Zavrieť

Porady

Varné dosky

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Aké sú výhody rôznych varných dosiek a skúsenosti s nimi.
- plynová
- sklokeramická s vyhrievacím telesom infra
- sklokeramická indukčná

Ide mi hlavne o vaše praktické skúsenosti s nimi.
Naposledy upravil Orim : 18.12.07 at 17:13
Usporiadat
renata renata

renata je offline (nepripojený) renata

Ja mam plyn so sklokeramikou a je to tiež hotová katastrofa, lebo čistenie okolo plyn.horákov je nepraktické, tiež keď niečo nebodaj vytečie, tak to máš v plynových horákoch natečené a taktiež v miestach napojenia horákov na dosku je čistenie problematické, robievam to niekedy zubnou kefkou, ..no ja by som ju už nechcela.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte som kvôli hrncom rozmýšľala nad sklokeramika v kombinácii s indukciou? Vedeli by ste mi poradiť nejaký model? díky
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nemáte nikto kombináciu?
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
skús pozrieť sem....
http://www.gorenje.sk/sporaky_a_varn...e/varne_platne

je to kvalitná značka a nie je problém s ND a ani so servisom...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a čo by ste povedali na takéto niečo?
http://novefarby.sk/domace-spotrebic...ehd60090p.html
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sybila3 Pozri príspevok
ešte som kvôli hrncom rozmýšľala nad sklokeramika v kombinácii s indukciou? Vedeli by ste mi poradiť nejaký model? díky
:O A to prečo?
Keď nemáš hrnce na indukciu a nechceš dokúpiť, tak načo ti bude polovičná indukcia. Ak máš pár hrncov na indukciu, tak môžeš postupne dokupovať.

Podľa mňa takáto kombinácia je .... zlá.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Veď práve mám aj na indukciu, ale mám najnovšie hrnce a panvice od tescomy s nelepivým povrchom ale tie by na indukcii nefungovali, preto by som radšej takto volila, prečo je to zlá kombinácia?
Ešte keby ste mi poradili, či je nejaké obmedzenie na zabudovanie. Teraz mám varnú plynovú dosku, čiže pozerám, aby mi to sedelo na rozmer a ešte niečo treba sledovať? dík
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sybila3 Pozri príspevok
Veď práve mám aj na indukciu, ale mám najnovšie hrnce a panvice od tescomy s nelepivým povrchom ale tie by na indukcii nefungovali, preto by som radšej takto volila, prečo je to zlá kombinácia?
Ešte keby ste mi poradili, či je nejaké obmedzenie na zabudovanie. Teraz mám varnú plynovú dosku, čiže pozerám, aby mi to sedelo na rozmer a ešte niečo treba sledovať? dík
Noooo, tak dobre. Ale ja na tvojom mieste by som sa skôr snažila aj tak predať radšej tie hrnce a kúpiť nové.

Rozmery by sa nemali odlišovať, ale pri výbere si určite vieš zistiť rozmery aj pre zabudovanie. A čo treba sledovať. Najmä pripojenie, lebo tie na indukciu (aj sklokeramiku) idú na 380 V.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No veď práve, že tie hrnce si chcem nechať, lebo sú super a nič sa v nich nelepí a neprihára, ale na indukciu nie sú vhodné.
Prečo nie je vhodná kobinácia sklokeramika a indukcia?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sybila3 Pozri príspevok
No veď práve, že tie hrnce si chcem nechať, lebo sú super a nič sa v nich nelepí a neprihára, ale na indukciu nie sú vhodné.
Prečo nie je vhodná kobinácia sklokeramika a indukcia?
Ja nevravím, že nie je vhodná. Ak by nebola vhodná, tak by sa takéto spotrebiče nevyrábali.
Ja len vravím, že by som si taktúto kombináciu nikdy nevybrala, ani za podmienok, v akých si ty teraz. Svoje dôvody som už uviedla vyššie.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže ty by si si vybrala len čisto indukciu?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No už som toho dosť prečítala, tak už na 90 % som za indukciu.Len teraz ešte vybrať značku, akú by ste mi odporučili? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže už som predala plynovú, mám dieru v linke, tak potrebujem už niečo kúpiť, síce bývame na dome, ale 380 tam nie je tak som hľadala pripojenie na 230, našla som značku Amica, ale radšej mám také osvedčené ako mora a podobne, máte niekto amicu, aj vzhľadom sa mi moc nepáči. alebo mi niečo poradte. díky moc
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

sybila3 Pozri príspevok
nemáte nikto kombináciu?
Ja mám kombináciu 2 varné zóny sklokeramika a 2 varné zóny indukcia.
Ak by som sa mala znova rozhodnúť, tak určite 4 zóny indukcia. Na sklokeramike skoro vôbec nevarím. Zdá sa mi to oveľa pomalšie. Dokonca som sa kvôli miestu v linke zbavila aj hrncov, ktoré nejdú na indukcii.
0 0
mexico mexico

mexico je offline (nepripojený) mexico

my ked sme prerabali kuchynu v panelaku, dali sme plynovy dosku na sklokeramike (lebo sa mi nechcel cistit nerez a lepsie to vyzeralo),
indukcia bola vtedy strasne draha a ani elektricky prikon nepostacoval, co sa tyka cistenia plynovych horakov na sklokeramike, nikdy som s tym nemal problem

teraz prerabame dom a od zaciatku sme planovali plneindukcnu dosku aj s tym "problemom", ze hrnce ktore nepojdu, sa "posunu" mojej mame a my si kupime nove

co sa tyka vyberu indukcnej dosky, je dobre pozriet aj na ovladanie.
vacsina ma senzorove dotykove (resp. ine som ani nevidel) ale dost vela dosak ma ovladanie take, ze musis postupne prepinat (pomocou tlacidiel +/-) ze ktoru platnu chces ovladat - to sa mi zda dost neprakticke, lepsie je pozriet taku, co ma priamy vyber varnej zony
takisto ovladanie stupna vykonu je lepsie, ked sa da vykon nastavit priamo ako postupnym klikanim - to je dost otrava (znamy ma taku a dost na to nadava)
dalej napr. casovac - vela dosak ma casovac len na 1 varnu zonu
a este tzv turbo alebo boost alebo jet (kazdy vyrobca to oznacuje inak) - kratkodobo zvysi vykon varnej zony, napr. na rychle zovretie vody a pod - tiez dobra vec
my sme si na zaklade tychto poziadaviek vybrali Hotpoint Ariston KIO 642 DDZ

treba sa trocha pohrabat na internete, ceny sa lisia niekedy aj o 30%
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veď sa už dlho hrabem ale neviem sa rozhodnúť. a už mám dieru v linke, tak by som to dosť rýchlo potrebovala.
Načo je dobré časovanie všetkých platní?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a čo by ste povedali na túto podľa parametrov: http://www.mall.sk/indukcne-varne-do...-ehd-60020-p-1. Alebo túto: http://www.mall.sk/indukcne-varne-dosky/mora-mit-600-fc. bola by som rada, keby ste mi poradili, čo všetko je dobré aby varná doska mala aj podľa skúseností z praxe. Lebo až pri používaní sa zistia nedostatky, ako napríklad pri kúpe šijacieho stroja, vyberiem podľa parametrov ale pri používaní zistím, že určité funkcie nepotrebujem ale niektoré mi chýbajú. ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no rada by som dnes niečo objednala, viete mi poradiť niečo konkrétne? Viem, že by som si mala všímať či to má booster, aké parametre ešte pozerať? díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Už som na 90 % rozhodnutá na túto: http://www.mall.sk/indukcne-varne-do...-ehd-60020-p-1.
Ale keby ste niekto mal lepší typ, tak hodťe sem. díky moc
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

sybila3 Pozri príspevok
Už som na 90 % rozhodnutá na túto: http://www.mall.sk/indukcne-varne-do...-ehd-60020-p-1.
Ale keby ste niekto mal lepší typ, tak hodťe sem. díky moc
ak sa Ti páči niet čo riešiť, ja mám Amica, mne sa aj páči a som s nou velmi spokojná, varím na nej už 16 mesiacov..ale &Ty si písala že sa Ti Amica nepaci, tak je logické, že si ju nekupuj, Ty ju budeš mať v kuchyni. Táto čo uvádzaš má dobré parametre a zvykneš si, každý začiatok je zvláštny tým, že človek má akýsi rešpekt pred novinkou, neboj sa, nie je to nič náročné, po týždni si v starých koľajach:-)
Tak nech Ti čím skôr "varí"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať