Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky pri PN

Dobrý deň.Mala by som otázku. Ak je niekto dlhodobo pn, počet pracovných dní sa v kalendárnom roku sčitáva ? Lebo v zákone sa píše, že dovolenka sa kráti za každých 100 pracovných dní o 1/12 a potom za každých 21 o 1/12. Mám totiž zamestnanca, ktorý bol PN od januára do mája a opäť je PN od septembra. A v tomto mesiaci mu v programe skrátilo dovolenku o 2 dni. Ako to teda je ? Tých sto dní sa v roku naratáva ? Lebo je nelogické , ak by bol niekto pn 90 pracovných dní, týždeň odrobí a znova bude pn, aby sa mu dovolenka nekrátila. Ďakujem
Usporiadat
Žanette Žanette

Žanette je offline (nepripojený) Žanette

Ano mas pravdu 195, ja som to inak ratala.
Dakujem velmi pekne
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Prosím o radu :
Zamestnankyňa je od 19.1.2012 na PN , ktorá trvá.
Hoci je to zatiaľ 73 prac. dní vrátane sviatkov, ak bude PN pokračovať ako sa bude krátiť dovolenka ?

Vznikol jej vôbec nárok na dovolenku za tento rok , keď neodpracovala 60 dní ?
V prípade, že v máji nastúpi, kedy najbližšie si bude môcť zobrať dovolenku ?
Ďakujem !
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Nemáš jej čo krátiť..nevznikol jej nárok..neodpracovala ani potrebných 21 dní
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

raya1 Pozri príspevok
Prosím o radu :
Zamestnankyňa je od 19.1.2012 na PN , ktorá trvá.
Hoci je to zatiaľ 73 prac. dní vrátane sviatkov, ak bude PN pokračovať ako sa bude krátiť dovolenka ?

Vznikol jej vôbec nárok na dovolenku za tento rok , keď neodpracovala 60 dní ?
V prípade, že v máji nastúpi, kedy najbližšie si bude môcť zobrať dovolenku ?
Ďakujem !
Ak je predpoklad, že bude do konca roka pracovať, nemusí mať splnenú podmienku 60 dní (pre nárok na dovolenku za kal.rok), ani 21 dní (dovolenka za odprac.dni). Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Z titulu PN ešte nemá 100 prac.dní, takže ak bude do konca roka robiť, dovolenka sa jej nekráti.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať