Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Dankatrnka kto ťa prekoná krásne a hlavne veľa čo máš vrtuľu ? aj ja som piekla len som sa zabudla s foto tak pred odchodom jedna narýchlo a aj to tak vyzerá
Škrekova torta 0.jpg  
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Posielam niečo sladké k nedeľnej káve.
torta.JPG  
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dankatrnka torty v katalógu sú nádherné. U nás sa hovorí že je škoda takú nádheru aj zjesť. Len tak ďalej.
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

ja som robila na tento vikend 3 torty tie cigaretky som odkukala od dankytrnky, ale nie su take pekne,ale snažila som sa
Naposledy upravil katulik111 : 02.05.08 at 13:12
DSC01108.jpg  
DSC01114.jpg  
DSC01121.jpg  
1/1
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Pripájam moje posledné dve torty
100_6348.jpg  
100_6628.jpg  
1/1
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

kukurička tie broskynky vyriezaš z upečeného cesta alebo maš na to formu
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

katulik111 Pozri príspevok
kukurička tie broskynky vyriezaš z upečeného cesta alebo maš na to formu
Ja som tie broskynky nerobila, ja som ich len označila, že sa mi páčia, musíš sa pýtať babky-ježibabky, no dala by som si povedať na jednu porciu toho sladkého pokušenia...
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

Mám aj iné nové torty (ďalšia najnovšia torta na erotickú tému - ženské prsia). Sú na www.torty.kat.sk .
950.jpg  
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
katulik111 Pozri príspevok
ja som robila na tento vikend 3 torty tie cigaretky som odkukala od dankytrnky, ale nie su take pekne,ale snažila som sa
Ale sú pekné - aj keď ja pavúkov nemusím. Aj u Vás bolo dnes 1. sv. prijímanie?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Na oslavu v rodinnom kruhu som robila tortu pník na základe inšpirácie dankytrnky. Myslím, že boli spokojní, lebo nepadla za obeť ako prvá a z miesta oslavy si ju zobrali domov.
1.JPG  
2.JPG  
1/1
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

katulik111 Pozri príspevok
kukurička tie broskynky vyriezaš z upečeného cesta alebo maš na to formu
Broskyne sa niekedy možno pred 40 rokmi piekli na tortu vo formičkách, ale na tie sa mi nepodarilo zohnať recept. Tento je z nejakého časopisu ako nedeľný zákusok:
Broskyne
Spotreba: 30 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 15 dkg práškového cukru, 5 dkg margarínu, 1 celé vajce, postrúhaná kôra z 1 citróna , 5-6 lyžíc mlieka, 2 lyžice rumu, plastový pohárik na vajíčka. ( Menej mlieka.)
Postup: Z prísad vymiešame cesto, kúsky cesta vtláčame do vymúčeného pohárika na vajíčka ako do formičky v ceste necháme priehlbinku. Vyklápame na vymastený plech.. Pečieme v stredne vyhriatej rúre. Po upečení necháme trochu vychladnúť, ale ešte teplé vydlabeme, aby nám zostala iba škrupinka. Do vydlabaných nakvapkáme rum, naplníme krémom a zlepíme.
Krém: 25 dkg masla, asi 3 lyžice práškového cukru, 2 balíčky vanilkového cukru, 10 dkg mletých orechov, 5 lyžíc mlieka.
Orechy vymiešame s horúcim mliekom a vychladnuté postupne primiešame k maslu, ktoré sme vopred vymiešali s práškovým cukrom.
Cukríky – šumavské jahody (červené guľôčky) rozpustíme v troške vody. Sirupom ponatierame jednotlivé kúsky a červeným farbivom rozpusteným vo vode štetcom domaľujeme. Potom obalíme v jemnom kryštálovom cukre, ozdobíme zeleným lístočkom a vložíme do papierových košíčkov.
Poznámka: Cesto má konzistenciu ako linecké. Tento raz som nerozpúšťala cukríky, ale som si urobila cukrový zafarbený sirup. Ak sa Vám zdá, že sú upečené broskyne dosť tvrdé, vplyvom krému zvnútra a sirupu zvonku zmäknú. Kto nemá pohárik na vajíčka môže ich robiť v žltom obale od hračky z kinder vajca. Ja som ich tiež tak robila.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

babka -ježibabka netreba formičky v bazáre treba kúpiť žufanky patričnej veľkosti a odstrániť rúčku ,to jest vsio.ja som dnes tiež piekla kto by nepoznal "korytnačka"
1111.JPG  
2222.JPG  
3333.JPG  
1/1
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

dakujem naši maju radi všetko na štýl punčové tak ich vyskúšam a ja tiež pavúkov nemusím ale na torte sa mi to páči , primanie bolo Puchove a moja mama tiež pečie ale ja jej chodím zdobit tak tu je ešte 1.Bráchovi sa cigaretky páčili a na druhý týžden idem robit motorku tak som skušala po prvý krát modelovat niečo iné ako kvety
Naposledy upravil katulik111 : 05.05.08 at 11:15
DSC01132.jpg  
DSC01126.jpg  
DSC01125.jpg  
1/1
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Pridám aj bábiku
bacuľatá baletka č,5.jpg  
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

katulik111 Pozri príspevok
dakujem naši maju radi všetko na štýl punčové tak ich vyskúšam a ja tiež pavúkov nemusím ale na torte sa mi to páči , primanie bolo Puchove a moja mama tiež pečie ale ja jej chodím zdobit tak tu je ešte 1.Bráchovi sa cigaretky páčili a na druhý týžden idem robit motorku tak som skušala po prvý krát modelovat niečo iné ako kvety
tortičky sú veľmi pekné..ale katulik,prosím ťa,píšeš,že ideš robiť punčové?? Nemôžeš dať nejaký dobrý oskúšaný recept,na punčovú tortu??Ja som punčovú ešte nerobila a záujem o ňu je.No zatiaľ má rodina smolu,lebo ju neviem robiť :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Krásne torty , určite budem čerpať z tejto témy , nakoľko môj vnúčik bude mať 4-rôčky a istotne sa vrhnem na autíčko .


Prikladám moju výrobu , inak som nemehlo na zdobenie , ale skúsim to autíčko , cítim , že niečo z toho bude .
DSC02904.jpg  
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

Ja robím klasický piškót biely alebo kokosový zo 6 vajec dám do kruhovej formy cca25cm, prerežem na poly.Keby si chcela na plech tak tie rolády by si potrebovala 2 , Potom si spravím roládu ktorú naplním džemom čím tmavší tým krajšie ukáže, narežem ho na kúsky výška aby bola približná ako korpusy a namáčam to do sirupu z 1 strany žltého a z druhej červeného .
sirup1
1dl orange, pol dl rum, 1dl horúca voda, štiava z 1 citróna, ak máš slabý sirup ofarbiť žltým alebo oranžovým farbivom
sirup2
1dl sirup červený, pol dl rum, 1dl horúca voda, šťava z citróna, farba červená

Korpus polejem bud káva rum alebo sirupom dám biely krém ta to poukladám rolády, raz žltá navrch, raz červená, zase krém a poliaty korpus obtrieš krémom a ozdobíš ako chceš
alebo ak chceš bez krému tak klasický punčový rezx ak chceš recept tak ti pošlem.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

prikladám pre inšpiráciu - našla som si to v pošte...
V1ichni_ji_chtij[1].jpg  
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Zitka -tortu máš peknú ,len tak ďalej držím palce na autíčko, potom sa pochváľ.

Katulik- len ty nič neposielaj a pekne prosím napíš recept sem ,ja síce punčák nemusím ale dcéra ho má veľmi rada a už mi viac krát hovorila aby som jej ho upiekla , no tak si od teba nechám podrobne vysvetliť ako na to.

Kukurička s tej torty mám zmiešané pocity, čo tým chcel autor povedať ? stretli sa snádˇ mladomanželia pri leteckom nešťastí ?
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

PUNČOVÉ REZY
1 cesto:6vajec, 30 Dg práš.cukor, 6lyžíc teplej vody, 20Dg polohrub á múka, 1 prášok do pečiva.Žĺtka, cukor a vodu vymiešame, pridáme múku s práškom a sneh, rozdelíme na dva plechy a upečieme

2cesto:4vajcia, 20Dg cukor práš., 16Dg múka polohr.,pol práš. do pečiva, 4lyžice teplej vody

1 sirup : 1dl sirup orange, pol dl rum, 1dl horúca voda, šťava z 1 citróna,trocha žltého al oranžového farbiva

2sirup : 1dl sirup červený, pol dl rum, 1dl horúca voda,šťava z citróna, farba červená

Pláty natrieme džemom. Stredný /pôvodný recept po šírke plechu nakrájame pásy asi 2 cm hrubé a tie striedavo namáčame do sirupov ale ja som si to uľahčila/ striedavo polievame lyžicou po šírke plechu. Potom dáme natretý plát na vrch +poleva:40Dg cukor, šťava z 1 citróna, 4 lyžice horúceho mlieka, troška ružového farbiva, vymiešat, naliať na koláč a nechať stuhnúť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať