Zavrieť

Porady

rovnopravnost zien v nasej spolocnosti

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ako pozeram poradu, po zavreti urcitych tem ziadne vzruso, ani uctovne terminy este nehrozia, co poviete, damy, ako vyzera rovnopravnost zien v nasej vyspelej spolocnosti? Ja si niekedy pripadam, ze sme to s tou emancipaciou riadne prehnali a v snahe o uplnu rovnopravnost sme z muzov urobili chranene medvede.Preco? No zena dnes musi byt / ale aj chce/ vzdelana, krasna, dobra kucharka, upratovacka, nakupca, rodinna ekonomka, potom spravna mama, prijemna manzelka a co musi byt muz? Trocha krajsi od certa.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Tak to ja neurobim a cestne je mi luto, ze sa ta tema uzavrela, ale uznam, ze naberala urazlivy smer, dufam, ze tu sa to nestane, sme vsetci predsa slusni a komunikativni ludia, ale na druhej strane je to tiez typicke, co je kontraverzne, tak zahodme do kosa a uz to nejestvuje, super.
Nemyslím si, že tu by bola chyba. Skôr tie posledné dve vety, čo si písala v zadaní témy boli neprimerané a provokujúce.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

som velmi zvedavý , čo na toto povie Tanče, velmi som zvedavý na jej názor a ja si zatiaľ idem kuknúť "utláčanú" , "týranú" ženu Noriku M.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

smith Pozri príspevok
Nemyslím si, že tu by bola chyba. Skôr tie posledné dve vety, čo si písala v zadaní témy boli neprimerané a provokujúce.
Skratka - kazdeho provokuje asi nieco ine...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... nuž, ja mám doma krásneho chlapa, takže vzrušo z čudných tém nepotrebujem . Pracovne je vyťažený podobne ako ja, napriek tomu sa obaja stíhame venovať deťom , domácnosti a stíhame aj večerné posedenie pri sviečke, občas pri dobrom vínku a hlavne si nájdeme čas sa v kľude porozprávať o tom, ako sme prežili deň, čo nás potešilo a kto nás nas..l . Je pravda, že do kuchyne ho pustím málokedy, ale pre mňa je tanec s hrncami relax taký istý, ako pre neho záhrada. Veľmi často mu ďakujem za to, ako mi uľahčuje život. Dlhodobo nechápe, o čom hovorím, pretože všetko ,čo robí, vychádza z jeho vnútra a považuje to za úplne prirodzené.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
V tejto chvili ma sice tesi, ze zeny vytiahli do boja za muzov, co je pre mna celkom prekvapive zistenie, ale ked sa pozriem dookola vo svojom prostredi, no neviem, neberiem do uvahy generaciu svojich starych rodicov, ktori sa nadreli na svojom hospodarstve rovnako zeny ako muzi, ale beriem do uvahy skor panelakovych mladych muzov, ktori v tom lepsom pripade sice zarabaju do rodiny nejaky obnos, ale to robia aj zeny a nevravim, ze celkom nepomahaju, ale vacsinou to robia, ked maju na to naladu, ale zena musi domacnost zabezpecovat stale, to musi byt ta istota.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

tetrisss Pozri príspevok
V tejto chvili ma sice tesi, ze zeny vytiahli do boja za muzov, co je pre mna celkom prekvapive zistenie, ale ked sa pozriem dookola vo svojom prostredi, no neviem, neberiem do uvahy generaciu svojich starych rodicov, ktori sa nadreli na svojom hospodarstve rovnako zeny ako muzi, ale beriem do uvahy skor panelakovych mladych muzov, ktori v tom lepsom pripade sice zarabaju do rodiny nejaky obnos, ale to robia aj zeny a nevravim, ze celkom nepomahaju, ale vacsinou to robia, ked maju na to naladu, ale zena musi domacnost zabezpecovat stale, to musi byt ta istota.
Všetko sa musí robiť láskou. Ak žena staroslivosť o domácnosť, muža, deti robí s láskou a nehundre pri tom, prečo zase ja, a pod., tak aj muž a ostatný členovia rodiny sa pripoja.

Mladý muži a mladé ženy - keď doma nemuseli nič robiť, neboli vedené k tomu, že domácnosť je spoločná, tak potom to tak vyzerá ako tu píšeš. Predsa aj deti od malička treba viesť k tomu, aby upratovali, pomáhali - potom im to nepríde ako záťaž.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Ako pozeram poradu, po zavreti urcitych tem ziadne vzruso, ani uctovne terminy este nehrozia, co poviete, damy, ako vyzera rovnopravnost zien v nasej vyspelej spolocnosti? Ja si niekedy pripadam, ze sme to s tou emancipaciou riadne prehnali a v snahe o uplnu rovnopravnost sme z muzov urobili chranene medvede.Preco? No zena dnes musi byt / ale aj chce/ vzdelana, krasna, dobra kucharka, upratovacka, nakupca, rodinna ekonomka, potom spravna mama, prijemna manzelka a co musi byt muz? Trocha krajsi od certa.
Práve som zistila, že môj muž zo mňa urobil chránenú medvedicu. Chválabohu, že nemusím s Tebou súhlasíť, aj keď každý z nás vie, o čom hovoríš.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Aj ja sa musím a aj chcem prikloniť na stranu mužov.
Chválabohu ja si častokrát uvedomujem, aký je môj muž .... skvelý. Do záhrady chodím iba pre úrodu. Doma ak nie je čo jesť, navarí. ... a mohla by som pokračovať, ale to je zbytočné. Samozrejme aj on má chyby a nedostatky (ako aj ja), ale pre náš spoločný život sú to buď zanedbateľné alebo prekonateľné veci.
Prajem každému minimálne takého partnera, ako je môj manžel.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Nebol som prihlásený, ale kvoli tejto téme, som sa musel prihlásiť a zdvihol mi tento názor troška tlak- ABSOLUTNE, ALE ABSOLUTNE NESUHLASIM!!!
Mala si si to doma inak zariadiť,-
1. nakupujeme s manželkou spolu
2.Zarábam peniažky na chod domácnosti
a vlastne, všetko robíme spolu a poznám viac takých známych, čo doma pomáhajú, robia a pod.
Tak prosím ťa nerob z mužov idiotov, hlúpych, lenivých
Nas....lo ma to to
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Leila2006 Pozri príspevok
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.
Neporovnávaj neporovnateľné. Keď budeme na rovnakej úrovni ako "západ" tak aj u nás to tak bude. A ani na západe to nie je pravidlom, mať slúžku.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Leila2006 Pozri príspevok
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.
Leila2006 - ako to tam funguje - aj slúžka má slúžku?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja keď to tu čítam, tak ma napadá toľko myšlienok, ale vždy si pomyslím na jediné. Som šťastná, že som sa narodila ako žena tu a nie niekde v Afrike Azií, Somálsku,kde by som musela podstupiť obriezku... Som jedinec, ktorý je schopný byť strojcom svojho šťastia a tak je úplne zbytočne sťažovať sa na chlapov.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Leila2006 Pozri príspevok
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.
Milá Leila, rozprávaš o zaostalom Balkáne...žila si tam? Ja som vo svojom príspevku nepovedala, že Balkán je zaostalý, ja som len naznačila, že postavenie žien je v tomto teritóriu iné ako na SK. Dôvodom je kultúrny a mentálny rozdiel medzi našimi krajinami a patriarchálny spôsob života. Ani to, že sú tam dlhodobo ekonomicko-politické problémy nie je tým, že je to zaostalá krajina...študovala som tam v najhorúcejších časoch, ale to už je o niečom inom a mohla by som o tom diskutovať s ľuďmi, ktorí majú aspoň trošku páru o histórii danej oblasti. A vôbec som sa v predchádzajúcom článku nechcela dotknúť balkánskych mužov, totiž ich ženy tamojší život berú ako samozrejmosť a nepríde im to zvláštne. Uviedla som to len ako príklad pre porovnanie.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
danushka Pozri príspevok
A vôbec som sa v predchádzajúcom článku nechcela dotknúť balkánskych mužov, totiž ich ženy tamojší život berú ako samozrejmosť a nepríde im to zvláštne. Uviedla som to len ako príklad pre porovnanie.
Áno, to je to, že ak to ženy berú ako samozrejmosť, tak je to asi v pohode, aj Slovenka, ktorá to berie ako samozrejmosť, tak tá v emancipácii alebo prehnanej emancipácii problém nevidí. Ale ako píše tetriss, spomína vzdelanú ženu, tak tá to vidí inak a vie si možno predstaviť aj iný život. A keď sme pri tej slúžke, nemyslím si, že by na západe ženy vzdelané, s vysokou školou robili slúžky. A tie som mala pri svojom porovnaní na mysli.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mile damy, co to tu vlastne riesite? V com mate problem?

Ved jestvuje vela muzov, ktori vedia byt nie len udrzbarmi v domacnosti, ale vedia aj povysavat, prebalovat deti, pisat s nimi domace ulohy a samozrejme aj nakupovat, casto aj varit. Zoberte si takeho. Je tu len jeden problem - ak budete chiet zit v stastnom vztahu, musite garantovat:

- ze sa za manzela "na materskej" nebudete hanbit v spolocnosti.
- za vam nebude vadit, ze ho zivite.
- ze vam o chvilu nebude viac imponovat sef, kolega, alebo hoci obchodny partner, ktory je sice 14 hodin denne v praci, ale chodi obleceny do Hugo Boss, a so 120 tis. notebookom sa rozvaza v novom Volve.

My s manzelkou mame firmu. Samozrejme - vo firme pomaha aj manzelka podla svojich moznosti. Dokonca sa jej crta aj nejake ine zamestnanie na par hodin, v ktorom by sa mohla kreativne uplatnit. Ja to iba podporujem. Ale napriek tomu sa predovsetkym venuje domacnosti a detom. Ak mam ja ucinne a zodpovedne riadit firmu, tak naozaj nemozem niest zodpovednost za to, ci bude mat kto zobrat deti na strojcek k zubarovi, ci im ma kto navarit, vyprat, spravit domace ulohy a desiatu do skoly, pripadne absolvovat rodicovske zdruzenia. Jednoducho to nemozem robit uz len preto, ze musim byt schopny kedykolvek sadnut do auta alebo do lietadla a cestovat napr. do Pariza alebo Los Angeles. Samozrejme - v pripadoch, ked ma manzelka poziada ju zastupim, uz som bol s detmi aj u lekara, aj na rodicku v skole, uz som im aj chystal jest a pisal s nimi ulohy - ale nie je to bezny stav.

Nastasie my sme obaja veriaci a tak nemame problem akceptovat to, ze svet je stvoreny tak, ze na nom ziju ludia v dvoch rodoch, ze jednoducho nemozeme chiet (vo vlastnom zaujme) byt si vzdy uplne vo vsetkom rovnopravni a ze kazdy ma prijat svoju ulohu, snazit sa ju robit dobre a ocenit co pre rodinu robi ten druhy.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
misomiso, ale to čo písala zadávateľka neplatilo na Teba. Ty si mimoriadny zjav. Podnikáš, celosvetovo cestuješ, upratuješ, chodíš s deťmi zubárovi, odbremeníš manželku a ak zohľadním Tvoj čas strávený na Porade dvojnickovo, tak Ťa zaraďujem medzii géniov. O takých tu reč nebola.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Neviem, preco si ironicka. Z mojho prispevku je dufam dost jasne, ze pravidelne neupratujem ani nechodim s detmi k lekarovi a o tom, ze by som bol nejaky genius tu nikdy nebola rec.

To, kolko casu kto stravi na Porade je myslim kazdeho vec a v tomto si nemame velmi co vycitat. jednoducho - povaha mojej prace vyzaduje obcas moju pracu pri pocitaci a to casto aj vecer. nastastie patrim k ludom, ktori maju absolutnu slobodu vo vyuzivani casu a myslim, ze ani vy uctovnici si nemozete stazovat. Ak napr. komunikujem s niekym v Azii alebo USA, musim jednoducho sediet pri PC - a to aj vecer alebo v noci a cakat nejaku tu pol hodinku na odpoved, aby som mohol v praci pokracovat. Vtedy nie je podstatne, ci obzeram Bleskovky alebo som na Porade.

Rovnako, ako manzelku netrapi, kde chodim medzi pracovnymi povinnostami na internete, tak ani mna nertapi, aky casopis si precita, ked caka na deti alebo s ktorou kamoskou skoci na kavu. Ale myslim, ze odbacame od temy. Podstatou je zaklada uloha jednotlivych pohlavi a o tom bola diskusia.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
misomiso, tak ja už neviem, ako s Tebou vychádzať. To nebolo ironické. To bol môj obdiv, až údiv k Tvojim aktivitám. Ja keď to tu presedím, tak zvyčajne v práci prerobím, mám nedorobený obed aj večeru, tolerantného manžela, ktorý ma ešte za to všetko neprizabil. A nech rátam, ako rátam, keby som chcela všetko čo Ty stihnúť, môj den by musel mať aspoň 120 hodín. Alebo som sa zle učila.Takže zmier.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

no ja som si pri tejto téme len "smutne povzdychla"....

Kde som blbá bola, keď takí dobrí tolerantní a ohľaduplní muži chodili ešte po svete???

Ahááá, zabudla som: určite som účtovala...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ermon Pozri príspevok
no ja som si pri tejto téme len "smutne povzdychla"....

Kde som blbá bola, keď takí dobrí tolerantní a ohľaduplní muži chodili ešte po svete???

Ahááá, zabudla som: určite som účtovala...
Presne tak. A ja som práve prepásla reflexnú masáž. Idem tetu uprosiť, či nezmäkne. Keby tam bol ujo, tak som za vodou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať