Zavrieť

Porady

Varné dosky

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Aké sú výhody rôznych varných dosiek a skúsenosti s nimi.
- plynová
- sklokeramická s vyhrievacím telesom infra
- sklokeramická indukčná

Ide mi hlavne o vaše praktické skúsenosti s nimi.
Naposledy upravil Orim : 18.12.07 at 17:13
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Po skúsenostiach mojich s nerezovou plynovou - už nikdy a po skúsenostiach kamarátok so sklokeramickou - všetky nadávali , keď som pred dvomi rokmi zariaďovala kuchyňu v dome..tak som si dala v obchode poradiť a vybrala som si túto - http://www.lacnyjozko.sk/biela-techn...ardi-dh55gavr/
Som maximálne spokojná a za nič by som ju nemenila.
1 0
presnidavka presnidavka

presnidavka je offline (nepripojený) presnidavka

Ja som si kúpila indikčnú a som nadmieru spokojná. expresné varenie, nič sa na ňu nepripečie . A čo sa týka hrncov? Treba kupovať také, na ktorých dne drží magnet. čiž nemusia byť len staré smaltované. môžu byť nerezové ale magnetické. A to niesú všetky. Ja som kupovala nerezové Tescoma. Všetky hrnce čo na to fungujú to majú vyznačené.
0 0
traveldrive traveldrive

traveldrive je offline (nepripojený) traveldrive

presnidavka Pozri príspevok
Ja som si kúpila indikčnú a som nadmieru spokojná. expresné varenie, nič sa na ňu nepripečie . A čo sa týka hrncov? Treba kupovať také, na ktorých dne drží magnet. čiž nemusia byť len staré smaltované. môžu byť nerezové ale magnetické. A to niesú všetky. Ja som kupovala nerezové Tescoma. Všetky hrnce čo na to fungujú to majú vyznačené.
Takže všetky hliníkové s teflonovým povrchom by mi boli k ničomu. Neviem prečo, nemám rád obmedzenia. Akékoľvek. Aj keď ponúkané výhody môžu byť naozaj lákavé, obmedzenia predsa len obmedzujú...
0 0
traveldrive traveldrive

traveldrive je offline (nepripojený) traveldrive

DanielaSĽ Pozri príspevok
Po skúsenostiach mojich s nerezovou plynovou - už nikdy a po skúsenostiach kamarátok so sklokeramickou - všetky nadávali , keď som pred dvomi rokmi zariaďovala kuchyňu v dome..tak som si dala v obchode poradiť a vybrala som si túto - http://www.lacnyjozko.sk/biela-techn...ardi-dh55gavr/
Som maximálne spokojná a za nič by som ju nemenila.
O horák viac, ale vpodstate klasika.
0 0
presnidavka presnidavka

presnidavka je offline (nepripojený) presnidavka

traveldrive Pozri príspevok
Takže všetky hliníkové s teflonovým povrchom by mi boli k ničomu. Neviem prečo, nemám rád obmedzenia. Akékoľvek. Aj keď ponúkané výhody môžu byť naozaj lákavé, obmedzenia predsa len obmedzujú...
ano, je to obmedzenie, ja tiez nemam rada obmedzenia, ale v tomto pripade mi to nevadi. a na moj zdedeny taliansky hlinikovy kavovar som si kupila malu turisticku plynovu bombu. to aj pre pripad, ze by bol vypnuty prud dlhsie (a aby som bola menej zavysla od el.pr).... lebo by Slovensko zasiahol nejaky hurikan
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
traveldrive Pozri príspevok
O horák viac, ale vpodstate klasika.
Nie je to klasika...je to zo super materiálu, na ktorom nevidieť každú kvapku ...netreba to leštiť , aby to bolo čisté.... nerez a sklokeramika sú len na zbytočnú drinu v kuchyni.... toto je uľahčenie....
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nie je to klasika...je to zo super materiálu, na ktorom nevidieť každú kvapku ...netreba to leštiť , aby to bolo čisté.... nerez a sklokeramika sú len na zbytočnú drinu v kuchyni.... toto je uľahčenie....
S nerezom je to naozaj niekedy makačka. Ale sklokeramika určite nie. Samozrejme v prípade, ak je to indukcia a nie obyčajná elektrina.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Gabi03 Pozri príspevok
S nerezom je to naozaj niekedy makačka. Ale sklokeramika určite nie. Samozrejme v prípade, ak je to indukcia a nie obyčajná elektrina.
prečo???
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

srska Pozri príspevok
prečo???
Pretože už to niekto spomínal. Na obyčajnej sklokeramike keď niečo vykypí, ani za svet pohnúť s hrncom, pretože sa to okamžite pripáli. Ak niečo vykypí na indukcii, tak sa tam nemôže nič pripáliť, nakoľko doska nie je zohrievaná. Ide práve o ten rozdielny princíp ohrevu. Na indukcii sa môže aj počas ohrevu utierať. (Resp. ak posunieš hrniec, tak sa nič nezohrieva. )
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Gabi03 Pozri príspevok
Pretože už to niekto spomínal. Na obyčajnej sklokeramike keď niečo vykypí, ani za svet pohnúť s hrncom, pretože sa to okamžite pripáli. Ak niečo vykypí na indukcii, tak sa tam nemôže nič pripáliť, nakoľko doska nie je zohrievaná. Ide práve o ten rozdielny princíp ohrevu. Na indukcii sa môže aj počas ohrevu utierať. (Resp. ak posunieš hrniec, tak sa nič nezohrieva. )
ďakujem za vysvetlenie. nemali sme s pripálením problém ani na obyčajnej sklokeramike. tlakový hrniec nevykypí a ostatné sa pripravuje s online dozorom
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

srska Pozri príspevok
ďakujem za vysvetlenie. nemali sme s pripálením problém ani na obyčajnej sklokeramike. tlakový hrniec nevykypí a ostatné sa pripravuje s online dozorom
Jasné, samozrejme ide o "kultúru" varenia
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Podla mna sa tu z toho robi zbytocna veda. Kazdy ti povie plus aj minus pre kazdy typ varenia. Ved ide len o varenie...

Nezijeme preto aby sme len varili. Varime preto aby sme zili
0 0
flu5ky flu5ky

flu5ky je offline (nepripojený) flu5ky

pouzivate na indukcnych doskach funkciu teploty alebo vykonu? resp. pri akom druhu varenia je co lepsie? mam indukcnu dvojplatnicku, ale zatial varim prevazne len na vykonovych programoch. zatial len v smaltovanych hrncoch, ale uz mam kupene nove nerezove so sendvicovym dnom. takze uvidime co bude lepsie.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ja som si kúpil kombinovanú dosku. Vpredu indukcia vzadu infračervené varné dosky (IČ). Len kôli tomu, že máme dosť hrncov a panvíc čo nejdú na inducii. Ináč by som si kúpil celoindukčnú varnú dosku. Sklo na povrchu je vcelku odolné aj proti nárazom, zatiaľ. Môže sa naň postaviť všetko čo je teplé aj čerstvo vytiahnuté koláče z trúby na pečenie. Čo sa týka vykypenia na IČ prihorí, na indukcii je to úpne v pohode. Dá sa utrieť v priebehu varenia nie je problém. Mne sa stalo, že mi vykypelo viac indukčka sa sama vypla. Teraz to robím tak, že hodín pod hrniec utierku a ak náhodou vykypí tak len do utierky a nič sa nedeje, POZOR ide to len na indukčke. Ešte ďalšie výhody čo má indukčka okamžite reaguje a mení výkon. Je sekundový skok. Ja to vždy robím tak, že zo začiatku dám platňu na vyšší výkon a potom to znížim na optimum je to v rozsahu podľa veľkosti hrnca na 1-3 stupeň. Nastavím časovač a už sa o nič nestarám. Po nastavenom čase sa vypne aj sama ale najskôr minútu pípa.
0 0
Vladi87 Vladi87

Vladi87 je offline (nepripojený) Vladi87

My máme plynovú. Jednak sme nemali dobré elektrické rozvody na elektrickú a jednak ma presviedčal otec, že je dobré mať plynovú nakoľko v prípade výpadku elektrickej energie je to záložný zdroj tepla. Zvykol som si a skúsim zrhnúť výhody a nevýhody.

+ Netrvá dlho nahrievanie, ani chladnutie ako v prípade obyčajnej elektrickej. Tú bolo treba predhriať a včas vypnúť.
+ Skutočne je to dobrý zdroj tepla a v zime sa v kuchyni nemusí ani kúriť.
+ Paradoxne bezpečnosť. Dnešné plynové dosky sú také, že dieťa ich nemá šancu zapnúť. Rovnako majú už moderné tepelnú poistku, takže pri zhasnutí plameňa sa automaticky vypne plyn

- Pri menej kvalitných je potrebné dlhšie hádzať iskru aby sa dostatočne zohriala poistka a nezavrel sa plyn.
- Pri položení studeného hrnca, alebo hrnca so studeným obsahom trvá žhavenie poistky dlhšie.
- Údržba (čistenie) je náročnejšia ako pri elektrickej.

Ak by som mohol, kupujem si indukčku.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Udrzba na plynovych je NEMOZNA!!!

To musel vymysliet nejaky dilino

leskne sa to sice "pekne" ale na co mi to je, ked je tam vidiet kazda kvapka vody?

tak to dokaze znervoznit a nastvat, ze by som prefackal toho, kto to vymyslel
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nadviažem na samuela...
vyčistiť špinavú indukčnú trvá pol minúty..
plynovú desať....
0 0
sgmirror sgmirror

sgmirror je offline (nepripojený) sgmirror

Hmmm .... a co tak brat do uvahy CENU energii???? Plyn vs elektrika? Kolko zaplatis za plyn s nizsou ucinnostou a za indukciu s vysokou ucinnostou pri rozdielnej cene? Inak existuju aj turbo plynove horaky. ......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať