Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky pri PN

Dobrý deň.Mala by som otázku. Ak je niekto dlhodobo pn, počet pracovných dní sa v kalendárnom roku sčitáva ? Lebo v zákone sa píše, že dovolenka sa kráti za každých 100 pracovných dní o 1/12 a potom za každých 21 o 1/12. Mám totiž zamestnanca, ktorý bol PN od januára do mája a opäť je PN od septembra. A v tomto mesiaci mu v programe skrátilo dovolenku o 2 dni. Ako to teda je ? Tých sto dní sa v roku naratáva ? Lebo je nelogické , ak by bol niekto pn 90 pracovných dní, týždeň odrobí a znova bude pn, aby sa mu dovolenka nekrátila. Ďakujem
Usporiadat
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu a kvalifikovanú odpoveď , pozeram zaznam o uraze , šetrili to z inšpektorátu a ako príčinu úrazu dali 12-nedostatok osobných predpokladov na riadny výkon práce. Takže si myslím že zamestnávateľ za tento pracovný úraz nezodpovedá.Nárok za dovolenku za r.2009 by som teda v tomto prípade neuznala.Myslím správne ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kacena Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu a kvalifikovanú odpoveď , pozeram zaznam o uraze , šetrili to z inšpektorátu a ako príčinu úrazu dali 12-nedostatok osobných predpokladov na riadny výkon práce. Takže si myslím že zamestnávateľ za tento pracovný úraz nezodpovedá.Nárok za dovolenku za r.2009 by som teda v tomto prípade neuznala.Myslím správne ?
Ak za to zamestnávateľ nezodpovedá, tak nie je nárok na dovolenku.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu,
mám zamestnanca ktorý bol PN od 23.9.2008 do 18.6.2009, potom čerpal dovolenku z roku 2008 13 dní, následne na to je ďalšia PN od 8.7.2009 ktorá stále trvá ( pravdepodobne bude trvať do konca roka) Vznikne tomuto zamestnancovi nárok na dovolenku za rok 2009?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu,
mám zamestnanca ktorý bol PN od 23.9.2008 do 18.6.2009, potom čerpal dovolenku z roku 2008 13 dní, následne na to je ďalšia PN od 8.7.2009 ktorá stále trvá ( pravdepodobne bude trvať do konca roka) Vznikne tomuto zamestnancovi nárok na dovolenku za rok 2009?
Ak bude do konca roka 2009 na PN, tak mu nevznikne nárok na dovolenku za rok 2009.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Ďakujem za rychlu odpoveď, nárok na dovolenku by mu vznikol len keby ukončil PN a do konca roka by odpracoval 60 dní? Je to správne??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Arava Pozri príspevok
Ďakujem za rychlu odpoveď, nárok na dovolenku by mu vznikol len keby ukončil PN a do konca roka by odpracoval 60 dní? Je to správne??
Buď vtedy, ale aj keby odpracoval 21 dní, tak by mal nárok na dovolenku za odpracované dni (každých 21 dní 1/12 dovolenky).
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Arava Pozri príspevok
Ďakujem za rychlu odpoveď, nárok na dovolenku by mu vznikol len keby ukončil PN a do konca roka by odpracoval 60 dní? Je to správne??
Nie celkom.
Pri odpracovani 60 dni by mu vznikol narok na dovolenku za rok 2009.

Do casu, kym odpracuje 60 dni sa pocita dovolenka za odpracovane dni.
Ak odpracuje aspon 21 dni, ma narok na dovolenku za odpracovane dni ...na 1/12 za kazdych 21 odpracovanch dni.
0 0
Alena T. Alena T.

Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

Ahojte, aj keď som si čítala všetky Vaše príspevky k tejto téme, stále v tom nemám jasno...
Náš zamestnanec bol na PN od 29. 9. 08 do 31. 12. 08 tu sa mu dovolenka nekráti.,
Ale v roku 2009 maródoval od 01. 01. - 01. 04. a potom od 14. 4. do 20. 07. 09
Kráti sa mu v roku 2009 dovolenka??? nemám v tom jasno, pretože ak som to dobre pochopila zamestnanec musí odpracovať v danom kal. roku 60 dní. a ten náš ich neodpracoval. A taktiež mal PN prerušenú.
Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Alena T. Pozri príspevok
Ahojte, aj keď som si čítala všetky Vaše príspevky k tejto téme, stále v tom nemám jasno...
Náš zamestnanec bol na PN od 29. 9. 08 do 31. 12. 08 tu sa mu dovolenka nekráti.,
Ale v roku 2009 maródoval od 01. 01. - 01. 04. a potom od 14. 4. do 20. 07. 09
Kráti sa mu v roku 2009 dovolenka??? nemám v tom jasno, pretože ak som to dobre pochopila zamestnanec musí odpracovať v danom kal. roku 60 dní. a ten náš ich neodpracoval. A taktiež mal PN prerušenú.
Ďakujem
Ak som správne počítala, v r. 2009 neodpracoval z dôvodu PN 134 pracovných dní, čiže krátiš za 100 dní 1/12 a za ďalších 21 dní 1/12, čiže krátiš dovolenku v r. 2009 o 2/12.
0 0
Alena T. Alena T.

Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

dakujem krásne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Alena T. Pozri príspevok
Ahojte, aj keď som si čítala všetky Vaše príspevky k tejto téme, stále v tom nemám jasno...
Náš zamestnanec bol na PN od 29. 9. 08 do 31. 12. 08 tu sa mu dovolenka nekráti.,
Ale v roku 2009 maródoval od 01. 01. - 01. 04. a potom od 14. 4. do 20. 07. 09
Kráti sa mu v roku 2009 dovolenka??? nemám v tom jasno, pretože ak som to dobre pochopila zamestnanec musí odpracovať v danom kal. roku 60 dní. a ten náš ich neodpracoval. A taktiež mal PN prerušenú.
Ďakujem
a čo bolo po 20.7. ?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

veronikasad Pozri príspevok
a čo bolo po 20.7. ?
Alenka T sa nám neozýva, čo bolo po 20.7., ja som počítala
s alternatívou, že ďalej pracuje.
0 0
askam askam

askam je offline (nepripojený) askam

Zamestnanec bol na PN od 1.1. do 6.9.2009- t.j. 177 neodprac.dni. K 30.11. konci pracovny pomer, avsak dna 30.11. opat nastup na dalsiu PN, teda celkovo 178 neodprac.dni.
Odpracovana doba : september 18 PD, oktober 20PD+2 sviatky, november 19PD+sviatok - spolu 60 PD, teda vznika narok na pomernu cast - 11/12 dovolenky. Tuto vsak musim dalej kratit o 4/12 z dovodu PN, teda narok na dovolenku je 7/12. Prosim o vyjadrenie, ci je tento vypocet spravny.
Zda sa mi to troska troska pritiahnute za vlasy, ze za 60 odpracovanych dni ma v tomto pripade zamestnanec narok na 7/12 dovolenky.
Dakujem za skoru odpoved, dnes som dostala podklady k spracovaniu miezd, teda aj to, ze PP konci k 30.11. a v pondelok musim odovzdat spracovane vyplaty.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

askam Pozri príspevok
Zamestnanec bol na PN od 1.1. do 6.9.2009- t.j. 177 neodprac.dni. K 30.11. konci pracovny pomer, avsak dna 30.11. opat nastup na dalsiu PN, teda celkovo 178 neodprac.dni.
Odpracovana doba : september 18 PD, oktober 20PD+2 sviatky, november 19PD+sviatok - spolu 60 PD, teda vznika narok na pomernu cast - 11/12 dovolenky. Tuto vsak musim dalej kratit o 4/12 z dovodu PN, teda narok na dovolenku je 7/12. Prosim o vyjadrenie, ci je tento vypocet spravny.
Zda sa mi to troska troska pritiahnute za vlasy, ze za 60 odpracovanych dni ma v tomto pripade zamestnanec narok na 7/12 dovolenky.
Dakujem za skoru odpoved, dnes som dostala podklady k spracovaniu miezd, teda aj to, ze PP konci k 30.11. a v pondelok musim odovzdat spracovane vyplaty.
Zamestnanec si to dobre spočítal - možno chodí na PORADU.

Pre zamestnávateľa - bohužial, má nárok na 7/12 ročného nároku dovolenky, aj keď sa ti to zdá pritiahnuté za vlasy.
0 0
askam askam

askam je offline (nepripojený) askam

dakujem veronikasad za promptnu odpoved.
Teoreticky, ak by nastupil na PN 29.11., tak vznika narok len na 2/12 dovolenky, zostava kostatovat, sikulka zamestnanec.
Este raz vdaka.
0 0
kvitko kvitko

kvitko je offline (nepripojený) kvitko

Ahojte, ja by osm potrebovala poradiť tiež ohľadom dovlenky. Mám zamestnanca, ktorému k 15.12.2009 skončil pracovný pomer na dobu určitú. Je však pre mňa dilema, koľko dovolenky mu mám preplatiť, nakoľko odpracoval celý január, potom bol od 2.2.2009 do 17.4.2009 PN a potom od 11.6.2009 až do toho 15.12.2009 (vrátane). Má nárok na 25 dní dovolenky za rok a tri dni si už vyčerpal v apríly a v máji. vyšlo mi, že by som mu mala preplaiť ešte 5 dní, prosím Vás môže mi niekto poradiť, či som sa nepomýlila pri výpočte? Dákujem.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

kvitko Pozri príspevok
Ahojte, ja by osm potrebovala poradiť tiež ohľadom dovlenky. Mám zamestnanca, ktorému k 15.12.2009 skončil pracovný pomer na dobu určitú. Je však pre mňa dilema, koľko dovolenky mu mám preplatiť, nakoľko odpracoval celý január, potom bol od 2.2.2009 do 17.4.2009 PN a potom od 11.6.2009 až do toho 15.12.2009 (vrátane). Má nárok na 25 dní dovolenky za rok a tri dni si už vyčerpal v apríli a v máji. vyšlo mi, že by som mu mala preplaiť ešte 5 dní, prosím Vás môže mi niekto poradiť, či som sa nepomýlila pri výpočte? Dákujem.
Odpracoval viac ak o 60 dni.
Mne to vychadza, ze nepracoval kvoli PN 199 dni, teda kratis dovolenku o 5/12.
Narok mal na 11/12, lebo december nebol cely zamestnany, len do 15.12.

Celkovo ma narok na 11-5/12 = 6/12 dovolenky, teda 12,5 dna.
Vycerpal 3 dni, teda preplatit by si mu mala 9,5 dna.

Skus ma skontrolovat.
0 0
kvitko kvitko

kvitko je offline (nepripojený) kvitko

Mne to vychádza že nepracoval 263 dní a nie 199. Odpracovaných má viac ako 15 rokov, takže nárok u neho je 23dní dovolenky do novembra, ale to mu krátim o dni čo bol na PN, t.j. o 16 dní. Zostáva mu 23-16 = 7 a 3 dni už vyčerpal, takže preplatiť mu mám 4 dni. Je to správne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kvitko Pozri príspevok
Mne to vychádza že nepracoval 263 dní a nie 199. Odpracovaných má viac ako 15 rokov, takže nárok u neho je 23dní dovolenky do novembra, ale to mu krátim o dni čo bol na PN, t.j. o 16 dní. Zostáva mu 23-16 = 7 a 3 dni už vyčerpal, takže preplatiť mu mám 4 dni. Je to správne?
počítala si kal. dni, dovolenka sa kráti za pracovné dni PN, vrátane sviatkov.
0 0
kvitko kvitko

kvitko je offline (nepripojený) kvitko

ďakujem za radu, urobila som chybu, rátala som kal. dni, akosi som si to neuvedomila a počet dní PN som odpísala za kal. dni a nie prac. dni. Takže po prerátaní mi to vyšlo. ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil kvitko : 05.01.10 at 11:10
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať