Zavrieť

Porady

Varné dosky

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Aké sú výhody rôznych varných dosiek a skúsenosti s nimi.
- plynová
- sklokeramická s vyhrievacím telesom infra
- sklokeramická indukčná

Ide mi hlavne o vaše praktické skúsenosti s nimi.
Naposledy upravil Orim : 18.12.07 at 17:13
Usporiadat
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Ja som nasla takuto zaujimavu nerezovu varnu dosku

http://www.andreashop.sk/internetovy...emens-eh787901
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ubka, ďakujem tak ju dnes asi objedám. len sa chcem spýtať, keď objednávam cez internet, musí mi to zapojiť nejaký servisný technik, kvôli záruke? alebo nie?
Tá nerezová vyššie je pekná, ale nerez nechcem ani vidieť, preto aj mením nerezovú varnú dosku.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

sybila3 Pozri príspevok
ubka, ďakujem tak ju dnes asi objedám. len sa chcem spýtať, keď objednávam cez internet, musí mi to zapojiť nejaký servisný technik, kvôli záruke? alebo nie?
Tá nerezová vyššie je pekná, ale nerez nechcem ani vidieť, preto aj mením nerezovú varnú dosku.
sibyla, poslala som ti ss
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Díky Heni, prečítala som si príspevky, lenže napríklad jedni tvrdia, že nemusí byť 380, že to majú na činžiaku zapojené, druhí, že musí, aj ohľadom toho servisného technika??? a kde ho zohnať?
Ale príspevky mi pomohli vo výbere, aj keď tam neboli konkrétne typy. díky
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
sybila3 Pozri príspevok
Díky Heni, prečítala som si príspevky, lenže napríklad jedni tvrdia, že nemusí byť 380, že to majú na činžiaku zapojené, druhí, že musí, aj ohľadom toho servisného technika??? a kde ho zohnať?
Ale príspevky mi pomohli vo výbere, aj keď tam neboli konkrétne typy. díky
áno sú dosky, ktoré je možné zapojiť aj na 230V, ale musí to byť napísané pri popise dosky a to takto 230V/400V, ale aj keď to chceš napojiť na 230 V musíš mať na to urobenú inštaláciu rozvodov...čiže danú hrúbku kábla....a tak isto istič musí byť zodpovedný na daný výkon dosky..napr. 3,5kW výkonu by malo byť istenie 16A,
4,5kW...20A
5,5kW...25A
7kW......2x16A
9kW......2x20A
11kW....2x25A..atď

varná doska, či plynová, alebo na elektrický rozvod sú vyhradené technické zariadenia, čiže musia byť zapojené technikom, ktorý má oprávnenie na danú činnosť...najlepšie keď budeš mať doma dosku, tak treba pozrieť záručný list a tam je zoznam servisných technikov, ktorí sú oprávnení to prevádzať...
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aha, lebo som nevedala, kde zistím servisného technika. a ešte možno blbá otázka koľko sa zato platí? tak zhruba aby som bola v obraze. díky moc
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
sybila3 Pozri príspevok
aha, lebo som nevedala, kde zistím servisného technika. a ešte možno blbá otázka koľko sa zato platí? tak zhruba aby som bola v obraze. díky moc
ťažko odpovedať, závisí od danej firmy, každý má svoj cenník výkonov, ale tak približne cca do 20,-eur, aj s cestou...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

díky, vôbec som nevedala koľko, to nie je až také hrozné.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Na moje pocudovanie existuju aj varne dosky s velkymi platnami vzadu

http://www.renesancia.sk/keramicka-v...00-p-1724.html

ale netusim akej kvality
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
poznáte varnú dosku, kde sú tri platne v jednom rade vedľa seba - teda je užšia ako obvykle? Neviem to nikde nájsť, ale počula som o ich existencii.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Kejka, na tej stranke, ktoru som dala pred Tebou, som take videla.Pozri tam.

http://www.renesancia.sk/varne-dosky...cts_sort_order

Myslis, ze su prakticke?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, ja som pred časom guglila a nič som nevyguglila.
Mám to tak navrhnuté do mojej novej kuchyne a kedže sa pomaly dostávam k tomu, aby sa začalo reálne na kuchyni pracovať, tak som chcela vidiet ako to vyzerá.
Navrhla mi to takto navrharka kuchyne, mne sa to praktické vidí kvôli manipulácii s hrncami v jednej rovine. Plus budem mať viac manipulačného priestoru za aj pred doskou.
Samozrejme uvítam všetky za a všetky protiargumenty.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Mne sa tiez pacia, ale napriklad koli detom varim na zadnej platni a ked by som mala takuto jednoradovu vpredu, tak musim varit len vpredu/ hrozi tak riziko obarenia,kedze nemozem varit vzadu.
A keby zas bola vzadu, tak niekedy potrebujem presunut ten uvareny hrniec; prec, potom by musel ist zas len dopredu. Pisem ako hotentot, ale snad si pochopila.
Ake ma klady takato doska?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže som si konečne vybrala elektrolux, celoindukčnú, dúfam, že dobre, už ju mám aj doma, len čakám na zapojenie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tak už je aj zapojená, je to super, som rada, že vďaka vám som si nevybrala kombináciu ale celoindukčnú, rýchlosť je úžasná, ale potrebujem poradiť. Prvé mi v balení chýbala obojstranná lepiaca páska, ktorá sa mala nalepiť zospodu. Dali sme to bez nej, doska je bez rámu, ale sa bojím, či nebude pod ňu zatekať voda, alebo ako to trocha utesniť aspoň z jednej strany. Potom moja otázka, či môžem na ňu položiť aj horúci plech vybratý z rúry??? a čím čistiť? treba si kúpiť aj tú škrabku?
No skúšala som pred chvíľou uvariť puding, no ale to je nezvyk a prihorel mi, na akom stupni tak bežne treba variť. díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nikto mi nenapíše skúsenosti? Je háklivá tá doska, napríklad keď mi tam niečo spadne? Nad ňou mám koreniny v sklenených dózach asi pre istotu vymením za umelé???
0 0
edko22 edko22

edko22 je offline (nepripojený) edko22

Plyn, sklokeramika, indukcia. Varit sa da na vsetkom...
Pyn:
+ lacny, nezavisly od ostatneho zdroja energie (elektriny) a v zime produkujuci aj teplo
- debilne sa to cisti, spaluje to kyslik (zhorsuje kvalitu vzduchu v obytnom priestore), riziko pre decka

Sklokeramika:
+ pohodlne cistenie (teda ak tam nieco nevykypy), design
- vzhladom k cene plynu a ucinnosti prenosu tepla najmenej vyhodna, doska ostava horuca

Indukcia:
+ doska nieje pocas cinnosti horuca, vyzsia uccinost prenosu energie - nedochadza k zbytocnemu uniku tepla do okolia
- drahsie ako sklokeramiky, no uz to nieje priepastne

Co je hlavna nevyhoda Sklokeramiky a Indukcie:
- potrebne zapojit na dostatosny zdroj - zaviest 3f do bytu v pripade zapojenia na 1f dochadza u vacsiny vyrobkov k obmedzeniu cinnosti na 2 platne, resp po zapojeni na dva obvody v byte s 1f pripojkou (povacsine 25A) k vyhadzovaniu isticov. Existuje uz ale aj Indukcna varianta na 230 V zo 4mi platnami od Amica, kde si elektronika strazi maximalny prikon na 3,5 kW co s malymi obmedzeniami staci v beznej domacnosti (nepojdu 3 platne na plny vykon...). Pri prerabke bytu mi vyslo v KE vybavenie zmeny pripojky z 1f na 3f a privedenie 3f do bytu na cca 330 E.
Odporucanie pre vsetkych co prerabaju - natiahnite si 3f kabel k sporaku bez ohladu nato ci to vyuzijete alebo nie, casom mozno zmenite nazor a bude vas to stat iba zasah v isticovej skrini.
0 0
francan.l francan.l

francan.l je offline (nepripojený) francan.l

edko22 Pozri príspevok
...Pri prerabke bytu mi vyslo v KE vybavenie zmeny pripojky z 1f na 3f a privedenie 3f do bytu na cca 330 E.
Odporucanie pre vsetkych co prerabaju - natiahnite si 3f kabel k sporaku bez ohladu nato ci to vyuzijete alebo nie, casom mozno zmenite nazor a bude vas to stat iba zasah v isticovej skrini.
to edko22 vedel by si aj napísať čo všetko to obnáša? Mám na mysli tá zmena prípojky z 1f na 3f. Kde podať žiadosť, aké treba mať papiere a pod. Vďaka
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

tiež sa chystám kúpiť varnú dosku (sklokeramiku-nie indukčnú), ale zaráža ma to ovládanie priamo na doske... Mne totiž ľúbia tekuté veci vykypieť a keď mi zalejú ten ovládací panel, čo je na hornej ploche, tak potom budem prsty strkať do horúcej vody, aby som ťukaním stiahla teplotu? Každé ťuknutie, jeden stupeň +/-... to bude rychlosť!
Máte s tým niekto skúsenosť?

A kvôli preliezaniu obsahu z mojich hrncov na dosku, chcem aj rám. Neviem si totiž predstaviť, že to budem utierať po celej kuchynskej linke - bŕŕ. Niekto tu spomínal, že rám sa dá dokúpiť?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

smiem sa spýtať, ak mám starý el. sporák, mám tam prípojku na 380 V, tak tam môžem zapojiť teraz aj nový sklokeramický?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať