Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
bublina55 bublina55

bublina55 je offline (nepripojený) bublina55

A ešte niečo maličké odomňa.Nech sa pači
P1120003.JPG  
P1120005.JPG  
1/1
0 0
mon40 mon40

mon40 je offline (nepripojený) mon40

Tak trošku som sa hrala: dcérina stužková.
0 0
mon40 mon40

mon40 je offline (nepripojený) mon40

Pardon, neprešli mi obrázky
0 0
bublina55 bublina55

bublina55 je offline (nepripojený) bublina55

P2240002.JPG  
P2240003.JPG  
P2240004.JPG  
1/1
0 0
monny monny

monny je offline (nepripojený) monny

Nadhera a ako si robila ten marcipán, ja som asikrepá
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Nádherné autíčko.Aj ja som niečo nové upiekla
ddd 010-800.jpg  
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

dankatrnka Pozri príspevok
Nádherné autíčko.Aj ja som niečo nové upiekla
na promócie zvykneš aké torty piecť? Veľmi pekne pečieš
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Na promocie som ešte nepiekla,ale na nete sa dá násť nejaká inšpirácia.
0 0
martaneveri martaneveri

martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

Aj ja prispievam niekoľkými fotkami fotr zo svadby.

Marta
Svadba od Ferka 199.jpg  
Svadba od Ferka 454.jpg  
Svadba od Ferka 638.jpg  
1/1
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

mne by ich bolo luto aj zjest
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Sú krásne tie svadobné.Ja som tentokrát piekla srdiečka.
jhaj 050-800.jpg  
srdiecko 014-800.jpg  
1/1
0 0
Desyre Desyre

Desyre je offline (nepripojený) Desyre

chcela by som sa spytat studujem aklo cukrarka a velmi ma zaujal vas vytvor ten pen s pilou mozem poprosit ak by vam to nevadilo o obrazkovy postup,lebo by som chcela niecoo take stvorit len sa obavam ze neviem ako na to.Vopred velmi pekne dakujem
0 0
ename ename

ename je offline (nepripojený) ename

Sú krásne
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Som tu náhodou a zdravím Vás všetky šikulky a šikulkovia. Ste skutočne dobrí. tiež občas pečiem a možno sem dám niekedy recept, alebo nápad na tortu. Videla som Vaše krásne výtvory a chcela by som sa opýtať, ako prenášate na tácku podkovu, lebo mne sa raz ( a to je horšie, že nebola iba na domácu oslavu) praskla. Robíte ju na podložke a s ňou prenášate? Ďakujem.
0 0
saky123 saky123

saky123 je offline (nepripojený) saky123

Dankatrnka, tvoje torty sú fantastickéééééé. Skúšala som robiť falošný marcipán (suš.mlieko,cukor,škrob...) a bol dosť lepkavý a mäkký. Ako to ty vlastne robíš, že máš na tých tvojich tortách taký fantastický. Treba ho dať do chladničky, či čo?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dobrý deň. Chcem Vám pridať pár sľúbených tipov pre mamy a babky amatérky, ktoré chcú urobiť radosť detičkám a nemá im kto poradiť, tak sa snažia vymyslieť niečo pre radosť ich najmilších.

Tip 1.: Videla som tu nákladné autíčka. Tie sa dajú vylepšiť fúrou dreva. Na príves naložíme "drevo" - šamrolky, trubičky, úzke napolitánky, tyčinky - čo koho napadne, veď drevo v hore je rôzne. Drevo ukladáme buď po dĺžke, alebo po šírke, buď voľne naložené zabezpečené 4 tyčami v rohoch prívesu akože proti posunu. Drevo môže byť zviazané aj obručami po niekoľkých kusoch. Obruč môže byť napríklad z pásu tvrdšieho papiera obaleného alobalom zlepeného do kruhu. Koľko nápadov, toľko variácíí torty.

Tip 2.: Torta bonboniéra. Upečieme hocijakú tortu - guľatú, štvorcovú, obdĺžnikovú, šesťhrannú, srdce - to je jedno, veď aj bonboniéry sú rôzne. Vo vrchnom diele vyrežeme stred. Vykrojený diel dáme na tortu. Tortu oblejeme polevou a po stuhnutí torty do výrezu naukladáme bonbóny. Potom stačí ozdobiť krémom iba okraje torty a výrezu.

Tip 3.: Torta motýľ: Upečieme guľatú tortu. Po naplnení prekrojíme na polovice. Guľaté časti trochu zrežeme (aby nám vznikla väčšia spojovacia plocha), potrieme krémom a spojíme. Potom potrieme krémom celú tortu. Polejeme čokoládou, alebo upravíme podľa toho ako sme zvyknutí. Do stredu torty dáme banán v čokoláde, ktorý tvorí telo motýľa. Môžeme ho prizdobiť krémom pozdĺžnymi slebo priečnymi prúžkami či vlnovkami (aj nemusíme). Tykadlá môžu byť hoci aj špáratká. Na pologule torty nakreslíme krémom obrysy krídel a ozdobíme podľa vlastnej fantázie - krémom, lentilkami, farebnými cukríkmi.

Dúfam, že niekomu inšpiráciou pomôžem a o to ide.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

babka - ježibabka Pozri príspevok
Som tu náhodou a zdravím Vás všetky šikulky a šikulkovia. Ste skutočne dobrí. tiež občas pečiem a možno sem dám niekedy recept, alebo nápad na tortu. Videla som Vaše krásne výtvory a chcela by som sa opýtať, ako prenášate na tácku podkovu, lebo mne sa raz ( a to je horšie, že nebola iba na domácu oslavu) praskla. Robíte ju na podložke a s ňou prenášate? Ďakujem.
Podkovu keď idem plniť, poskladám si na plytký plech dva pruhy papiera na pečenie, jeden dám do zadu a druhý do predu, kde sú ramená. Spodný diel podkovy položím na papier a tak naplním celú tortu. Dám ju dobre stuhnúť do chladničky, potom s pomocou niektorého člena rodiny ju opatrne prenesieme na tácku, na ktorej mám ozdobný papier a tam potom dávam čokoládovú polevu, aby sa náhodou pri prenášaní poleva nepraskla.Potom poskladaný papier opatrne vytiahnem. Ak má niekto lepšie skúsenosti, budem rada keď sa pripojí so svojimi radami.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Marta V Pozri príspevok
Podkovu keď idem plniť, poskladám si na plytký plech dva pruhy papiera na pečenie, jeden dám do zadu a druhý do predu, kde sú ramená. Spodný diel podkovy položím na papier a tak naplním celú tortu. Dám ju dobre stuhnúť do chladničky, potom s pomocou niektorého člena rodiny ju opatrne prenesieme na tácku, na ktorej mám ozdobný papier a tam potom dávam čokoládovú polevu, aby sa náhodou pri prenášaní poleva nepraskla.Potom poskladaný papier opatrne vytiahnem. Ak má niekto lepšie skúsenosti, budem rada keď sa pripojí so svojimi radami.
Tiež som to videla takto robiť doma, keď ju piekla mama, ale aj u iných.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Prikladám moje najnovšie tortičky. Sú potiahnuté z hmoty zo želé medvedíkov ako písala v príspevku 15O Toria.
100_6354.jpg  
100_6343.jpg  
1/1
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Desyre,nemám nafotený postup na tortu.Môžem Ti iba napísať postup,ak budeš chcieť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať