Zavrieť

Porady

dodanie služby do iného členského štátu

Mám malý problém. Prosím, potrebujem si to overiť. Slovák faktúroval za dodanie služby slovákovi, ale miesto dodania je v Čechách. Budem faktúrovať v eurách s DPH? Na ktorom riadku v daňovom priznaní túto daň zapíšem?
Usporiadat
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Posúvam
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Kde sa nehnuteľnosť nachádza, tam je miesto dodania (§16 ods.1)
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Nehnuteľnosť sa nachádza v Nemecku. Takže ako bude faktúrovať slovenská firma C s DPH alebo bez DPH slovenskej firme B. Ďakujem. Mám už z toho chaos.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Podla mojho skromneho nazoru, slovenská spoločnosť C, kedze nemá na koho preniesť daňovú povinnosť (ak B nemá nemecké ic dph), tak bola povinna sa registrovať v nemecku pre IC DPh a vystaviť fakturu s nemeckou DPH.
2 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Firma C a aj B má povinnosť postupovať podľa zákona v Nemecku. Či platí povinnosť registrácie ako píše zk24 neviem, zákon platný v N nepoznám.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja vychádzam z vedomostí ktoré mám z českého zákona. Riešili sme to tu veľa krát v prípade že je nehnuteľnosť v ČR. V niektorých temach som vykladala aj ukázky z ceského zákona. Tipujem že tieto podmienky platia rovnako pre celú EU. Môžem sa mýliť, ale rozhodne by som sa zaujímala o registráciu v DE. Nevylučujem však možnosť že sa môžem aj mýliť...
4 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Ak firma C nie je registrovaná pre IČ DPH v Nemecku? Čo potom?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No... slovenskú DPH by som tam asi nedávala, to by išlo o dodanie v SR, ale dodanie je v DE...

kazdopádne by som si asi najprv chcela zsitiť ten nemecký zákon ako to naozaj presne je. Prípadne či nevie poradiť firma B (ona to ma lahke, ona vie preniesť danovu povinnosť na A), pripadne či sa neda dohodnuť a fakturovať priamo A...

Ale slovenskú DPH by som tam asi nedavala.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

A ak by bola farma B registrovaná pre Nemecké IČ DPH?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Bez znalosti nemeckého zákona sa dalej nedostaneme. Všetko sú to len úvahy. Vždy sa snažím si to aplikovať opačne. Aké by mal povinnosti Nemec keby dodal službu s miestom dodania na Slovensku. Vtedy by som pozrela slovenský §5 Z_DPH. V Nemecku môže byť podobný, alebo podmienený výškou obratu... bohvie.

Ja naozaj len nahlas uvažujem, určite to neberte ako záväzné stanovisko. Sú to len úvahy, ktoré by mohli možno niekoho posunúť dalej, alebo navodiť dalsiu myslienku
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

zk24 Pozri príspevok
Ja vychádzam z vedomostí ktoré mám z českého zákona. Riešili sme to tu veľa krát v prípade že je nehnuteľnosť v ČR. V niektorých temach som vykladala aj ukázky z ceského zákona. Tipujem že tieto podmienky platia rovnako pre celú EU. Môžem sa mýliť, ale rozhodne by som sa zaujímala o registráciu v DE. Nevylučujem však možnosť že sa môžem aj mýliť...
Nepoznám nemecký zákon. Treba zistiť či v ich zákone nemajú obdobu nášho § 69/2 - je to dobrovoľné. Ak si toto dali do zákona, potom sa daň. povinnosť prenáša na zákazníka a slovenská firma by sa nemusela registrovať v Nemecku.
2 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

zk24 Pozri príspevok
Bez znalosti nemeckého zákona sa dalej nedostaneme. Všetko sú to len úvahy. Vždy sa snažím si to aplikovať opačne. Aké by mal povinnosti Nemec keby dodal službu s miestom dodania na Slovensku. Vtedy by som pozrela slovenský §5 Z_DPH. V Nemecku môže byť podobný, alebo podmienený výškou obratu... bohvie.

Ja naozaj len nahlas uvažujem, určite to neberte ako záväzné stanovisko. Sú to len úvahy, ktoré by mohli možno niekoho posunúť dalej, alebo navodiť dalsiu myslienku
Ak by Nemec dodal službu podľa § 16/1 slovenskej zdaniteľnej osobe, tak sa daň. povinnosť podľa § 69/2 prenáša na Slováka a Nemec sa nemusí registrovať v SR.
3 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Ahojte,
máme podobný prípad, SR firma A neplatca DPH robí montážne práce na nehnuteľnosti v Nemecku pre nemeckú firmu B platcu DPH. Lenže táto firma si na tieto práce objednáva slovenských szčo C neplatcov DPH. AKo to bude v tomto prípade?
slovenská szčo C vystaví Fa pre slovenskú firmu A bez dph. A táto firma A vystaví pre
Nemeckú firmu FA bez dph s odvol., že sa prenáľa daň.povinnosť na nich??
Musí sa niekto z nich tam registrovať príp.podávať súhrnné výkazy???
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, sme platcami DPH, máme dodať službu za sledovanie zariadenia na diaľku do Belgicka, platcovi DPH. FA je bez DPH, s odvolávkou na § 73 odst.2 h/ podľa čl. 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES z 28. 11.2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19.12.2006 osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná. Následne to nedávam do DP DPH, no musím podať súhrný výkaz? Je to tak? Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil seda : 23.11.12 at 06:53
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať