Zavrieť

Porady

dodanie služby do iného členského štátu

Mám malý problém. Prosím, potrebujem si to overiť. Slovák faktúroval za dodanie služby slovákovi, ale miesto dodania je v Čechách. Budem faktúrovať v eurách s DPH? Na ktorom riadku v daňovom priznaní túto daň zapíšem?
Usporiadat
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Tie semináre, workshopy pre zamestnancov si od teba objedná firma? Ak áno posudzuješ to podľa § 15, podľa § 16 jedine vtedy ak dodáš službu inej ako zdaniteľnej osobe, napr. keby si to zamestnanci objednali sami. Čo myslím je blbosť.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Kája. Pozri príspevok
Tie semináre, workshopy pre zamestnancov si od teba objedná firma? Ak áno posudzuješ to podľa § 15, podľa § 16 jedine vtedy ak dodáš službu inej ako zdaniteľnej osobe, napr. keby si to zamestnanci objednali sami. Čo myslím je blbosť.
Objednáva to s.r.o v zahraničí (GmbH).

Prečo by to bol §16 ak by si to objednala nezdaniteľná osoba; prečo nie §15 odst.2?

Čitam nejake metodické pokyny k §16 odst.3 a chápem z toho, že tieto služby su posudzované podľa §16 odst.3, ak ide o verejne poskytované služby - teda, že tam môže prísť hocikto ak si zaplatí trebárs lístok - vstupné. Ak je to pre určených ľudí, či si to objednáva zdaniteľná alebo nezdaniteľná osoba (ale pre seba, prípadne zamestnancov; nie pre verejnosť), tak je to §15. S tym, že ak je objednávateľ zdaniteľná osoba tak §15 odst.1 a keď nezdaniteľná osoba §15 odst.2

Neviem, či dobre chápem ten rozdiel medzi §15 odst.1+2 a §16 odst.3
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

No pri službách, pozri § 15, odst. 3. Miesto dodania služby sa určí podľa odst. 1 a 2 ak § 16 neustanovuje inak. V tvojom prípade sa jedná o vzdelávacie služby a tie sa určia podľa § 16, ods. 3 jedine vtedy ak to dodávaš inej ako zdaniteľnej osobe. Keďže ty dodávaš zdaniteľnej osobe, prechádzaš nazad na § 15 ods. 1. §15 ods. 2 hovorí o dodaní inej ako zdaniteľnej osobe, ale iných služieb ako kultúrnych, umeleckých......... Môj názor, milujem služby.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Vždy si nechám rada poradiť.
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Ahojte, potrebovala by som Vašu pomoc:
Platca DPH vykonáva kuriérske služby:
1,objednávatel /objednávatel / odberateľ II/ platca DPH , SK dovoz na letisko BA/ preprava do tretej krajiny - služba oslobodená od DPH § 48 ods b - faktúruje bez DPH - nejde do súhrnného výkazu
2, objednávateľ / odberateľ/ platca DPH , PL - Krakow - dodanie služby v EÚ § 73 DPH - - faktúruje bez DPH- ide do súhrnného výkazu

Je to správne?
Naposledy upravil Peterika : 17.10.11 at 13:16
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

dobrý den, prečítala som si tieto príspevky ohľadne subdodávok to čiech...
mam podobný problém ale do francuzka (to je asi jedno kde)
dodávateľ - platiteľ dph registrovaný iba v SR fakturuje odberateľovi - tiež platiteľ dph registrovaný iba v SR práce na stavbe vo Francuzku
pochopila som že sa držím par 15ods 2 a fakturujem bez DPH
ale čo potom napíšem do suhrného výkazu, koho ICDPH? či aj ked vystavím faktúru bez DPH tak to do súhrného nedávam?
Kto mi poradí, dakujem

a este v ktorom riadku tlačiva DPH tieto služby budu?
Naposledy upravil zuzana164 : 19.10.11 at 17:03
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zuzana164 Pozri príspevok
dobrý den, prečítala som si tieto príspevky ohľadne subdodávok to čiech...
mam podobný problém ale do francuzka (to je asi jedno kde)
dodávateľ - platiteľ dph registrovaný iba v SR fakturuje odberateľovi - tiež platiteľ dph registrovaný iba v SR práce na stavbe vo Francuzku
pochopila som že sa držím par 15ods 2 a fakturujem bez DPH
ale čo potom napíšem do suhrného výkazu, koho ICDPH? či aj ked vystavím faktúru bez DPH tak to do súhrného nedávam?
Kto mi poradí, dakujem

a este v ktorom riadku tlačiva DPH tieto služby budu?
Prečo §15 ods. 2? Nie náhodou §16 ods.1?
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

príspevky 21, 22 tam to bolo...
ale aj tak ked pozerám do svojho programu POHODA tak tam je miesto plnenia v zahraničí par 15. resp par 16... že riadok 15
ale to isté ale služba - riadok v DPH... nič prázdno...
no a este pozerám že tá firma ktorej toto zaučtovávam fakturovala takýmto textom: fakturujeme Vám za elektromontážne práce - elektráreň ... Francuzko a potom este inu fakturu s textom: Fakturujeme Vám prevádzku motorového vozidla, špz... adresa elektrárne Francuzko. - tiež bez DPH, lebo boli vlastným autom
To je v poriadku? tiež bez DPH?&nbsp;<br>no a bločky na naftu za dané obdobie uplatním normálne do odpočtu ked potom fakturujem bez dph prevádzku automobilu?
Ja fa nevystavujem. len mi ich doniesli zaučtovať a neviem čo robiť
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Príspevky 21,22 sú z roku 2007. V platnom ZoDPH sú služby viažúce sa na nehnuteľnosť § 16 ods.1.
Tieto služby do súhrnného výkazu nejdu.

Nezadávala si otázku do dvoch roznych tém dnes? Tuším som už pred hodinou na toto odpovedala...
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

dakujem krásne, dosť mi to súri tak som si nepreverila všetky §, ano zadávala, ale neprišla mi zatiaľ odpoved, idem pohľadať, a teda bude to riadok 15 v tlčive DPH?
a tie bločky na naftu? s tým mi neviete poradiť? resp či môže vobec fakturovať prevádzku mot. vozidla bez dph - hoci vo francuzku...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zuzana164 Pozri príspevok
dakujem krásne, dosť mi to súri tak som si nepreverila všetky §, ano zadávala, ale neprišla mi zatiaľ odpoved, idem pohľadať, a teda bude to riadok 15 v tlčive DPH?
a tie bločky na naftu? s tým mi neviete poradiť? resp či môže vobec fakturovať prevádzku mot. vozidla bez dph - hoci vo francuzku...
Ešte raz k tej FA do Francúzska. Kto komu vystavuje FA? Chápem, že vy ste vystavili FA slovenskému odberateľovi za služby s miestom dodania vo Francúzsku. Vystavili ste bez DPH. Čo chcete dávať do DP DPH? Oslobodenie podľa ktorého §?
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

no ano, neviem prakticky ako to urobiť, vystavená faktura slovenskému odberateľovi za služby s miestom dodania vo Francuzku bez DPH. Pýtate sa čo chcem dávať do DP DPH? ano pýtam sa na oslobodenie podľa ktorého §, predtým ste napísali že §16, - tak to by bol riadok 15. či? nebude to uvedené vobec v DP DPH?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zuzana164 Pozri príspevok
no ano, neviem prakticky ako to urobiť, vystavená faktura slovenskému odberateľovi za služby s miestom dodania vo Francuzku bez DPH. Pýtate sa čo chcem dávať do DP DPH? ano pýtam sa na oslobodenie podľa ktorého §, predtým ste napísali že §16, - tak to by bol riadok 15. či? nebude to uvedené vobec v DP DPH?
Podľa môjho názoru to nebude uvedené vôbec v DP DPH. Ak má niekto iný názor...... sem s nim
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zuzana164 Pozri príspevok
dobrý den, prečítala som si tieto príspevky ohľadne subdodávok to čiech...
mam podobný problém ale do francuzka (to je asi jedno kde)
dodávateľ - platiteľ dph registrovaný iba v SR fakturuje odberateľovi - tiež platiteľ dph registrovaný iba v SR práce na stavbe vo Francuzku
pochopila som že sa držím par 15ods 2 a fakturujem bez DPH
ale čo potom napíšem do suhrného výkazu, koho ICDPH? či aj ked vystavím faktúru bez DPH tak to do súhrného nedávam?
Kto mi poradí, dakujem

a este v ktorom riadku tlačiva DPH tieto služby budu?
práce na nehnuteľnom majetku: pozri § 16 § 16


(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

V tomto prípade je dôležité zistiť si, či dodávateľ stavebných prác na nehnuteľnosti nemal povinnosť registrovať sa vo Francúzsku.
U nás - a EÚ obdobne platí: §5 ods. 1 a § 69
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Monika Kováčová Pozri príspevok
práce na nehnuteľnom majetku: pozri § 16 § 16


(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

V tomto prípade je dôležité zistiť si, či dodávateľ stavebných prác na nehnuteľnosti nemal povinnosť registrovať sa vo Francúzsku.
U nás - a EÚ obdobne platí: §5 ods. 1
Som rada, že niekto potvrdil moju úvahu, lebo mne sa presvedčiť nepodarilo v dvoch témach s tou istou otázkou

http://www.porada.sk/t178449-p2-kde-...ml#post1874778
1 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

ale zo starších príspevkov som dospela k názoru že ak to bolo fakturované ak subdodávka a až náš slovenský odberateľ to bude fakturovať francúzom tak nemá tento dodávateľ povinnosť registrovať sa...
ale dakujem obom
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zuzana164 Pozri príspevok
ale zo starších príspevkov som dospela k názoru že ak to bolo fakturované ak subdodávka a až náš slovenský odberateľ to bude fakturovať francúzom tak nemá tento dodávateľ povinnosť registrovať sa...
ale dakujem obom
Zuzka, skús si prečítať ešte toto: http://www.pp.sk/1566/Sluzby-viazuce...DUPP31826.aspx
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte. Mám problém s určením miesta dodania služby.
Platiteľ DPH poskytne inému platiteľovi s EU služby (poradenské - bližšie mi klient tieto služby nešpecifikoval), ktoré ale bude vykonávať mimo územia EU, teda v 3 štáte. Podľa mňa vystavím faktúru bez DPH s miestom dodania štát sídla odberateľa (EU). Toľko som vyčítala z par. 15 a 16.
Ale pre istotu píšem. Poradíte?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

certik Pozri príspevok
Ahojte. Mám problém s určením miesta dodania služby.
Platiteľ DPH poskytne inému platiteľovi s EU služby (poradenské - bližšie mi klient tieto služby nešpecifikoval), ktoré ale bude vykonávať mimo územia EU, teda v 3 štáte. Podľa mňa vystavím faktúru bez DPH s miestom dodania štát sídla odberateľa (EU). Toľko som vyčítala z par. 15 a 16.
Ale pre istotu píšem. Poradíte?
Správne. Miesto dodania služby je v mieste sídla odberateľa pri službách s miestom dodania podľa par.15. Je jedno kde tie služby vykoná, dôležité je v tomto prípade sídlo odberateľa.

Fakturujete bez DPH. FA podla par.73. Podávate SV.*
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
.......na chvíľu som sa pristavila pri tej *, išla som hľadať nejaký odkaz, potom som si spomenula na dnes diskutovaný problém s tvojimi ***. Tak som sa pobavila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať