikov, lebo viem, ze presne toto by mu vyhovovalo a nenajde sa tu nikto, kto sa vie ohlasit. Je pravda, ze sa ma na schodzi zastanu z nasej a tej druhej brany, ale ta schodza nie je tak casto...
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Takze tu je moj zazitok zo schodze, ktora vdaka mojej pritomnosti trvala 3 minuty a 6 sekund. Pan zastupca nezniesol moju pritomnost a nepomohlo ani vysvetlenie, ze potrebujem informacie ohladne zateplenia pre ludi z ostatnych dvoch bran.Podla neho riesenie havarijnej situacie v jednej z bran nie je moja vec a podotykam nie tej brany, kt.mala schodzu. Zateplenie sa tiez tyka vsetkych.Odmietol moju pritomnost aj napriek tomu, ze som povedala, ze sa nebudem zapajat, len pocuvat. Bol dost neprijemny a kedze som nechcela odist , rozpustil schodzu na kt. zial boli len okrem nas traja ludia. Ja mam vsetko nahrate na kamere /zvuk/.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Problém je ten, že "zástupca" vchodu sa cíti byť Bohom. Zabúda pritom na to, že dom je jeden a vôbec nie je podstatné koľko vchodov má. Barák môže mať aj 10 vchodov (ešte som síce taký nevidel :-)) ale stále sa jedná o jeden dom a treba k nemu pristupovať vcelku a teda zhodou názorov a zhodným rozhodnutím väčšiny vlastníkov, nie len jedného vchodu. Určite však nie je právne relevantná "schôdza" jedného vchodu pri otázkach týkajúcich sa zateplenia a už vôbec nie pri čerpaní dotácií či úveru. Určite treba čo v najkratšom období zvolať zhromaždenie a vysvetliť všetkým čo sa v dome vlastne deje, a aké plynú riziká či škody z neoprávneného konania. Jednoducho povedané porozprávať sa spoločne a nájsť spoločné východisko (ťažký boj za situácie, ktorú tam máte).
Na druhej strane, ak "zástupca" videl nezáujem ľudí o dianie v druhých vchodoch, tak nie je čudo, že to rieši spôsobom jemu vlastným, ak nechce aby mu padla strecha na hlavu. Prosím neber toto kriticky, je to len domnienka.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

peton Pozri príspevok
Problém je ten, že "zástupca" vchodu sa cíti byť Bohom. Zabúda pritom na to, že dom je jeden a vôbec nie je podstatné koľko vchodov má. Barák môže mať aj 10 vchodov (ešte som síce taký nevidel :-)) ale stále sa jedná o jeden dom a treba k nemu pristupovať vcelku a teda zhodou názorov a zhodným rozhodnutím väčšiny vlastníkov, nie len jedného vchodu. Určite však nie je právne relevantná "schôdza" jedného vchodu pri otázkach týkajúcich sa zateplenia a už vôbec nie pri čerpaní dotácií či úveru. Určite treba čo v najkratšom období zvolať zhromaždenie a vysvetliť všetkým čo sa v dome vlastne deje, a aké plynú riziká či škody z neoprávneného konania. Jednoducho povedané porozprávať sa spoločne a nájsť spoločné východisko (ťažký boj za situácie, ktorú tam máte).
Na druhej strane, ak "zástupca" videl nezáujem ľudí o dianie v druhých vchodoch, tak nie je čudo, že to rieši spôsobom jemu vlastným, ak nechce aby mu padla strecha na hlavu. Prosím neber toto kriticky, je to len domnienka.
V tomto pripade je tvoja domnienka nespravna. Ja sa od zaciatku zaujimam nie len o zateplenie, ja som oslovovala firmy aby nezostalo len pri ponuke od toho dotycneho a navyse on odmieta riesit vsetko ostatne len sa chysta zateplit plast, cize len to na co mame dotaciu. Nezaujima ho strecha, pretoze vraj bola robena pred 10 rokmi, ale vtedy nezateplovali a min. na troch miestach zateka, odmieta riesit stupacky, kt. neustale sposobuju problemy, pretoze on si vraj to dal vo svojom byte doporiadku na vlastne naklady, tak to tak maju spravit aj ostatni. A tu je toho viac. Ja tu byvam 4 roky, hned ako som sa sem nastahovala hodili na mna zastupcovstvo, s tym ze to je len formalne. Ano bol tu jeden pan (predchodca tohoto), kt. to tu riadil sam, ked sa mu niekto postavil, tak na neho nakrical a tak vsetci boli ticho. Ked som sa vsak zabyvala a zistila som co sa robi, tak som sa postavila proti, ked zacal krical, pouzila som aj ja svoj hlas - nie som typ co sa stiahne. A tu zacal problem, zacala som vrtat do jeho veci. On sa teraz stahuje a dohodil tam tohoto, kt. si myslel ze ja sa postupne stiahnem. Keby neslo aj o moje peniaze aj moj majetok, asi by som sa na to vykaslala, ale v tomto pripade by som splnila len to co si zela. A ja na rozdiel od vacsiny vlastnikov ten byt nemam za babku, ja som ho musela kupovat za dost velke peniaze na to, aby nejaky blbec sposoboval na nom skody.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

OK, domnienka je na figu, čomu som samozrejme rád. Verím však, že si nezachytila len tú moju poslednú vetu, ale aj vety pred ňou.
Po tomto Tvojom popise je všetko jasné. Neostáva nič iné len bojovať a vysvetliť čo najskôr ľuďom tento neblahý stav. Čo Ti však budem písať, to všetko vieš veľmi dobre aj sama. Nepotrebuješ rady, len vôľu a ochotu vašich ľudí v dome toto poriešiť. A v tom Ti pomôcť žiaľ neviem a ani nemôžem. Pevne Ti však držím palce.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Volala som dnes panovi, kt. ma u spravcu zateplovanie na starosti. Bol dost prekvapeny, ako to je. Dozvedela som sa, ze vraj ten "pan" tam bol a hovoril, ze stavebna firma tlaci na to, aby sa zacalo v septembri ..... My sme objednavatelia a predsa nas nebude komandovat dodavatel, v prvom rade sa musia vyriesit rozne veci, kt. su pri zacati takeho velkeho projektu ako je zateplovanie (co sa tyka domu) dolezite. Nikde sa napr. ako som uz spominala, samotne dofinancovanie zateplenia, stavebny dozor, ci si privezie firma vlastne WC, miestnost pre robotnikov (nevieme ich pocet) a potom tiez veci, kt. sa este musia riesit pred samotnym zateplenim. V stredu ideme spolu z dalsim zastupcom sa porozpravat osobne na bytovy podnik a urcite budeme ziadat, ze sa nemoze nic zacat bez konania sa riadnej domovej schodze, kde sa vsetko vyriesi a rozhodne, ci to budeme nahanat teraz silou mocou alebo sa zacne az na jar. Dakujem Vam vsetkym za podporu.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... držím palce...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dakujem
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Za takýchto okolností v dome, by som sa so zatepľovaním príliš neponáhľal a najprv dôsledne overil ekonomiku domu. Veľa, veľa šťastia a pevných nervov prajem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

peton Pozri príspevok
Za takýchto okolností v dome, by som sa so zatepľovaním príliš neponáhľal a najprv dôsledne overil ekonomiku domu. Veľa, veľa šťastia a pevných nervov prajem.
neboj, bez uveru sa nepohneme. Jedine, ze by si to ten pan chcel dofinancovat sam.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

je to asi od veci, ale my máme opačný problém. Sme vedený na Katastry ako bytový dom troch brán. Sme jediná brána, ktorá tohto roku vymenila zástupcu vlastníkov bytov a NP a začali sme konať. Zástupca je super, behom pol roka obehol všetko, vybavil úver, vybavil výberové konania atď - všetko regulérne za našej prítomnosti. Ale keď došlo na lámanie toho, že je nutné mať 2/3 väčšinu zo všetkých troch vchodov začali nám ostatné dve robiť akoby napriek. Vedel by mi niekto poradiť v tomto prípade? Máme fakt super ceny za výberové konania a jednoducho obavy o to, že nebudeme mať 2/3 podpisy, tým pádom je to všetko v .... šak viete v čom. Je to na dlhé lakte - nestretol sa niekto s takýmto problémom? Ďakujem za každú radu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

cowboyka Pozri príspevok
je to asi od veci, ale my máme opačný problém. Sme vedený na Katastry ako bytový dom troch brán. Sme jediná brána, ktorá tohto roku vymenila zástupcu vlastníkov bytov a NP a začali sme konať. Zástupca je super, behom pol roka obehol všetko, vybavil úver, vybavil výberové konania atď - všetko regulérne za našej prítomnosti. Ale keď došlo na lámanie toho, že je nutné mať 2/3 väčšinu zo všetkých troch vchodov začali nám ostatné dve robiť akoby napriek. Vedel by mi niekto poradiť v tomto prípade? Máme fakt super ceny za výberové konania a jednoducho obavy o to, že nebudeme mať 2/3 podpisy, tým pádom je to všetko v .... šak viete v čom. Je to na dlhé lakte - nestretol sa niekto s takýmto problémom? Ďakujem za každú radu.
Predpokladam, ze riesite cely bytovy dom? Ludia sa obavaju uveru, to je aj u nas, lebo do nich bolo dlhe roky vtepovane, ze sa ruci za uver bytom alebo ze sa bude musie zvysit platba do FO a podobne. Predtym ako zvolate schodzu kde sa ma hlasovat o uvere, dajte vsetko na papier, vyhody, uroky, kolko platia do FO a kolko budu pri splacani uveru, co vsetko sa spravi a aky to bude mat dosah na ich platby napr. za teplo. To hodte kazdemu vlastnikovi do schranky este pred schodzou. Aby si vsetci mohli vklude doma nad tym sadnut. Toto caka aj nas a prave kvoli niektorym hlupym nazorom na uver, sa toho tiez obavam.
Naposledy upravil nika.sum : 16.08.11 at 13:16
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

nika.sum Pozri príspevok
Predpokladam, ze riesite cely bytovy dom? Ludia sa obavaju uveru, to je aj u nas, lebo do nich bolo dlhe roky vtepovane, ze sa ruci za uver bytom alebo ze sa bude musie zvysit platba do FO a podobne. Predtym ako zvolate schodzu kde sa ma hlasovat o uvere, dajte vsetko na papier, vyhody, uroky, kolko platia do FO a kolko budu pri splacani uveru, co vsetko sa spravi a aky to bude mat dosah na ich platby napr. za teplo. To hodte kazdemu vlastnikovi do schranky este pred schodzou. Aby si vsetci mohli vklude doma nad tym sadnut. Toto caka aj nas a prave kvoli niektorym hlupym nazorom na uver, sa toho tiez obavam.
vďaka za názor. Áno jedná sa o bytový dom troch brán. Každého jedného vlastníka navštívil náš zástupca vlastníkov bytov, poniektorí mu hneď aj písomné hlasovanie odovzdali a podpísali a ešte sa ho pýtali, že prečo sa u nich nič nedeje? No poniektorí majú svoj názor, že prečo oni majú podpisovať pre náš vchod, že oni to nepodpíšu, atď. No je to na dlhé lakte. Akurát sme boli ešte raz v banke, aby banka pod jej hlavičkou napísala všetko o úvere, aby to konečne aj tí menej chápaví pochopili. Čakáme na jej stanovisko a ideme to rozmnožovať a každému jednému dáme do schránky. Len u nás je ešte ten problém, že v jednej bráne je dosť veľa podnájomníkov a poniektorí nemajú ani na schránkach napísané mená a dokonca môžme prejsť celý vchod a nenájdeme ani meno dotyčného podľa zoznamu z katastra a podieľníctva. Je to fakt už na nervy. Oddeliť sa nemôžeme, tak uvidíme, či to vôbec prejde. Nemyslím na to najhoršie, iba na to najlepšie, aby to všetko dopadlo ok a mohli sme realizovať úver pre náš vchod, iba z našich peňazí..
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

cowboyka Pozri príspevok
vďaka za názor. Áno jedná sa o bytový dom troch brán. Každého jedného vlastníka navštívil náš zástupca vlastníkov bytov, poniektorí mu hneď aj písomné hlasovanie odovzdali a podpísali a ešte sa ho pýtali, že prečo sa u nich nič nedeje? No poniektorí majú svoj názor, že prečo oni majú podpisovať pre náš vchod, že oni to nepodpíšu, atď. No je to na dlhé lakte. Akurát sme boli ešte raz v banke, aby banka pod jej hlavičkou napísala všetko o úvere, aby to konečne aj tí menej chápaví pochopili. Čakáme na jej stanovisko a ideme to rozmnožovať a každému jednému dáme do schránky. Len u nás je ešte ten problém, že v jednej bráne je dosť veľa podnájomníkov a poniektorí nemajú ani na schránkach napísané mená a dokonca môžme prejsť celý vchod a nenájdeme ani meno dotyčného podľa zoznamu z katastra a podieľníctva. Je to fakt už na nervy. Oddeliť sa nemôžeme, tak uvidíme, či to vôbec prejde. Nemyslím na to najhoršie, iba na to najlepšie, aby to všetko dopadlo ok a mohli sme realizovať úver pre náš vchod, iba z našich peňazí..
vas vchod ma samostatny ucet pre FO? Lebo ak nie, tak si neviem predstavit ako mozete brat uver iba pre Vas vchod ked ste jeden bytovy dom.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

cowboyka Pozri príspevok
Len u nás je ešte ten problém, že v jednej bráne je dosť veľa podnájomníkov a poniektorí nemajú ani na schránkach napísané mená a dokonca môžme prejsť celý vchod a nenájdeme ani meno dotyčného podľa zoznamu z katastra a podieľníctva.
Ja to zvyknem robiť tak, že si pýtam telefónne číslo majiteľa bytu od nájomníka, prípadne od susedov, ktorí ho poznajú a sú s ním v kontakte. Alebo ak číslo nedajú-nemajú, hľadám číslo v zozname podľa adresy z listu vlastníctva, prípadne adresy na ktorú sa posiela vyúčtovanie, samozrejme ak nie je rovnaká s našim BD. Som ako pátrací pes, no nech sa aj takýto majitelia bytov zapájajú do rozhodovania o BD.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ludkovia dnes som bola u Spravcu. Doteraz sme velmi neboli spokojni so spravcom a vela sa hovorilo o jeho zmene. U naseho spravcu nastali vsak zmeny ohladne konatela a tiez niektorych dost dolezitych zamestnancov. To ze predtym sme sa ku konatelovi nemali sancu dostat len asi 2 hodiny v priebehu tyzdna mal vyhradeny cas na "audienciu" a aj to nie vzdy mu to vyslo. Teraz sa konatel zucastnil schodzky, kt. som mala dohovorenu s jednym zamestnancom a pekne sa zapojil, vysvetlil co sme potrebovali. Dufam, ze nezostane len pri slovach, ze naozaj sa to pohne k lepsiemu.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

nika.sum Pozri príspevok
vas vchod ma samostatny ucet pre FO? Lebo ak nie, tak si neviem predstavit ako mozete brat uver iba pre Vas vchod ked ste jeden bytovy dom.
áno, každý vchod má zvlásť fond opráv a zvlásť si to manažuje
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Lotarka Pozri príspevok
Ja to zvyknem robiť tak, že si pýtam telefónne číslo majiteľa bytu od nájomníka, prípadne od susedov, ktorí ho poznajú a sú s ním v kontakte. Alebo ak číslo nedajú-nemajú, hľadám číslo v zozname podľa adresy z listu vlastníctva, prípadne adresy na ktorú sa posiela vyúčtovanie, samozrejme ak nie je rovnaká s našim BD. Som ako pátrací pes, no nech sa aj takýto majitelia bytov zapájajú do rozhodovania o BD.
tak toto my odmietame robiť, pretože ostatní dvaja zástupcovia z iných brán nato kašlú a tam sa hlavne jedná o tieto dve brány - nie o našu bránu, nie o náš vchod - teda o podnájomníkov, pretože ani samy zástupcovia nevedia o niektorých svojich susedoch, tak prečo ich máme naháňať my, aj keď nám ide o to, aby to písomné hlasovanie podpísalo čo najviac ľudí - je to fakt na dlhé lakte. Proste oni nám nechcú výjsť v ústrety, je to hroznéé - iba dudrú, ale to, aby sme sa spojili a urobili všetko rovnako, tak to nie, pričom niektorí z tých dvoch vchodov sú za, tak ja tomu fakt nerozumiem - tej ľudskej logike. A konečne sme našli dve banky, kde nám dajú úver bez toho, aby do toho šli ďalšie vchody, pretože banky síce dajú úver, ale tie dve brány keby chcela napr. o 2 roky brať úver, tak sa musí navýšiť ten pôvodný úver, ktorý berieme my, preto sme tomuto chceli úplne predísť a tie dve vchody nám musia iba podpísať 2/3 väčšinou, že s tým súhlasia, pričom nič sa ich absolútne nebude týkať. Oni si v budúcnosti môžu vybrať úver kedykoľvek - neovplyvní to náš úver, ide iba o tom, že sme bytový dom - kurnik šopa s takýmto systémom. Nám hlavne ide o to, že od roku 2012, či 2013 budú nové vyhlášky ohľadom výťahov a jednoducho potom sa im bude páčiť to, že odstavia výťahy a už sa bude musieť čerpať akýkoľvek úver - až potom si to možno uvedomia aj ostatné brány, keď bude 5 minút pred dvanástou a ostatné veci ani nevravím. ach jaaaj
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Poradit neviem, drzim palce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať