Zavrieť

Porady

Varné dosky

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Aké sú výhody rôznych varných dosiek a skúsenosti s nimi.
- plynová
- sklokeramická s vyhrievacím telesom infra
- sklokeramická indukčná

Ide mi hlavne o vaše praktické skúsenosti s nimi.
Naposledy upravil Orim : 18.12.07 at 17:13
Usporiadat
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

netreba žiadny rám, iba vyrezať otvor v doske a založiť... robí to elektrikár...
Adkah Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás poradíte mi či treba pri sklokeramickej doske aj rám k doske? Chceme si ju dať zabudovať do pracovnej dosky. Potrebujem to súrne vedieť.
Ďakujem
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

ja bych v rohu dosku varnu nechcela, dala by som od steny minimalne 40cm priestor, dvadsat je urcite malo, bude ti to pri vareni velmi vadit
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

potrebovala by som vedieť, ako má vyzerať protokol o zapojení plynovej varnej dosky... alebo akýsi záznam z tohoto úkonu či čo...
aby bolo proste zrejmé, že inštaláciu a zapojenie na plyn robil plynár a aby som teda neprišla o záruku...
od varnej dosky mám len faktúru a návod na použitie, neviem, čo mi má plynár potvrdiť, alebo teda ako sa to robí...
dík.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Heni Pozri príspevok
potrebovala by som vedieť, ako má vyzerať protokol o zapojení plynovej varnej dosky... alebo akýsi záznam z tohoto úkonu či čo...
aby bolo proste zrejmé, že inštaláciu a zapojenie na plyn robil plynár a aby som teda neprišla o záruku...
od varnej dosky mám len faktúru a návod na použitie, neviem, čo mi má plynár potvrdiť, alebo teda ako sa to robí...
dík.
Potvrdiť by mal záručný list. Ak ho nemáš, kontaktuj predajcu.
0 0
inapa1 inapa1

inapa1 je offline (nepripojený) inapa1

Mame plne indukcnu a nikdy viac by som inu nechcela! a to som vyskusala plynovy sporak, klasicku sklokeramiku a teraz tu indukcnu. napr. voda zovrie este rychlejsie ako na plyne. ked nieco vykypi, tak sa nepripali, pretoze samotne platna je tepla, ale nie horuca, takze ani dieta sa nepopali. lahka udrzba. co sa tyka hrncov: vacsina vyrobcov uz vyraba hrnce tak, aby boli vhodne aj na indukciu (tescoma, ikea, fagor). funguju na nej aj stare smaltove hrnce - teda vlastne vsetky hrnce na ktorych drzi magnet. Jednoznacne odporucam. kolegyna kupila kombinovanu (2 indukcne a 2 obyc.) a teraz je nestastna, ze mala kupit plne indukcnu.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Gabi03 Pozri príspevok
Potvrdiť by mal záručný list. Ak ho nemáš, kontaktuj predajcu.
práve to, že záručný list nemám, kúpila som to na inzerát...
preto by som potrebovala vidiet, ako asi má ten protokol vyzerať...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Heni Pozri príspevok
práve to, že záručný list nemám, kúpila som to na inzerát...
preto by som potrebovala vidiet, ako asi má ten protokol vyzerať...
Len tak teoreticky....
Ty si ho asi kúpila spod ruky.
Ak bol viac-menej nový (do dvoch rokov od zakúpenia), ten predávajúci ti mal dať pôvodný záručný.
Ak bol už starý, resp. nevieš, kedy bol zakúpený tým tvojím predajcom, tak ti je v postate jedno, kto ti ho zapojí, pretože záruka už naň nebude platiť. A v tom prípade nemusíš mať protokol. Samozrejme pre svoj kľudný spánok aj tak si zavolaj odborníka. A o zapojení budeš mať od neho doklad - pokladničný, alebo faktúru.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Gabi03 Pozri príspevok
Len tak teoreticky....
Ty si ho asi kúpila spod ruky.
Ak bol viac-menej nový (do dvoch rokov od zakúpenia), ten predávajúci ti mal dať pôvodný záručný.
Ak bol už starý, resp. nevieš, kedy bol zakúpený tým tvojím predajcom, tak ti je v postate jedno, kto ti ho zapojí, pretože záruka už naň nebude platiť. A v tom prípade nemusíš mať protokol. Samozrejme pre svoj kľudný spánok aj tak si zavolaj odborníka. A o zapojení budeš mať od neho doklad - pokladničný, alebo faktúru.
dík.
kúpila som ho ako pártýždňový, ale pôvodným vlastníkom ešte nezapojený, v pôvodnom balení, takže u mňa bude inštalovaný prvýkrát.
dostala som len faktúru + návod + knižku whirlpoolu o predĺžení záruky na 5 rokov
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

viete mi, prosim, niekto poradit a odporucit kde hladat spolahliveho plynara z okolia BA na pripojenie bezpecnostneho plynoveho ventilu k plynovej rure a na zapojenie plynovej varnej dosky
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aký je rozdiel medzi indukčnou a sklokeramickou doskou?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sybila3 Pozri príspevok
aký je rozdiel medzi indukčnou a sklokeramickou doskou?
V princípe ohrevu.

Sklokeramická ohrieva sklo a následne nádobu. Indukčná má tiež povrch sklokeramickej, ale ohrev je na základe tzv. studeného ohrevu, t.z. ohrieva sa priamo hrniec.
Okrem iných pozitívnych vlastností indukčná doska je oveľa účinnejšia.
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže sklokeramickú mi neodporúčate?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
sybila3 Pozri príspevok
Takže sklokeramickú mi neodporúčate?
Želám krásne sviatočné popoludnie.

Indukčná doska je výhodnejšia. Šetrí energiou a časom stráveným varením.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

asi je aj drahšia, neviem, zatiaľ som pozerala len sklokeramické. Aké parametre si mám všímať?
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Cena nemusi byt vyssia, ale odporucam Ti, aby si si zistila aky máš prikon elektriky, to Ti poradi odbornik. Ak si kupis dosku, nemusia sa dať využiť vsetky styri platnicky naraz!!! Pozor na toto, lebo to nie je dovod k vrateniu a moze byt sklamanie. Aj keď bude uvedene, ze sa da pripojit na 230, najmä v bytovkach nemusi byt siet na taketo sporaky robena. Najlepsie je urobit novy privod elektriky, samozrejme, ak je to mozne. Nezabudni si pripocitat aj potrebu na ruru, ktoru tiez asi budes chciet vyuzivat.
Na indukcnu dosku su potrebne kvalitne hrnce, tiez treba na to mysliet a precitat si pri kupe navod a odporucanie.
Urcite vsak su to platne velmi kvalitne a lahko udrziavatelne.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ubka Pozri príspevok
Cena nemusi byt vyssia, ale odporucam Ti, aby si si zistila aky máš prikon elektriky, to Ti poradi odbornik. Ak si kupis dosku, nemusia sa dať využiť vsetky styri platnicky naraz!!! Pozor na toto, lebo to nie je dovod k vrateniu a moze byt sklamanie. Aj keď bude uvedene, ze sa da pripojit na 230, najmä v bytovkach nemusi byt siet na taketo sporaky robena. Najlepsie je urobit novy privod elektriky, samozrejme, ak je to mozne. Nezabudni si pripocitat aj potrebu na ruru, ktoru tiez asi budes chciet vyuzivat.
Na indukcnu dosku su potrebne kvalitne hrnce, tiez treba na to mysliet a precitat si pri kupe navod a odporucanie.
Urcite vsak su to platne velmi kvalitne a lahko udrziavatelne.
Tie kvalitné hrnce nie sú ako kvalitné.
Taká príhoda... Raz som bola na návšteve u kamarátky na pár dní. Mali nanovo zariadenú kuchyňu, s varnou doskou 2 indukčné a 2 sklokeramické varné zóny. Keď som sa pýtala, prečo si vybrala takúto kombináciu, že však pre hrnce. Z tých na indukčnú majú len 1 - 2 kusy, ostatné staré smaltové po mame. Ja som bola na dovolenke, ale ona chodila do práce. Tak reku spravím jej radosť a uvarím dačo dobré. A hádajte čo. No tie staré smaltové mi krásne pasovali na tú indukciu. Skrátka mali feromagnetické dno a dali sa použiť aj na indukciu. Potom už chúďa ľutovala, že si nekúpila celú indukciu...

A ešte tu dakto spomínal ohnuté dno. Neviem ako pri sklokeramike, ale pri indukcii je dôležité, aby to dno bolo rovné, nakoľko indukcia funguje na tom princípe, že sa ohrieva tá časť nádoby, ktorá "leží" na tej doske, aby tam prebehli isté fyzikálne zákony.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Nevsimol som si, ci tu uz bolo povedane, ze na indukcne varne dosky musia byt pouzite magneticky vodive hrnce!!! Takze ak Vam magnet nebude drzat na hrncoch a chcete kupit indukcnu varnu dosku, treba kupit aj nove hrnce!!!

Tym padom Vam su hlinikove panvice s teflonom a nerezove hrnce nanic, pokial nemaju v sendvicovom dne magneticky vodivu vrstvu!
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mám vybratú sklokeramickú, preto som sa pýtala aj na indučnú, neviem sa rozhodnúť. Keby ste mi napísali kto máte skúsenosť so sklokeramikou? Prípadne keby ste mi vedeli odporučiť typ a značku. díky moc
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sybila3 Pozri príspevok
mám vybratú sklokeramickú, preto som sa pýtala aj na indučnú, neviem sa rozhodnúť. Keby ste mi napísali kto máte skúsenosť so sklokeramikou? Prípadne keby ste mi vedeli odporučiť typ a značku. díky moc
Okrem ceny... akú inú výhodu majú sklokeramiky?
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Tiež máme indukčný varič, rozhodujúca pri kúpe bola o.i. aj rýchlosť chladnutia varnej plochy- neviem presné údaje, ale pár minút po dovarení je doska úplne studená, kým klasická sklokeramika chladne dlho. To je dôležité pre rodiny s malými deťmi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať