Zavrieť

Porady

Bylinky-pestovanie

Pred polrokom som sa pokusala vypestovat si doma bylinky - tymian, bazalka svetla aj tmava a medovku... radost bola obrovska ked sa coskoro objavili male zelene puciky... no za par dni mi postupne zacali vysychat az nakoniec uplne vyschli... (este podotykam ze boli na slniecku len doobeda, poobede na nich uz nesvietilo)

poradte ako si mam doma vypestovat bylinky /ako casto polievat, alebo ci len poprasit vodou, na ake miesto ich dat a tak/..

dakujeeeem
Naposledy upravil arizona : 11.04.12 at 12:47
Usporiadat
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Pauli, hneď zajtra kupujem semienka cherry-tomatoes

Jani, neviem, myslel som si že áno, ale asi nie. Skúsim nasiať novú, len pár semienok do kvetináča, a dám ju na južné okno.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

PeterNR
Pauli, hneď zajtra kupujem semienka cherry-tomatoes

Jani, neviem, myslel som si že áno, ale asi nie. Skúsim nasiať novú, len pár semienok do kvetináča, a dám ju na južné okno.
Nezabudni pozrieť sortu vhodnú na pestovanie na balkóne. Bývajú originál balkónové.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Elena Navrátilová
Nezabudni pozrieť sortu vhodnú na pestovanie na balkóne. Bývajú originál balkónové.
Elenka, ďakujem Ti za radu, skúsim také pohľadať
0 0
Hankagirl Hankagirl

Hankagirl je offline (nepripojený) Hankagirl

Učím a študujem. :o)
No ja som si akurat dnes kupila na flore chili papricku rastlinku (len jednu na skusku) To koli priatelovi ten miluje chily. napise mi niekto co ma tato raslinka rada? ako sa o nu starat? Dakujeeeem

Co sa tyka tych cherry paradajok, pozor na ne. my sme pred dvoma rokmi kupili nahodnou zamenou namiesto normalnych, cherry paradajky a vyrastli nam az meter a pol vysoke, tak neviem kam by ste to v byte dali. Ale urodu mali nenormalnu. Jooj a este aj na dalsi rok nam same od seba vyrasili z tych co popadali,bez dakej starostlivosti okrem polievania. (ale to na zahrade.)
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Hanka doporučujem raz za týždeň hnojivú zálievku /napr. cererit/ ten je aj na rast aj na plod. Polievať do misky, ale najprv prstom skúsiť vlhkosť pôdy v kvetináči, aby sa nepreliala. Najlepši slnečná strana. S tými paradajkami to je v pohode. Oni sú cherry hlavne kvôli plodu. Ten je malý. Rastlinka môže mať aj 1,5 m. Samozrejme semienko v zime nevymrzne, hlavne v nižšie položených lokalitách. Keď hnojíme na záhradke kalom a nechala by som všetky vzídené rastlinky, tak nemám na záhradke nič iné.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

az celkom v starych temach som tuto nasla,ale som rada,ze nemusim zakladat novu.
chcem sa spytat,robili ste uz tento rok nieco na prezimovanie byliniek?
neviem,ci ich uz mam pozakryvat alebo este pockat.vlani nedopadli dobre a prezila len pazitka,oregano a mäta.tento rok uz nechcem prepast chvilu,kedy je najvyssi cas.okrem troch spominanych mam koriander,tymian,ananasovu salviu,salviu lekarsku,medovku a yzop.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ahoj, ja by som tiez rada poradila - ako to uz tu niekto napisal - ak mas moznost, je dobre ich vysadit rovno do zahradky, vacsina byliniek ma rado slniecko (okrem takej maty), lahku podu a zaroven mierne vapenatu.
Substrat pouzit len na vysiatie a pikirovat do pripravenej pody. Skusenost je aj taka, ze vacsinou substrat vyprcha a rastlinka nema z coho zit, a tiez sa velke rastlinky v substrate nevedia zzit s podou...
Kaslite na hnusny substrat, experimentujte s podou! Zmerajte ph pody a v pripade neuspechu skusajte podu z roznych miest.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

ak to pomôže, tam kde rastie pastierska kapsička je vápenatá pôda
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Bolo by celkom fajn obnoviť túto diskusiu o liečivých rastlinách. Tak bylinkári, kde ste?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ano, alebo este kupit v zahradkarstve ph-meter, su lacnejsie menej presnejsie aj drahsie. Ph je velmi dolezity faktor na pestovanie cohokolvek. Napr. taka magnolia ma rada kyslu podu a vo vapenatej vam bude zivorit, az odide. Okyslit poda sa da aj obycajnym octom - pridate ho do vody a polejete zem, vysledok skontrolujete tym phmetrom... Podobne sa da povapnit krmnym vapnom. To je len jedna stranka kvality pody...
A s tym substratom, nasa rodina robi uz 20 rokov priesady. Skusali sme rozne sposoby vysievania a takisto pikirovania. Neverili by ste, ake problemy vas stretnu uz pri vysievani a co vselico su schopni vyrobcovia substratov kydnut do neho... Momentalne pouzivame zmes pody, piesku a nami osvedceneho substratu na vysievanie a pikirujeme do zemovych "stuplikov", ktore si sami vyrabame. Pripajam ich foto. Odkedy ich robime, nemali sme my ani nasi zakaznici, nikdy problem s ujatim rastliniek...
Pestujeme aj bylinky a moja mamina ma sama bylinkovu zahradku. Tak som sa vlastne dostala aj k tejto teme - prave ideme vysievat rozne druhy byliniek Uz sa taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto velmi tesime na jar, ktora u nas bude uz co-nevidiet.
3 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tu su tie nase stupliky...
Takto robime hluboviny, zeler, papriku.
Bylinky, rajciny, uhorky... robime do teglikov, ktore su zospodu zrezane. ;-)

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  stupliky.jpg
Zobrazení: 72
Veľkosť:  280.0 KB
4 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  kalerab.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  241.8 KB
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  paprika.jpg
Zobrazení: 43
Veľkosť:  94.1 KB
2 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

Chokma Pozri príspevok
Tu su tie nase stupliky...
Takto robime hluboviny, zeler, papriku.
Bylinky, rajciny, uhorky... robime do teglikov, ktore su zospodu zrezane. ;-)

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  stupliky.jpg
Zobrazení: 72
Veľkosť:  280.0 KB
Perfektné
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

ahojte, pomeni niekto bylinky?
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

LillySK Pozri príspevok
ahojte, pomeni niekto bylinky?
Tak ja mám v hojnej miere mätu, medovku, kostihoj, podbeľ
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

a o ktoré bylinky máš záujem?predpokladám že chceš korienky, já mám mätu,medovku,skorocel,šalviu,oregano,alchemilku, yzop lekársky,repík,materinú dúšku,prasličku, rebríček,kostihoj,ligurček lekársky,nechtík,
2 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

Samir Pozri príspevok
Tak ja mám v hojnej miere mätu, medovku, kostihoj, podbeľ

Toto mam aj ja
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

beba13 Pozri príspevok
a o ktoré bylinky máš záujem?predpokladám že chceš korienky, já mám mätu,medovku,skorocel,šalviu,oregano,alchemilku, yzop lekársky,repík,materinú dúšku,prasličku, rebríček,kostihoj,ligurček lekársky,nechtík,
ahojky, ano, korienky, o oregano a bazalku by som mala zaujem, len neviem co ti poslem na vymenu
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

dobre na jar ti môžem poslať oregano dúfam že nevymrzlo,a bazalku mávam len jednoročky tie kupujem na trhu
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

beba13 Pozri príspevok
dobre na jar ti môžem poslať oregano dúfam že nevymrzlo,a bazalku mávam len jednoročky tie kupujem na trhu

a kde kupujes bazalku? mne sa ziadna neujme, kdekolvek kupim:-( vzdy mi uschne.. tak potom na jar sa ozves? poslem adresu,dakujem zatial
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať