Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Podľa mňa je to jedno, keď napíšeš podnikateľa - ten ti musí podpísať blok, keď dáš čerpaciu stanicu - podpis príjemcu dáš viď prílohy . U nás sa dávajú bločky raz mesačne a píše sa to na toho kto ich kupoval.
0 0
emgecom emgecom

emgecom je offline (nepripojený) emgecom

Mám otázku: Keď zaplatím faktúru priamo na účet dodávateľa kto bude uvedení na VPD, osoba ktorá to platila al. dodávateľ. A čo bude slúžiť ako dolklad o úhrade. Ďakujem
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Uvedieš dodávateľa, tomu to platíš, účel je uhrada fa č. .... a príloha je doklad o vklade na účet z banky.
0 0
Black Black

Black je offline (nepripojený) Black

Daggmar Pozri príspevok
Podľa mňa je to jedno, keď napíšeš podnikateľa - ten ti musí podpísať blok, keď dáš čerpaciu stanicu - podpis príjemcu dáš viď prílohy . U nás sa dávajú bločky raz mesačne a píše sa to na toho kto ich kupoval.

Ok vďaka

ako to bude potom na interných dokladoch k bločkom za PHM ak som platil kreditnou kartou ? kto je príjemcom uvedeným na ID?

Vďaka za pomoc
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Mala by tam byť spoločnosť od ktorej si nakupoval. Na výpise pri platbe kartou by mala byť napísaná aj spoločnosť, kde si tou kartou platil.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, teraz prišlo šefovi ohľadom výživného že musí zaslať penažný denník-originál r.2008, a kopiu r.2009. Chcem sa opýtať do akého mesiaca v r. 2009 ho mám vytlačiť. Dakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, teraz prišlo šefovi ohľadom výživného že musí zaslať penažný denník-originál r.2008, a kopiu r.2009. Chcem sa opýtať do akého mesiaca v r. 2009 ho mám vytlačiť. Dakujem
Tak s týmto som sa ešte nestretla, to ako komu zaslať peňažný denník a ešte k tomu originál, kto chce posudzovať či má trebárs oprávnené či neoprávnené náklady? Ja som bola doteraz presvedčená, že v takýchto prípadoch sa dáva k nahliadnutiu DP
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

áno ale jeho expriateľka sa tam snaží niečo nájsť čo nieje v poriadku ale neviem čo. Tak rozmýšľam že by im stačil tento rok do konca septembra vlastne do konca 3. štvrťroku.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, teraz prišlo šefovi ohľadom výživného že musí zaslať penažný denník-originál r.2008, a kopiu r.2009. Chcem sa opýtať do akého mesiaca v r. 2009 ho mám vytlačiť. Dakujem
Odkiaľ prišlo?

31Jankal Pozri príspevok
áno ale jeho expriateľka sa tam snaží niečo nájsť čo nieje v poriadku ale neviem čo. Tak rozmýšľam že by im stačil tento rok do konca septembra vlastne do konca 3. štvrťroku.
Jeho ex-..... nemá do toho čo "čumákovať". Ak to vyžiadal súd, tak jedine súd môže do toho nahliadnúť.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Chce to súd, poradte po ktorý mesiac.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím poradte
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ak to vyžiadal súd tak by tam malo byť aj obdobie za ktoré to ma byť. Aj ked žiada súd na zamestnanca - napíše obdobie.
Ak to tam nie je tak by som predložila ak to prišlo v oktobri PD do 30.09.
Ale aj tak mi je divné že sud chce nahliadnuť do PD. Väčšinou sa predsa vychádza z DP, a zneho sú predsa zjavné príjmy, výdaje, zisk. PD akurát napovie z čoho sú tie prijmy a aké sú vydaje, ale to predsa nie je smerodajné podla môjho názoru - napr. k určeniu výšky výživného. V pd napr. nie sú uzávierkové operácie, ktoré môžu podstatne zmeniť stav /odpisy/
A hlavne by som chcela vedieť - či sa aj bude p sudca tomu rozumieť
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

31Jankal Pozri príspevok
Chce to súd, poradte po ktorý mesiac.
Príjem pri určovaní výživného sa dokladuje 12 mesiacov dozadu. Myslím, že aj peňažný denník by mal byť za toto obdobie, teda aj časť roku 2008.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

veronikasad Pozri príspevok
Príjem pri určovaní výživného sa dokladuje 12 mesiacov dozadu. Myslím, že aj peňažný denník by mal byť za toto obdobie, teda aj časť roku 2008.
Veronika, ona píše že súd chce PD aj za rok 2008 a za r 2009 tak asi chce celý rok 2008 a časť 2009? búhví.
Ja by som asi žiadala súd o spresnenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bv_alexandra Pozri príspevok
Veronika, ona píše že súd chce PD aj za rok 2008 a za r 2009 tak asi chce celý rok 2008 a časť 2009? búhví.
Ja by som asi žiadala súd o spresnenie
Zle som čítala, teda rok 2008 celý a rok 2009 dokedy má spracovaný, najmenej do septembra. Súdy pri určovaní výživného už zrejme nezaujíma len základ dane, ale skúmajú aj príjmy a výdavky - proste "hospodárenie" v priebehu roka, bez "daňových úprav" na konci roka.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
bv_alexandra Pozri príspevok
Ak to vyžiadal súd tak by tam malo byť aj obdobie za ktoré to ma byť. Aj ked žiada súd na zamestnanca - napíše obdobie.
Ak to tam nie je tak by som predložila ak to prišlo v oktobri PD do 30.09.
Ale aj tak mi je divné že sud chce nahliadnuť do PD. Väčšinou sa predsa vychádza z DP, a zneho sú predsa zjavné príjmy, výdaje, zisk. PD akurát napovie z čoho sú tie prijmy a aké sú vydaje, ale to predsa nie je smerodajné podla môjho názoru - napr. k určeniu výšky výživného. V pd napr. nie sú uzávierkové operácie, ktoré môžu podstatne zmeniť stav /odpisy/
A hlavne by som chcela vedieť - či sa aj bude p sudca tomu rozumieť
Majiteľka firmy žiadala o zvýšenie výživného a tiež musela predložiť PD za rok 2007 a 2008. Bolo to strašne veľa strán, a tiež by ma zaujímalo, či pani sudkyňa vôbec do toho pozrela.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

A teraz mi majiteľ hovorí že pýtajú originál aj kopiu penažného denníku roku 2009. Nieje to to isté?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Možno nepostrehli, že účtovníctvo sa robí na PC a môžeš si denník vytlačiť aj viac krát.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

31Jankal Pozri príspevok
A teraz mi majiteľ hovorí že pýtajú originál aj kopiu penažného denníku roku 2009. Nieje to to isté?
Podla mna chcú jeden výtlačok založiť do spisu
Vlastne ty máš vytlačený original oni chcú len kopiu ale b´musia si overiť že kopia súhlasí s originálom.
Presne tak ako je napísané vyššie nenapadlo ich že si môžme vytlačiť originálou kolko chceme z PC
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím vás a koľko krát do roka sa má vytlačiť penažný denník? Napr. za tento rok sa mal koľko krát vytlačiť? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať