Zavrieť

Porady

dodanie služby do iného členského štátu

Mám malý problém. Prosím, potrebujem si to overiť. Slovák faktúroval za dodanie služby slovákovi, ale miesto dodania je v Čechách. Budem faktúrovať v eurách s DPH? Na ktorom riadku v daňovom priznaní túto daň zapíšem?
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

*
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Teda to bola rýchlosť ). Ďakujem pekne.
Par. 16 som si vysvetlila tak, že musí ísť o konkrétnu akciu (školenie, výstavu) aby som fakturovala podľa miesta konania.
Ak by bolo miesto konania 3 štát ale odberateľ platiteľ z EU, tak by som ako fakturovala? To by bolo oslobodené?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

certik Pozri príspevok
Teda to bola rýchlosť ). Ďakujem pekne.
Par. 16 som si vysvetlila tak, že musí ísť o konkrétnu akciu (školenie, výstavu) aby som fakturovala podľa miesta konania.
Ak by bolo miesto konania 3 štát ale odberateľ platiteľ z EU, tak by som ako fakturovala? To by bolo oslobodené?
Co sa týka tých skolení a výstav, som nedávno cítala ked som to riesila, ze ked je sluzba dodana zdanitelnej osobe, tak sa riadi podla par.15. Tie skolenia podla par.16 musí ist o nejaké verejné akcie, kde je vstup za odplatu (vsutpné).*

To asi nie je Vás prípad. ci?
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

Dobry den, poprosim o radu, SZCO, registrovany podla §7a vykonava a fakturuje murarske prace v Rakusku, fakturuje to rakuskemu platcovi dane, teraz mu prijem presiahol 50 tisic EUR za 12 mesiacov, je povinny sa registrovat podla §7 ked prijem nie je v tuzemsku? Vykonava sluzby podla §16. dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neviem, prečo vôbec bol registrovaný pri murárskych prácach.........
miesto dodania je v Rakúsku, tak tento príjem nejde do obratu pre povinnú registráciu podľa §4.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
neviem, prečo vôbec bol registrovaný pri murárskych prácach.........
miesto dodania je v Rakúsku, tak tento príjem nejde do obratu pre povinnú registráciu podľa §4.
Registrovaný byť môže ale asi nezávisle od tých murárskych prác
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

dakujem pekne, registroval sa predtym, nez tam zacal, nakolko nevedel, co vsetko bude robit, tak pre istotu...
a nemal by sa teda registrovat v Rakusku? nevznika mu tym ziadna povinnost v SR?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

majuška35 Pozri príspevok
dakujem pekne, registroval sa predtym, nez tam zacal, nakolko nevedel, co vsetko bude robit, tak pre istotu...
a nemal by sa teda registrovat v Rakusku? nevznika mu tym ziadna povinnost v SR?
O povinnostiach registrácie v Rakúsku sa musí informovať na rakúskom daňovom úrade, ja osobne netuším či nemajú nejaké povinnosti oni z toho. Zo slovenského zákona má možnosť prenášať daňovú povinnosť na prijímateľa služby v tejto situácii.

Na Slovensku mu zatiaľ nevzniká žiadna povinnosť. Sledujete obrat s miestom dodania v tuzemsku, a to podľa §4 a nie §7
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

dakujem pekne
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Mám podobný problém: Slovenský neplatca fakturuje slovenskému platcovi služby s miestom dodania v ČR /stavebné práce/, tieto služby má vyfakturovať bez dph, pretože je neplatca? nemusí sa registrovať v CZ? alebo ak sa jedná o subdodávku musí sa zaregistrovať? ďakujem za odp.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

posúvam...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

msa Pozri príspevok
Mám podobný problém: Slovenský neplatca fakturuje slovenskému platcovi služby s miestom dodania v ČR /stavebné práce/, tieto služby má vyfakturovať bez dph, pretože je neplatca? nemusí sa registrovať v CZ? alebo ak sa jedná o subdodávku musí sa zaregistrovať? ďakujem za odp.
Podľa môjho názoru subdodávateľ je povinný registrovať sa v ČR pre DPH, pretoze nemá možnosť prenosu danovej povinnosti na prijimatela sluzby, kedze je odberateľom slovenská zdaniteľná osoba. Jedine v prípade, že by slovenský odberateľ mal pridelene CZ DPH, vtedy si myslim ze je mozno preniest danovu povinnost na prijimatela sluzby, ktory by DPH vysporiadal pod CZ DPH a odviedol dan v CR.
2 0
mordechaj mordechaj

mordechaj je offline (nepripojený) mordechaj

V prípade, že ide o službu s miestom dodania v tuzemsku podľa zákona o DPH (§ 15 a 16) potom sa fakturuje bez DPH. Fakturovať môžeš v aj napr. v USD. Neuvádza sa v DP.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

mordechaj Pozri príspevok
V prípade, že ide o službu s miestom dodania v tuzemsku podľa zákona o DPH (§ 15 a 16) potom sa fakturuje bez DPH. Fakturovať môžeš v aj napr. v USD. Neuvádza sa v DP.
Na ktoru otazku odpovedate? podla znenia asi na tu uvodnu ale pozor je z r. 2007. Pri odpovediach je dobre citovat prispevok na ktory odpovedate, kvoli prehladnosti, samozrejme pokial neodpovedate na posledny a vasa odpoved je hned za nim.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Dobry den, prosim Vas ako je to s dodanim sluzieb neplatcom DPH do EU pre platcu dph konkretne a) poskytovanie webových stránok. Ake su povinnosti pripadne ako vystavit fa.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mikolajova Pozri príspevok
Dobry den, prosim Vas ako je to s dodanim sluzieb neplatcom DPH do EU pre platcu dph konkretne a) poskytovanie webových stránok. Ake su povinnosti pripadne ako vystavit fa.
1. Pred dodaním služby registrácia podľa §7a.
2. Vystaviť FA bez DPH podľa §73 s použitím príslušnej odvolávky.
3. Podať súhrnný výkaz podľa §80.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Dobrý deň, sme platcami DPH, predávame zariadenia ku ktorým si môže kupujúci zakúpiť napr. na 1 rok jeho sledovanie a kontrolu na našej internetovskej stránke. Je to niečo také ako licencia. Chcem si overiť ako je to z DPH. Ak si tú licenciu zakúpi: firma z EU (platca DPH) tak faktúru vystavím bez DPH. Ak to bude občan, alebo firma z EU, ktorá nie je platcom DPH tak faktúru vystavím s DPH. A ak to bude firma (platca DPH), firma (neplatca DPH) alebo občan mimo EU napr. z Ruska tak vystavujem faktúru s DPH? Ďakujem.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

nela07 Pozri príspevok
Dobrý deň, sme platcami DPH, predávame zariadenia ku ktorým si môže kupujúci zakúpiť napr. na 1 rok jeho sledovanie a kontrolu na našej internetovskej stránke. Je to niečo také ako licencia. Chcem si overiť ako je to z DPH. Ak si tú licenciu zakúpi: firma z EU (platca DPH) tak faktúru vystavím bez DPH. Ak to bude občan, alebo firma z EU, ktorá nie je platcom DPH tak faktúru vystavím s DPH. A ak to bude firma (platca DPH), firma (neplatca DPH) alebo občan mimo EU napr. z Ruska tak vystavujem faktúru s DPH? Ďakujem.
Stále hľadám odpoveď, čo som možno pochopila zo zákon o DPH, tak že sa ma týka §16 odst.18, že tie naše poskytované služby patria sem. Neviete niekto poradiť?
0 0
lisey lisey

lisey je offline (nepripojený) lisey

Dobrý deň...keď nie som plátca DPH na SK a vykonávam zvaračské prace v zahraničí a pre zahraničnú firmu...som tiež povinný sa registrovať podľa §7? a podávať súhrný výkaz? Ďakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

nela07 Pozri príspevok
Stále hľadám odpoveď, čo som možno pochopila zo zákon o DPH, tak že sa ma týka §16 odst.18, že tie naše poskytované služby patria sem. Neviete niekto poradiť?
Tuto službu dodávate samostatne - ide o samostatnú službu, ktorá sa neviaze na hnuteľný ani nehnuteľný majetok?
Teda služby podľa §15 odst.1?

Ak áno, tak potom:
EU: platca DPH: FA bez DPH - prenos daňovej povinnosti
EU: neplatca DPH: Fa bez DPH - prenos daňovej povinnosti (objednávateľ musí mať pridelené IČ DPH, obdoba nášho §7a)
EU: nezdaniteľná osoba: FA s DPH - nie je možnosť prenosu daňovej povinnosti
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať