Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nemusíš ľakať, že na všetko potrebuješ ZEP. Aj keď podľa mňa to bude pomaly úplne samozrejmá vec. Ale súhlasím s názorom, že pre založenie jednej sro sa ho vybavovať neoplatí. No zase poviem aj to, že na založenie sro, resp. elektronické podania môžeš využiť služby niekoho, kto ho má. A aj tak môžeš získať výhody elektronického lacnejšieho spôsobu založenia eseročky.

Nemyslím si osobne, že názor, keď si to sama vybehám, že je to pre mňa lacnejšie Ale rozhodni sa sama podľa svojho svedomia a vedomia.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Výborne. Námietka podpísaná ZEP a príloha opravený Návrh podpísaný ZEP normálne cez portál.gov to podaj. Držím palce a daj vedieť..
Ja som včera jednu námietku podala dopoludnia, dnes to bolo pridelené sudkyni a vieš že mi dnes aj rozhodla o zápise zmien ? Tak som sa z toho vytešila.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Na základe zmluvy o prevode časti obchodného podielu sme podali na súd žiadosť o zmenu zapísaných údajov. Výška vkladu každého spoločníka bola 3319,40, po prevode výška jediného spoločníka 6638,80 Eur
Súd nám odmietol vykonať zmenu zapísaných údajov s odôvodnením, že výška vkladu musí byť vyjadrená celým kladným číslom. áno je to tak
Teda musím navýšiť ZI na sumu napríklad 6640,- Eur. áno
Aké doklady k tomu musím doložiť? vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad
1. zápisnicu z valného zhromaždenia áno
2. dodatok k spoločenskej zmluve nie
3. úplné znenie spoločenskej zmluvy áno
Akým dokladom preukážem splatenie sumy, ktorou navýšim ZI? Alebo je lepšie ZI znížiť na sumu 6638,- Eur. Znížiť nie, to je dlhodobý proces a podmienka 2x zverejniť oznam o znížení ZI v OV
Môžem podať námietku voči odmietnutiu, s tým, že priložím všetky potrebné listiny? áno
Vopred ďakujem

Všetko je v texte

A možno by som ešte doplnila vyhlásenie o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI
Naposledy upravil Economic : 22.02.12 at 12:17 Dôvod: doplnenie
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac

KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, nie je to cudzinec. Zakliknem výpis z registra trestov a automaticky sa mi tam objaví okienko na vloženie, len kliknem ale nemusím vložiť?
Ďakujem

V žiadosti : časť C - pridaj osobu - otvoria sa ti kolonky a tam vkladáš údaje podľa okienok.

Nie v predložených dokladoch. To ostáva prázdne.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

katka: tie prilohy, kt. si nepridala musis zmazat... na konci tychto nepovinnych priloh je X a tak ich zrusis... musia ti ostat len tie, kt. si prikladala... tam kde nie je prilozena el. priloha tak tie zmaz tym x-kom
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, ešte jedna prosba o pomoc,
nahrala som všetky dokumenty, všetky majú príponu zep
a nakoniec stlačím na odoslanie prehľad podania?
lebo keď to stlačím vypisuje mi:Niektoré prílohy nemajú označenú tlačenú podobu alebo priložený elektronický dokument.
Nepovinné prílohy ktoré nemajú byť priložené, odstránte.
Katka, tie prílohy ktoré neprikladáš a sú v zozname a nemajú príznak ako povinné, lebo také nemáš tie musíš zmazať = zrušiť X
Povinné musíš mať všetky....
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som podavala pred cca 2 tyzdnami po novom... nezaobislo sa to bez zadrhelu, kt. som vyriesila po telefone za 2s ... chybalo mi zadefinovanie xml suborov... ardaco to ma na stranke vypisane ako sa to robi...

a pozor, tento xml subor sa podpisuje az od qsign 4.20 ... nizsie verzie nie... aj na toto ma upozornili po telefone... ja som mala cerstvo nainstalovane, lebo som novy certifikat davala na novy pc, tak komplet vsetky instalacie nanovo...
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj správa o vybavení podania sa dá otvoriť, ale tam mám obvykle štandardne text, že podanie číslo xxxx/2012 bolo vybavené a výstupné dokumenty boli zaslané na adresu, ktorú ste uviedli v návrhu. Až o 1-2 dni príde zep-súbor s rozhodnutím a výpisom z OR.
pri e-podaní RUZ do Zbierky listín príde len tá jedna správa o vybavení podania, následne len pozerám na internete, či to aj zapísali.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
asi nie, lebo ja mám 4.0 a v pphode mi zatiaľ všetko prechádza.
o 4.2. som zatiaľ počula len v súvislosti s novými tlačivami, ale do oktobra sa dajú používať staré.
Dobrá novinka nám pribudne od októbra. Pri zakladaní sro sa bude povinne dokladať Súhlas správcu dane, že spoločník nemá voči DÚ ako osoba daňové nedoplatky. Toto isté bude platiť aj pri prevodoch obchodného podielu do OR. Nadobudnúť platnosť by to malo 1. 10. 2012. Čítala som to v Hospodárskych novinách.
A dúfam že jeden ich plán, nebude schválený, mám na mysli, že zavedenie povinnosti správcu vkladu vložiť peňažné sklady spoločníkov s.r.o. do štátnej pokladnice. Skoro som padla na zadok, keď som si to prečítala, toto plánujú (no dúfam, že to neprejde) od 1. 10. 2013.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Odpoveď z Ministerstva spravodlivosti SR:

Ďakujeme Vám za poslanie podnetu ohľadne vypĺňania elektronických formulárov na zápis do obchodného registra. Nové formuláre na zápis do obchodného registra platné od 1.4.2012, boli vytvorené so zámerom znížiť chybovosť pri vyplnení formuláru zo strany klienta a eliminovať chybný prepis údajov importovaním údajov z formuláru priamo do súdneho systému. Konečným cieľom je skrátiť čas vybavenia návrhu na súde.
Vzhľadom k tomu, že sa jednalo o približne 400 strán formulárov, nevieme vylúčiť ojedinelý výskyt chýb vo formulároch. Aj z toho dôvodu je v zmysle novely vyhlášky Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 25/2004 Z. z. možné aj podanie na elektronickom formulári vo formáte RTF a to do 31. októbra 2012.
V súčasnosti sumarizujeme podnety zo strany verejnosti ako aj súdov a predpokladáme že nová verzia formulárov s odstránenými chybami a zlepšenou funkcionalitou bude vypublikovaná na našej stránke začiatkom septembra 2012.

Ešte raz Vám ďakujeme a aj v budúcnosti privítame akýkoľvek podnet, ktorý zlepší elektronické služby obchodného registra.
Naposledy upravil domenico.office : 20.06.12 at 17:04
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať, pri podávaní námietky, treba preskenovať aj odmietnutie a priložiť?
ďakujem

NIE
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Poprosila by som Vás dievčence o radu.
Češka, žijúca na Slovensku, ktorá tu má povolenie na pobyt si chce založiť sro-čku, čo k tomu potrebuje?
a ešte jedna otázka, ak sídlo sro-čky bude v mieste bydliska známych iných manželov, oni dajú súhlas vlastníkov so zriadením sídla, LV-čko pripojím, treba nájomnú zmluvu?
Ak treba nájomnú zmluvu, môže v nej byť nájom za 1€, a ako to je potom voči DÚ, a manželia sa musia prihlásiť na DÚ, že prenajímajú?
ďakujem veľmi pekne za rady
Je občianka EÚ, ani nemusí tu mať preto pobyt, no keď má, môže byť.
Stačí súhlas vlastníkov + LV (nedávaj žiadnu nájomnú zmluvu) Nemusia sa hlásiť na DÚ.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Môže spojiť kombináciu praxe z SK aj z CZ spolu a hlavne keď to vie vydokladovať, ale môže urobiť aj čestné vyhlásenie ale na menšie obdobie ako je polovica doby.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Prosím vás, mám nasledovný problém. V prípade, že sa jedná o SRO, kde je jediný spoločník aj konateľom, tak konateľ na výkon funkcie (v prípade, že nepoberá ako konateľ žiadnu odmenu) nemusí mať uzatvorenú mandátnu zmluvu.
Ja mám však prípad, keď v SRO je jediný spoločník a SRO má jedného konateľa, ale je to iná osoba, nie spoločník. Ako postupovať v tomto prípade? Konateľ nebude poberať žiadnu odmenu. Musí mať na výkon funkcie mandátnu zmluvu, keďže nie je zároveň spoločníkom? Alebo miešam hrušky s jablkami? ďakujem za každú odpoveď.
Keď nepoberá žiadnu odmenu, tak prečo sa s tým zaoberáš ? Netreba to riešiť. Až potom, keď bude nejakú odmenu poberať, potom sa to bude riešiť.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Mýli ma to, že nie je zároveň spoločníkom.
Tak nech ťa to nemýli. Platí ako som napísala.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Dievčence, ak je proložená nájomná zmluva, je priložený LV, treba súhlas vlastníkov?
koľkorkát je možné podať námietku?
ďakujem

Ak je priložená Nájomná zmluva, LV nie je potrebný. Ale ak údaje v NZ ladia s LV, kľudne môže byť. Ak je NZ netreba Súhlas vlastníkov. Dokladá sa buď NZ alebo Suhlas + LV.
Námietku je možné podať iba 1x. Ak ju odmietnu, potom sa podáva odvolanie a vec ide sudcovi na rozhodnutie. No tu už lehota nie je.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, ešte by som ťa poprosila o radu,
klientka, jediná zakladateľka sro, je češka ako som už písala, čiže OP má český, ale má preukaz na pobyt na SR a v ňom má v poznámkach adresu, tu kde býva na SK, akú adresu jej písať do zakladateskej listiny? ja by som to urobila tak, že adresa: čechy, a prechodný pobyt SR, môže byť?
sú nejaké špecifiká pre ňu ako zahraničnú osobu?
ďakujem
Má našu identifikačnú kartičku ? Má... Nechaj jej len pobyt na SK. Nemusíš uvádzať podľa OP v CZ.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
k tomuto:

"podpis pri vyhlaseni je potrebne overovat a na OR sa zasiela jedno vyhotovenie máš na mysli vyhlásenie jediného spoločníka ?
Ak áno, podpis sa overuje "



som mal na mysli podpis na vyhlaseni, ktory je v navrh na zapis zmien, v tom formulari.

cize vlastne mne treba este jeden dokument a to je ten, kde jediny spolocnik vyhlasuje, ze nie je spolocnikom vo viac ako 3 spolocnostiach?
Podpis na návrhu do OR sa overuje.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
slabikar Pozri príspevok
k tomuto este:

podpisy pod to nie je potrebne overovat a na OR sa zasiela len jedno vyhotovenie, pricom druhe vyhotovenie sa uklada v spolocnosti
(logicky) Na rozhodnutí JS overiť podpis Ak podávaš papierovo, dokladáš všetko 2x, ak elektronicky stačí ti jeden výtlačok (skenuje sa)


overit podpis len povodneho spolocnika? noveho nie? lebo v listine mam podpisy oboch
Na rozhodnutí JS overuje pôvodný spoločník podpis.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak je jediný, tak áno.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať